LEIDSCHE COURANT. 1X7 i. 200, DONDERDAG 27 AUGUSTUS. STADS-BERICiH ElY BIN N K N L A ms 11K I 111G T K !N Dp Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.jranco p. p. f 3.50; met het f'crslag der Handelingen van den Gemeenteraad t 3.35franco p.p. f 3.85. Bet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 'sjaars. buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertenliën is van 1—4 regels 1.— iedere regel meer 25 cenls. Bij deze Courant wordt verzonden N'. 46 (blad 51) der Handelingen vin den Gemeenteraad. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien liet adres van Arie Kalmeijer, smid, wonende binnen deze ge meente, houdende verzoek om in het huis aan den hoek van den Midden weg en de llooglandsche Kerk-Koorstccg n\ 2 cene smidsvuring te mogen doen plaatsen Gelet op art. 4 van het Koninklijk besluit van 31 Januari 1824 (Staats blad n». 19); Doen te weten, dat tot hethooren der eigenaars en bewoners van de naast bijgelegene en belendende panden, ten opzichte der informatiën de commodo et incommododoor Burgemeester en Wethouders zal worden gevaceerd op het Raadhuis dezer gemeente, op Maandag den 31sle0 Augustus aanst. 'svoormiddags te elf uren; zullende de belanghebbenden verplicht zijn hunne bezwaren tegen dat verzoek op dien tijd in te brengenterwijl, bij ver zuim daarvan, zij gehouden zullen worden zich tegen de inwilliging niet te hebben verzet. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 26 Augustus 1874. E. KIST, Secretaris. LEIDEN, 26 Augustus. De letterkundige faculteit aan de hoogeschool alhier heeft bekend gemaakt dat het admissie-examen, zal worden afgenomen op Donderdag en Vrijdag 17 eu 18 September aanst., en belanghebbenden uitgenoodigd zich vóór den 10ü,° dier maand schrillelijk aan te melden bij den Pedel P. J. Oost veen. Heden middag, ongeveer 12 ure, is een begin van brand ontstaan op een zoldertje (waarop pakmanden enz. stonden) van een huis in de Burg- steeg. In tijds ontdekt zijnde, is die brand door de bewoners zeiven ge- bluscht. Ook ntt was de brandspuit die bediend wordt door de weesburgers het eerst op de plaats aanwezig. Op Zomerzorg werd gisteren avond met het achtste zomer-concert het zes en dertigste jaar voleindigd, gedurende welken tijd de heer Couvée ge woon is jaarlijks deze concerten den ingezetenen van Leiden aan te bieden. De degelijke muziek, het aangename oord en de goede toon van het tal rijke publiek dat gewoon is deze concerten bij te wonen, dat alles werkt te zamen om deze concerten te rangschikken onder de aangenaamste en algemeen meest bezochte vermaken, welke onze gemeente in den zomer te genieten geeft. Mogten somtijds, niettegenstaande het verbod aan den voet van de muziekprogramma's gedrukt, de kinderen niet altijd zooveel stilte bewaren als wel kon worden gevvenscht, ditzelfde kan ook wel worden be weerd van de bedienden of van oudere bezoekers Bijzondere zorg was voor dezen laatsten keer aan de uitvoering van het welgekozen programma ten koste gelegd, terwijl de ondernemer zijn lommerrijken tuin ten afschiid aan de bezoekers zeer net had verlicht. Dezer dagen werd gemeld dat prof. Döllinger té Katwijk aan Zee de baden gebruikt, het is ons integendeel gebleken dat dit berigt onjuist is; wèl houdt daar een bejaard professor van de Munchensche universiteit ver blijf, doch niet de bekende Döllinger. Volgens het Vad. zou de voorzitter van dfe eerste kamer, de heer van Bylandt, zijn ontslag als lid dier vergadering hebben genomen. Zatui'dag 11. is met het stoomschip IFilliam Makkinnon te Nieuwe Diep aangekomen de 1' luitenant Comfurius, van het Indische leger, die in Atchin beide oogen heelt verloren Volgens particulier berigt uit Oost-Indië zou aan boord van 's lands stoomschip Banda, gestationeerd ter roede van Atchin, bij hel lossen van een schot uit een achterlaadkanon van 12 cM., het stuk, ten gevolge van eenig verzuim, over den kop en door de verschansing heen in zee zijn ge slagen. Van ongelukken, daarbij voorgevallen, wordt niets berigt. (Hbl.) De Zuidhollandsche maatschappij lot redding van schipbreukelingen heeft hare gouden medaille uitgereikt aan kapitein A. K. List, gezagvoerder van hel Nederl. barkschip Krimpen aan de Lek, voor de redding op 10 Maart 1874 der ui! 25 man bestaande equipage van het Engclschc schip Moorcsfortdat op reis van Newcastle naar Bombay in brand was geraakt, en waarvan de equipage zich reeds gedurende vijl dagen in de sloepen had opgehouden. -- Het, D. v. 