LEIDSCHE COURANT. HI0. 103, OPROEPING IN WERKELIJKEN DIENST, van milicieii-verlofg'aiig'ers der lichting van 1871. IS? I, WOENSDAG 19 AUGUSTUS. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p. p. ƒ3.50; met het Verslag der liandelingen van den Gemeenteraad t 3.35, \franco p. p. ƒ3.85. Bet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor ƒ2.50 'sjaars. buiten de expeditiekosten. afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Gents, franco p. p. 6 Cents. De prjjs der Advertentiën is van 1—4 regels 1.—iedere regel meer 25 cents. Bij deze Courant wordt verzonden /V". 45 (blad 50) der Handelingen van den Gemeenteraad. STADS-BERÏCHTEN. De BURGEMEESTER der gemeente LEIDEN, Gezien de circulaires van den Heer Commissaris des Rollings in de pro vincie Zuidholland van den 6<,en Mei en den 6d,n Juni 1874, A. N°. 1307/2 en 1795/1 (2e afd.). Prorinciaalblad n°. 50 en n". 67; Brengt ter kennis van de in deze gemeente gevestigde milicien-verlofgr.n- gers der lichting van 1871die behooren tot de 7", 8e, 10' en 14' kom- pagnie van het 1« regiment vesting-artillerie en die, behoorende tot het 2e regiment vestingartillerie, met uitzondering der 10' kompagnie, dat zij zijn opgeroepen om in vverkelijken dienst te komen, tot het hou den van oefeningen op groote schaal en het bijwonen van troepenvereeni- gingen, en daartoe op Donderdag den 27'''° Augustus aanstaandedes namiddags vóór vier uren, bij hunne korpsen tegenwoordig moeten zijn, in uniform gekleed en voorzien van al de voorwerpen van kleeding en uit rusting, door hen bjj hnn vertrek met groot verlof medegenomen, alsmede van verlofpas en zakboekje; zullende de opgeroepen manschappen op den 23'» September d. a. v. in het genot van onbepaald verlof worden hersteld; dat zij mitsdien worden uitgenoodigd om zich op Dinsdag den 25""° Augustus te voren, des namiddags tusschen 2 en 4 uren, aan te melden ter plaatselijke Secretarie, tot het ontvangen van aanwijzing van de plaats waarheen zij zich hebben te begeven en van het hun eventueel toeko mende daggeld; en dat. bijaldien ziekte of andere wettige redenen hen mochten verhin deren aan deze oproeping le voldoen, zij daarvan tijdig ter plaatselijke Secretarie behooren kennis te geven, in het eerste geval onder overlegging eener geneeskundige verklaring. Ten einde niemand hieromtrent onwetendheid zoude kunnen voorwenden, geschiedt hiervan openbare kennisgeving door plaatsing in de Leidsche Courant. De Burgemeester voornoemd, Leiden, 18 Augustus 1874. STOFFELS. Wethr. 1. B. Vergadering van den Gemccnt.iraad van Leiden, op Donderdag 20 Augustus 3874. 's namiddags te twee uren. Onderwerpen .- 1". Benoeming van twee leeraren in de Fransche taal- en letterkunde aan de gemeente-instellingen voor hooger en middelbaar onderwijs. (198) 2". Voordracht voor de benoeming van drie leden in hel college van zet ters voor 's Rijks direcle belastingen. (211) 3*. Verzoek van G. F. Gombault, om een duiker te leggen naar het Levendaal. (190) 4». Idem van J. Van Gelder, om een stoep te leggen aan den Apolhckers- dijk. (197) Rekening van ontvangsten en uilgaven der gemeente, dienst 1873. (206) Eerste suppletoir kohier der plaatselijke directe belasting, dienst 1874. Voordracht tot afschrijving van plaatselijke direcle belasting, dienst 1874. (204) Idem betrekkelijk de verbouwing van het schoollokaal op de Aalmarkt (148. 168, 173, 205 en 208) Verzoek van de Commissie voor de volksvoorlezingen om het kosleloos gebruik van de Stads Gehoorzaal. (210) Idem van P. Veen Jz.om ontslag als onderwijzer der 2'1' klasse aan de school n". 1 voor minvermogenden. (209) Rekeningen, dienst 1873, van: a. het R. C. Wees- en Oudeliedcnhuis; b. het R. C. Armbestuur; c. het Ncderlandsch Israëlietisch Armbestuur; d. Vrouwen-Kraammoeders. (199 tot en met 202) 5». 6». 7». .8". 9°. 