DINGSDAG 30 JUNIJ. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p. p. 3.50; met het Ferslag der Itandelingen ran den (iemeenternad f 3.35franco p.p. ƒ3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 'sjaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Adverlentiën is van 1—4 regels 1.— iedere regel meer 25 cents. STADS-BERICHTE IV. De BURGEMEESTER. Hoofd van het Gemcentebestunr van Leiden, doet te wetendat aan den Ontvanger der directe belastingen alhier is ter hand gesteld een op den 27,te" dezer maand invorderbaar verklaard kohier voor de belasting op het personeel, dienstjaar 1874/5, houdende aanslagen voor wijk 5, terwijl ieder verplicht is zjjn aanslag op den bij de wet be paalden voet te voldoen. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. De Burgemeester voornoemd Leiden, 29 Juni 1874. STOFFELS, Weth. 1». Burg. BINNENLANDSCIÏË BERIGTEN. LEIDEN, 29 Junü- Bij de heden ten raadhuize gehouden aanbesteding van het verrigten van onderscheidene werken in het gebouw genaamd Nosocomium, om voor tnsschenschool te kunnen dienenis daarvan aannemer geworden J. H. Car- lier. timmerman alhier, voor de som van 2680. Bij de heden gehouden openbare verkooping van cokes, van partijen van 50, 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste prijzen 29.00, ƒ5.90 en ƒ2.90. de laagste ƒ29.00. ƒ5.50 en ƒ2.80. Gisteren morgen omstreeks 5 ure heeft zekere W. H. in het Plantsoen alhier zich door ophanging van het leven beroofd; zwaarmoedigheid schijnt den man tot deze daad gedriven te hebben. - Naar aanleiding der instelling van rijks adviseurs voor de monumenten van geschiedenis en kunst, heeft de minister van oorlog de onderscheidene autoriteiten van het leger uitgenoodigd, om, voor zooverre dit in hunne be trekking mogt kunnen te pas komen, van al datgene, wat voor het behoud en de restauratie van rijks gebouwen en voorwerpenvoor zoover die eene historische of kunstwaarde bezitten of voor de Nederlandsche geschiedenis van belang zijn te achten, regtstreeks mcdedeeling te doen aan de bovenver melde adviseurs. Omtrent de trocpenvereeniging, welke dit jaar in de maanden Augus tus en September op de legerplaats bij Millingen plaats zal hebben, valt nog het volgende te vermelden. In het legerkamp zullen worden vereenigd de tweede divisie infanterie, bestaande uit acht bataiilons, voorts de 4e, 5' en l4e batterij veld-artillerie, de compagnie artillerie transporttrein, alsmede detachementen cavalerie: het 3C en 4e escadron van het 1«; de staf en de veld-escadrons van het 3e reg. huzaren, alsmede de batterij rijdende artillerie. De milicien-verlofgangers van 1870. 1871 en 1872, die den 12™ Augustus onder de wapenen komen en bij de kamperende corpsen der infianterie ziin ingedeeld, vertrekken den 14™ d. a. v. naar het kamp; insgelijks de miliciens van de genoemde categorie, ingedeeld bij de depots der kamperende regi menten en de verlofgangers van 1871 der compagnien hospitaal-soldaten, alle welke miliciens, alsmede die der ligling 1871 van de kamperende regi menten huzaren, den 14™ September a. s. uit de legerplaats naar de ver schillende garnizoens-plaatsen vertrekken, om den 17™ d. a. v. met groot verlof te worden gezonden. De overige kamperende troepen verlaten 18 Sep tember de legerplaats. Het opperbevel over de kamperende troepen is opge dragen aan den gencraal-majoor Beeckman. kommandant der 2edivisie infanterie. De Staatscourant bevat de nominative opgave (tweede vervolg) van de Etiropeschc officieren, onderofficieren en soldalen, die bij de 2expeditie tegen Atchin gesneuveld, gewond