LEIDSCHE €01111 1875. DINGSDAG 16 MAAKT. %'0 .1 02. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p. p. f 3.50; met het Ferslag der Handelingen van den Gemeenteraad f3.35, franco p. p. f 3.85. Del verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 's jaars. buiten de expeditie host en. Afzonderlijke nonimers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. Oe prijs der Advertentiën is van 1—4 regels 1.—iedere regel meer 25 cents. STADS-BERICHTEN. BS 'ui, K - IJ Et. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien bet be>luit van de Gedeputeerde Stalen der provincie Zuid-Hollandvan den 21s,en December 1874, n°. 6/1 Provinciaalblad n°. 124), houdende bepalingvan de tijdstippen van den lier-ijk der malen cn gcwiehlen in de verschillende gemeenten in deze provincie, voor het jaar 1875: Herinneren den ingezetenen dezer gemeente hunne verplichting, overeenkomstig art. 15, lelt. a, der wet van den 7CD April 1869 Staatsblad n'l 57), tot het doen her ijken van alle reeds in gebruik zijnde maten, gewichten en weegwerktuigen, onder mededeeling dat daartoe door den ijker zitting wordt gehouden in het locaal van den Ijk, op de Aalmarktnaast de Gemeente-Apotheeken wel: voor de gewichten voor fijne weging, in gebruik bij médicijnhereiders, goud- en zilversmeden, specichandelaars en verdere in goud en zilver handelende personen, Wijk I, li, 11fIV en V, op den 16 en 17 Maart, VI, VII, VIII en de Buitenwijk, op den 18 cn 19 Maart, telken dage van des morgens 9 tot des namiddags 3 uren Eindelijk wordt ter kennis van de belanghebbenden gebracht, dat volgens besluit van den Minister van Binnenlandsche Zaken, van den 8sle" December 1874, de letter Hin den gewonen drukvorm, schuin gesteld, bestemd is tot goedkeu- ringsmerk zoowel van den ijk als van den her-ijlt. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door aanplakking en door plaat sing in de Leidsche Courant. Burgemeester cn Wethouders voornoemd Leiden, 31 December 1874. v. d. BKANDELER, Burgemeester. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente LEIDEN, gezien de artt. 10. 34 en 35 der Wet van 4 Juli 1850 (Staatsblad n". 37);doen tc weten, dat de lijsten der personen, die tot liet verkiezen der leden van de Tweede Kamer van de Staten-Generaalder Provinciale Staten en van den Gemeenteraad bevoegd zijnop heden vastgesteld en gedurende de eerst komende veertien dagen voor een ieder ter lezing nedergelegd zijn op de plaatselijke Secretarieterwijl een exemplaar van ieder is aangeplakt op de kleine Pers van het Raadhuis; voorts dat van die lijsten zijn afgela ten de navolgende personendie een of meer der voor het kiesrecht gevor derde vereischten verloren hebben ot overleden zijn. als; J. van Hergen en Henegouwen, H. Bonte, S. Broekveld, C. van Ca- zant, J. C. van Dijk, J. van Eyk, P. Herdingh PHzn., dr. C. Honig, mr. P. G. Hubrecht. P. G. Gallandat lluet, J. Loebcr. I. U. van Moorsel. M. M. van Praag, J T. Rath, 11. Ringeling, J. la Rivière. dr. T. lloorda D. A. Sala, C. Stegerhoek. P. L. Tichïer, A. A. WijnnobelC. Wijnnobel, J. Zandvliet, J. C. Bender, prof. A. H. van der Boon MescbG. Dros, J. T. Erenay, J. Glazemaker. P. de Jong, R. Kikkert, P. Kooreman Jr.W. F. Koppeschaar, W. van der Linden, 11. 