LEIDSCIIE €01 RAAT. 1S74 M°. 162. DINGSDAG 14 JUUJ. Do, Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p. p. 3.50; met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3-35franco p.p. f 3.85. Bet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 'sjaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nummers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertcntiën is van 1—4 regels 1.— iedere regel meer 25 cents. ST A DS-BERICHT EN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien art. 7 der Algemeenc Politieverordening, vastgesteld den 24"lCD October 1867; Doen te weten dat door hen. ingevolge art. 6 dier Verordening, is be noemd tot Raad der gebuurte n°. 30 of 11°. 5 van wijk VII, de heer PIETER JACOBUS 't HOOFT, in de plaats van Willem Dee, overleden. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 13 Juli 1874. E. KIST, Secretaris. De BURGEMEESTER, Hoofd van het Gemeentebestuur van Leiden, doet te welendat aan den Ontvanger der directe belastingen alhier zijn ter hand gesteld twee op den 10,leD dezer maand invorderbaar verklaarde kohie ren, als één voor de personeele belasting van wijk 6 en één voor het pa tentrecht van wijk 1, 2 en 3, beide over het dienstjaar 1874/5, terwijl ieder verplicht is zijn aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. De Burgemeester voornoemd, Leiden, 13 Juli 1874. v. d. BRANDELER. BI NA' EN LA N DSCI1E BEKIGTEN. LEIDEN, 13 Julij. Bij de heden gehouden openbare verkooping van cokes, van partijen van 50, 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste prijzen ƒ31.00, 6.10 en ƒ3.10. de laagste ƒ30.50, ƒ5.80 en ƒ3.—. Heden namiddag zijn twee werklieden, werkzaam bij bet in aanbouw zijnde huis aan de Steenslraat, hoek Binnenvestgracht, door het uitschieten van een der steigerdeelen, van den steiger gevallen. De een is er met den schrik afgekomen, maar de ander, Zirkzee genaamd, kreeg een ernstige verwonding aan het hoofdhij is naar het ziekeahuis vervoerd. De beer mr. W. baron van Goltsteinaftredend lid van de eerste kamer der staten-generaalheeft de benoeming tot lid van de tweede kamer, voor bet kiesdistrict Amersfoortaangenomen. Door de staats-commissie voor de geneeskundige examens zijn lot arts bevorderd de hh. I'. C. van Rossem, geb. te Amsterdam; M. P. Iltts, geb. te Leiden, en F. Lochnaar, med. doet., geb. te Sexhierum. In de vorige week heeft te 's Ilagc het toelatings-examen voor de rijks-kweekschool te Haarlem plaats gehad. Van de 60 adspiranten, die zich hadden aangemeldhebben 59 aan het examen deelgenomendatten overstaan van de examen-commissie, is afgenomen door de hh. J. H. Slangen en P. 11. van der Ley, leeraren aan de kweekschool, en twee hoofdonder wijzers uit 's Gravenhage. De commissie heeft de 21 hoogst genomineerden van de ranglijst aan den minister van binnenlandsche zaken ter toelating op de kweekschool voorgedragen. De uitslag van het op 6—10 Julij voortgezet hulp-apolhekers-cxamen (natuurkundig gedeelte) was als volgt: van de 8 candidate!! hebben zich 5 tijdens het examen teruggetrokken, en zijn 3 toegelaten, namelijk de hh. U. Riedel, van Leeuwarden, IJ. van der Fcer, van Sneek, en A. A. Lagaay, van Vlissingen. Hiermede is het hulp-apothckers-examen afgeloopen. In liet geheel zijn van de 43 candidalen voor het liter, malhemat.-gedeelte 14 toegelaten; terwijl van de 16 candidalen vöor het natuurkundig gedeelte 8 geslaagd zijn; de overigen zijn óf niet verschenen, óf hebben zich gedurende het examen teruggetrokken, óf zijn afgewezen. Het stoomschip Prins van Oranje is Zaturdag van het Nieuwe Diep naar Batavia vertrokken. Onlangs deelden wij mede, dat den I2'len Mei jl.den dag van het krooningsfeest, de Nederl. Israëlieten, te Jeruzalem woonachtignaar den westelijken tempelmuur gingen, om daar te bidden voor het heil van Z. M. Willem III en hel doorluchtige stamhuis van Oranje. Thans vernemen wij wederom uit goede bron, dat deze Israëlieten ook nog op andere wijze van hunne belangstelling in het nationale feest en van hunne verknochtheid aan -den koning deden blijken, hebbende zij namelijk een uit olijvenliout ver vaardigd album, met photographische afbeeldingen van merkwaardige ge- zigten te Jeruzalem en in de omstreken, met een begeleidend schrijven als blijk van hulde aan Z. M. toegezonden. Wh!v. lsr.) Te Rotterdam heeft Vrijdag 11. een in de Peperstraat