PER TELEGRAAF. vereenigd zullen zijn, loopen de opgaven der Parijsche bladen niteen. Som mige spreien van nagenoeg 100,000 man. De correspondent van de Times te Parijs wijst in een schrijven aan dat bjad mede op de ijverige pogingen die de Bonapartisten in het werk stellen in het belang hunner zaak. Terwijl hier de republikeinen en mo- narchaalgezinden elkander bestrijden, en daar de legitimisten en Orleanisten met al de bitterheid van voormalige bondgenooten met elkander overhoop liggen, drijven de Bonapartisten hun spel en leggen er zich op toe om, ge lijk de vos in de fabel, den buit weg te voeren, waarover anderen strijden. Bij duizenden worden hunne circulaires en pamphletten door middel van de brievenpost over het land verspreid; geruchten zijn in omloop, uit welker vinding blijkt dat hunne agenten geen hoogen dunk hebben van de ont wikkeling, maar veel vertrouwen stellen op de ligtgelooyigheid der lieden, tot wie zij zich rigten. In een der republikeinsche dagbladen wordt een telegraphisch berigt medegedeeld hetwelk door geheel Italië schijnt ver spreid te zijn en vermeldt, dat de besluiteloosheid der tegenwoordige rege ring en de onophoudelijke partijtwisten tot de volle zegepraal van de Bo napartisten leiden, en dat tegen het midden der volgende maand Napoleon IV, onder het regentschap der keizerin-wednwe, den troon zal beklimmen; de Pruissische troepen zullen Elsas en Lotharingen verlaten, feesten worden alom voorbereid, enz. enz. Het doel is alleen om den wensch naar het herstel van het keizerrijk wakker te maken of aan te vuren. Den 88ten Julij zal voor het hof van assises te Parijs een aanvang worden gemaakt met de behaudeling van het proces tegen Cahen-Lyon c. s. beschuldigd van oneerlijke handelingen bij de leverantie voor het leger ge durende den oorlog van 1870 -1871. Uit Auxerre wordt het volgende gemeldIn het naburig plaatsje Saint-Le'ger de Fourcheret was zekere vrouw, Dubois genaamd, eene pro- testantsche, gestorven. Het lijk zou op de gewone begraafplaats ter aarde besteld worden. Reeds stond de lijkkist voor de geopende groeve, toen de pastoor het graf deed sluiten en een plek op de voor zelfmoordenaars afge zonderde ruimte voor het ljjk aanwees. De familie van de overledene was over die handelwijze diep verontwaardigd en wendde zich tot den onder prefect te Avallon. Deze gaf bevel op de begraafplaats een plek voor de protestanten af te zonderen en het lijk aldaar onder de aarde te brengen. De pastoor en de maire besloten hierop de helft van de voor zelfmoorde naars bestemde ruimte voor de protestanten al te staan. De familie wei gerde op nieuw het lijk te dier plaatse te begraven. Middelerwijl waren vijf dagen verloopen en nog altoos stond het lijk boven aarde. Nu kwam de onder-prefect zelf te Saint-Le'ger de Fourcheret, om aan de zaak een einde te maken. Doch de pastoor en de maire waren onbuigzaam en daal de onder-prefect niet ambtswege op zich durfde nemen het ljjk te doen be graven, gaf hij aan de familie verlof het lijk op een erf, aan haar in eigen dom toebehoorende, ter aarde te bestellen. 7—7 Zaturdag 11. heeft in de Gironde, in het Rhöne-departement en in de daartussclien gelegen departementen een geweldig onweder gewoed, verge zeld van eene hagelbui, die in sommige streken langer dan twintig minuten aanhield en uit zulke groote steenen bestond, dat al de te veld staande ge wassen, koren, druiven, ooft enz., geducht geleden hebben en in vele oor den zelfs geheel vernield zijn. Te Lyon was een groot gedeelte der bevol king, geenerlei onheil duchtende, op het terrein der paarden-wedrennen vereenigd, toen de bui hen overviel. Sommige bladen begrooten de schade, alleen aap de toiletten veroorzaaktop niet minder dan 500,000 fr. Die, welke door het stukslaan van glas- en lantaarn-ruiten is ontstaan, is mede hoogst belangrijk. Op het voorplein eener chemische fabriek te Lyon zijn 250 groote flesschen vitrioololie stuk geslagen, waarvan de inhoud zich wijd en zijd als eene dampende oliezee verspreidde. »UlT$CKLAi«D. Uit Eger meldt men dat Dingsdag 11. in het naburige stadje Falkenau een allerhevigste brand heeft gewoed. Er zijn 150 particuliere huizen afge brand, benevens eenige andere gebouwen, 0. a. dat van het commissariaat voor het mijnwezen, ten gevolge waarvan plannen, kaarten en stukken van groote waarde mede een prooi der vlammen zijn geworden. FUL0A, 26 Junij. 