LEIDSCIIE C01RUT. 1875. IF. 30. VRIJDAG 5 FEBRUARIJ, STADS-HER IC II TEA'. Ti f NIS EN LAN DSCI1 E BE RIG T EN. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en feestdagen uitgezonderd. De prijs tier Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p. p. 3.50; met het Verslag der Handelingen tan den Gemeenteraad f 3.35, franco p. p. f 3.85. Bet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor ƒ2.50 'sjaars, buiten de expeditiekosten. afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Adverlentiën is van 1—4 regels 1.— iedere regel meer 25 cents. Vergadering van den Gemeent raad van Leiden, op Vrijdag den 511"1 Februari 1875, 's namiddags te drie uren. Voordracht betrekkelijk de herbesteding van de vernieuwing der Mare- poortsbrug. LEIDEN4 February. Door Z. M. is benoemd tot rector-magniflcus van de hoogeschool alhier, gedurende het akademiejaar 1875/76, de staatsraad, hooglceraar mr. J. T. Buys. Wij laten hier volgen de naamlijst der afgevaardigden van binnen- en buitenlandsche hoogescholen, ter bijwoning van het derde eeuwfeest onzer hoogeschool: achter hunne namen is het adres gevoegd der ingezetenen, bij wie zij hun intrek zullen nemen. Hederland. Utrecht: 11. P. G. Quack, bij prof. Buys; C. II. C. Grin- wis, bij prol. van de Sande Bakhuyzen; G. J. Loncq CJz., bij prof. van der Lilh: P. de .long, bij mevr. Sandiforl; J. I. Doedes, bij prof. Prins. Gro ningen: VV. Modderman, bij mevr. llartevelt; B. D. II. Teilegen, bij prof. van Boneval Faure; R. A. Mees, bij mevr. Fockema; F. W. B. van Bell, bij mevr. van Bell; C. M. Francken, bij prol. van Bemmelen. Amsterdam: W. Moll, bij dr. Leemans; C. A. J. A. Oudemans, bij prof. Kricger. Afge vaardigden van de kon inklijke academie van wetenschappen: W. G. Brill (Utrecht), Plaats Royaal; C. J. Maltbes (Amsterdam), hotel de Burg; F. C. Donders (Utrecht)bij prof. Heynsius. Bclgle. Brussel: E. R. N. Arntz en J. Thiry, bij prof. Bierens de Haan. Gent: J. F. J. Ueremans. bij dr. Verwijs; T. F. H. Swarts, bij prof Boogaard. Luik: J. S. G. Nijpels, bij prof. Modderman; A. C. de Cuyperbij mr. J. van Outeren. Denemarken. Kopenhagen: J. Nellemau en J. N. Madvig, bij pro!. Vissering. Duitsche Kijk. Berlijn: E. Curtius, bij prof. Heynsius. Bonn: R. von Slintzing, bij d9. Krabbe. Erlangen: E. Selenka, bij den heer Hooft van Iddekinge. Giessen: J. A. Vullers, bij prof. Dozy. Göttingcn: R. von Jhering, bij prof. van Boneval Faure: .1. Henle, bij prof. Zaaijer. Greifswald: F. Grohe, bij prof. Polano. Halle: H. Keil, bij dr. W. 11. 1». Suringar. Heidelberg: K. B. Stark, bij dr. VV. N. du llieu; Kuno Fischer, bij prof. Schollen. Kiel: C. Liidemann, bij prof. Prins; J. F. A. Esmarchbij prof. Doijer. Koningsbergen: R. Caspary, bij prof. Surin gar. Leipzig: K. F. A. Kalmis, bij ds. Segers; C Bruhns, hij prof. van de Sande Bakhuyzen. Marburg: E. A. Herrmann, bij prof. Tiele. Miin- cheu: W. 11. Riehl, bij prof. Vissering; C. A. Cornelius, bij dr. Sepp. Rostock: H. Böhlau, bij den lieer DriessenW. von Zehender, bij prof. Heynsius. Straatsburg: T. Nöldeke, bij prof. de Goeje; A. Gusserovv, bij den heer Gerlings. Tubingen: H. Seeger. bij prof. Modderman; L. Diestel, bij prof. Dozy. Wilrzburg: K. L. Urlichs, bij dr. W. N. du Rieu. Frankrijk. Parijs: H. Milne Edwards, bij mr. Maclaine Pont; A. Wurtz, bij prof. Franchimont; Colmet Daage, bij den heer de Clercq; E.Egger, bij prof. Rauwenhoff; Ch. Schéfer, bij prof. Dozy; G. Perrot, bij prof. Cobet; G. Paris, bij den heerB. F. Kranlz: A. Milne Edwards, bij dr. van Iterson; A. Carrière, bij dr. KnappertE. Renan, bij prof. Dozy; Paul Meyer, bij den heer B. F. Krantz. Groot-Brittannië. Cambridge: J. E. B. Mayor, bij prof. Kuenen. Dublin: J. I'entland Mahaffy, bij prof. Veth; R. Atkinson, bij prof. Land. Londen: J. Heywood, bij prof. Boogaard. Oostenrijk-llongarije. Buda-Pesth: St. Apalhi, bij prof. Visse ring; R. Eötvös, bij den heer van lleukelom. Clausenburg; II. Finaly, bij prof. Kern; Geza Enlz, bij prof. Bierens de Haan. Praag: J. Kelle, bij dr. Verwijs. Portugal. Coimbra: H. A. de Sonsabij prof. van de Sande Bak huyzen; A. Ph. Simóes, bij prof. Simon Thomas. Kuslaml. St. Petersburg: D. MendeleefT, bij prof. RauwenhoH; Romialofskybij prof. Buys, llelsingfors: J. J. W. Lagus en J. A. Estlander, bij den heer Roorda. Zwitserland. Basel: M. Heyne, bij prof. de Vries; L. Sieber, bij den heer SijlhofT. Bern: H. Dor, bij prof. Doyer; Fr. Nippold, bij prol. Rau wenhoH'. Ziirich: A. E. Biedermann, bij prof. Scholten. Voorts hebben nog de volgende Nedcrlandsche hoogleeraren hun voornemen j te kennen gegeven de feesten te komen bijwonen: Van Utrecht: C. 11. D. Buys Ballot, N. Beets, J. A. FruinT. Iial- bertsma, W, Koster, J. P. F. van der Lith, J. J. van Ooslerzee, N. W. P. Rauwenhoff, J. A. Wijnne. Van Amsterdam: W. Berlin, J. van Geuns, J.!