BUITEN LA NI >SCII K HE Hl Gï KIN len uitoefenen als volgt, te weten: de eommiesen le kl. C. i. B. dePonthier, op het spoorweg-postkantoor Amslerdam-Emmerik-Benthem; J. W. J. IJssel de Schepper, ten postkanlore te Arnhem; de eommiesen 3e kl. P. II. Queysen, op het spoorweg-postkantoor Feijenoord-AntwerpenG. Koppen ten postkan tore te Utrecht; A. C. P. Th. Ilollingerus Pijpers, voorloopig ten postkantore te Leiden; de surnumerair P. Duitgenius, ten postkanlore te Assen. De ministers van financiën en van oorlog zullen Donderdag aanst. geen gehoor verleenen. Z. K. H. prins Frederik heeft gisteren op het Paviljoen te Schevenin- gen een groot diner gegeven, ter eere van HH. KK. HH. den prins en de 1 prinses Christiaan van Sleeswijk-llolstein-Augustenburg. Heden ochtend ten 8 ure hebben HH. KK. IIH. prins en prinses Christiaan van Sleeswijk-Holstein deze residentie verlaten. Aan het station van den Rijnspoorweg werden zij uitgeleid door H. M. de koningin en de prinsen van Oranje en Alexander. De hooge reizigers begaven zich thans naar nusseldorp, incognito reizende onder den naam van graaf en gravin von Gravenstein. Prins Alexander, vergezeld van hofraad Camp en ordonnance-offlcier de Ranitz, heeft zich heden middag naar St. Petersburg begeven. H. M. de koningin nam aan het station van den Rijnspoorweg een hartelijk afscheid van den prins. ENGELAND, LONDEN. 16 Augustus. Aan de Times wordt uit Madrid gemeld dat het berigt der aanstaande erkenning van de Spaansche regering door de mogendheden in geheel Spanje met vreugde vernomen is. Genoemd blad verklaart zich mede voldaan over het besluit der Britsche regering, na een rijp overleg genomen, om tot de gemeenschappelijke erkenning mede te werken. Wij betreuren het alleen, zegt het, dat men H. M. niet vroeger heeft aangeraden de feitelijke regering van Spanje te erkennen. Wanneer de erkenning, en dit is onze meening, thans wenschelijk en staatkundig is, dan was zij nog meer wenschelijk vele maanden geleden, en het valt niet gemakkelijk le gelijker tijd ons tegen woordig optreden en onze toenmalige onthouding te verdedigen. Eene deputatie van eene der katholieke vereenigingen te Londen heeft zich naar Rome begeven en den Paus eene som van 100,000 Ir. aan geboden. FRAKHBIJH. Volgens de dagbladen wordt meer en meer de onwaarschijnlijkheidzoo niet de onmogelijkheid van de romantische ontsnapping van Bazaine langs het touw erkend. Het onderzoek te St. Marguerite, dat reeds geëindigd is, zal spoe- djg het volle licht hierover doen opgaan. Bazaine is naar alle waarschijn lijkheid eenvoudig een achterdeur uitgegaan, die hij op de gewone manier met een sleutel had geopend. Gevaar om door een kogel der schildwachten getroflen of tegen de rotsen te pletter geslingerd le worden, heeft hij niet geloopen. Hij daalde kalm naar den voet der sterkte en zoo naar zee af, vond daar in een vrij wel voor den wind beschut plaatsje een boot, waarmede mevr. Bazaine hem opwachtte. Een flink roeijer bragt hen snel voorwaarts. Aan de Semaphore van Marseille worden nog de volgende bijzonder heden medegedeeld aangaande de ontvlngting van Bazaine: in de eerste week van Augustus vervoegden zich een heer en eene dame, de eerste van welke zich hertog liet noemen, terwijl hij zijne gezellin als zijne vrouw voorstelde, te Genua aan de kantoren van eene reederij, om eene stoomboot te hurenten einde een pleizertogtje naar Marseille te maken en onderweï cenige havens aan te doen. Er werd bepaald, dat men de stoomboot gedu rende zes dagen ter beschikking zou hebben, en de prijs, 1000 fr. per dag, werd vooruitbetaald. Den 8!teD Aug. vertrok de stoomboot, de Barone liicasoti, uit Genua en zette koers naar Cannes. De hertog en de hertogin hadden den kapitein gezegddat zij voornemens waren zich te Nizza een poos op te houden, maar zij wenschten vooraf te Cannes, waar zij eene villa bezaten, aan wal te gaan. om een hunner bedienden