LEIDSCHE €01 HAAT. DONDERDAG 18 JUNI J. STADS-BE RICHT EN. BlINiNENLANDSCIIE BERIGTElN. 1874. M°. 140. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p. p. 3.50; met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.35franco p.p. f 3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 'sjaars. huiten de expeditiekosten. afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertentiën is van 1—4 regels 1.— iedere regel meer 25 cenis. Bij deze Courant wordt verzonden N°. 32 (blad 34 en 35) der Han delingen van den Gemeenteraad. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien liet adres van Cornelis Voet, tabakshandelaar, wonende alhier, daarbij verzoekende om in het perceel in de Baaistraat, n°. 2 en 4. een tabakseest te mogen doen plaatsen: Gelet op art. 4 van het Koninklijk besluit van 31 Januari 1824 (Staats blad n°. 19); Doen te weten, dat lot hethooren der eigenaars en bewoners van de naast bijgelegene en belendende pandenten opzichte der informatiën de commodo et incommodo, door Burgemeester en Wethouders zal worden gevaceerd op het Raadhuis dezer gemeenteop Maandag den 22slen Juni aanst. 'svoormiddags te elf uren; zullende de belanghebbenden verplicht zijn hunne bezwaren tegen dat verzoek op dien tijd in te brengen, terwijl, bij ver zuim daarvanzij gehouden zullen worden zich tegen de inwilliging niet te hebben verzet. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 17 Juni 1874. E. KIST, Secretaris. LEIDEN, 17 Junij. Bij kon. besluit van 14 Julij jl. is, op zijn verzoek, eervol ontslag ver leend aan W. Scheper, als kapitein bij de dienstd. schutterij te Leiden; voorts zijn by die schutterij benoemd: lot kapitein W. C. Zuurdeeg, thans le luitenant; lot len luitenant B. F. Krautz en A. Hartevelt, beiden thans 2' luitenant; tot 2<° luitenant Ph. F. Rollandet, A. D. D. Schrellen, P. Por- tielje en B. M. Bahlmann, allen thans sergeant. De geboortedag van H. M. onze koningin werd heden met be langstelling door de ingezetenen herdacht. Allerwege wapperde de vader- landsche vlag. Het garnizoen hield eene parade, welke door den komman- dant en de officieren der schutterij werd bijgewoond. De kolonel Loder inspecteerde de troepen, waaronder de pasopgekomen ligting miliciens reeds was ingedeeld; majoor Weijer kommandeerde de parade. Door de commissie van opperloezigt en beheer der kweekschool voor zeevaart alhier is gisteren van Z. K. H. prins Alexander, bij Hl), vertrek van hier, als bewijs van belangstelling in deze inrigting, eene gift van ƒ100 ontvangen. Gisteren avond had op Zomerzorg het derde zomer-concert plaats, onder directie van den heer H. Völlmar. Het ongunstige weèr van den dag hel derde in den avond wat op, zoodat velen in de buitenlucht, naast de zaal waar de muziek werd gegeven, verwijldenwat niet belette de schoone uit voering van het programma te genieten onder het lommer van den schoonen tuin. Eeae eavatine uit de Trouvère van Verdi, de ouverture van Athalia door Mendeissohn en een lied van Abt werden uitstekend voorgedragen. Aanstaanden Donderdag wordt door den heer Couve'e op Zomerzorg aan geboden eene soiree musicale van het Rotterdamsche concert- en operetten- gezelschap, onder directie van den heer Pflaging. Zij die dit gezelschap kennen, zullen zeker de overtuiging deelen. dat hier iets werkelijk geestigs en degelijks in het vrolgke operetten-genre valt bij te wonen. Miss Lottie Walton, wier medewerking voor dezen avond is bedongen, verdient daar enboven om baar bevalligheid, zoo wat voordragt als voorkomen betreft, wel de aandacht. Heden werd aan onze stad een bezoek gebragt door de kinderen van de christelijke school te Oude-Welering. Den 12"1" Mei 11. zouden die kin deren ter viering van 's konings jubilé een optogt hebben gehouden maar aan dat plan kon toenwegens het ongunstige wedergeen ge volg worden gegeven. De verjaardag van H. M. de koningin was nu ge kozen om die feestviering te doen plaats hebben. Met eene daartoe afge huurde stoomboot voeren de kinderen langs de Iiaaije oevers van den Rijn tot aan de stad, en begaven zich daar aan wal. In optogt, voorafgegaan van banieren en allen feestelijk uitgedoscht en met wappe rende oranje-vlaggen in de hand, doorwandelden zij eenige stralen om zich vervolgens weder aan boord te begeven, alwaar het niet ontbrak aan de noodige versnaperingen voor het jeugdige volkje, dat zich uitermate goed scheen te