of ten gevolge van die krijgsverrigtingen overleden zijn, voor zooverre daaromtrent tot op den 6d™ Mei 1874 bij het depart, van oorlog in Nederl. Indië kennisgave is bekomen. Volgens die opgave zijn gesneuveldvermist en vermoedelijk gesneuveld of overleden: W. Pordon, C. I. Stolp, J. Klar, P. 1. Worst, T. de Jonge, F. J. Bucher, J. Waterman, J. B. Dressel. J. Paskala, J. Timmer, K. Kesselring. J. Klinkenberg. J. Hardorfl. J. Mcerfens, J. Fuhrer, J. van der Walle, L. Oosterdien, J. Hendriks. J. J. Brandenburg. C. Govers. J. Sanders, C. J. 11. Nieuwkoop, W. van Hoven, R. van Barne. J. T. Rex, J. Hoenderdos, L. Badon, C de Jong, R. Geuskens, F. Aggenbach, J. F. Draa. J. Timmers, H. A. de Wit, J. Meersch, R. Boonstra. H. Bosch, W. Boelhouwer, S. van Zoutmeren. J. Iiniefs, C. Nelson, J. C. Buyn. J. B. Forsler. D. de la Bella, C. Bircher, H. Simmen, J. van Heuvel. P. C. Frenselman. W. A. Borrie, J. Freerks. H. Muller, G. Cadoscb, H. H. Hendriks, M. Masselinck. J. Klem, F. König, H. Fchr, S. Hieftje, G. Mellenberg, F. Jamart. J. W. Weber, IJ. Flapper, J. B. Plateau. B de Bruyn, A. Beekhuis, J. M. Orhan. H. P. de Jong, P. H. Mazirel, E. J. Schaeffer, L. F. A. AmorisonP. J. Geurts, B. Kuis. P. J. M. Brinkman. L. de Graat, L. Dekker. J. H. Kok, J. J. Bilstra, W. Hendriks, W. A. van Weereld, K. Ottens, F. 0. A. A. van Kempen, H. Sirag, C. C. Albrechts, A. A. Benning, K. A. Aiders, M. Kiezenbrink, J. van Zanten, W. van Helden, J. F. Seys, J. Audringa. I'. II. Luik, A. B. van Boxel, G. van Wijnen. A. de Loos, C. N. Wessel. P. Merks, B. Sonde- regger. P. de Bruin. G. Wolkers. J. VV. Stemerdink, G. J. Simon, I. Hardy, J. J. Beckers, W. 11. Trip, F. Hansen, J. Kops, VV. de Vos, J. Nieste, J. F. Ulrich, S. C. Meerstadt, G. Deelstra, B. van Helden, 1'. E. F. A. von Mauntz, G. C. J. Hemmes, H. Buumkes, A. A. Kuipers, W. J. Zuyderwijk, M. F. G. van Geel, J. Smit, J. Frey, A. Ardon, H. van Maslrigt. J. B. Linet. L. van Buseck, F. van den Berg, C. J. van Poeljen. J. C. L. Mettrs, J. Veldkamp, G. Koster, M. Postelmans, K. J. Hilhorst, M. Jonkergouw, P. Iloogenberk, B. Jager. W. C. Bollaertz. F. Belo, S. Schmidlin. J. Eyselendoorn, J. Brosi, J. P. Petersen, G. W. van ZijlA. G. van Oort, W. vdn den Berg, G. J. van den Sigtenhorst, L. J. II. Breukers, J. F. P. Ermcrius, G. J. Horn, A. J. Lammers. R. van den Berg. Gewond zijn: W. J. Vervloet, K. van der Heyden. P. H. II. Weflers, J. FransenA. van EykH. J. WoutersJ. Sneep, G. D. van der HeidenC. van Rode, P. T. II. van den Broek, H. Meijer, A. Gobius, P. J. Reineke, P. C. Wubbels, E. Morand, A. Keldenick, W. J. II. Beerendonk, J. H. Romsvvinckel, T. P. Sievers, E. Bardok, J. J. van Poll, T. W. 11. J. M. Ilustinx, L. F. Leyds, G. M. Burgerhoudt. J. A. F. Schaefler, J. van der Horst, W. Ruf. E. J. ran Wijk, A. A. de Mul, E. A. Exalto. J. B. Meert, W. H. Kalf, P. Visser, G. J. Zweitstra. P. A. lleyman, A. Gilling, H. Hom mes, J. Veenstra, F. Wamser, C. F. Louwens. 11. Drost, K. Houtma, A. Torenga, M. Stailinga, J. H. llendriksen, J. J. Giethoorn, J. F. van Unen, J. A. II. Batenburg, J. L. Papo, G. Tijssen, J. G. Wamsteeker, D. van *t Veer, 11. Mulder, j. Veenhof, V. Laurent, E. L. Grevisse, E. E. Delamare, S. II. Holthuis, P. J. Engelen, P. J. J. S. Hoogerwaard, F. I. A. van Zijll de Jong, G. B. I. S. Joost, VV. F. Dodemont, P. J. Sanderson, J. de Jong. J. Bruininks. J. L. A. Loose, C. F. Arnold, B. N Maassen. H. B. Braamburg. Volgens de Nieuwe Bred. Cour. is er van wege de Ned. Indische rege ring een verzoek gerigt aan den minister van oorlog om 2 a 3 officieren