bij zich aan boord te nemen en zich van geld te voorzien. De kapitein achtte het we gens het weder meer geraden in de golf St. Juan aan wal te gaan dan te Cannes. Toen de hertog en de hertogin aan bo rd terugkwamen, waren zjj vergezeld van een bediende, die twee valiezen droeg en op bevel van den kapitein naar de kajuit tweede klasse werd gebragt. De kapitein werd uit- genoodigd dadelijk het anker te ligten en naar Genua terug te stoomen, daar zij te Cannes een telegram gevonden hadden, dat hen noodzaakte ter stond naar Napcis te vertrekkenwaar eene zuster der hertogin gevaarlijk ziek lag. Maandag avond kwam de stoomboot te Genua aanen de hertog en de hertogin haastien zich afscheid te nemen van den kapitein en met hunnen bediende aan wal te gaan. Dingsdag vertrokken de drie reizigers per spoor uit Genua. De hertog en de hertogin waren de heer Alvarez de Rulle'en mevrouw Bazaine. De bediende was de maarschalk Bazaine. De gemeenteraad van Parijs heeft besloten tot den aanleg van eene groote begraafplaats te Me'ry-sur-Oise, welke door eenen spoorweg met de hoofdstad zal worden verbonden. Verworpen werd een voorstel tot het aanleggen eener tweede begraafplaats tusschen de dorpen Massy en Wissous, ten behoeve der op den linker oever der Seine wonende bevolking van Parijs. Bij de beraadslagingen ontstond er geschil tusschen den voorzitter, den heer Vautrain, en den prefeet, waarvan het gevolg was dat de eerstge noemde zijn ontslag nam. De personen, die te Marseille in verzekerde bewaring zijn genomen, behooren tot allerlei rang en stand. Er zijn heethoofden onder, die in staat zijn eene revolutionaire beweging op touw te zetten en uit te voeren, lieden die niets te verliezen hebben, maar ook zeer vermogende personen, die bo vendien algemeen geacht zijn. ITALIË. i De berigten over de rooverbenden in Sicilië luiden voortdurend zeer ongunstig. Terwijl men er met eene uitgave van 5000 lire in slaagde het platte land in de Romagna binnen veertien dagen tijds van twee moord zuchtige bandieten te bevrijden, is het tot nog toe niet gelukt zich van de vier bandietenhoofdlieden, welke drie provinciën op Sicilië met schrik vervullen, meester te maken, hoewel daartoe reeds 100,000 lire zijn uitge geven. De gewone politiemagt, waarover de regering beschikt, is gebleken I niet in staat te zijn dit resultaat te bereiken, en de regering wil geen gebruik maken van de buitengewone middelen, welke de kamer te harer beschikking heeft gesteld, bevreesd als zjj is daardoor zich bij de bevolking impopulair te maken. De rustige inwoners van Sicilië beginnen echter thans algemeen en openlijk te eischen dat er buitengewone middelen worden te werk gesteld om een einde te maken aan den onhoudbare» staat van zaken. Eenige maanden geleden zou eene betrekkelijk geringe versterking van het policiepersoneel voldoende zijn geweest om de orde te herstellen, doch wel dra zal men den staat van beleg dienen af te kondigenreeds wordt er gesproken van eene tijdelijke sehorsing van de regtspraak door gezworenen. DUIT8CI1LAND. De Prov.-Corr. roept het Duitsche volk op om zoo algemeen mogelijk den 2dtn September, den dag van Sedan, feestelijk en plegtig te herdenken. "Wel is de jongste geschiedenis van Duitschland, zegt dit blad rijk aan gebeurtenissenwaarop de geheele natie met voldoening en trots mag te rugzien en die volkomen regt hebben in de dankbare herinnering des volks voort te leven; maar de dag van Sedan heeft de eereplaats in den Duitschen feestkalender verworven. Het Duitsche volk heeft reeds lang zijne keus gedaan en zal met standvastige geestdrift aan die gewoonte vasthouden". Het berigt, dat de heer von Bismarck eene aanklagt wegens hoon en laster tegen den heer Sigl, verantwoordelijk redacteur van het te Munchen verschijnende Vaterland had ingediend, is op de volgende wijze ter kennis van de lezers van gemeld dagblad gebragt: "De man met den gestreepten I duim