0e conferentie der katholieke bisschoppen is heden gesloten. Omtrent de beraadslagingen en het resultaat is niets met zeker heid bekend. Men zegt, dat de prelaten gemeenschappelijk een herderlijken brief aan de katholieken zullen uitvaardigen. PARIJS, 26 Junij. Er hebben heden huiszoekingen plaats gehad in de bureaux van het dagblad l'Ordre, van de Correspondance Mansard en bij eenige Bonapartistische personen. VERSAILLES, 26 Junij. De commissie van dertigen heeft besloten Maan dag tot stemming over te gaan over het voorstel-Périer. Vervolgens zal zjj discussie voeren over het voorstel-Lambert de Sainle-Croix. TRIEST, 26 Junij. Volgens officieel berigt is te Merdi, gebied van Ben- ghasi, in Tripoli, de pest, met verschijnselen van builen, uitgebroken. De maritieme autoriteiten alhier en te Fiume hebben daarop onmiddellijk maat regelen genomen tegen den invoer van producten en goederen uit de regent schappen Tripoli en Tunis. LONDEN, 26 Junij. Lagerhuis. De heer Cochrane stelt voor dat Enge land toetrede bij de hervormingen in Egypte in het regtswezen tot stand gebragtvooral wegens het Suez-kanaal acht hij dit noodig. De heer Bourke erkent dat de consulaire wetgeving verbetering behoeft, maar voegt er bjj dat Frankrijk de voornaamste hinderpaal is om tot wijziging te geraken. Hij hoopt dat Frankrijk zal toegeven; anders zal moeten gehandeld worden zonder de medewerking van dien staat. De onderhandelingen tusschen de twee regeringen worden nog voortgezet. Het voorstel-Cochranc wordt hierna verworpen. VERSAILLES. 26 Junij. De commissie belast met het onderzoek der be- grooting heeft met 14 tegen 8 stemmen het voorstel van den minister Magne, betreffende de nieuwe belastingen, verworpen; het voorstel-Gouin betreffende den rente-waarborg voor de spoorwegen insgelijks verworpen, en daarna bet onderzoek over het voorstel-WoIowski aangevangen. ROME, 26 Junij. Diritto bevat het programma dat de linkerzijde van het parlement bij de algemeene verkiezingen zal uitvaardigen. In dit stuk worden aangetoond de hervormingen welke het land behoeft op politiek, administratief en financieel gebied. Er is noodigvereenvoudiging en rege ling in de staathuishouding, een, militaire reorganisatie, eene krachtige po litiek tegenover de kerk. In den strijd voor de godsdienstvrijheid en voor de regeling der verhouding tusschen kerk en staat behoort Italië zich aan te sluiten bij de politiek van een groote natie, welke de vrijheid van staat en van geweten tegenover de aanmatigingen der roomsche curie verdedigde. MADRID, 26 Junij. 10000 Carlisten onder don Alfonso zijn te Chelva verslagen door 5000 republikeinen. MADRID. 27 Junij. De maarschalk Concha volbragt op nieuw eene om trekkende beweging en maakte zich meester van onderscheidene plaatsen. De inneming van Estella wordt morgen verwacht. £lelatigrijk voor velen! In alle branchen, in het bijzonder echter met betrekking tot de algemeen veel gezochte originele loten, rechtvaardigt zich het vertrouwen eenerzijds door de bekende soliditeit der firma, anderzijds door den hieruit van zelf voortspruitenden enormen verkoop der loten. Het door zijne naauwkeurig- heid bekende bankiershuis ADOLPI1 HAAS, in Hamburg, kan deswegens iedereen sterk aanbevolen worden, en doen wij op het heden in deze courant voorkomende advertentie der voormelde firma algemeen de aandacht vestigen. Bij warm weder. Geen beter middel is er bij warm weder dan het Eau d'Anvers. In Italië, Zuiden van Frankrijk en Spanje wordt het Eau d'Anvers veel gebruikt. Men neemt slechts een weinig van deze parfumerie en wrijft er de slapen en voorhoofd mede in. De uitwerking zal zich niet laten wachten en na eenige oogenblikken is de mensch in denzelfden opgewekten toestand als voorheen. AKADEMIE-AIEUW S. PROMOTIEN AAN DE LEIDSCIIE IIOOGESCHOOL. Den 27sten Junij de heeren F. H. J. Tavenraat, geboren te Cleve, en H. J. Westra, geboren te Assen, beiden in de regten, met stellingen. Denzelfden dag de heer W. Burck. geboren te Monnikendam, in de wis- en natuurkunde, na openbare verdediging van zijn akademisch proefschrift: ocer de ontwikkelingsgeschiedenis en den aard van het indusium der varens. Ter teregtzitting van de arrond.-regtbank te Leiden, van 26 Junij, zijn de volgende vonnissen uitgesproken: C. v. L., wed. W. A. F. M., te Leiden, wegens overtreding der wetten op het geslagt, tot geldboete van 10, bij onvermogen 6 dagen gevangenisstraf; J. A., te Leiden, wegens mishandeling, tot cellulaire gevangenisstraf van eene maand en geldboete van f 8, of sub sidiair een dag cellulaire gevangenisstraf; P. L., te Hillegom, wegens ge welddadigheid, tot cellulaire gevangenisstraf van 15 dagen; P. V., te Oegst- geest, wegens beleed iging, tot geldboete van ƒ20, of subsidiaire gevangenis straf van 4 dagen; P. v. B., te Leiden, wegens beleediging, tot geldboete van 8, of subsidiaire gevangenisstraf van 2 dagen; A. Z., te Woubrugge', wegens diefstal, tot cellulaire gevangenisstraf van 3 maanden; J. 0., zonder vaste woonplaats, wegens bedelarij, tot gevangenisstraf van 14 dagen en daarna opzending naar de bedelaars-kolonie. Te Leiden ter Boekdrukkerij van J. C. DRABBE.

Leydse Courant | 1874 | | pagina 6