LEIDSCHE COURANT. 1875. VRIJDAG 8 JANUARÏJ. STADS-BE RICHTEN. BINNENLANDSCHE BER1GTEN. 1°. 6. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p. p. ƒ3.50; met het Verslag der Uandelingen van den Gemeenteraad T 3.35franco p. p. f 3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 'sjaars, buiten de expeditiekoslen. Afzonderlijke nomtners der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertenliën is van 1—4 regels 1.—iedere regel meer 25 cents. El E 11 - IJ K. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien het besluit van de Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland, van den 2lsten December 1874, n°. 6/1 Provinciaalblad n°. 124), houdende bepaling van de tijdstippen van den her-ijk der inaten en gewichten in de verschillende gemeenten in deze provincie, voor het jaar 1875; Herinneren den ingezetenen dezer gemeente hunne verplichting, overeenkomstig art. 15, lelt. a, der wet van den 7en April 1869 Staatsblad n°. 57), tot het doen herijken van alle reeds in gebruik zijnde maten, gewichtenen weegwerktuigen onder mededeeling dat daartoe door den ijker zitting wordt gehouden in het locaal van den Ijk, op de Aalmarktnaast de Gemeente-Apotheeken wel; voor Wijk III, op den 8, 12 en 13 Januari, telken dage van des morgens 9 tot des namiddags 3 uren; Eindelijk wordt ter kennis van de belanghebbenden gebracht, dat volgens besluit van den Minister van Binnenlandsche Zaken, van den 8steQ December 1874, de letter J7, in den gewonen drukvorm, schuin gesteld, bestemd is tot goedkeu- ringsmerk zoowel van den ijk als van den her-ijk. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door aanplakking en door plaat sing in de Leidsche Courant Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, 31 December 1874. v. d. BRANDELER, Burgemeester. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Herzien de openbare kennisgeving omtrent de verplichting tot het doen van aangifte voor de Nationale Militie, in de maand Januari 1875, voor hen die op den lsten Januari van dit jaar bun 19de jaar zijn ingetredenen alzoo de personen geboren in het jaar 1856, alsmede voor hen die eerst na het intreden van hun 19dcjaar, doch vóór het volbrengen van hun 20sle, ingezetenen zijn geworden, geplaatst in de Leidsclie Courant van den 16den, 23stea en 30sten December 1874; Doen le weten dat lot deze inschrijving zitting wordt gehouden op het Raadhuis, van des voor- middags 10 tot des namiddags 3 uren, op Maandag den 11 Januari, voor de bewoners van de wijken 1 2 cn 3, Dinsdag 12 4 en 5 Woensdag 13 6, Donderdag »14 »7, Vrijdag 15 8 en 9 of de buitenwijk, en dat de geboorte-akten, die de belanghebbenden bij de inschrijving, onder opgave der woonplaats van den ingeschrevene, behooren over te leggen, dagelijks, de Zon dag uitgezonderd, zijn te verkrijgen ter Secretarie dezer gemeente (afdeeling Burger lijke Stand), van des voormiddags 10 tot des namiddags 3 uren, wanneer tevens voor hen, die hier niet zijn geboren, aanvrage ter verkrijging dier akten kan wor den gedaan. deze door plaatsing in de Leidsclie Courant en bij aanplakking En wordt afgekondigd. Leiden, 4 Januari 1875. Burgemeester cn Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER cn WETHOUDERS van LEIDEN, Gelet op het raadsbesluit van den 29ilen December 1870, gewijzigd den 30"en November 1871regelende de heffing eener plaatselijke directe belasting, goedgekeurd bij koninklijk besluit van den lldcn Januari 1872, n". 20, waarbij tevens de verordening, regelende de invordering dier belasting, is aangehaald Rrengen ter kennis van belanghebbendendat lot schatters voor deze belasting zijn benoemd en beëedigd de HH.: J. ENGELS J'., II. FILIPPO P. G. HOUTHUYSEN B. VAN KLEEF, J. VAN LITH. G. RIETBERGEN, J. C. RIJK, A. VERHOOG; en wordt een ieder uitgenoodigd den toegang tot zijn belastbare perceelen te verleenen aan bovengenoemde schatters op alle werkdagen, van des mor gens 9 tot 'snamiddags 4 uren, en voorts hun die aanwijzingen en mede- deelingen te doendie strekken kunnen om de bedoelde schattingen met juistheid en gelijkmatigheid te verrichten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 7 Januari 1875. E. KIST, Secretaris. LEIDEN, 7 Januarij. De sluiting der mail naar Padang-Batavia, ter verzending per stoom schip Koning der Nederlanden, van de maatschappij