SOUVERE1N ELIXIR. PER TELEGRAAF. Burgerlijke &tanb. ADVERTENTIE N. Het door mij in 1835 in algemeen gebruik gestelde Leiden, E. NOORDIJK, Breêstraat, leenigd, oai Czaac Petér Alexowilz met zijn gevolg te ontvangen. De ■ren werden aan het station ontvangen en namen plaats in gereedstaande De stoet werd voorafgegaan door een peloton schutterij en de uiek der schutterij; de liooge gasten werden begeleid door een net gecos- jeei'de eerewacht te paard. Stapvoets gingen zij door de menigte naar Dam en maakten vervolgens een toer langs de YYeslzijde, Koog a/d ,n, Zaandijk en Wormerveer, gedurende welke zij een bezoek bragten den burgemeester van Zaandam en eenige anderen. Teruggekeerd had receptie plaats, waarop men zich letterlijk verdrong; daarna werd het 0 Peterhuisje bezocht en vereenigde men zich eindelijk aan een diner, ur de eerewacht aangeboden. 's GRAVENHAGE, 14 Junij.. heeft den heer dr. F. A. Snellen, te Zeist, benoemd tot ridder orde van den Nederl. Leeuw. -De luit. ter zee 2C kl. F. B. 's Jacob en de adelborst le kl. H. P. Net- uit 0. I. teruggekeerd zijn op non-activiteit gesteld. Door Z. M. is aan J. Evers eervol ontslag verleend als concierge der kabinetten van schilderijen en zeldzaamheden te 'sGravenhage en als «der van het prins Mauritshuis, en benoemd tot concierge van genoemd kabinet van schilderijen J. W. Bernards, aldaar, en tot concierge van ■ikon, kabinet van zeldzaamheden te 'sGravenhage, J. Evers, voornoemd. Horgen, bij gelegenheid van den geboortedag der koningin, groot diner |ket Huis ten Bosch, waaraan de leden der koninklijke familie, voor zoo- l!( ia de residentie aanwezig, benevens lal van autoriteiten en hofdignata- zullen deelnemen. Z. K. H. prins Hendrik zal in het laatst dezer week II. D. lustslot SiBldijk betrekkenen de prinses zu Wied zal aanstaanden Vrijdag of ilirdag naar Neuwied terugkeeren. De minister van marine zal Vrijdag aanst. geen gehoor verleenen. -Gelijk bekend zal zijn, heeft de hooge raad over de geldvordering van mr. J. J. van Angelbeek tegen den gouverneur-generaal zich onbe- Kgd verklaard daarvan kennis te nemen. Naar men verneemt heeft de heer Angelbeek thans, ten einde een einde aan zijne zaak te maken, aan itn koning ontslag .uit 's lands dienst, ingaande 1° Julij e. k. als raadsheer Tegelijkertijd met dit verzoek heelt bij een request aan den mi- iister van koloniën ingediend, waarin de requestrant op verschillende gron- I»aantoont, dat het departement van koloniën, wegens nalatigheid om te ta wat de wet geboden had te doen, eene schadeloosstelling van ruim DOO aan hem verschuldigd is; voorts dat de vraag, of die schadeloosstel- moet worden betaald, niet afhankelijk is van het al of niet willen van minister van koloniën, maar uitsluitend van de vraag, of de nalatigheid in het departement van koloniënom te doen wat de wet geboden had kweten is en dit bewijs volkomen geleverd is, daar het besluit, waarbij it lieer v. A. als raadsheer uit 's lands dienst ontslagen is, z. i. op dezen idgenblik nog niet bestaat. Alvorens het departement van koloniën in reg- te dagvaarden, tracht de heer v. A. de zaak langs den minnelijken weg,., Ie beëindigen. - De gecostumeerde optogt te Leiden lokte gisteren duizenden stadge- naar Leiden. Er heersclue daardoor aan het station van den ML spoorweg alhier eene zeldzame bedrijvigheid. Aan de bureaux alhier werden 8073 plaatskaartjes