LEID8GIIE COURANT. 1874, 1°. 273. ZATERDAG 21 NOVEMRER. in, it is; De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 3.-franco p. p. 3.50; met het Verslag der Handelingen van den tiemeenteraad t 3.35, franco p. p. ƒ3.35. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 'sjaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Cournnt zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertenliën is van X—4 regels f 1.— iedere regel meer 25 cents. i^DEffiasKioBzessssnJXBSfizsssEasEHqpaaSS» STADS-BERICIITEN. PROCESVERBAAL van de inlevering en opening van stembriefjesdie ten behoeve der keuze van vier leden der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Leiden heeft plaats gevonden den 20sten November 1874* Het bureau van stemopneming neeint in de ter inlevering der stembriefjes be stemde zaal op het Raadhuis plaats, des middags te twaalf uren. Het is samengesteld uit den heer Dr. Willem Cornells Van den Brandeler, Bur gemeester, Voorzitter, en de beeren Mr. Lucas Daniel Suringar en Herman Cornelis Juta, leden van den gemeenteraad, stemopnemers. De lijst der kiezers, die hij de verkiezing in aanmerking komt, mitsgaders een exemplaar van het koninklijk besluit van den 9den November 1851, houdende vast van een Reglement, bevattende algemeene bepalingen, betreffende de Ka mers van Koophandel en Fabrieken, worden op de tafel, voor het bureau staande, ncdergelegd. /ij De stembus, na onderzocht en volkomen ledig bevonden te zijn, wordt met twee sleutels gesloten, waarvan de eene door den Voorzitter van het bureau, en de andere door den heer Suringar, als oudsten stemopnemer, in bewaring wordt genomen. In de stembus zijn briefjes geworpen door de op de nevensgevoegde lijst vermelde kiezers. fl| En is dit zonder stoornis der orde afgeloopen, ji Te twee uren wordt door den Voorzitter verklaard, dat de ter inlevering der Slembriefjes bestemde tijd verstreken is en daarop de slembus gesloten op de voor geschreven wijze. Onmiddellijk wordt de bus geopend en bevonden zeven en veertig stembrie^es te bevallen. j Dit getal met de lijst der kiezers, die briefjes hebben ingeleverd, vergeleken zijnde, is gebleken te zijn even groot als het getal dier kiezers. Nadat de briefjes zijn dooreen gemengdworden zij door den voorzitter een voor een geopend en overluid voorgelezen. Het bureau heeft van onwaarde verklaard geen slembriefjes. Het getal der geldige uitgebrachte stemmen is mitsdien geweest zeven en veertig. Van dit getal zijn uitgebracht op de heeren: Jan Cornelis Zaalberg 45 stemmen, Herman Cornelis Hartevelt 43, Jan Van Heu- kelotn Junior 42, Dominicus Antonius Schretlen 36, N. J. Sanders 4, Mr. S. Le Poole 3, J. Van Lith, Mr. M. H. A. Lisman, P. Van Bleyswijk Ris, D. Noothoven van Goor, M. Hartog, H. W. F. Bakker, T. C. Gerlings^ S. B. Vos, C. J. Leem bruggen, A. C. Leembruggen, D. C. Dros, A. Van Driel, A. Slok en P. FontijnJL ieder ééne stem. Hebben alzoo de volstrekte meerderheid van stemmen verkregen de heeren Jan Cornelis Zaalberg, Herman Cornelis Hartevelt, Jan Van Heukelom Jr., Domi nicus Antonius Schretlen. Zijn derhalve verkozen tot leden der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Leiden de beeren JAN CORNELIS ZAALBERG, HERMAN CORNELIS HARTEVELT, JAN VAN HEUKELOM Jr., DOMINICUS ANTONIUS SCHRETLEN. En zijn tegen deze opening van stembriefjes door de in de zaal aanwezige kiezers geene bezwaren ingebracht. En is na afloop van dit een en ander proces-verbaal opgemaakt, in tegenwoor digheid van allen die zich in de zaal bevonden. Gedaan te Leiden den 2DstKD November 1874. v. D. BRANDELER, Voorzitter SURINGAR, H. C. JUTA, J Stemopnemers BINNENLANDSCIIE ÖERIGTEN. LEIDEN, 20 November. Blijkens het boven opgenomen proces-verbaal zijn de bh. J. C. Zaal berg, II. C. Hartevelt, J. van Ileukelom Jr. en D. A. Schretlen op nieuw •tot leden van dc kamer van koophandel en fabrieken alhier gekozen. Ds. II. Koopmans van Boekeren hield gisteren avond in de vergadering van de maatschappij lot Nut van 't Algemeen eene voordragtwelke door een aanzienlijk aantal leden werd bijgewoond. Het onderwerp, door den spreker dien avond behandeld, was eene novelle, getiteld: //Een Winkel haak". Ernst en luim wisselden zich daarin af en menige fijne scherts op de zoo vaak ziekelijk overdrevcne //fatsoendelijkheid" der menschenof teregt- wijzing gcrigt aan het adres van de kwaadsprekendheid, gestoken in liet masker der vroomheid, kon daarbij worden gehoord. Het stuk, dat blijk baar zeer voldeedwas het talent en den goeden naam van den spreker waardig. De boekhandelaars Gebroeders