Sigarenmakers G EL D VEEL O TIF G. 300000 Mark of 210000 Gulden. ADOLPH HAAS, PEB TELEGRAAF. Staalseffeclenliandelaar in Hamburg. reldlijke regering geen hinderpaal in den weg zal worden gelegd, alsmede dat aan het gemeentebestuur van Kempten de uoodige bevelen zouden wor den toegezonden, ten einde maatregelen tot verhoeding van mogelijke stoor nis der openbare orde te nemen." De bisschop Reinkens heeft dien ten gevolge ziine komst te Kempten aangekondigd. Den 18lltn Junij 11. is te Jena een 72-jarige student overledendie sedert 1827 als theol. student in het album der hoogeschool was ingeschre ven. Onder den naam van Bierlatte" ol «/alte Latte" was hij bij de telkens zich vernieuwende studenten-geslachten zeer gezien en strekte hij zeer tot opluistering van allerlei feesten. De llongaarsche dagbladen deelen het volgende mede: Den 22s,tn Junij had het huwelijk plaats van een gezeten koopman uit het stadje Roetoing. Een veertigtal personen waren op de; bruiloft genoodigd. Na het diner werd voorgesteld om een togtje op het meer te maken, in plaats van, naar gewoonte, te dansen, daar het zoo buitengewoon warm was. De bruilofts gasten namen plaats in tien bootjes. Toen zij op het midden van het meer waren, brak er een zeer zwaar on weder uit; de eene bliksemstraal volgde op den anderen, de regen viel bij stroomen neder. De vrouwen en kinderen weenden en kermden. Eensklaps sloeg de bliksem in de boot der jongge huwden, waarin negen personen gezeten waren. Zij vonden alle den dood in de golven. Uit Genève meldt men dat het protest van den gemeenteraad aldaar tegen de geeischtc betaling van het successieregt der nalatenschap van her tog Karei van Rrunswijk, ten bedrage van 12 pCt. der geheele erfenis, is verworpen. VERSAILLES, 7 Julij. In de nationale vergadering had heden de discussie plaats over de wet op de gemeenteverkiezingen. De gematigde regler-zijdc cn het regter-centrum zullen het ministerie steunen. Het linker-centrum zal eene motie van orde indienenwaarbij de organisatie op republikeinsche grondslagen van de magt van Mac-Mahon wordt geëischt. Men gelooft dat de discussie over de interpellatie heden niet zal plaats hebben. De nationale vergadering nam met 462 tegen 254 stemmen het ont- werp-gemeentewet aan. Daguet diende het rapport in over het voorstel Larochefoucauld. Castellan bestreed de voorlezing van het rapport, omdat deze de interpellatie zal doen verdagen. De vergadering verwierp de voor lezing van het rapport; na eene twijfelachtige stemming werd de discussie over de interpellatie Lucien Brun tot morgen uitgesteld. Het linker- en regter-centrum hebben eene motie aangenomen, waarbij elke aanval op de magt van Mac-Mahon, bij de wet van 11 November 11. opgedragen, verboden wordt. BELFAST, 7 Julij. De eigenaars der spinnerijen hebben eene loonsver mindering van 10 pCt. aangekondigd. Sedert gisteren hebben daarop 30000 werklieden den arbeid gestaakt. LONDEN. 7 Julij. Graaf Dalhousie is gisteren overleden. Te Barnsley in Yorkshire werd in een groote vergadering van mijnwer kers de loonvermindering verworpen, zoodat een arbcidstaking van 20000 menschen te verwachten is. PARIJS. 