voor verschillende klassen naar Leiden afgege- Niet minder dan 91 treinen kwamen bij tusschenpoozen het station hen of verlieten het. De laatste trein, ten 3 ure des nachts alhier aan- bragt nog een zeer groot aantal feestgangers aan. PARIJS, 15 Junij. Het Journ. off. bevat eene dagorder van generaal liimirault, waarin hij de troepen der Parijsche bezetting, uit naam van lie Mahon, geluk wenscht met de uitmuntende houding bij de wapenschouwing if Zondag jl. ST. SEBASTIAAN15 Junij. Het oorlogsfregat Victoria maakt toebereid- uien voor het bombardement van Matrico en andere Carlistische havens. Ik bevolking der kustplaatsjes vlugt. Bij Irum is een lucifers-fabriek ver- irandwaarbij 29 menschen, waaronder de geheele familie van den portier, f omgekomen. VERSAILLES, 15 Junij. De nationale vergadering heeft met 369 tegen S3 stemmen het amendement van den heer Jules Ferry verworpen, volgens Itlwclk alleeif den staat de bevoegdheid gegeven wordt academische graden Iw te kennen. LONDEN, 15 Junij. De Standard meldt dat twee handelshuizen, die met ist-lndië zaken doen, hunne betalingen gestaakt hebben. Het passief van dezer ürmaas bedraagt drie millioen WEENEN, 15 Junij. Heden werd voor het Landesgericht behandeld het proces tegen Joseph Wiesinger, verdacht van een moordaanslag op prins ut Bismarck te hebben willen doen. Hij is vrijgesproken van de aanklagt een poging tot opliglerij (waartoe de aanklagt was teruggebragt). MADRID, 15 Junij. De regering heeft amnestie verleend aan de werklie- len, die ter zake van politieke misdrijven naar de Philippijnsche eilanden gedeporteerd. SAN SEBASTIAN, 15 Junij. De Gabreristendie men in de vlammen der bIran verbrande lucifersfabriek omgekomen waande, hebben kunnen vlug- 'to en in Irun terugkeeren. De verliezen der geregelde troepen zijn onbeduidend. BERLIJN, IC Junij. In het proces Arnim heeft het openbare ministerie een langdurige pleitrede geeischt schuldigverklaring aan het verduisteren "n oorkonden en het onttrekken aan hare bestemming van zaken door Bern in zijne ambtelijke betrekking ontvangen, en veroordeeling tot een iïJr gevangenisstraf. IlVC} EÏON BEST. Helaas, wie had zulks ooit gedacht! Beroept u maar op 't nageslacht! Het rooft u zelfs uw naam en zie! Gij legt het af als een anonymi. Klikspaan. Gewezen vonnissen in strafzaken door het Kantongeregt te Leiden dd. 7 Junij 1875. 1 wegens overtreding op de jagt en visscherij. 6 wegens het na gezetten tijd, zich als bezoekers te hebben opgehouden in een koHijhuis. 2 wegens het rijden door de Donkersteeg in verboden rigting. 2 wegens het zitten op een door honden getrokken kar. 1 wegens het spelen om centen op de openbare straat. 1 wegens het rijden op een voetpad le Leiderdorp. 1 wegens het maken van nachtelijk burengerucht. Van ÏO tot en met 16 Juni 1875. BEVALLENE. J. Bonte, geb. Rozendaal, Z. J. van der Zeeuw, geb. Suttorp, Z. ■- II. C. Vijlbrief, geb. van der Velden, Z. J. Hakkenberg, geb. Gans, Z. J. Keereweer, geb. Vork, Z. E. M. Oppelaar, geb. Thamer, Z. W. Slegten- liorst, geb. Adamse, D. S. Noijen, geb. van Egmond, Z. P. Olivier, geb. van Oosten, Z. J. Verhorst, geb. Alphenaar, D. J. de Leeuw, geb. de Jong, Z. E. Boon, geb. Trouwee, Z. J. Stokkel, geb. Vroom, D. M. J. Staats, geb. Lok kers, Z. S. Flaman, geb. Meijers, D. J. G. Blankenberg, geb. Couvée, Z. C. Cras, geb. Ouwerkerk, D. M. Ransclaar, geb. Zirkzee, D. A. Neuteboom, geb. van