's Gr. deelt mede, dat de flollandsche spoorwegmaatschappij aan een der geneesheereudie bij hei spoorwegongeluk te Warmond zoo krachtig adsisteerden, onder begeleiding van een vleijend schrijven, een doorloopende reiskaart heeft aangeboden. Waarschijnlijk zal ook de andere een zoodanig blijk van waardering hebben ontvangen. De Nederlandsche maatschappij voor tuinbouw en plantkunde zal hare tweede algemeene vergadering houden op 1 October a. s., in hel hotel des Pays-Bas, te Rotterdam. De leiding van die vergadering is opgedragen aan den voorzitter van het hoofdbestuur, den heer J. II. Krelage. Te Naaldwijk zijn Zaturdag II. twee hooibergen en een schuur, toebe- honrende aan den landman Verhulst, een prooi der vlammen geworden. De woning heeft men kunnen behouden. Gisteren werd bij de fabriek der Ned. stoomboot-maatschappij te Fijen- oordonder het in aanbouw zijnde schip Merapi, een West-Indische slang gevonden. Men vermoedt, dat dit dier daar met eene lading hou! uit Wcsl- Indië is aangebragt. De vereeniging «Velen en toch één" te Amsterdam heeft zich bij adres tot Z. M. den koning gewend met het verzoek dat het werk vah de over brugging der Maas te Rotterdam, dat op 3 Sept. aanst. zal aanbesteed worden, aan Nedeilandsche industriëlen, in Nederland gevestigd, moge gegund worden. De vereeniging brengt daartoe de volgende motiven bij: t®. dat duizenden ingezetenen van den lande werk beboeten en honderden daarvan reeds zon der werk en bijgevolg zonder brood zijn; 2®. dat de nijverheid hier te lande getoond heeft, om alleen maar de overbrugging van het Hollandsch Diep aan den Moerdijk te noemen, dat zij met alle werken van dien aard. zoowel wat dPtigdeljjkheid, spoed en financieel betreft, gerust met het bui tenland kan concurreren, wel te verstaan als het buitenland, evenals zij, eerlijk en geen hopelooze middelen le baat neemt; 3°. dal naburige landen, waar de stroom van arbeid geheel en al stilstaat, als een natuurlijk gevolg daarvan, met ongeduldig verlangen den voor hen gunstigen afloop der voor noemde aanbesteding zullen te gemoet zien. Te Abcoude heeft gisteren morgen, even buiten de kom van het dorp, een hevige brand gewoed. Men is er in geslaagd dien in zooverre te be dwingen dat slechts een gebouw en eene schuur zijn vernield; een in de onmiddellijke nabijheid staande molen is ongedeerd gebleven. Gisteren namiddag is te Hilversum de trein, die aldaar om half vier van Amersfoort aankomt, door hel verkeerd staan van een wissel, op ecnige ledige wagens gestooten, waardoor een arbeider ccnige verwonding bekwam. De passagiers kwamen met den schrik vrij. Uit Zaandam meldt men dat 11. M. de koningin en Z. II. 11. prins Frcr derik gisteren aldaar omstreeks half twaalf ure zijn aangekomen om de tentoonstelling van Zaanlandsche oud- en merkwaardigheden te bezigtigeu. Aan het station werden de hooge bezoekers ontvangen door den burgemees ter en gingen in open rijtuigen naar het raadhuis. Aldaar aangekomen, ging 11. M., na eenige oogenblikken met de commissie in een der zalen le heb ben vertoefdde tentoonstelling bezigtigeu. De commissie beijverde zich zooveel mogelijk inlichtingen te geven; II. M. onderhield zich minzaam met de aan wezigen. Meer dan een uur bragten de vorstelijke personen op de tentoon stelling door, bij herhaling hunne ingenomenheid betuigende. Na de bezig- tiging werd een dejeuner gebruikt. Daarna werd een bezoek gebragt aan het huisje van Czaar Peter, na afloop waarvan 11. M. en prins Frederik en gevolg, per trein van 3 ure. naar de residentie terugkeerden. Allerwege wapperden de vlaggen en was er eene onafzienbare menschel) massa op de heen, terwijl de ingang der tentoonstelling smaakvol met tapijten en bloe men was versierd. In de legerplaats te Milligen is Maandag II. een aanvang gemaakt met de gecombineerde manoeuvres, brigadesgewijze. Aan elk dier deelen was toegevoegd één eseadron cavalerie, en aan de Ist® brigade vijf, aan de 2J® vier sectiën veld-arliilerie. De cavalerie eu rijdende artillerie hebben vereenigd evolutiën uitgevoerd, onder hevel van den brigade-komuiandanl der cavalerie. -- lie Gron. (our. meldt: Voor ongeveer tien weken werd in het acade misch ziekenhuis le Groningen een twintigjarig meisje uit Seheeuida ter ver pleging opgenomen. Ligehaineljjk goed gezond, had zij op eens haar spraak vermogen verloren en moest zich, om iets te kunnen zeggen, bedienen xau

Leydse Courant | 1874 | | pagina 1