LË1DSCHE COURANT. r. 70. 1875. "VRIJDAG 2 APRIL. ST A DS- BERICHTE N. JACHT EW VISSCHERIJ. II1NNENLANDSCnli BKRIGTËN. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en f eestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p. p. ƒ3.50; met het Verslag der Handelingen van den (iemeenteraad f3.35, franco p. p. f 3.85. Bet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 'sjaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke Hommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Adverlentiën is van 1—4 regels 1.— iedere regel meer 25 cents. Tweede Zitting van den Militieraad. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VAN LEIDEN, Gezien art. 92 der wet van den 19JeQ Augustus 1861, betrekkelijk de nationale militie Staatsblad n°. 72); Gelet op de missive van den Kolonel, Militie-Commissaris in het 3de district der provincie Zuidholland Doen te weten: dal de tweede zitting van den Militieraad voor deze gemeente wordt gehouden in een der vertrekken \an het Raadhuis, op Maandag den 12<ien pn Dins dag den 13den April 1875, op eerstgemelden dag des voormiddag te lialftien* tol liet doen va» uitspraak omtrent alle ia «le eerstezittiag wiet ar^eilane zake», op laatstgemelden dag des voormiddags te elf uren, tot liet floe» va» uitspraak omtrent lie» «flie als plaatsver vanger of Riiiiimerverwisselaar verlangen op Ie treden voorts, dat tot het opmaken der daartoe vereischte bewijsstukken, van heden at, ter Secretarie dezer gemeente, van des voormiddags tien tot des namiddag» drie uien, de Zon dag uitgezonderd, wordt gevaceerd; welke gelegenheid de belanghebbenden worden vermaand zich te nutte te maken, daar aan den loteling, die reeds bij de militie is ingelijfd, overeenkomstig het bepaalde hij art. 70 der bovenaangehaalde wet, door den Koning, niet dan in bijzondere gevallen, het stellen van een plaatsvervanger kan worden vergund. Eindelijk wordt, ter voorkoming van misverstand, nog opgemerkt dat de loteling, omtrent vrien de Militieraad in zijne eer»t«' zitting reeds uitspraak liet-ï't setlaan in de Iweeile zitting behoeft te verschijnenten ware hij daarin een plaatsvervanger «f een «inmmervea wisselaar mocht willen voorstellen. En wordt deze door aanplakkingen door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, LeI0£1V1 April 1875. V. D. BRANDELE^R, Burgemeester. E. KIST, Secretaris. De BURGEMEESTER VAN LEIDEN brengt ter kennis van lien, die zich voor het aanstaande saizoen 1875/6 in het bezit wenschen te zien van Jacht- of Vlschacten, of wel van eene kostelooze vergunning tot uitoefening der visscherijdat de blanco verzoekschriften ter bekoming daarvan gratis verkrijgbaar zijn ter Gemeente-Secretarie, alwaar zij behoor lijk ingevuld en onderteekendvóór den I5den April dezes jaars moeten terug bezorgd zijn, ten einde alsdan aan den Commissaris des Konings in deze provincie te worden ingezonden. Tevens wordt ter kennis van belanghebbenden gebracht dat blanco ver zoekschriften tot het bekomen van buitengewone machtiging tot het verdrij ven van schadelijk gevogelte met pistoolschoten het schieten van konijnen cn ander schadelijk gedierte en het visschen als het water met ijs bedekt is, van heden af, inede gratis, ter Gemeente-Secretarie ter invulling verkrijg baar zijn gesteld. De Burgemeester voornoemd, Leiden, 24 Maart 1875. v. d. BUANDELER. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, op Zaterdag den 3dt° April 1875, des namiddags te half drie. 1°. Benoeming van twee hulponderwijzers of hulponderwjjzeressen aan de scholen n°. I en 2 voor minvermogenden. (54) 2'. Idem van een onderwijzer 21" klasse aan de school n°. 1 voor on- vermogenden. (59) 3°. Verzoek van Prof. A. E. Simon Thomas, om continuatie als praelector in de verloskunde. (51) 4°. Idem van Jhr. VV. I. C. Rammelman Elsevier, om continuatie als ge meente-archivaris. (57) 5°. Voordracht lot wijziging van de Verordening op het Brandwezen. (52) 6°. Voordracht betrekkelijk de deelneming in de geldleening ten behoeve van den aanleg van een kanaal naar Katwijk aan Zee. (55 en 65) 7°. Idem tot verhooging der jaarwedden van ecnige hulponderwijzers en hulponderwijzeressen. (56 en 64) 8°. Idem betrekkelijk de uitbreiding van het hulppersoneel aan de school n°. 