10". ïl". BIN i\ E L\ L A NDSCHE BEIUGTEN. LEIDEN, 18 Augustus. De Staatscourant bevat: 1». het verslag der commissie van Aug. 1873 tot 31 Julij 1874. belast met het afnemen der natuurkundige examens, volgens art. 4 der wet van 1 Junij 1865 (voor het litterarisch mathematisch gedeelte van het examen hadden zich aangemeld 73 candidaten, waarvan 1 niet is opgekomen en 2 zich terugtrokken; van de 70 geëxamineerden werden 39 toegelaten; voor het natuurkundig examen hadden zich aangemeld 29 candidaten, waarvan 11 zich terugtrokken en 1 niet is opgekomen; van de 17 geëxamineerden zijn 14 toegelaten): 2". het verslag omlrent de tweede zitting der commissie van I Aug. 1873 tot 31 Julij 1874. belast met het afnemen der geneeskundige examens, vol gens art. 5 van de wel van 1 Jnnij 1865 (van de 57 candidaten hebben zich 2 voor het examen en 5 gedurende het examen teruggetrokken, ter wijl aan 40 de acte van bevoegdheid is uitgereikt); 3°. het verslag van de commissie van 1 Aug. 1873 tol 31 Julij 1874. be last met het afnemen der examens van hulp-apotheker, zitting van 15 Junij tol 10 Julij 1874 (van de 46 candidaten voor het litterarisch-mathemalisch gedeelte trokken zich 5 voor en 9 tijdens het examen terug, 18 werden afgewezen en aan 14 werd het bewijs van voldoend examen uitgereikt; bij het natuurkundig gedeelte van het hulp-apothekers examen zijn van de 16 can didaten 2 niet opgekomen en hebben zich 8 gedurende het examen terug getrokken aan de 8 overigen werd de acte van bevoegdheid uitgereikt); 4". het verslag omtrent het eind-examen van de kadets van het tweede studiejaar aan de kon. militaire akademie, door de commissie benoemd bij kon. besluit van 20 April 1874 (de uitslag van dit examen was voor al de kadetten, die daaraan deelnamen, gunstig). Men schrijft ons als volgt omtrent den stand der gewassen: Niettegen staande de langdurige droogte kan dit jaar veilig onder een der vruchtbaarste geteld worden. Was die droogte voor eenige gewassen ongunstig, aan andere deed zij daarentegen meer voordeel dan schade. Met een terugblik op de drie vcrloopene maanden, leverde de zomer doorgaans fraai, bestendig weer met veel zonneschijn op. Buitengewoon warm is hij hierbij niet geweest. Gemiddeld teekende de thermometer 70"; enkele heete dagen steeg hij lot 85". De kersenboomgaarden waren gebukt onder den last van vruchten: aardbeziën zijn er overvloedig geplukt; meloenen bij menigte gesneden: de aalbeziënboomcn waren met digte trossen beladen. Komkommers en augur ken worden er nog met vrachten vervoerdevenals snij- en tuinboonen die best gelukt zijn. Na den langgewenschlen regen is alle gewas verkwikt, dat kwijnde, of begon dan te rijpen. De groote saprijke pruimen, abriko zen en perziken, die thans geplukt worden, zien er aanlokkend uit; terwijl er tevens geen scbaarsehle van dat fruit beslaat. Zoo is het vooruitzigt omtrent de peren en appelen hetzelfde. Hoewel er vruchten door de droogte zijn afgevallen, zwellen zij, die thans nog in ruime mate aan de boomen hangen, en beloven een schoonen oogst. Naar het zich laat aanzien zal het gewas van druiven dit jaar voortreffelijk zijn. Met kasdruiven is dit althans het geval, zoodat kweekers, die meencn de doorgaans hooge prijzen van andere jaren te kunnen bedingen, zich teleurgesteld vinden. Het koolzaad levert een goed beschot open de gemaaide granen worden over het alge meen tot welgevulde schoven gebonden. Het vlas, dal veel verbouwd is. schoot digt en welig op; het is rijkelijk gesneden en het wordt thans met scheepsvrachlen naar elders verzonden. Van de vroege aardappelen was het beschot niet zeer ruim, terwijl de knol niet tol volkomen ontwikkeling was gekomen; van de late kan eene ruime opbrengst worden verwacht. Ziekte onder de aardappelen is nog niet bekend en geruchten deswege vin den geen bevestiging. Wat in aanmerking komt is dat. daar zjj tijdens de droogte vertraagd werden in den groei, eenige knollen, na den regen, zijn doorgegroeid, die voor hel gebruik zoomin als ter voortteling geschikt zijn. De bloemkool-teelt heeft dezen zomer het meest geleden daar de kool het best met vochtig en somber weer vooruitkomt; van de late vrucht is een goed gewas te verwachten; ook de peen was schaarsch en bijna ongeschikt tot gebruik. Boomsche boonen en erwten hadden spoedig gedaan, terwijj aan de eerste alle malsciiheid ontbrak. Bijgevolg konden de moezerjjen niet naar verlangen voldoen met verscheidenheid van groenten. De bloemen eu

Leydse Courant | 1874 | | pagina 1