LEIDSCHE COURANT. DINGSDAG 6 APRIL. 1875. STADS- BERICHTEN. Kohier der plaatselijke directe belasting 1875. BINNENLANDSC11K BËIUGTE.N. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars -.ƒ 3.--, franco p. p. f 3.50; met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad ƒ3.35, franco p. p. f 3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar roor 2.50 'sjaars, huiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkiijghaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertcntiëu is van 4 regels 1.—iedere regel meer 25 cents. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien art. 264 der Wet van den 29s,tD Juni 1851 Staatsblad N". 85); Doen te welen, dat liet Kohier der plaatselijke directe belasting over 1875 op heden voorloopig'is vastgesteld, en van den 6dt" lot en met den 20leD April aanstaande ter Secretarie der gemeente (Financiële afdeeling), van 10 tot 4 uren, Voor een ieder ter lezing is nedergelegd. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 5 April 1875. E. KIST, Secretaris. LEIDEN, 5 April. Bij de heden gehouden openbare verkooping van cokes, by partijen van 50, 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste prijzen 28.50, 5.70 en ƒ2.95, en de laagste prijzen f 28.— ƒ5.50 en ƒ2.80. Op heden is de openbare verpachting der faecale stoffen, verzameld door het Liernur-stelsel alhier, waarvan D. M. van der Hoef, te Oegstgeest, de eenige inschrijver is voor ƒ0.10 de 100 kilogrammen, aangehouden. In deu nacht van Zaturdag op Zondag is er brand ontstaan bij de ttijniers en bloemkweekers Gebr. Eggink in de Aloëlaan aan den Marendijk nabij deze stad. Dientengevolge is eeu achterhuis met schuur afgebrand en een 1000-tal planten verloren gegaan. Ook een hok met 10 kippen en een haan is verbrand. De brandspuit van Oegstgeest en een paar spuiten uit deze stad hebben den verderen voortgang van den brand gestuil, waartoe ook de manschappen van het alhier in garnizoen liggende 4Je regiment infanterie krachtig hebben medegewerkt. De oorzaak is onbekend, maar de schade door verzekering gedekt. Er beslaat gelegenheid tot verzending der correspondentie naar Ncderl. Indië door middel van het stoomschip John Bramall, van de «Star Ball Line", waarvan het vertrek uit Rotterdam op den 74en April aanst. is bepaald. De correspondentie behoort niterlyk in den avond van den 6"1"1 April tc Rotterdam aangekomen te zijn. Van de 8 candidate!)Zaturdag door de commissie voor het lager ouderwijs voor de fransche taal geëxamineerd, werden er 5 afgewezen en 3 toegelaten, als de hceren; A. A. van der Horst, A. S. Mink en J. F. Paler- notte, uit 's Hage. Van de 22 examens voor de acte als hulponderwijzer werden er 9 afgelegd met gunsligen uitslag, de andere candidaten werden afgewezen. Toegelaten zyn de heeren: A. M. Abels, N. C. But, J. Kelder, II. F. Spruytenburg, G. van der Zwan, R. P. Sterkenburg en J. C. Wirtz, allen uit Rotterdam; J. 11. A. Kroese, uit Dordrechten G. B. Lallcmnn, uit Moordrecht. -- De regelings-commissie voor het !4ac taal- en letterkundig congres, dat op 24, 25 en 26 Augustus e. k. te Maastricht zal gehouden worden, heeft hare uilnoodigings-brieven rondgezonden. Zy die over eenig onder werp het woord verlangen te voeren, zijn verzocht daarvan vóór Junij opgave te doen. De Staatscourant bevat eenc nominative opgave van de Europeschc officierenonderofficieren en soldaten, die, na van Aljeh te zijn geëvacueerd, zijn komen te overlijden, voor zooverre daaromtrent tot op den 13lKD Fe bruary 1875 bij het dep. van oorlog in Nederlandsch lndië kennisgave is bekomen llde vervolg.) Die opgave bevat de volgende namen: U. Grob, E. J. Coesynse, J. G. Witmer, L. L. Sasse, G. C. F. Lucht, G. J. Sikkinga, Êi T. Noot, J. C. Kali, IJ. Dijkstra, D. Friskus, J. Wuysler, F. A de Vries, F. W. Sommermeier. Het Staatsblad n°. 