wonend muzikant zijn 13-jarig dochtertje deerlijk mishandeld, door haar op het bloote ljjf met een rietje te slaan, waarna hij haar op den zolder zijner woning zoo danig heeft gebonden aan handen en voeten, dat het liaar onmogelijk was zich te bevrjjden, en haar vervolgens alleen in de woning achtergelaten, alwaar zij later in dien toestand door de politie is aangetroffen. M.R.C Op den Oosterspoorweg nabij Baarn zijn Vrijdag II. twee paarden overreden. Onvoorzigtigheid kan biervan als oorzaak aangemerkt worden, daar een boer, toen de trein reeds in het gezigt was, nog met een wagen met hooi den spoorweg wilde passeren en door de baast het hek open liet staan, met dat gevolg, dat 2 jonge paarden, die in de weide liepen, op den spoorweg konden komen en door den trein letterlijk verpletterd wer den. Door den spoed, waarmede de wagen over den weg ging, is deze, toen hij den overweg gepasseerd was, omgeslagen. Te Uitgeest is Zaturdag II. een spoorwegarbeider tusschen de buffers geraakt en aan de gevolgen overleden. Donderdag avond jl. keerde tusschen de dorpen Vrouwen- en Sint Anna Parochie het werkvolk van den landbouwer van der Zee met een wagen van het hooiland terug. Even builen eerstgenoemd dorp gekomen, ging het paard op hol; twee personen sprongen van den wagen, geraakten in eene sloot, doch werden nog tijdig geholpen; een derde sprong of viel er ook al, doch schijnt op het achterhoofd te zjjn nedergekomen; hjj werd zoodanig verwond, dat hij kort daarna overleed. In de Friesche gemeente Het Bildt is dezer dagen een 18-jarig jonge ling. na een zeer onmatig gebruik van sterken drank, dood gebleven. Gedep. stalen der provincie Groningen hebben naar aanleiding van een onderzoek, gedaan door het departement Groningen van de maatschappij tot Nut van 't Algemeenvoorgesteld, een jaarlijksch subsidie van ƒ1000 te verleenen ten behoeve van de oprigting eener kweekschool van onderwij zeressen in het noorden des lands. Te Breda woedde in den vroegen morgen van Zaturdag een hevig onweder. waarbij een hoogst treurig ongeval plaats had. Vijf arbeiders waren aan den Terheischen weg aan het uitdiepen der vaart werkzaam, in een schuit gezeten. In een klein overdekt gedeelte van die schuit schuilden vier hunner voor den regen: een vader en twee zoons en nog een zoon van den vijfden aanwezige. Deze laatste ging juist het zeil inhalen, toen de bliksem in de schuit sloegwaardoor hjj gewond en de vier overigen ge dood werden. 's GRAVENHAGE, 13 Julij. Aan den heer II. L. Troost is, op zijn verzoek, eervol ontslag ver leend als procureur bij de arrond.-regtbank te 's Gravenhage. Tot leeraar in de algemeene geschiedenis en aardrijkskunde, alsmede in de Hoogduitsche taal, aan het kon. instituut voor de marine te Willems oord is benoemd de heer dr. A. A. Deenik. De minister van oorlog zal Donderdag aanst. geen gehoor verleenen. In de residentie zijn gisteren voormiddag uit Dresden aangekomen twee jeugdige zonen van Z. D. 11 den hertog van Saxen-Meiningen. De vorstelijke personen begaven zich onmiddelijk naar Schevcningen, waar zij op eene villa intrek hebben genomen. Men verneemt dat mevr. Boreel geb. Dedel met haren koetsier T. Koe hoorn tegen Dingsdag 21 dezer is gedagvaard voor de arrond.-regtbank te verschijnen, ten einde zich te verantwoorden over hetgeen in den avond van den 17,D der verleden maand tusschen ben en de politie, naar aanlei ding van bet bevel om met haar calèche den weg eenigzins vrij te maken, op het Huis ten Bosch, onder de gemeente Wassenaar is voorgevallen. Be halve den heer van Schermbeek, hoofdcommissaris van politie alhier en com missaris van rijkspolicie, en den brigadier der rijksveldwacht zijn ook nog als getuigen a charge gedagvaard een ooggetuigedie zieli daartoe denzelfdeii avond vrijwillig heeft aangeboden, en een koetsier, die zich in de onmiddel lijke nabijheid bevond. Bij gelegenheid van den gisteren van wege het Willems-genootschap te Gent gehouden mannenzangwedstrijd heeft de liedertafel Gaecilia alhier den tweeden prjjs weggedragen, terwijl de eerste prijs ten deel is gevallen aan de te Lokeren gevestigde zangverceniging en de derde aan Kunst en Vriend schap uil Amsterdam. Gisteren hebben de leden der 2e sectie van de afdeelingen 's Graven bage, Amsterdam. Rotterdam, Leiden, Gouda en Dordrecht der vereeni"in»

Leydse Courant | 1874 | | pagina 1