Berkel, Z. N. van Steenbergen, geb. Dingemans, Z. M. Keltenis, geb. van Zijp, D. YV. YVakka, geb. Ranselaar, Z. J. Bonnet, geb. Kling, Z. J. W. Galjaard, geb. Duivermans, D. H.'G. Bender, geb. Verboog, Z. E. M. van der Heyden, geb. de Ridder, Z. C. J. Duindam, geb. Steenbergen, D. J. van der Leek, geb. van Nieuweuhoven, D. E. G. van Steensel van der Aa,geb. Scholte, D. M. J. Wcslerveld, geb. Swaak, D. GEHUWD W. Eikerbout, jm. en G. de Bruin, jd. YV. F. van den Bos, jm. en J. Verhoeven, jd. J. G. Schenk, jm. en J. Meenderman, jd. P. Arnoldus, jm. en C. M. Kooreman, jd. S. van der Kamp, wedr. en E. van Heiningen, jd.H. D. Sleyser, jm. en E. T. van der Moolen, jd. OVERLEDEN: W. M. Goddijn, D., 5 m. A. Fisseur, Z., 4 m. J. Lardé, wede. N. Gordijn, 74 j. P. van den Berg, D., 8 m. W. van der Linden, Z., 6 m. G. Petiet, wede. P. Nieuwenhuizen, 70 j. A. van Brederode, geb. van As, 68 j. YV. Rappard, Z., 14 j. P. Oudshoorn, Z., 4 m. P. L. van der Drift, Z.. 25 j. A. W. Rijshouwer, Z„ 1 m. - J. E. Dille, geb. Timmermans, D.levenl. W. F. Starre, Z., 3 m. F. K. Jacobs geb. Boomstra, 49 j. - - J.C. Vogelczang, D„ 14 d. - G. Le Poole, Z., 9 d. A. den Os, 33 j. E. Neuteboom, D., lm. C. J. Kool- loos, Z., 18 m. C. H. Hoogkamer, geb. Fakkel, 35 j. lieden overleedin het krankzinnigengesticht le 's Gravenhage, onze gelielde Moeder en Behuwd-moeder, Mevrouw de Wed. C. W. M. ROSKES DUIMAER VAN TWIST A. E. A. ROSKES. Leiden, 16 Junij 1875. Wed. G. ROSKES, Reyst. Volstrekt eenige kennisgeving. Het voorschrift van dit middel is gevonden onder de nagelaten papieren van den beroemden Zweedschen Geneesheer YERNET, die in den hoogen ouderdom van honderd en vier jaren is overleden, terwijl deszelfs vader en grootvader den leeftijd van honderd twaalf en honderd dertig jaren hebben bereikt. Hel was een familiegeheim, waarover hij zich in dezer voege uit laat: Aan het dagelijksch gebruik van dit Likeur wordt het lang leven van dit geslacht met regt toegeschreven. Dit middel onderhoudt voortdurend de gezondheid, zonder dat men eenig ander geneesmiddel noch aderlating be hoeft. Het herstelt de kracht, wekt de levensgeesten op, neemt bevingen en aandoeningen der zenuwen wèg, benevens alle onreine en slijmachtige stoffen uit de maag, welke oorzaak zijn van slechte spijsvertering, alsook zuur, scheele hoofdpijn en oprispingen; het doet de misselijkheid bedaren, doodt de wormen en maden, verlicht de waterzuchtigen en bevordert de maandelijksche zuivering der vrouwengeneest de witte vloed en geeft de gezonde gelaatskleur en bij vermagering het verloren vleesch weder en pur geert onmerkbaar en dat wel zonder snijding in het lijf, en is alzoo van groot nut voor obstructiën of verstopping van den onderbuik. Het neemt alle tusschenpoozende of afwisselende koortsen weg. Alle hoedanigheden van dit middel op te geven is overbodig, want in e'én woord: het is de herstelling der menschelijke natuur, omdat het. legen alle kwalen meer of min nuttig werkt. Prijs per Flacon f 150 en 30 Cents. Met gebruiksaanwijzing alleen echt verkrijgbaar: te 'silage, SNABILIÉ, Apotheker, Buitenhof; GoudaA. YVOLFF, Drogist, Groolemarkt, en meer bekende Dépots in andere steden. J. P. CL «ELiltIFF, Geneesheer, Corresp. Lid van-het Genootschap ter bevordering der Genees-, Heel-, Verlos-, Schei- en Natuurkunde te Nieuwer-Amstef.

Leydse Courant | 1875 | | pagina 3