31 bevat het kon. besluit van 27 Maart jl. houdende wijziging der bepalingenregelende de voorwaarden en dc wijze van keuring van den gckaakieri haring afkomstig van de Nederlandsche zeevisscherijen, zooals die bij vroegere besluiten zijn vastgesteld. De maatschappij vau weldadigheid heeft uit dc nalatenschap van mej. A. Loopuyt. te Schiedam, een legaal, groot 1000 ontvangenvrij van kosten. D". Nonhcbel, pred. te Middelburg, heeft voor liet beroep naar Amster dam bedankt. - De Duinwater-Maatschappij te Amsterdam heeft eene geldleening van 17 ton nominaal uitgeschreven, om uitvoering te geven aan een sedert lang gevoelde behoefte, het leggen van een tweede ijzeren buis van de werken bij Leiduinen tot en om Amsterdam. Te Hilversum hebben bij voortduring inbraken plaats, laatstelijk we der bij een tapijtfabriekant. Men vermoedt dat deze herhaalde diefstallen worden bedreven door iemanddie in vroeger jaren als werkman op de meeste fabrieken aldaar gewerkt heeft, en dus met de inrigling var. deze bekend is. Die persoon heeft reeds zeven jaar gevangenisstraf ondergaan voor diefstallen, óók aldaar bedreven, llij had zich toen genesteld in een nabij hel dorp gelegen huis, dat enkel des zomers bewoond werd en van waar bij zjjne nachtelijke togten ondernam. Herhaaldelijk reeds gesigna leerd, is hij tot dusverre aan de waakzaamheid der politie ontsnapt, hoewel hij volgens hare nasporingen zich in den omtrek ophoudt. Uil Deventer meldt men dat A. F., oud 25 jaren, ongehuwde moeder van een kind van 4 jaren, heeft bekend, dat zy het kind. waarvan zij op 22 Maart jl. is bevallen, bij de geboorte van het leven heeft beroofd. Aan de leden van de provinciale staten in Zuidholland zijn toegezon den de voorstellen van gedep. staten, zoomede van den hooldingcnieur van den waterstaat in het i0e district en van den hoofdingenieur van den prov. waterstaat omtrent het nemen van buitengewone voorzienings-maatregelen legen de voor den Oudelandschen zeedijk en den voorllggendeu oever ge vreesde gevaren, lot behandeling waarvan de staten op Dingsdag 13 April a. s. buitengewoon zijn bijeengeroepen. Volgens de rapporten der deskundigen is in het najaar door herhaalde pei lingen gebleken dat op verschillende punten langs den oever van den Oude landschen zeedijk belangrijke verdiepingen zijn ontslaan, die spoedig maat regelen van voorziening eischen. Omtrent de wyze van voorziening bestaat er bij den Vijks- en den provincialen heofdingenicur verschil van gevoelen. De eerste stelt als volkomen afdoende voor het uitbrengen van vier rijzen kribben of dammen, waarvan de kosten begroot zijn opƒ460,000; de laatst genoemde stelt voor op hel thans meest bedreigde punt (tusschen nummer- paal n". 30 en de haven van Ouddorp) vijf zinkstukken aan te brengen en aan de dijkvakken bewesten nummerpaal n°. 30 bezinkingen toe te Voegen, waarvan hij de kosten raamt op ƒ156,750, benevens 33250 voor onvoor ziene uitgaven, behoudens latere niet onbelangrijke uitgaven voor uitbreiding en voortzetting der bezinking en voor hel doortrekken van de Noordkade tot aan de haven van Ouddorp (het laatste werk geraamd op f 35000). Gedep. staten merken omtrent deze voorstellen allereerst op dat zij de provincie volgens het kon. besluit van 17 Dec. 1819 niet verpligt achten de voorgestelde werken voor hare rekening te doen uitvoeren en zij verder geen vrijheid vinden omtrent de uitvoering van een der voorgestelde wer ken te adviseren. De meerderheid van gedep. stalen is van oordeel dat het belang der pro vincie vordert, dat men zich onthoude van de voorgeslagen werken, waar van wèl het uiterst kostbare, maar geenszins hel doeltreffende zeker zou zijn. Die meerderheid wenscht echteralhoewel zij de provincie daartoe ongehouden acht, voor te stellen de noodkade lot aan de haven van Onddorp te verlengen, waardoor het beginsel van noodkecr ten opzigtc van den ge- heelcn dijk zal zijn toegepast en een eventuele dijk val met meer gerustheid zal kunnen worden afgewacht. De kosten van die verlenging worden op 35000 begroot. Uit het rapport van gedep. staten blijkt o. a. nog dat zij met den mi nister van binnenlandsche zaken hebben gecorrespondeerd en dezen hebben te kennen gegeven zich niet verpligt te achten deze werken uil te voeren, welke uitvoering zoowel om het karakter dezer werken, als om hunnen omvang niet scheen Ie kunnen worden begrepen onder de beheering bij kon. besluit van 1819 aan de stalen der provincie opgedragen. De minister verklaarde evenwel dat de üudelandsche Zeedijk hij genoemd kon. besluit aan de provincie in beheer en onderhoud was opgedragen; dat de voortdu rende geldigheid van dal besluit hem voorkwam boven allen twijfel verhe ven te zijn en dat Z. Exc.hoewel zicli voorstellende de herziening van dat besluit in overweging te nementhans zwarigheid moest maken voor een bepaald werk die regeling te veranderen. 's GRAVENHAGE. 5 April. Aan den heer A. Salinger is, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend

Leydse Courant | 1875 | | pagina 1