De Bien Public meldt dat de prefect in het departement der Pyreneën, de heer Nadaillac, naar een der oostelijke departementen zal worden ver plaatst. BERLIJN. 4 Augustus. De gisteren door de Madridschc dagbladen open baar gemaakte dépêche, welke door den Duitschen gezant te Parijs tot den heer Decazes gerigt zou zijn betreffende de ondersteuning door Frankrijk aan de Carlisten verleend, is uit de lucht gegrepen. Aan de Fransche rege ring is geene schriftelijke mededeeling gedaan. De strekking van een vertrouwelijk onderhoud tusschen de twee staatsmannen is geheel valsch weergegeven. HAMBURG, 5 Augustus. Van St. Thomas is dd. 1 Augustus berigt ont vangen. dat de Hamburgsche postboot Alsatia bij Puertoplala gestrand is en acht voet water in heeft, dat een gedeelte der lading beschadigd is en het Engelsche schip Eclipse te vergeefs pogingen heeft gedaan om de boot vlot te krijgen. MADRID, 4 Augustus. Generaal Zabala heeft aan Espartero, die in de nabijheid van Logrono woont, doen weten dat hij gevaar loopt door de Carlisten overvallen te worden en hem bij tijds een eskorte gezonden, om hem in veiligheid te brengen. 1ST GEZONDEN. Mijnheer de Redacteur! Heb de goedheid deze regelen een plaatsje in uwe Courant te willen geven. Met genoegen zagen wij de annonce in de couranten van heden van de Maatschappij van Toonkunst te Leiden, afd. Harmonie, omtrent eene uitvoe ring door die afdeeling den llden Augustus a. s. op Zomerzorg te geven. Dit nieuwe element der Maatschappij van Toonkunst is zeer zeker een verblij dend leeken van den toenemenden bloei dier Leidsche Maatschappijdie op het gebied der muziek reeds zoovele blijken van krachtig leven en gunstige ontwikkeling mocht geven. Gaarne zullen dan ook zeker onze medeingezetenen met deze nieuwe afdeeling kennis maken en, zijn wij wel ingelicht, dan heeft de Commissie het voornemen daartoe de leden van de Maatschappij ruimschoots in de ge legenheid te stellen, door aan ieder lid met twee dames en ook aan de leer lingen der Muziekschool, wier ouders lid der Maatschappij zijn, vrijen toe gang te verkenen. Het is een gelukkige zaak dat wij in onze stad zoovele beoefenaars der muziek hebben, die bereid zijn in het orchest mede te werken, en toch blij ven er nog zoovelen te huis, die dit niéuwe gebouw konden helpen tot stand brengen. Wij meenen dit een en ander eens te moeten releveren om de burgerij op te wekken met ons de Commissie der Maatschappij te steunen; waarlijk de goede zaak verdient het. Doch het zou, meenen wij, in het belang dier goede zijn ook niet-leden tegen een matig entrée in de gelegenheid te stel len met de uitvoeringen van het muziekkorps kennis te maken; het is wel waar, het lidmaatschap bedraagt over een geheel jaar slechts 5 en die f 5 zullen spoedig door entrees gedekt worden, maar onbekend maakt onbe mind, en de ruimste gelegenheid tot kennismaking zal het beste resultaat in aanwinst van nieuwe leden geven. Wij wenschcn dan ook de Commissie het beste succes en hopen dat de nadere kennismaking met den kapelmeester en zijn korps, op Dinsdag aan staande, ons moge versterken in de meening dat zijne komst hier ter stede een krachtige aanwinst is voor de harmonie der toonen van Leidens musici. Een oud lid der Maatschappij van Toonkunst. fimrqerlijkc sbtatib. Tan 30 Juli tot en met 5 Augustus 