van der Hoek, alhier, zullen in dc eerste helft der volgende maand verkoopen de bibliotheken van wijlen de heeren mr. D. Tiebocl Siegenbeek en dr. G. W. A. Plaat, alhier, en mr. J. G. A. Gouverneur, procureur bij de arrondissements-regtbank te Breda, ver der eene verzameling van werken betreffende godgeleerdheid en kerkge schiedenis, alsmede eenige plaatwerken en geïllustreerde boeken, enz. De catalogus ziet het licht en wordt belanghebbenden ter kennisneming aan bevolen. Aan het depart, van marine zal op 3 December aanst. o. a. aanbesteed worden de levering van 10500 meter blaauwe baai, 1200 meter blaauwe voeringbaai, 2000 meter blaauw duffel, 2200 meter blaauw monteringlakcn 1300 meter blaauw gewoon laken en 1500 stuks wollen dekens. Men schrijft ons uit Katwijk aan Zee van 19 November: Heden mor gen is op Wassenaars grond, een half uur bezuiden Katwijk, gestrand een Noordsche brik, geladen met hout, vermoedelijk in zee door de equipage verlaten. Geen kleeding of scheepspapieren zijn aan boord gevonden. Met de haringvisscherij ziet het er niet voordeebg uit. Wegens het aan houdend stormachtige weer kan de visscherij niet worden uitgeoefend, ter wijl er ook weinig haring voorhanden is. Blijkens liet programma voor de plegtige onthulling, op 30 November a. s., van het te Ginneken opgerigt gedenkieeken ter eere van de bij de verdediging der citadel te Antwerpen, in 1830 en 1831 en in December 1832, gesneuvelde militairen, zullen Z. M. de koning en de kon. prinsen aan het station te Breda ontvangen worden door eene deputatie uit de com missie voor het gedenkteeken, en door deze naar het kerkplein te Ginne ken worden geleid. Gedurende de plegtigheid zullen minuutschoten worden gelost. Bij de onthulling zal eene aanspraak worden gehouden door het oudste lid der commissie, den generaal graaf van Limburg Stirum, buiten gewoon adjudant des konings. Onder goedkeuring des konings zal het ge denkteeken worden overgedragen aan het kerkbestuur der herv. gemeente te Ginneken en in de hoede van het gemeentebestuur worden aanbevolen. De koning en de prinsen zullen voorts met de commissie de graven bezoe ken van Chassé, Seelig, de Boer en van Deventer, en daarna door den president der commissie voor hunne tegenwoordigheid worden bedankt. De Hollandsche ijzeren spoorwegmaatschappij heeft aan de tweede ka mer een adres gerigt ter zake van het derde gewijzigd ontwerp van wet, houdende regeling van de dienst en het gebruik der spoorwegen. Dat ontwerp is eene herziening van een vorig ontwerp, tegen hetwelk de maatschappij uitvoerig een lal van bezwaren heeft medegedeeld aan de mi nisters van binnenlandsche zaken en van justitie, onder dagteekening van 11 Oclober 1871, welke hijkans alle ook tegen dit ontwerp gelden. Van dat stuk is een afdruk aan de leden der slaten-generaal toegezondenen daarvan is een afdruk gevoegd hij het tegenwoordige adreswaarin de maat schappij hare bezwaren ontwikkelt tegen cenige nieuwe bepalingen, welke in het thans aan de orde gestelde ontwerp voorkomen. Aan de grieven, in het vroeger adres vermeld, is, immers voor het allergrootste deel, niet tegemoet gekomen, hoewel in dc hoofdzaken alle spoorwegmaatschappijen in Nederland daaromtrent eenstemmiug dachten. Adressanle verzoekt daarom de kamer, hare goedkeuring aan het ontwerp niet te verlcenen, tenzij daarin die wijzigingen zijn gehragt, welke in dit en het vorig adres der adressanten iii overweging zijn gegeven. Heden is van het koloniaal werf-depöt te Harderwijk over Ulrecht en 's Gravenhage naar het Nieuwe Diep vertrokken hel reeds gemelde detache ment suppletie-troepen, sterk 150 man (waaronder 8 onderofficieren, om nog heden tc embarqueren aan boord van het via Suez naar Java bestemde stoomschip Prinses Arnalia. De ^rrond.-regtbank te Amsterdam heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den fabriekant W. B. van Aroerongen, beklaagd van het, in strijd met artikel 4 der wet van 4 April 1869, andermaal gebruik maken van een plak zegel, wetende dat het reeds gebruikt was. De regibank heeft hem schuldig verklaard aan het hem ten laste gelegde feit en veroordeeld tot het minimum der door de wet bedreigde geldboete, eene namelijk van ƒ50, met subsidiaire gevangenisstraf van 7 dagen. Zij heeft aangenomen dat, wanneer blijkt dat op een plakzegel een handleekcning gesteld is, daarin bet. bewijs ligt van liet gebruik en dat het derhalve nïels afdoet of het han delspapier, waarvan het afgenomen en op een ander is overgebragt, al of niet in circulatie is geweest.

Leydse Courant | 1874 | | pagina 1