PER TELEGRAAF. Twee schoten werden op hem gelost toen hij op een buitenplaats wandelde. g Beide schoten werden van achter een heg gelost, doch een daarvan miste. Het andere veroorzaakte eene ligte wonde in den rug, en de heer Bridge 1 schijnt zijn leven te danken te hebben aan een zijsprong dien hij maakte, I ziende den loop van het geweer in de heg. Hij herkende tevens den mis- e dadiger als een der pachters van den heer Buckley, Byan genaamd, toen de man weg liep. Hij behoorde tot de pachters die ten gevolge van ver hooging de pacht niet betaalden en van het erf zouden gezet worden. Zoo dra de wond van den heer Bridge verbonden was, begaf hij zich naar de pachthoeve van Ryanvergezeld van een sterke politiemagtten einde de afzetting van het erf te volbrengen. Ryan is niet gevat. FRAHKR IJ K. De heer Buffet heeft een onderhoud gehad met de maires van Parijs, en o. a. met hen over de aangelegenheden van het onderwijs gesproken. Ook ontving hij den kolonel der Parijsche garde en den chef der gendar merie. De minister zeide, dat de regering zich overtuigd hield, dat ze op de Parijsche garde kon rekenen, en bragt aan den chef der gendarmerie de diensten in herinnering, door zijn corps aan de nationale vergadering bewezen. Aan eene deputatie van de kamer van koophandel verklaarde de minister dat zijn ministerie in den vollen zin des woords coneervatief was. De heer Dufaure heeft de leden van den raad van state, waarvan hij, als minister van justitie, voorzitter is, ten gehoore ontvangen. De heer Andral, vice-president van den raad, gaf den heer Dufaure de verzekering, dat het bewind ten volle op den raad van state kan rekenenwaar het zijne medewerking noodig heeft, om de uitvoering der constitutionele wet ten te verzekeren. De Courr. de France spreekt het berigt tegen, dat de minister van finantiën zich onledig zou houden met voorbereidende maatregelen om binnen kort een leening van 200 millioen uit te geven. De regering kan daaraan niet denken tijdens de nationale vergadering afwezig is, terwijl het ook niet is aan te nemen, dat de leden van de nationale vergadering zoodanige leening zullen goedkeuren aan den vooravond van den dag waarop zij zich aan een verkiezing gaan onderwerpen. Naar men verneemt bevond prins Napoleon zich dezer dagen in het salon van een lid der linkerzijde en legde daar de verklaring af, dat hij na den val van het keizerrijk tot de overtuiging was gekomendat een Bonapartistische restauratie voor Frankrijk noodlottig zou wezen, en dat hij dientengevolge mét hart en ziel de fepuhliek aanhing. Met de houding der afgevaardigden van de linkerzijde was hij evenwel niet te vreden, omdat dezen met /'de beginselen" transigeerden. Natuurlijk hecht men weinig waarde aan de woorden van den prins. Door de poücie te Parijs is een groot aantal valsche obligation van de in 1870 uitgegeven Parijsche leening ontdekt. Drie der vervalschers zijn in verzekerde bewaring genbraen. De overigen kon de poücie niet magtig wordenaangezien zij zich in het buitenland bevinden. Het schijnt dat het onderzoek der poücie lot de ontdekking geleid heeft van nog andere val sche obligationdie niet alleen te Parijs, maar ook op buitenlandsche mark ten in omloop zijn. Het aantal personendie in Frankrijk in de zeevisscherij een bestaan vinden, bedroeg in 1873, volgens eene dezer dagen door het departement van marine uitgegeven statistiek, 77466, waarvan 11965 de groote visscherij in de wateren van IJsland en Newfoundland, en 6550die van de. kusten uitoefenen. Het aantal der daartoe gebezigde vaartuigen bedroeg 20011. De luchtreis met den ballon le Zénith heeft 23 uur geduurd. De lucht- schippers hebben een geheelen dag en nacht in de wolken doorgebragt, j waar zij een koude van 4% beneden 0 moesten doorstaan. Op het terrein van de gasfabriek van la Villette opgestegen, daalde dc ballon niet ver van Bordeaux neder. De sigarenmaaksters te Toulouse hebben den arbeid hervat. Zij heb ben den directeur der fabriek verzocht het gebeurde te vergeten. SPANJE. Uit Durango meldt men van den 21eD: De generaal en chef van het Noorderleger heeft aan generaal Mogrovejo het volgende telegram afgezon den: Niets nieuws; Cabrera is gisteren te Bayonne aangekomen. Hij werd aan het station door Polo, Rada en Caso opgewacht; vervolgens