11. van lleyzen, P. Schreuder, J. L. Teerlink, F. M. E. van ThielenP. W. F. de Timmerman cn W. van Tuil, die overleden zijn; C. J. Coster, L. G. van Dissel, P. GroeninlwoudP. J. Laterveer, T. Maat, en M. van Weeren, die een hunner burgerschapsrechten verloren hebben; Mr. P. van Bemmelen, F. 11. G. Dricsscn. K. A. de Gruyter, R. L. de Haes, M. Heesterman, A. P. B. HeymanL>. ilofkes, J. 11. lloflmeister, W. C. Hoogendijk, J. H. Jansen, W. Montagne, H. Pronk, C. C. van Rijsber- gen, W. Scheeper, mr. C. A. de Vassy, C. L. Wallher. 11. N. Wennekers, II. W. Wltewaall, M. Zelvelder. E. F. van den Bosch, ,1. ,1. L. Bruinier, J. 11. F. Gangel, J. H. T. Sollewijn Gelpkc. 11. W. J. ter Ilaar, J. Bakker Korfl. P. L. 11. M B. D. Kraal. B. .1. Kroon, A. F. Sinclair van de Laar, J. C. Rodbard, M. Roos, II. N. Veelkind, W. R. van der Vliet, G. C. J. de Vries en R. Wijnen, die in den loop des jaars de gemeente hebben verlaten; A. van Gessel, mr. H. Gevers. W. A. B. van Harlevelt. D. A. Hendriks, J. J. la Lau, J. C. van der Lelie, J. van der Mark, P. J. Mulder, T. Oost- dijk, I. van der Sloot, W. Vruggink, L. Batenburg, 1. Hoiidri, 11. Buiten dijk, B. van den Burg, B. A. van Dam, A. van den Dop, J. .1. Filippo, P. A. Gans, J. W. de Groot, .1. van lleteren, II. C. .1. llcyman, W. F. van der Horn, M. D van Leeuwen, P. Marks, J. Seljee, L. Spaanderman, G. J. Speet, N. Stadhouder, J. E. Visser, H. A. Woltering en J. 11. van der Worm, die niet tot den bepaalden census zijn aangeslagen voor de keuze van leden voor den Gemeenteraad. J. II. Biben, M. van Rossum du Chattel, W. J. Cuyle. B. van Dorsten Rz., H. M. D. van Gelder, B. liegt, A. van Ingen, Arn. van Ingen, P. Loe- ber, T. Luyben, E. W. van der Meer, J. J. Michel, W. S. Milders, A. J. van der Slok, B. Stijger, P. Venker, J. T. Versluys, en M. I. Wilmans, die niet tot den bepaalden census zijn aangeslagen voor de keuze van leden voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal en voor de Provin- ei ale Staten. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 15 Maart 1875. E. KIST, Secretaris. BINNENLANDSCÜE BE RIG TEN. LEIDEN, 15 Maart. Bij dc heden gehouden openbare verkooping van cokes, bij partijen van 100. 50, 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste prijzen ƒ55.—ƒ28.— ƒ5.70 en ƒ3.05, cn de laagste prijzen ƒ55.— ƒ28.ƒ5.30 en ƒ2.86. Heden morgen is aan de Hoogewoerdsbrug eene hoog bejaarde vrouw, door dat zij niet spoedig genoeg kon uitwijken, door eenen van die brug afkomenden wagen overreden. Zij werd aan het hoofd gewond en klaagde over hevige pijn in een der armen. De eerste hulp werd haar verleend ten huize van den heer Aalbcrtsberg. Voor de voorjaars acte-examens van het lager onderwijs, die den 31tn dezer te 's Hage een aanvang zullen nemenhebben zich bij de provinciale commissie niet minder dan 470 candidaten aangemeld. Naar men verneemt zou bij hel departement van justitie ontworpen worden eene nieuwe regeling van het politiewezen hier te lande, waarbij o. a de inspecteurs der gemeentelijke politie, die volgens den thans gel dende regel bij bel verbaliseren wegens overtredingen enz.uit kracht hun ner aanstelling als onbezoldigd rijks-veldwachter, handelen, den titel van ad junct-commissaris van politie