politic, die de ontdekking hadden gedaan, en de spelers, die op den avond van 4 Julij 11. in het speellokaal aanwezig waren geweest, als get. waren gehoord, requireerde het O. M. gevangenneming van den knecht, als ver- dacht van in strijd met de waarheid te hebben getuigd/'dat hij niet van zijne meesteres de dobhelstcenen ontving, waarmede hij liet spelen." en schorsing van de behandeling der zaak totdat omtrent de quaestie der val- sche getuigenis het noodige onderzoek zou zijn ingesteld. Dienovereenkom stig besliste de reglbank. Aan de heurs te Amsterdam had gisteren in den zoogenaamden eflec- tenboek weder eene groote opschudding plaats, ten gevolge van pogingen om een beursbezoeker, bekend uit de jongste dividendenzaak uit het ge bouw te werken, wat sommigen zijner vrienden wilden verhinderen. De bedoelde persoon kwam op den Damwaar de aanval werd voortgezet. De policie-agenten, die toesnelden, waren genoodzaakt de sabels te trekken, ten einde den aangevallene te kunnen vervoeren naar het bureau van policie. Naar aanleiding van dit voorval is heden door liet algemeen beurscomité hel volgende schrijven aan den burgemeester gerigt: "liet algemeen beurs comité voor publieke fondsen te Amsterdam acht zich verpligt bij tt zijn ernstig beklag in te dienen over de verregaande wanordelijkheden, die heden op de groote koopmansbeurs zijn voorgevallen, en veroorlooft zich u beleef delijk doch met nadruk te verzoeken, maatregelen te nemen ter voorkoming van de stoornis der orde, opdat de effectenhandel onbelemmerd kunne wor den uilgeoelend." Eergisteren middag is de kapitein van de Purmerender stoomboot nabij Spaarndam over boord geslagen en verdronken. Doordat de boot vol met vee was geladen, moest de kapitein, otn van voren naar achteren te komen, langs de boot over bet berghout loopen. waarvan hij afsloeg. Naar men uit Nijmegen meldt is het ongeluk, dat dezer dagen onder Milligen plaats had, alleen te wijlen aan het gebruik ccner slechte en lekke boot bij het overzetveer. Te Losser werd Maandag II. gevankcliik binnengebragt een Pruissisch deserteur. August Cross genaamd, beschuldigd van ir. de buurtschap Lutte een zilveren kruis met plaat te hebben ontvreemd. Gross, die in den toren werd opgesloten, scheen later gevlogen te zijn. De burgemeester, die met andere personen een onderzoek in den toren en op de kerk instelde, haalde hem echter na lang zoeken uit de spits van den toren, alwaar hij zich achter een balk verscholen had. Naar men verneemt is de heer E.die bij het spoorwegongeluk te Til burg aan beide beenen werd gekwetst, zoodat één dier ligchaamsdeclcn moest worden afgezet, aan de gevolgen overleden. Door den krijgsraad te 's Ilerlogenbosch is de soldaat-milicien de B. van het 2e reg. inf., die den burgemeester van Maastricht schriftelijk be dreigde diens woning in brand te stekenindien deze niet voldeed aan een bevel om hem een som gelds te zendenveroordeeld tot 6 jaren" tucht huisstraf. 's GRAVENllAGE31 Julij. Z. M. heeft goedgevonden te bepalen dat de heerS. W. Ruyssenaers, Nederl. consul-generaal in Egypte, voortaan den titel zal voeren van agent en consul-generaal. De heer H. B. H. Malingré, thans ontvanger der directe belastingen te Ammerzoden, is als zoodanig benoemd te Buiksloot. - Tot apotheker 3e kl. bij de militaire geneeskundige dienst in Nederl. lndie zijn benoemd de voor die betrekking opgeleide kweekelingen der pharmacie C. T. Weidner en J. J. P. van Wisselingh. Naar men verneemt kunnen de besluiten, houdende benoeming van het nieuwe ministerie, aanstaanden Maandag of Dinhsdag uit Montreux hier ter slede worden te gemoet gezien. -- De policie-agent Wcrson is gisteren middag met het lijk van den door hem verslagen koetsier in het gasthuis geconlronteerd in tegenwoordigheid van den heer officier van justitie en den heer commissaris van policie Beuk- i man. Hij moet bij het aanschouwen van zijn slagtoffer en de toegebragte wonden zeer ontsteld en bewogen zijn geweest, maar is, naar men mede