2 voor minvermogenden. (58 en 63) R». Idem betrekkelijk de inrichting van een nieuw zuiverhuis ten behoeve van de Stedelijke Gasfabriek. (61) 10». Voordracht lot onderhandsche verhuring van de beide huizen op de Aalmarkt, afkomstig van de Administratie der Vereenigde Gast- en Leprooshuizen. (62) 11°. Idem tot het afstaan in gebruik van het schoollokaal op de Maren- dorpsche Achtergracht aan de Vereeniging lol bevordering van geregeld schoolbezoek. (60) 12?. Verzoek van Mej. T. W. Zeegers, om restitutie van plaatselijke belas ting, dienst 1874. (66) 13". Voordracht tot liet verlecnen van eene personeels toelage aan den leeraar W. G. C. Bjjvanck. (67) LEIDEN, 1 April. Bij kon. besluit van 22 Maart II. zijn de statuten der Leidsche vleesch- maatschappij goedgekeurd en is die vereeniging als regtspersoon erkend. Dat de vereeniging nog niet met hare werkzaamheden is begonnen, is, naar wij vernemen, daaraan toe te schrijven, dat zij er nog niet in ge slaagd is een geschikt lokaal daartoe te vinden. Reeds is gemeld dat het stoomschip Egeron op den 3,n April uit het Nieuwe Diep naar Batavia zal vertrekken. Voor de brieven, die men met deze gelegenheid wil verzenden, heeft de laatste ligling ten postkanlore 'alhier plaats op den 2en dezer, 'snachts ten 12 ure; drukwerken moetén echter reeds ten 6 ure 's avonds zijn bezorgd. Gedurende de maand Maart 1875 zijn in de Leidsche volksgaarkeuken afgeleverd: 3329% portiën warme spijs, 287 portiën vleesch, 74 portiën spek- totaal 3690% portiën. T- De voorjaars-examina ter verkrijging der acte van bekwaamheid in een der vakken van het lager onderwijs zijn onder voorzitterschap van den inspecteur, den heer Lindo, aangevangen. Er hebben zich 480 candi dates zoowel mannelijke als vrouwelijke, aangegeven. Gisteren werden geexamineerd voor de acte in de Fransche taal 9 candi- dalen. Van dit getal werden 8 afgewezen en is i toegelaten, te weten: de heer J. F. D. Blóte, uit Leiden. De examens voor hulponderwijzers vin gen mede aan en worden morgen voortgezet. De minister van financiën heeft bekend gemaakt dat gedurende het jaar 1874 in 's rijks munt zijn vervaardigd en afgeleverd: a. voor rekening van het rijk: 1,000,000 tiencentsslukken; b. voor rekening van particulie ren: 44005 gouden dukaten, 12,795,726 2%-guldenstukken; ongerekend de dukaten te zamen uitmakende eene nominale waarde van ƒ32,089,315. In hel hoofdkiesdistrict Gorinchem is tot lid van de provinciale staten van Zuidholland verkozen de heer M. F. Boonzajer, met 430 van de 615 uitgebragte geldige stemmen. liet stoomschip Prinses Amalia, op reis naar Nederland, is op 31 Maart te Napels aangekomen. De Kunstbode meldt het volgende: Te Haarlem heeft zich in de jongste dagen, onder de bescherming van den bisschop, eene Vereeniging gevormd, die aan het kerkgezang der katholieken eene strengere richting wit geven, het wereldsche en zinnelijke element daaruit wil doen verdwjj- nen, en zoodoende de eischen opvolgen, die het prov. concilie van Utrecht van 1865 voor de kerkmuziek heeft gesteld. St. Gregorius de Groote zal de patroon zjjn der Vereeniging, die eene vlijtige studie in de geschiedenis en de grondregels van het Gregoriaansch zal^ gaan betrachten, en de zuiver diatonische uitvoering, evenals in de nieuwe officiële uilgaaf der zangboeken, welke van de congregatie der ritussen te Rome is uitgegaan, aanbeveelt. Slechts die meerstemmige zang zal beoefend worden, die volgens de regelen van de Christelijke kunst is gecomponeerd. Het bestuur van de Vereeniging het Nederlandsche Rundvee-stamboek heeft aan de leden medegedeeld, dat het stamboek is geopend en dat van nu aan het aan de leden toebehoorende uitmuntende Nederlandsche rundvee van inlandsch of gekruist ras daarin kan worden ingeschreven. De leden, die dit voor hun vee verlangen, moeten franco en schriftelijk bij den secre taris van het stamboek, den heer P. F. L. Waldeck, zooveel formulieren van aangifte aanvragenals zij runderen hebbenwaarvoor zij opname ver langen, en die stukken daarna» volledig ingevuld en onderteekend, gefran keerd, aan gemelden secretaris terugzenden. Ruim 70 onder-officieren der infanterie zullen deel nemen aan het, on der presidium van den luitenant-generaal N. Mac Leod, thans te 'sGravenhage plaats hebbend examen voor 2de luitenant bij het leger hier te lande en bij dat in Oost-Indië. Op den 10Jen Maart 11. werd aan de hoogeschool te Göttingen bevor derd tot doctor in de philosophie de heer Francois P. L. Pollen te Scheve- ningennaar aanleiding van verschillende proefschriften betrekking heb bende op de Fauna van Madagascar. Het N. v. d. D. spreekt het berigt van de C., betreffende d'. van Gorkom, te Amsterdam, t. w. dat deze zijne bediening zou nederleggen, tegen. Dat voornemen bestaat bij den heer van Gorkom niet.

Leydse Courant | 1875 | | pagina 1