bekomen, ten einde de gelijkstelling met de mindere polilie-beambten, grootendeels eveneens onbezoldigde rijksveldwach ters, te doen ophouden. Zij zouden door den koning benoemd worden uit dc meest ervaren en naar anciënniteit in aanmerking komende inspecteurs. In bet jongste nommer van liet policieblad is opgenomen een staat van manschappen, die gedurende hel jaar 1874 van het leger en het corps mariniers zijn gedeserteerd, en waarvan op 1 Januarij dézes jaars bij het departement van oorlog niets stelligs bekend was. Hun aantal bedraagt 112, waarvan allen 37 van het koloniaal werfdepot. Door de justitie is de opsporing verzocht van den sedert eenige dagen van Rotterdam vertrokken opzigter der vleeschhal L. E., die verdacht wordt van misbruik van vertrouwen of verduistering van gelden door een met ont vangsten cn bewaringen belasten openbaren ambtenaar. Dc Nederl. maatschappij voor tuinbouw en plantkunde heeft hel pro gramma bekend gemaakt der groote tentoonstelling van rozen, aardbeziën en planten die van 3 lot 6 Julij e. k. te Rotterdam gehouden zal worden. De opgaaf van inzendingen moet volgens te verkrijgen model vóór 27 Jiuiij geschieden. Door den heer J. E. van der Aa Criellaert. op 28 Februarij. II. te Rotterdam overleden, zijn de volgende legaten besproken: Aan de diaconie der Ned. herv. gemeente aldaar 50 certif. nat. werk. 2% pCt. schuld, elk groot 1000; aan het geref. burgerweeshuis aldaar, 5 idem, elk groot ƒ1000; aan de diaconie der Ned. herv. gem. te Overschie, 5 idem, elk groot 1000; aan de inrigting voor doofstommen-onderwijs te Rotterdam, 2 idem, elk groot ƒ1000; aan de werkinrigting voor hulpbehoevende blin den aldaar, 2 idem, elk groot ƒ1000; aan de vereeniging tot het verleenen van hulp aan minvermogende ooglijders voor Zuid-Holland, aldaar, 2 idem, elk groot ƒ1000; aan het zeemanshuis aldaar, 2 idem, elk groot ƒ1000; aan de maatschappij tot nut der zeevaart aldaar, 2 idem, elk groot ƒ1000. Alles vrij van het regt van successie. Onder Zuilen is Vrijdag 11. bij den bouwman Vroonhof eene koe afge maakt wegens hondsdolheid; in 14 dagen het derde geval hij denzelfden boer. De eigenaar zelf moet door een der koeijen in de hand zijn gebeten. Te Zwolle is een rijksdaalder met de beeldtenis van koning Willem III en het jaartal 1851 en een 25 cents-stuk met de beeldtenis van koning Willem II en het jaartal 1849, te Groningen een gulden met de beeldtenis van koning Willem III en het jaartal 1866 en te Eindhoven twee 25 cents- stukken me.t de beeldtenis van koning Willem II en de jaartallen 1848 en 1849 aangehouden, waarvan het muntcollege heeft verklaard dat zij zijn valsch en vervaardigd in nabootsing van echte rijksmuntspecie. Bij de behandeling der zaak van 33 ingezetenen uit St. Phiiipsland, beklaagd van rebellie, door het prov. geregtshot in Zeeland, heeft de pro cureur-generaal aangeioond dat er rebellie had plaats gehad, me! uitzondering van zeven der beschuldigden, voor wie hij vrijspraak eischte; de 26 overigen waren schuldig, en de burgemeester moest de schuldigste van allen worden beschouwd. Met aanneming van verzachtende omstandigheden, voortvloeijende uil den opgewonden toestand der menigte en het vroeger onbesproken gedrag

Leydse Courant | 1875 | | pagina 1