deelt. in weerwil daarvan tot geene volledige bekentenis gekomen, ofschoon hij herhaaldelijk zeide den moord wel bedreven te kunnen hebben. Bij het verlaten van het gasthuis had zich eene talrijke en verbitterde menigte om j hel rijtuig, waarmede zijne overbrenging naar het huis van arrest ge- schiedde, geplaatst, die hare verontwaardiging lucht gaf in verschillende uitingen en bedreigingen tegen den dader. De policie was daardoor genood zaakt geworden de hulp der aan de gevangenis aanwezige militaire wacht in te roepen, om het rijtnig vrij te houden. De avond van gisteren was een der schitterendste van het saizoen te j Scheveningenniet alleen door het bijzonder fraai vuurwerk (het kunstpro duct van [den heer G. J. Ruysch te Utrecht), dat voor het eerst van dit jaar werd ontstoken en duizenden toeschouwers had gelokt, maar ook door het bij Uitstek heerlijke zomerweder, dal, zonder zoo drukkend te zijn als een week geleden, veroorloofde tot laat in den avond in de open lucht te ver toeven. en. vooral door de tegenwoordigheid van 11. M. de koningin en Z. K. 11. prins Erederik, die gernimen tijd, onder de levendigste blijken van gehechtheid en sympathie van de zijde der aanwezigen, op het terras voor het gemeentebadhuis verbleven e.i het vuurwerk op het balcon bleven bij- j wonen. Op het terras en dc duinen in het rond bevond zich eene ontel- i bare. joelende, vrolijke menigte, waarop de stralen van het bengaalsch en electrisch vuur een fantastisch licht wierpen. KIl i'KN LA1M)SCHK BKmGTKIN. ENGELANÏJ. LONDEN 30 July. Door het hoogerhuis is verworpen een door lord Colchester ingediend wels-voorstel tot wijziging der strafwet, door kindermoord, door de moeder op haar niet ouder dan zeven dagen kind gepleegd, te beschouwen en straf baar te stellen als manslag, niet als moord. Sedert eenigen tijd onderhandelt de Engelsche regering met de vreemde zeemogendheden over het vaststellen van internationale bepalingen, volgens welke zeeliedendoor wier schuld eene overzeiling of aanvaring van sche pen in volle zee plaats heeftter verantwoording geroepen kunnen worden. Deze onderhandelingen schijnen eenen gunsligeu loop te hebben genomen en reeds zoo ver gevorderd te zijn, dat de Engelsche regering aan de zee mogendheden voorstellen gedaan heeft, die vermoedelijk tot het bijeenroe pen eener internationale conferentie zullen leiden. De noodzakelijkheid, om door eene gemeenschappelijke wetgeving zeerampen ten gevolge van aanva ring te voorkomen, welke in den regel aan onoplettendheid of nalatigheid der manschappen te wijten zijn, is algemeen erkend geworden, en de En gelsche regering verdient lof voor de poging om deze aangelegenheid langs den internationalen weg te regelen. De naaste aanleiding tot de aange knoopte onderhandelingen gaf het verongelukken van de Fransche mail stoomboot Ville du Havre, welke, gelijk men weet, met een groot aantal passagiers op reis van New-York naar Havre met de Engelsche brik Lock Earn in botsing geraakte. De kapitein van de Ville du Harre, welke naar het oordeel van Engelsche deskundigen zelfs de allernoodzakelijkste maatregelen van voorzigtigheid verzuimd had, werd desniettegenstaande door den Franschen regler vrijgesproken, bijna op hetzelfde tijdstip waarop dc kapitein van de Engelsche brik voor de maritime regtbank te Londen onte genzeggelijk bewezen had dat hij volkomen vrij van schuld was. Uit Cape-Coast is het berigt ontvangen, dat koning Coffee wederom 1200 van de hem opgelegde oorlogsschatting heeft afgedaan. In het Kanaal heelt weder een ernstig ongeluk plaats gehad. De stoom boot Milbanke van 150 paardekracht en 843 ton, op weg van Carthagcna naar Sunderland, kwam in aanvaring met de ijzeren stoomboot de Hankow, van 500 paardekracht en 2334 ton. die op weg was naar China, lie Han kow sneed dc Milbanke bijna midden door, zoodat hel schip onmiddellijk zonk. Twaalf man, die op dek waren, werden gered, maar 16 man. die beneden sliepen, mrs. Smith, de vrouw van den kapitein, en mrs. Kniell. de