1871. BEVALLEN: J. W. Gorree, geb. Philemon, D. - M. J. Werther, geb. van Noord, D. J. van der Reyden, geb. van Leeuwen, D. - J. Terpsma. geb. Ernst, D. M. Boot, geb. van Velzen. D. A. Kooreman, geb. Kret, D. E. Slierings, geb. van der Burgh, Z. E. Brybag, geb. Arbouw, D. J. van der Klaauw, geb. Lagas. Z. A. M. C. van Wensen, geb. Monchen, D. J. Bey, geb. Robbers, D. S. A. D. Brittijn, geb. de Ridder. Z. E. de Wit, geb. Eradus, D. A. M. Taverne, geb. Berré, D. M. J. Pfyffer, geb. deGraaff, D. G. Gouwentak, geb. van de Bovenkamp, D. S. Ilensing. geb. van Gemert, tweel. D. D. M. Kukter, geb. liekooy, Z. M. C. Jansen, geb. Slierings. Z. J. Wijnstra, geb. Bulleman, D. M. C. Zierikzee, geb. Rozendaal, Z. C. Schuller, geb. Schouten, Z. J. van Dommelen, geb. de Wolff. Z. - J. Leemans, geb. Spek, Z. S. P. A. Hagen, geb. Kranlz, Z. H. Speel, geb. van Dranen, Z. M. C. Smit. geb. Hanselaar, Z. W. E Smit. geb. van der Meer, D. J. C. Neuteboom, geb. Martijn, Z. S. J. Zaalberg, geb. Brulel de la Rivière, Z. GEHUWD: J. Tierolf, wed', cn M. Brokaar, wed®. J. Gordijn, wedr. en J. Zwarts. vvede. H. van der Lelie, jm. en W. Snijders, jd. J. Kloek, jm. en L. du Pree. jd. J. Kratz, jm. en A. van Veen, jd. J. G. Bliim, jm. en M. C. Franssen, jd. OVERLEDENS. Broekveld, 66 j. H. A. Capteyn, D.. 4 m. A. M. C. Mon- tagne, D 23 j. C. J. Bakker, Z„ 22 m. M. Eswilder, D„ 3 m. - M. F. Kop pers, geb. Elshof, 30 j. - W. F. A. Ucker, Z„ 24 d. - W. F. Kret, Z., 6 m. E. Randag, Z., 2 j. T. Massaar, Z„ 2 m. - J. P. Wagemans, D 22 j. T. 11. Schmid, 79 j. T. Bik, geb. Penseel, 40 j. D. F. de Munnik, Z 4 m. F. J. Rabus. Z., 2 m. A. Secreve, geb. Rudolph. 71 j. P. M. Jansen, D.. 3 m. M. van Tiel, D., 6 m. E. M. van der Heyden, D., 6 j. J. Laterveer, Z., 3 m. H. H. van Reysen, Z., 23 j. J. Bekooy. geb. van der Nat. D. levenl. PROGRAMMA VAN MUZIEKUITVOERINGEN. Musis Sacrum. Op Donderdag 6 Augustus, des avonds te half acht, door het corps Muziekanten van de Leidsche dd. Schutterijonder directie van den Kapelmeester Blumentiiitt. 1' Afd. 1. Ungarischer Krönungs- Marsch, Strauss; 2. Ouverture: //Kater Murr", Miiller; 3. Lied aus: «Czar und Zimmermann", Lortzing; 4. Fantaisie de l'opéra: //Robert le Diable", Meijerbeer; 5. Carneval-Polka, Morelly. 2" Afd. 6. Marche de la Victoire, Kuhe; 7. //Atmospharen", Walzer, Gung'l; 8. a. Impromptu, Miiller; b. //L'Orologio", Scherzo, Arditi; 9. Fantaisie de l'opéra: //La Dame blanche", Boieldieu. APV KKTBATIHft. Bevallen van eene Dochter W. E. SMIT VAN DER MEER. Leiden. 5 Augustus 1874. Op heden overleed, na eene korte ongesteldheid, mijne innig geliefde Echtgenoote ARENDJE RUDOLPH, in den gezegenden ouderdom van 71% jaar. Leiden, 2 Augustus 1874. J. M. SECREVE. Heden overleed te Clinge (Zeeland), ten huize van onze zuster, onze ge liefde Moeder JOHANNA DE VEER, Wed. J. FAES, in den ouderdom van 75 jaren. 5 Uit aUer naam. 3 Augustus 1874. J. B. FAES. Zij, die nog iets mochten te vorderen hebben van Mr. C. E. DREVET, gelieven daarvan vóór 15 Augustus opgave te doen adres Plaats Royal. Alle degenen, die hunne schuldvorderingen ten laste van Mejufvrouw de Wed. H. ROOT alhier nog niet hebben ingezonden, worden verzocht die in te leveren vóór den 151"11 Augustus e. k., ten kantore van Notaris Mr. J. L. KLAVERWIJDEN, te Leiden.

Leydse Courant | 1874 | | pagina 3