begaf hij zich met de weduwe van don Sebastiaan naar Biarritz, waar hij door den consul van Bayonne bezocht werd. Hij is heden naar Madrid vertrokken. Een officieel telegram meldt dat het 5e bataillon van Castiüe en de vlie gende colonnes van Vitores en Campo den vijand uit Quincoces verdreven hebben; zij hebben hem vervolgd tot aan Cabanas de Oteo, van waar zij hem ook verdreven hebbenin zijn overhaaste vlugt liet de vijand zijne wapenen en ammunitie, zijne dooden en gekwetsten achter. Volgens de Epoca zou er te Madrid eene zamenzwering ontdekt zijn, om Cabrera van kant te maken, maar het blad voegt er bij, dat de regering de noodige maatregelen genomen heeft om het leven van den generaal te beschermen. g» li rrscHiA x De Reichs-Anz. bevat een besluit, waarbij de keizer harteljjk dank zegt voor de vele bewijzen van üelde eu gehechtheid aan zijn persoon, hem betoond bij zijn jongsten verjaardag. Uit alle oorden van het vaderland* de nieuwe rijksprovincie niet uitgesloten, uit landen builen Duitschlands grenzen en over den oceaan gelegen, zijn hem gelukwenschen in allerlei vormen en in buitengewoon groot aantal toegezonden. De keizer heeft den vice-admiraal Henk tot bevelhebber benoemd over het Duitsch eskader, dat den 19den Mei zee zal kiezen en dat uit vijf bodems zal bestaan. De Pruissische ministers beraadslagen met de commissien uit den bonds raad over de vraagwelke verdere middelen ter bestrijding van het ultrd- montanisme eventueel nog gebezigd zouden kunnen worden, hetzij door Pruissische of door rijkswetten. Daarvoor komt vooral in aanmerking: uit breiding der Jezuïten-wet van 1872 op alle verwante congregatiën en nieuwe regeling der regtsverhouding der katholieke kloosterorden tot den staat. Gedurende het vorige jaar is de landverhuizing uit Duitschland naar overzeesche gewesten zeer gering geweest in vergelijking van vroeger. Uit de verschillende havens zijn slechts 75,502 personen vertrokken, om zich voornamelijk in Noord-Amerika te gaan vestigen, MELBOURNE, 24 Maart. Twintig der voornaamste Commune-manneri op Nienw Caledonië hebben zich booten getimmerd, en zijn, onder aanvoering van dr. Rastoul, ontsnapt. LONDEN, 27 Maart. De Hour meldt uit Berlijn van gisteren, dat keizer Willem, prins Frederik Willem, prins Bismarck en graaf Moltke den 18 Mei naar Italië zullen vertrekken, na aan keizer Alexander een bezoek te hebben gebragt. BERLIJN, 26 Maart. De heer Kingston, correspondent alhier van den Londensclien Daily Telegraph, is bij het oppergeregtshof in höoger beroep gekomenover den hem op te leggen dwang als getuige een verklaring af te leggen, en dit hol heeft beslist dat voor hem geen uitzondering gemaakt •kan worden, omdat de paragraaf van hel wetboek van strafvordering, waar op hij zich beroept, slechts betrekking heeft op technische geheimen, welke echter niet verbonden zijn aan het beroep van verslaggever. Bij deze gele genheid heeft het geregtshof ook afgekeurd de beslissing van het «Stadtge- richt", dat, op grond van bedoelde paragraaf, in het proces-Arnim dr. Landsberg onthief van de verpligling getuigenis af le leggen. De keizer heeft eene commissie benoemd voor de oprigting van een gedenk- teeken op het slagveld Fehrbellin. Den 18<,en Junij a. s. is het tweehonderd jaar geleden dat die slag geleverd werd. BARCELONA, 26 Maart. De Carlisten hebben de uit het buitenland ont vangen brieven verbrand. Door al de consuls is hiertegen protest ingediend bij den kapitein-generaal. Gewezen vonnissen in strafzaken door het Kanlongeregt te Leiden, 15 Maart 1875. 17 wegens het gebruik maken of voorhanden hebben van afgekeurde of niet geijkte maten en gewigten. 20 Maart 1875. 1 wegens het baggeren in den Rijn (Zoel erwoude) zonder toestemming van het Hoogheemraadschap van Rijnland. 1 wegens het houden van een hazardspel op eene openbare plaats. 1 wegens het vervoeren van vuilnis na bepaalden tijd. 1 wegens het buiten eene openbare waterplaats (urinoir) verrigten van datgene, waartoe die inrigtingen bestemd zijn. 1 wegens het laten losloopen, zonder vergunning, van kippen op gemeente grond. 13 wegens het gebruik maken of voorhanden hebben van afgekeurde of niet geijkte maten en gewigten. Te Leiden ter Boekdrukkerij van J. C. DRABBE.

Leydse Courant | 1875 | | pagina 6