vrouw van den stuurman, kwamen allen om het leven. Volgens berigten uit de Vereenigde Staten zijn 290 menschen bij de overstrooming van Pittsburg omgekomen. Het verlies aan eigendom wordt op 3 millioen dollars geschat. Na zoowel deze stad als Alleghany geteisterd te hebben, drong het water, met onweerstaanbaar geweld, van de nabijzijndc heuvels in diepe met huizen bebouwde valleien. In Butcher's Run is de vallei van de Alleghany van 150 tot 500 voet breed: de orkaan dreef den stroom dcrwaars; en zestig huizen werden met al de inwoners verzwolgen. Sawmill en Springarden Runs verkeerden in denzelfden toestand; meer dan 80 huizen werden daar vernield. De vloed ontstond door hevige regens, tusschen 8 en J0 uur. Er is eene meeting gehouden om de ongclukkigen ter hulp te komen en reeds is voor een aanzienlijke som geteekend. De troepen zijn ontboden om voor dc handhaving der orde te zorgen. FBANKKIJH. Door Ie Frangais wordt medegedeeld dat de directie van de bank, met wie de minister van financiën onderhandelingen had aangeknoopt over de vermindering van de aflossing der schuld van den staal, ingevolge het door de nationale vergadering bij de behandeling van het budget aangeno men voorstel van den heer Wolowski, zou geantwoord hebben dat zij be zwaarlijk kon terugkomen op eene met den staat geslotene overeenkomst. Zij had zich echter bereid verklaard met de regering te onderhandelen over een nieuw voorschot, ten einde in de behoeften van de schatkist te voorzien. De minister vait financiën had van dit antwoord terstond mede- dceling gedaan aan de budget-commissie. In de door deze gehouden verga dering had men het niet raadzaam geoordeeld van het aanbod der directie, althans voor het dienstjaar 1875, gebruik te maken. Voor 1874, waarvan de dienst reeds ver gevorderd was, achtte men het onvermijdelijk dc hulp van de bank in te roependoch hel kwam aan de meerderheid der commissie wenschelijker voor het vermoedelijke tekort van 1875 te dekken door ge wone middelen. Men eindigde dus met te besluiten dat aan de nationale vergadering het voorstel zou worden gedaan om voor 1875 éénen opcent Ie heflen op de directe belastingen. De zitting der nationale vergadering van Woensdag, waarin dc quaestie der ontbiBding werd besproken, kenmerkte zich, naar gewoonte wanneer er partij-quaestiën aan de orde zijn. door eene groote hartstogtelijkheid. Den heer Lorgevil, die uit de jongste balans van de Fransche bank het be wijs wilde pullen dat de toestand van handel en nijverheid niet ongunstig was en de ontbinding bestreed, omdat hij daardoor ook de republiek be streed, werd in zijne redevoering door een zoodanig rumoer gestoord dat bij de tribune moest verlatenonder het algemeen gelach der linkerzijde. De heer Raoul Duval was tegenover de regterzijde vrij scherp in zijne ver dediging van hel onlbindings-voorstel. Toen het herstel der monar chie onmogelijk bleekverklaarde hijhad de kamer een gouvernement in het leven geroependat hij niet beter kon noemen dan een //pis-aller"; een gouvernement, dat berustte op het hoofd van één enkel man. De wet, welke dit gouvernement in het leven riep. bepaalde dal het omgeven zou worden van constitutionele wetten en waarborgen. Dc laatste boodschap van den president der republiek drong op de vervulling van dit voorschrift aan. Ook de natie wachtte op die wetten en waarborgen, en zoolailg die er niet waren, zou dit gemis blijven drukken op Frankrijk's ontwikkeling en bloei. De kamer had getoond niet bij magie te zijn dezen pligl te ver vullen. aan dit verlangen van den president te voldoen, en hij vreesde dat ook later diezelfde onmagt zou blijken. Met deze wetenschap, want nie mand in de vergadering was niet van deze waarheid overtuigd, was het pligt de kamer te ontbinden. Gij zijt er tegen opgekomen, riep bij der uiterste regterzijde toe, dat de koning zeven jaren aan de poorten van het septennium zou wachten, en gij wilt Frankrijk laten wachten aan de poor-

Leydse Courant | 1874 | | pagina 2