8 Julij. Tusschen de groepen der linkerzijde is een groote ver deeldheid ontstaan. Het linker-centrum volhardt bij zijn besluit niet met de uiterste regterzijde te stemmen, en wil liever het ministerie ondersteunen, in de hoop dusdoende bij het regter-centrum bijstand te vinden ten voor- deele van het voorslel-Périer. PADERIIORN, 7 Julij. De bisschop heeft geprotesteerd tegen de beslissing j der regtbankwaarbij verklaard is dat de betaling door een ander van de geldboete, waartoe hij, bisschop, is veroordeeld en welke hij weigert te voldoen, aangenomen wordt. Het hof van appèl zal heden dit protesL in overweging nemen. SANTANDER, 6 Julij. De Carlistische generaals hebben besloten Bilbao en Santander gelijktijdig aan te tasten. Valdespina is aan het hoofd van 3000 man en met geschut op drie mijlen afstand van Santander verschenen. Er heerscht eene groote ontsteltenis. Versterkingen zijn aangekomen. De overheidspersonen zijn permanent bijeen. De vrijwilligers en de bezetting bewaken de verdedigingspunten. Sterke bende houden Sommorostro bezet en Bilbao naauw ingesloten. KONSTANT1NOPEL6 Julij. Te Phanar is tusschen de Grieken en de Israeliten een ernstige twist ontstaan over het in zfe gevonden lijk van een Grieksch kind. De Grieken beschuldigden de Israeliten dit kind ie hebben gedood. De openbare magt kwam tusschen beide en eenige personen werden in hechtenis genomen. KONINGSBERGEN, 7 Julij. Nadat in den laatsten tijd dikwijls gevallen j zich hebben voorgedaan van verzet van onderhoorigen tegen de boven hen geplaatste gezaghebbers, zijn gisteren ernstige ongeregeldheden uitgebroken in Quedenau nabij deze stad. De hulp der militaire magt werd ingeroepen en wel honderd personen zijn in hechtenis genomen. iSelaaa^rijjlk voor velen»! In alle branchenin het bijzonder echter met betrekking tot de algemeen veel gezochte originele loten, rechtvaardigt zich het vertrouwen eenerzijds i door de bekende soliditeit der firma, anderzijds door den hieruit van zelf voortspruitenden enormen verkoop der loten. Het door zijne naauwkeurig- heid bekende bankiershuis I ADOLPH HAAS, in Hamburg, kan deswegens iedereen sterk aanbevolen wordenen doen wij op het heden in deze courant voorkomende advertentie der voormelde firma algemeen de aandacht vestigen. INGEZONDEN. 12,len dezer een concert te geven op Musis Sacrum, welk concert wederom door den kastelein den leden wordt aangeboden. Wij stellen dat aanbieden op lioogen prijs, omdat wij met den prijs bekend zijn, dien het den kaste lein kost, een bedrag dat ons wel wat hoog voorkomt, daar het hier door écn man moet gedragen worden; maar met hel oog op dien vrij hoogen prijs drukken wij te meer de hoop uit, dat het nu eens gunstig weêr mag zijn en een groote opkomst van leden met hunne dames den ijverigen kas telein van Musis Sacrum zal mogen bevredigen. Is het bezoek aan Musis Sacrum talrijk, dan zijn ook de ontvangsten ruim en daaruit moet toch de ondernemer zijne kosten dekken. Het doel ons ook genoegen dat het voornemen bestaat den Zondag na de kermisweek een concert te geven door de Bacli-kapel en er wellicht nog meer Zondagsconcerten zullen volgen. d. R. PROGRAJIMA VAM MUZIEKU1TVOERIMGEft. Musis Sacrum. Op Donderdag 9 Julij, des avonds te half acht. door het corps Muziekanten van de Leidsche dd. Schutterijonder directie van den Kapelmeester Blumentbitt. le Afd. 1. Marseh, Parlow; 2. Ouver ture «-Pique Dame", Suppé; 3. /«Vision", Fantaisiestiick. Muller; 4. Fantaisie //Martha", Flotow. 