van den generalen staf voor den tijd van drie jaren te detacheren bij het Indische leger, ten einde behulpzaam te zijn bjj de organisatie van den ge neralen stal aldaar. De kapiteins J. C. C. den Beer Portugael en A. Kool, de eerste directeur van de stafschool, de tweede leeraar aan die inrigting, zouden bereids hunne diensten aan het gouvernement aangeboden hebben. Het stoomschip Conrad is den 269le0 dezer te Batavia aangekomen en het stoomschip Holland, op reis naar Batavia, is den 27sleo het Suez-kanaal ingegaan. Door de staats-commissie voor de geneeskundige examens is tot arts bevorderd de heer G. 11. Klosser. Door het prov. kerkbestuur van Zuidbolland is eervol emeritaat ver leend aan dr. W. R. Veder, pred. te Dordrecht; door het prov. kerkbestuur van Gelderland aan d' D G. W. Muller Massis. pred. te Hattem, en door het prov. kerkbestuur van Zeeland aan d\ W. Gouda Quint, pred. te Nieuwvliet. Door den kerkcraad der Ev. Luth. gemeente te Rotterdam is, ter voor ziening in de bij die gemeente vacerende predikantsplaats, de volgende nominatie opgemaakt: dd. Bohringer, Bruin. Grottendieck. Lolir, Mausscn Michel sen, respectivelijk predikanten te 's Gravenbagc, Zulphen, Alkmaar, Kampen, Amersfoort en Zierikzee. Door den gemeenteraad van Aarlanderveen is tot hoofdonderwijzer aan de nieuw gebouwde school voor gewoon en meer uitgebreid lager onderwijs, op de Lage Zijde aldaar benoemd de heer G. 11. de Bock, van Leiden. Men schrijft ons: Den 27™ dezer werd te Stolwijk verpacht het gras gewas aan den boezem te Stolwijkersluis, welke verpachting opbragt ƒ445. Verleden jaar was de opbrengst ƒ823; wel een bewijs dat er dit jaar over vloed van hooi is. Tot hoofdonderwijzer te Nieuwerkrk a/d IJsscl is benoemd de heer I). den Hollander, hulponderwijzer te Hellevoetsluis. D». T. de Hoog, pred. te Sluipwijk, heeft toezegging van beroep ontvangen naar Gonderak. De Vereeniging van officieren der schutterij in Nederland hield Zatuf- dag ii; de duinen van /'Klein Bentveld" aan den Zandvoortschen straatweg, toebehoorende aan den heer mr. 11. Enschedé, te Haarlem, haren aangekon digde!) wedstrijd. Aan den kampstrijd werd door 60 a 70 officieren uit verschillende steden deelgenomen. Door den heer dr. 11. Weijenbergh, thans professor te Gordova. in de Argentijnsche republiek, is aan hel stedelijk museum te Haarlem ten ge schenke aangeboden een albumblad, vervaardigd door wijlen den dwerg Simon Jane I'aap. De daarop geschilderde bloemen bewijzen, dat die dwerg vrij goed het penseel voerde. In het krankzinnigen-gesticht Meerenberg werd Vrijdag 11. het 25-jarig bestaan dier stichting feestelijk gevierd. Het meerendeel der verpleegden en de geëmployeerden waren daartoe te zamen gekomen in de fraai inge- rigte comediezaal. lil eene korte sierlijke rede bragt de directeur, d'. »an Persijn, hulde aan de beambten, die hunne krachten aan die inrigting heb ben gewijd, en moedigde hij hen tot naauwgezette pligtsbetrachling aan. Hij schelste ook de doeltreffendheid van de inrigting, waar, gedurende tal van jaren, zoo velen heil gevonden hadden. Daarna bood hij de heeren A. van der Linden, architect, van der Voort, boekhoud^, en twee andere beambten, uit naam van het overige personeel, ieder een armstoel aan, omdat zij gedurende hei bovenbedoelde tijdvak aan de instelling waren ver bonden geweest. Daarop werd het feest niet een instrumentaal concert besloten, ouder leiding van den heer Leonard A. Franse, va:t Amsterdam; hetgeen blijkbaar met aandacht en opgewektheid door de lijders werd aan-

Leydse Courant | 1874 | | pagina 1