Nederland, geschiedt te Helder den 8™ Januarijna aankomst van trein II van den Noordholl. spoorweg, ten 7 u. 32 m. des avonds. De laatste ligting alhier heeft plaats ten 1 uur, voor drukwerken een uur vroeger. Morgen 8 Januarij zal mcj. de wed. G. Couvée, geb. Snijders, alhier, den dag herdenken waarop zij voor 25 jaren tot vroedvrouw werd bevor derd. In die betrekking, en ook als slads-vroedvrouwwaartoe zij reeds in Maart 1852 werd benoemd, mogt zij, door getrouwe pligtsbetrachting, veler achting verwerven. Op een dezer dagen te Goes gegeven concert heelt onze stadgenoote mej. Scluilz—Lcssig zich doen hooren cn aldaar door haar gevoelvol spel een allergunstigsten indruk gemaakt, hetgeen blijkt uit het volgende, dat men o. a. van daar betreffende dit concert meldt: Het eerste concert, Woensdag 30 Dec. door de zangvereeniging onder directie van den heer Bromberger gegeven, bestond uit een getal keurige nommers, voor het grootste gedeelte uitstekend uitgevoerd. Fraulein A. Schulz- Lessig, die vóór de pauze ons een sonate van Beethoven gaf en na de pauze eene compositie van Bach en van Schumann deed genietengaf niet alleen bewijzen van groote technische vaardigheid, maar ook, wat niet dikwijls hand aan hand gaat, van delicaat gevoel. Onze pianiste moet niet alleai een goede opleiding hebben gehad maar ook in staat zijn een goede opleiding te geven. De Staatscourant bevat eene nominative opgave van de Europesche officieren, onderofficieren en soldaten, die gedurende de krijgsverrigtingen tegen het rijk van Atcliin gesneuveldgewond of ten gevolge van die krijgs verrigtingen overleden zijn, voor zooverre daaromtrent tot op den 10d«° November 1874 bij het depart, van oorlog in Ned. Indie kennisgave is be komen (5e vervolg). Gesneuveld zijn: G. Oudsteyn, K. Koelugt, K. Doorgeest. Overleden zijn: J. C. Schneider, H. van Beek, J. F. Querforth, J. lluber, P. Kroeskamp, W. Knoflook, A. Westerhuis, P. Ariense, A. Andringa, L. J. Bouissou, P. C. Halleux, C. Boersma, H. F. van der Grinten, J. F. Aerts, A. J. C. Smith, J. van Golde, C. J. C. Luthien, P. Merlach, J. van Heusden, A. Six, P. Romijn, A. Vink. L. P. Sodenkamp, J. B. Peelers. L. M. II. Bavius, C. L. Dirkse, P. Leemans, P. N. Thomson, J. Boom, C. L. Letens, W. F. Damen, J. Vos, P. J. de Klerk, C. J. Brunbeck, J. Coppen, J. Voogt, J. Grooten, M. Kuys, J. F. Scherler, J. B. Consent, H. Reumont, A Rutschli, W. Hendriks, J. II. Stevens, C. Blom, F, G. Gartner, A. B. Soeler, W. Maijer, A. A. Janssen, 0. J. Robert, G. F. Grijspesrt, P. Fre- mion, 11. Baumann, C. J. Turpin, A. I). Lapaille, J. W. Kroon, C. M. Nieuwveen, F. 11. Hilker, G. Reitsema, A. A. Bagge, J. Poslelmans, A.Jan sen, J. J. Widmer, N. W. van den Berg, F. J. C. Deblanc, S. F. Schlick, C. Hornes. A. Merz, P. de Jong, L. L. Viane, J. Foppen, L. Rigobert, A. Tavernier, C. F. Jtachez, W. II. Thoonsen, II. Meijer, J. E. H. Dantz, A. de Windel, K. Speck, J. B. Libeer, II. Rouw, C. A. Variet, H. de Meere, N. W. Copier, J. H. Ambuhl, J. Beuzemaker, J. F. Clevers, R. Reinstra, J. Auwerna, F. 11. Uleman, A. van Zomeren, L. Ilildbrand, M. Wolff, J. J. Iliessen, A. van den Acker, L. lvilsdonk, A. A. J. Caron, C. J. Mathon, P. J. Klaas, H. J. Camerlingh, P. Oswald, J. Groot, J. Thompson, W. Harten, J. V. Lallemand, A. Ilofmans, M. L. Francois, II. Duyn, T, J. Meijer, P, Enserinck, S. II. de Jonge, H. W. ReynenC. J. F. Keer, II. B. Braam burg, C. L. Demey, A. van Raalte, J. Boon, E. J. Luring, J. Craenen, J. J. van den Bos, P. L. Buys, 0. van Ilooydonk, J. van GervenA. Sloot, P. B. Terhei, L. A. van den Bogaard, P. Maas, P. Libert. A. Zwager, P. Schmidt, L. Fussenich A. Manuels, C. P. Heel. Gewond zijn: W. Cornelisse, J. D. Bleker, D. du Mortier, B. Slrasters, J. Rutishauser, U. J. Probst, A. van Hoeven, W. Walraven, P. Jansen, C. J. van Kerkhof, J. J. G. TSas, II. de Vries, P. Eeckhout, J. Freudigcr, K. van Steenwijk, E. J. Visser, II. Mulder, N. J. Sundberg, P. Iloekom, J. B. Thomassen, 11. Lagrotiw, A. König, L. Vogelzang, A. Kroes, J. E. Hodel, J. G. Kuril), J. Biemans, G. J. Lankhorst, L. Vogelzang, P. A. Brouwer, 11. Kuiper, C. Benings, J. C. Sohns, J. J. 11. A. Schenau, II. J. van Duiken. In de vorige opgaven zijn abusivelijk als overleden vermeld; J. C. Buyn, J. B. Forsier, D. de la Bella en H. Wouters.

Leydse Courant | 1875 | | pagina 1