gevoelt zich heleedigd door hetgeen wij. in onze nummers 159 161 hebben medegedeeld over den vreeselijken aanslag tegen zijn leven gepleegd, met een gruwelijken pistoolprop. Ten gevolge hiervan heelt hij een aan klagt tegen den heer Sigl onderteekend, hetgeen wel als een doorslaand bewjjs mag worden beschouwd, dat de toegebragte kwetsuur geduchte pijn veroorzaakt en dat de doorluchtige vingers zeer stijf zijn, gelijk is beweerd. De Kulmaniade komt dus vermoedelijk voor het geregtshof in Üpper-Beijeren, de jury zal over de aanklagt beslissen. Dat alles boezemt ons geen beducht heid in; voorloopig brengen wij den man te Kissingen onze groeten toe." Van de sociaal-democratische partij zijn gedurende de eerste 6 maan den van dit jaar 87 leden, alléén van de fraclie-Lasalle, bij regterlijk vonnis tot gevangenisstraf van verschillenden duur veroordeeld; de gezamenlijke straftijd bedraagt 17 jaren en 7 maanden. De Köln. Zeit. bevat een berigt van een harer medewerkers, die Ba zaine en zijne vrouw gesproken heeft. Naar luid van dit berigt hebben alleen Bazaine's vrouw en zijn broeder hem bij zijn vlugt hulp verleend. Op een afgesproken teeken liet Bazaine zich des avonds om 10 uur afzak ken langs een 80 voet lang touw, waarbij hij zich aan handen en voeten bezeerde. Hij kwam in de door zijne gemalin en zijn broeder gereed ge houden boot, na herhaaldelijk door de golven op de rotsen te zjjn gewor pen. Zijne verdere vlugt had zonder hindernissen plaats. In een der voornaamste hotels te Berljjn is dezer dagen op zekere plaats een pakje bankbilletten gevonden ter waarde van 20000 th. Niet tegenstaande alle aangewende pogingen heeft men te vergeefs getracht den eigenaar op te sporen. OOST-INDIE. BATAVIA. 4 Julij. Uit Padang wordt gemeld: Met het stoomschip Prins Alexander zjjn van Atchin alhier ter rcede aangekomen 272 officieren, onderofficieren, sol daten, schepelingen, koelies en dwangarbeiders, waarvan 201 ziek, gewond of reconvalescent. Onder de zieken noemt men kapt. A. Bardok en luits. W. II. M. de Riel en L. Brongers, onder de gezonden, doch overgeplaatsten luit. ter zee J. Haremaker. ofRc. van admin. F. Bamberg, adelborst ls,e kl. J. C. Vecnhuizen en scheepsklerk J. Mets. De van het oorlogstooneel ont vangen tjjdingen blijven ongunstig. De vijand wint dagelijks in bedrijvig heid en tact om ons bezig te houden en nadeel toe te brengen. Als een staaltje hiervan kan dienen, dat, toen het transport zieken den 21!lt" dezer ingescheept zqii worden, eene aan den oever der rivier opgeworpene vijan delijke sterkte dit wist te beletten, zoodat een gevecht noodzakelijk werd, waarbij, behalve een groot aantal Atchinezen. dertig der onzen werden ge wond en enkelen gedood. Onder de zwaar gewonden van dien dag wordt o. a. de luit. Sloet genoemd, een officier van het Ned. leger. De inscheping heeft intusschen den 22"'° dezer onder het oog van den vijand plaats gehad. De Sumatra-Courantte Padang verschijnende, bevat de volgende correspondentie uit Atchin, dd. 9 Junij II. "Omtrent de gebeurtenissen op den 19d<n der vorige maand kunnen enkele bijzonderheden vermeld worden, die evenwel reeds bekend kunnen zjjn. Zoo als ge weet, hadderi wij den vorigen dag een heftigen aanval afgeslagen, waarbij Petjoet, Kotta-Iladja, Polim wacht, Penaioeng en de loopgraven wacht een goede rol gespeeld hebben. De vijand scheen van plan te zijn op zijn échec van den 18din terug te komen; reeds vroeg vernamen wij dat bij in beweging was. Om eenige vooruil liggende kampongs te beschermen wer den tegen 10 uur 'smorgens eenige detachementen uitgezonden, waaronder een van 20 Afrikanen en 10 Europeanen, onder bevel van den 2deD luitenant Tengbergenwelke op dien dag met regt zijne sporen verdiend heeft. Hij had in last om op te marcheren tot en stelling te nemen in kampong Lam- passei; als gids werd hem een bewoner van die kampong toegevoegd.

Leydse Courant | 1874 | | pagina 2