£W. Gunning, 11. Hertz, i S. Hoekstra Bz.Th. Jorissen, A. D. Loman, S. A. Naber, H. Oort, T. Place, J. G. de Hoop ScheffcrB. J. Stokvis, J. Tideman, J. W. R. Tilanus, C. M. J. Willeumier, C. L. Wurfbain. Van Delft: G. F. W. Baehr, F. J. van den Berg, D. Grothe, A. C. üude- mans, B. Pekelharing, A. J. van Pesch, F. J. Stamkarl, L. Cohen Stuart. Eu de oud-hoogleeraren: E. II. von Baumhauer (Haarlem), J. C. G. Boot (Amsterdam), C. A. Engelbregt (Utrecht), J. C. G. Evers ('sGraven- liage), J. de Bosch Kemper (Amsterdam), W. Muurling('sGravenhage), V. S. M. van der Willigen (Haarlem). Bij gelegenheid van het eeuwfeest onzer hoogeschool, op den 8slen de- zer, zullen ook de leden van het vrijwillige jagercorps van 1830/31 eene reünie houden. Naar wij vernemen zullen de oud-jagers, na de plegtigheid i in de Pieterskerk te hebben bijgewoond, in de zaal der akademische bi bliotheek bijeenkomenen zich ten half vier ure met het vaandel, waaronder zij streden, in optogt weder naar genoemde kerk begeven, om eene hulde te brengen aan de nagedachtenis van hunnen gesneuvelden krijgsmakker Beeckman. Bij den gedenksteen, te diens eere aldaar gesteld, zal de heer J. A. van Hamel, pred. bij de Waalsclie gemeente alhier, een woord tot zijne voormalige wapenbroeders rigten. Na afloop dezer plegtigheid zullen I de oud-jagers zich aan een diner in het hotel du Lion d'or vereenigen. Den volgenden dag zal de vrijwillige-jager-beurs, waarvan de toekomstige bestemming vroeger reeds werd medegedeeld, op eene plegtige wijze aan hh. curatoren der hoogeschool worden overgedragen. Bij de heden ten raadhuize gehouden aanbesteding zijn aannemers ge worden van het dempen der Cellebroersgracht met aanbehoorende wer ken de heer J. J. Planjer, voor ƒ4400; van het dempen der Minnebroeders- gracht de hh. Houthuyzen en Filippo, voor ƒ1620; van het verriglen van onderscheidene werkzaamheden aan het gebouw op de Oude Vest, genaamd "Nosocouiium", de heer S. van Leeuwen, voor ƒ2150. Bij de verhuring van twee percelen tuin- of (eelland, aan den singel onder Leiderdorp, is van het eerste perceel huurder geworden de heer H. J. van Leeuwen, voor ƒ41, en van het tweede perceel de heer C. W. Vreeburg, voor ƒ50. Wij worden verzocht mede te deelen dal door het bestuur der vereeni- ging //Harmonie" voor eeltige dagen aan het comité voor het lloode Kruis alhier is afgedragen de som van ƒ36.60. saldo der voorstelling van 4 Janu- arij 11.ten behoeve der gewonde krijgers in Atchin. Wij vernemen met genoegen dat de heer J. 11. Giezen, werkend lid der rederijkerskamer //Borger" alhier, de zilveren medaille heeft behaald bij den wedstrijd van voordragten te Schiedam, uitgeschreven door de Ver- eeniging Aeschylus aldaar, met het vers: »Üe Nieuwe Heer" van VV. J. van Zeggelen. Morgen, Vrijdag, gedenkt mej. de wed. B. Omvlee-van Velzen den dag waarop zij 25 jaren geleden als vroedvrouw optrad; gedurende 20 jaren mogt zij ook als stads-vroedvrouw werkzaam zijn. Op een staat van nalatenschappen van onderofficieren en manschappen, behoord hebbende tot de landmagl in Ncderl. Indie, en die bij hel depart, van koloniën door de regthebbenden kunnen worden ingevorderd, komt ook voor die van David Kuiper, van Leiden, ten bedrage van ƒ4.66. De heer van der Willigen deelt in de Haart. C. omtrent de Nedcrland- sche Venus-commissie o. a. het volgende mede: De commissie voor den Venus- overgang heeft, naar aanleiding van de bij haar ingekomen officiële rappor ten, in dc vergadering der kon. academie van 30 Jannarij verslag gedaan van de uilkomsten der expeditie op 9 December verkregen. Daaruit bleek, dat dc expeditie op Reunion, zooals reeds door het voorloopig telegram be kend was, gedurende het verschijnsel door wolken belemmerd werd; deze noodlottige omstandigheid heeft trouwens niet alleen onze expeditie, maar ook de Engelsche en de Duitsche expeditie op het naburige Mauritius en naar

Leydse Courant | 1875 | | pagina 1