2f Afd. 5. Marseh, Opus 108, Mendelssohn; 6. "Am schonen Rhein", Wplzer, Kéler Béla; 7. Fantaisie de l'opéra "Robert le Diable". Meijerbeer; 8. Polka, Doppler; 9. (Op verzoek) Marche //La Fille de Made Angot", Lecocq. Burgerlijke Van 2 tot en met S Juli 1874. BEVALLENJ. Segyn, geb. Teske, D. A. M. M. van Klaveren, geb. Lanccl. Z, A. C. du Chattel, geb. Rotteveel, Z. T. Berkhout, geb. Doctor, D. C. van der Linden, geb. Lachmuth, D. A. M. J. van Wijk, geb. van der Togt, Z. J. H. de Bruyn, geb. Ahlers, Z. C. J. A. Brummelkamp, geb. Toorens. D. M. I. lvrantz, geb. Crol, D. W. S. H. Hofkes. geb. Boekwijt, Z. J. F. Kroon, geb. de Jong, D. II. J. J. van der Steen, geb. Engelbrcgt, Z. M. Hofkes, geb. van Leeuwen, D. -D. de Zwart. geb. de Wit, Z. M. den Holder, geb. Veylbrief. D. A. van der Ileyden, geb. Verburgt, Z. F. A. Blansjaar, geb Groen, D.-- B. Vijlbrief, geb. la Feber, D. J. C. Ucker. geb. Steyger, Z. GEHUWD: P. J. de Wekker, jm. en E. Noll, jd. A. Bleyi, jm. en P. J. van der Lelie, jd. C. van der Krogt, jm. en C. C. C. de Ridder, jd. C. van Vooren. wed1', en l). J. van Hcusden, jd. OVERLEDEN: A. Tegelaar, geb. Raar, Z. levenl. P. Los, Z.,4j. J. de ■Vrind, Z„ 2 m W. P. Beens, D„ 13 d. S. C. Selier. D„ 13 j. N. H. Bour geois, 51 j. A. van der Putten, D., 4 m. S. M. Mens, D., 7 m. P. van Hoorn, Z., 22 j. E. E. van Beek. D.. 6 m. T. Slierings, 75 j. L. Pardon. Z., 12 d. J. Slijk. Z.,2 j. S. Dool, D., 6 m. M. Verbiest, D., 2 j. E. Niesten, geb. Otgaar, Z, levenl. G. Pauw, Z., 21 j, AD VUISTEN TIK N. bekwaam voor hun werk, eerlijk en van onbesproken gedrag, kunnen ter stond vast werk bekomen bij II. J. liELM, Dennenweg 58, te 's Beige. Als een bewijs dat de Maatschappij voor Toonkunst alhier wil medewer ken om het Leidsche publiek genoegen te geven, kan strekken dat zij het tiuizijkkorps der dienstdoende schutterij wil afstaan oin op Zondagavond den ter deelneming aan de door den Staat Hamburg goedgekeurde en gewaarborgde groote De hoogste prijs in het gelukkigste geval bedraagt: DE HOOFDPRIJZEN ZIJN: Mark 200,000, 100,000, 75.000, 50.00040 000, 2 a 30,000, 1 a 25,000, 3 a 20,000, 3 a 15,000, 5 a 12,000, 12 a 10,000 enz. enz. Door nog zes verlotingen worden 35,800 Prijzen uitgetrokken, welke, krachlens het plan, binnen eenige maanden door het lot moeten zijn aangewezen. Tegen inzending van het bedrag per postwissel of aangeteekenden brief, daar ook gangbare coupons en postzegels door mij in betaling worden aangenomen, verzendt de Ondergeleekende origineele loten voor de tweede verloting, welke, officiëel vastgesteld, reeds op den I5den en 16den Julij a. s. plaats vindt tegen de volgende vaste prijzen: Een geheel origineel lot Th. 4 of 11 7. u half a h 2 3.50, vierde v 1 n n 1.75, onder verzekering der prompste bediening. Ieder deelnemer ontvangt van mij de van liet officiëele wapen voorziene originele loten. Het originele trekkingsplan, alsmede de Hollandsche verlaling daarvan, woijdt bij iedere bestelling gratis bijgevoegd; en worden de gelrokkene prijzen, benevens eene ambtelijke trekkingslijst aan de belanghebbenden naauwkeurig toegezonden. Men gelieve zich ten spoedigste en regtstreeks tc wenden tot Voor het mij tot dusverre geschonken vertrouwen zeg ik mijne geëerde deelnemers mijnen besten dank. BBaBfiXiasaBiraassffla&Bq

Leydse Courant | 1874 | | pagina 3