vermaken. De togt had plaats onder het toezigt van bestuurders der school en hupne dames. Z. M. de koning zal, naar wij vernemen, in Augustus van HD. verblijf in het buitenland terugkeeren, om gedurende eene week in het kamp van Milligen tegenwoordig te kunnen zijn. Bij de gisteren afgenomen examens voor de acte in een der vakken van het middelbaar onderwijs zijn toegelaten, voor Nederlandsch, de heer H. C. P. Dirks, van Breda; voor Engelsch de^heer H. van der Laan, van Leeuwarden; voor schoonschrift de heer A. J. E. Kreft, van Amsterdam; voor boekhouden, de heer W. E. Pieltjes, van Amsterdam. Afgewezen een candidaat voor geschiedenis en twee cand. voor boekhouden. Door den minister van oorlog is thans bepaald, dat de miliciens-ver- lolgangers der ligting van 1871, behoorende tol de regimenten vesting artillerie, op de navermelde tijdstippen in werkelijke dienst behooren te komen, te weten: op 15 Julij' e.k.: die der 9C comp. van het 1« reg.: op 28 Julij e. k.: die der 10e comp. van het 2C reg.; op 1 Aug e. k.: die der 3C, 4e, 5e en 13e comp. van het le reg., en op 10 Aug.: die der lle comp. van het le reg. De minister van justitie heeft ter kennis van belanghebbenden gebragt dat eene derde notariële standplaats zal worden gevestigd te Zevenaar, arrond. Arnhem. De heer J. M. van Kempen, te Voorschoten, is benoemd tot ridder der orde van de Witte Valk van Saksen. Onder de geschenkenals hnldebewijs aan Z. M. den koning bij het herinneringsfeest aangeboden, verdient er nog een bijzondere vermelding. De heer H. A. M. Roelants, boekdrukker-uitgever te Schiedam, had van de Grondwet van 1848 een praehtdruk vervaardigd, welke keurig gedrukt en gebonden is en waarvan hij slechts drie exemplaren vervaardigen deed. Ilij bood een van dat drietal exemplaren den koning aan, en stelde het tweede tot HD. beschikking. Het behaagde Z. M. den heer Roelants den 23eUn Mei jl. te doen te kennen geven, "dat onder de menigvuldige geschenken, die Z. M. dezer dagen zijn aangeboden, er weinige zijn die 11D. met zooveel welgevallen ontvangen heeft als het pracht-exemplaar der Grondwet," door dien heer aan HD. toegezonden; het behaagde Z. M. tevens den genoemden heer 11D. welgemeenden dank voor dit //huldeblijk te doen betuigen en hem geluk le wenschen met de verdienstelijke en prachtige uitvoering van zijnen typographischen arbeid." Wat de beschikking over het tweede exemplaar betreft, zou het Z. M. aangenaam zgn dat het der regering aangeboden wierd. De heer Roelants beijverde zich hieraan te voldoen, waarop hem namens de regering bijzondere dank werd betuigd, met tekennengeving dat het tweede exemplaar in de koninklijke bibliotheek zou worden geplaatst. Zoo men verneemt, zal het eerste in 'skonings particuliere boekerij eene plaats erlangen. De Landb. Cour. meldt: Wij hebben vernomen, dat de sterfte van in het onderling Arnhemsche veefonds ingeschreven vee buitengewoon is en dat verscheidene stuks rundvee den dood gevonden hebben door, met het afval uit de Arnhemsche keukens, ook spelden, naalden, spijkers enz. ge nuttigd te hebben. Voor een paar dagen heeft men ons eene geheele col lectie van die voorwerpen laten zien, waaronder ook nog een halve cent was, allen dien dag gevonden in de maag en het hart van eene gestor ven koe. Voor de arrond.-regtbank te Rotterdam stond gisteren teregt zekere P., vroeger notaris aldaar, beschuldigd van vier verschillende gevallen van verduistering van gelden, derhalve misbruik van vertrouwen: 1°. door het niet verantwoorden van ƒ6000 hem ter hand gesteld wegens kooppenningeu van een pand; 2". van ƒ1000 voor de aflossing van eene hypotheek; 3». van ƒ4000 ter belegging op hypotheek gegeven, en 4". van ƒ2300 voor trans portkosten en koopprijs. Hierover werden 13 getuigen gehoord; uit de verklaringen van de getuigen mrs. Vorstman en Bijstra. beredderaars van den boedel, bleek dat het passief p. m. 100,000 bedroeg tegen een actief van ƒ35000, terwijl de overige getuigen het in bewaring geven der gelden, het niet doorhalen van hypotheken en het niet beleggen van gelden op hypotheken bevestigden, liet openb. ministerie meende, na de strafbaar heid der gepleegde feiten in het licht gesteld te hehben, het maximum van straf te moeten eischen, t. w. veroordeeling tot cellulaire gevangenisstraf van 1 jaar, 4 geldboeten van ƒ400 tot ƒ500, respectivelijk te vervangen

Leydse Courant | 1874 | | pagina 1