De nationale vergadering zet de discussie over de financiële wets-ontwer- pen voort. Met algeoieene stemmen der aanwezige leden is het wets-ontwerp betreffende de grens-lortifieatiën aangenomen. MADRID, 16 JuliJ. Er is een opstand uitgebroken te Lerida, naar aan leiding van het heffen der inkomende regten. De stad is door militairen bezet. Eenigc personen hebben wonden bekomen. LONDEN, 17 Julij. De Times acht het van de Duitsphe regering een vcr- standigen maatregel, dat zij het voorbeeld van Engeland volgt, door slechts een gedelegeerde en geen gevolmagtigde naar het Brusselsehe congres te zen den. Ook Zweden volgt dit voorbeeld. Het is nog onzeker of Engeland aan de conferentie zal deelnemen, daar zijn voorbehoud nog door geene enkele mogendheid is aangenomen. LONDEN, 17 Julij. Lagerhuis. In antwoord op een interpellatie van den heer Sheridan deelt de heer Rourke namens de regering het een en ander mede betreffende een aanval door eenige Arabieren in Egypte op twee En- gelschen gepleegd. Hij zegt dat niet een bloedverwant van den khedive de aanlegger van het feit is geweest, dat de schuldigen reeds tot dwangarbeid veroordeeld zijn, en dat dus Engeland niet aan de Egyptische regering een eisch kan stellen. PARIJS, 18 Julij. De ochtendbladen bevestigen dat vele leden van het regter-centrum besloten hebben uitstel van de discussie over de constituti- onnele wetten te vragen. KISSINGEN, 17 Julij. Iiullmann is niet naar Wiirzburg, maar naar Schweinfurt in de gevangenis overgebragt. Pastoor Haulhaler bevindt zich daar insgelijks. De geruchten, volgens welke prins Bismarck eerstdaags deze stad zou verlaten, zijn ongegrond. Het bulletin van heden luidt: "De genezing der verwonde plekken komt vooruit. De beweging van het handgewricht is vrijer geworden." De ge- neesheeren hebben den prins verboden de tallooze bewijzen van deelneming mondeling of schriftelijk te beantwoorden. SCHWEINFURT, 18 Julij. Het dagblad dezer stad meldt dat pater Hau lhaler, die uit Kissingen herwaarts in de gevangenis is gebragt, reeds gis teren voormiddag op vrije voeten werd gesteld, als volkomen vrij van verdenking van medepligtigheid aan den op prins Bismarck gepleegden moordaanslag. MUNCHEN, 18 Julij. De Bair. Kur. meldt dat de Duitsche keizer op zijne terugreis naar Gastein nog eens te Munchen komen, en den koning van Bejjeren op zijn slot Berg, of te Hohenschwangau, bezoeken zal. ISelaiegrijk voos' vele»! In alle branchen, in het bijzonder echter met betrekking tot de.algemeen veel gezochte originele loten, rechtvaardigt zich het vertrouwen eenerzijds door de bekende soliditeit der firma, anderzijds door den hieruit van zelf voortspruitenden enormen verkoop der loten. Het door zijne naauwkeurig- lieid bekende bankiershuis ADOLPH IIA4S, in Hamburg-, kan deswegens iedereen sterk aanbevolen wordenen doen wij op het heden in deze courant voorkomende advertentie der voormelde firma algemeen de aandacht vestigen. Bals. Soirees. Er bestaat geen verfrisschender middel dan het Eau d'Anvers van AUG. DE MARBAIX, voor Bals en Soirees zoo uitnemend geschikt. Gestookt op j aromatische planten verdrijft deze parfumerie op groote vergaderingen de i zoo lastige warmte. Voor warme landen, zooals Indië, is het bijzonder j prijzenswaardig. 1NGEZOAIDE1I. KERMIS-NIEUWS. Onder het belangrijke, dat op onze kermis te zien zal zijn, mogen wij wel noemen het Café chantant van den heer L. Vogel, in de stadszaal al hier, welke genotvolle avonden wij aan den heer Taverne zullen te danken hebben. In den regel noemt men eene dergelijke onderneming een Café chantantdoch boven die benaming zijn de vocale en instrumentale concer ten van den heer L. Vogel verre verheven. Die concerten toch zijn ons immers niet vreemd van vorige jarenen ofschoon het niet altijd dezelfde ai'tisten zijn, weten wij toch dat de keuze voor het orchest altijd uitste kend is. In den regel is het orchest van den heer Vogel goed bezet en de programma's goed gekozen, terwijl eenheid en kracht nimmer te ont kennen zijn. Bovendien zullen wij ook het genoegen hebben den zwarten toovenaar Ben-Ali weder te zien optreden, om bij afwisseling ons zijne vlugheid te doen bewonderen. Een lijst der artisten op te noemendie aan dit gezel schap verbonden zijn, is onnoodig, zij zijn allen uitstekend en voor hun werk bekwaamwij zullen ten minste hier de talen zuiver hooren uitspre ken en wanneer er Hollandsche coupletten gezongen worden, zullen die zeker veel beter zijn, dan die welke wij wel eens bij andere gezelschappen hoorden. Bij dit alles kan het publiek rekenen op eene excellente bediening, daar de heer Taverne de hufïetten a.an zich heeft behouden, waardoor men ver zekerd kan zijn dat de ververschingen goed zullen zijn. Onze stadszaal is ruim met eene goede ventilatie en zal men dus gedurende de kermis-avonden zeer op zijn gemak zijn te midden van alle genot. Het gezelschap van den heer Vogel bevelen wij dus zeer aan. d. R. PBOORAIIDIA TAK MTiEIEKUïTVOERIKGEY. Zomerzorg. Dingsdag 21 Julij 1874, des avonds ten zes ure, door de Staf-muziek van het Regiment Grenadiers en Jagers, directeur de heer F. Dunkler. le Afd.: 1. "Militaire Feesthulde", Zijne Majesteit Koning Willem 111 aangeboden bij HD. zilveren Kroonjubilé 12 Mei 1874, Dunkier; 2. «Sonate Pathélique", Op: 13, van Beethoven, a. Introduction et Allegro. b. Adagio, c. Rondo; 3. "Ungarische Tanze", N°. 4 en 6, J. Brahms; 4. Groote Fantaisie over motiven uit de opera van Rossini: "Le Barbier de Séville", Dunkler. 2e Afd.: 5. "Le dernier Jour de la Terreur, Grande Ouverture Dramatique, II. Liloff, a. L'aurore. b. Tumulte du Peuple. c. L'armée s'avance. d. Le Triomphe. Marche et Finale; 6. "Souvernir de Beet hoven, Dunkler; 7. a. «Méditation", adoptée au 1" Prélude de S. Bacli, Gounod; b. "Turksche Marsch", Mozart; 8. "Le Réveil du Lion", Caprice, Kontzky. Te Leiden ter Boekdrukkerij van J. C. DRABBE

Leydse Courant | 1874 | | pagina 6