PER TELEGRAAF. Bilbao, versterkt en sloegen de republikeinen bij de eerste bestorming terug, doch toen de republikeinen, die versterking hadden ontvangen, de bestor ming herbaalden, werden de Carlislcn verdreven met zwaar verlies en met achterlating van 30 gevangenen. De republikeinen verloren 100 man aan dooden en .gewonden. De hoofdmagt der Carlisten is nog in de omgeving van Bilbao. ®1J ITS C I L A S De beide huizen van den landdag hebben in de vergaderzaal van bet huis van algevaardigden, onder voorzitterschap van den president van het heerenbuis, eene gemeenschappelijke zitting gehouden, waarin de minister Camphausen eene koninklijke boodschap hééft voorgelezenwelke de zitting voor gesloten verklaart. De voorzitter besloot de plegtigheid met een "Leve de Koning!" dat door de leden met geestdrift werd beantwoord. Prins Bismarck is door eene ligte ongesteldheid verhinderd geworden op den aanvankelijk bepaalden tijd naar Varzin te vertrekken. Hij hoopte evenwel vóór de Pinksterdagen aan dat voornemen gevolg te kunnen geven. Als badplaats, waar de rijkskanselier dezen zomer volledig herstel zal zoeken, wordt Kissingen genoemd. In de Nordd. Allg. Zeit. leest men de volgende mededeelngUit som mige uitdrukkingen van Rijnlaudsche bladen blijkt, dat de ultramontaansche partij van agitatie het voornemen koestert om, 11a de niet onwaarschijnlijke uitzetting van weerspannige geestelijken, een hoofdkwartier van clericale woelingen aan de Luxemburgsche grenzen op te rigten, en dat het stadje Echternach daartoe verkozen is. Ongetwijfeld zullen de gepaste middelen gevonden worden om dit planzoo men de uitvoering daarvan mogt be proeven, met nadruk legen ite gaan. De bissehop van Paderborn, die waarschijnlijk eerstdaags naar de ge vangenis -zal worden overgebragt, iheeft een afscheidsbrief aan zijne diocesanen geschreven. Hij raadt hun aan nooit den herder aan te nemen, die als een wolf in den schaapstal inbreekt en hunne kinderen niet over te leveren aan huurlingen en roovers. Als de pest moeten zij de valsche priesters ontvlie den, des noods hunne kinderen door Ieeken doen doopen, ;cn zeken voor hunne dooden bidden. Omtrent bet huwelijk zullen door den 11. Stoel wel haast bevelen worden uitgevaardigd. aangekomen en aan het hotel »Die vier Jahreszeiten" afgestapt. De ontvangst was schitterend. De stad is geïllumineerd. De koningin van Wurtemberg wordt morgen en de Duitschen keizer Maandag avond hier verwacht. BARCELONA, 21 Mei. De Carlisten zijn bij Bilavilla, in de provincie Tarragona, geslagen geworden met een verlies van 61 dooden. PJtOGKAMMA VAX MIZIEKI ÏTVOIïRIACiUV. Musis Sacrum. Maandag 25 Mei, 's namiddags ten 2 ure, door het Muziekcorps van het 4e Reg. Infanterie, onder directie van den heer A. Grestzius. le Afd.: 1. Marsch, Gung'l; 2. Ouverture *Nabuchodonosor", Verdi; 3. «Ein Mahrchen aus schoner Zeit", Walzer, Faust; 4. Zerlinen- Polka, Bender. 2dc Afd.: 5. Marche Solennelle, van Rossum; 6. Ouverture //Robin des Mers", Nihonl; 7. Stkndchen, Schubert; 8. Muzen-Quadrille, Krulder. 284"" Staats-liOterij. Vijfde Klasse. Trekking van 23 Mei. Prjjs van f 400: N°. 11550. u 2006930. 70: 6759 met premie van 3000. Prijzen van ƒ70. 1146 3173 3845 5504 7711 10668 11495 14237 15031 16000 17237 '18757 1424 3683 5501 7268 8849 11095 13704 14629 15116 17000 18661 19707 2836 Ter teregtzitting van de arrond.-regtbank te Leiden, van 22 Mei, zijn de volgende vonnissen uitgesproken: D. V., zonder vaste woonplaats, we gens diefstal tot cellulaire gevangenisstraf van 8 maanden; S. d. O., te Leiden, wegens diefstal in dienstbaarheid, tot gevangenisstraf van 3maanden; M.E„ te Leiden, wegens diefstal, tot cellulaire gevangenisstraf van 2 maanden; B. d. V., te Leiden, wegens mishandeling, tot geldboete van ƒ10, bij wan betaling tot subsidiaire gevangenisstraf van 1 dag; M. P., wed. J. P., te Woerden, wegens ontduiking van plaatselijke belasting op de honden le Woerden, tot geldboete van ƒ6, of subsidiaire gevangenisstraf van 1 dag; A. 0., huisvrouw van ,J. K., te Bodegraven, aangeklaagd wegens hoon, vrijgesproken. 'S GRAVENUAGE, 23 Mei. Blijkens een regeringstelegram van Buitenzorg, den 2Plen alhier ontvangenwaait te Tamiang onze vlag. Toekoe Nek van Maraksa was door Nanta buiten zijn terrein gelokt. In zijne afwezig heid hadden de vijanden eenige zijner kampongs verbrand, maar werden met de hulp onzer troepen spoedig verjaagd. VERSAILLES, 22 Mei. Het ministerie is zamengesteld als volgt: Gissey, oorlog en vice-president van den raad-; Dccazesbuitenl. zaken; Fourtou, hinnenl. zaken; Magne, financiën; Caillaux, openbare werken; G-rivart, koophandel; Cnmont, onderwjjs; Failhaud, justitie; Montagnac, -marine. BERLIJN, 22 Mei. Eene overeenkomst tusschen bet Duilsche en het Britseh-lndische postbestuur, betreffende de verzending van brieven over en weer, is den 9d«D dezer gesloten. Het port van ongefrankeerde brieven zal ■8 silbergroschen bedragen. 'ROME, 21 Mei. De heer Minghetti heeft heden verklaard eene kabinets- quaestie te maken van het besluit hetwelk de kamer zou nemen omtrent het overgaan tot de behandeling der artikelen van de wet lot nietigverkla ring der niet geregistreerde aclen. De kamer heeft daarop met 190 tegen il79 stemmen besloten op morgen een begin te maken met de beraadslaging over de artikelen der genoemde wet. PARIJS, 22 Mei. Maarschalk de Mac Mahon heeft graaf Pajol afgezonden, om in zjjnen naam den keizer van Rusland bjj zjjne aankomst in België te begroeten. PARIJS, 23 Mei. Het Journ. off. bevat het berigl van de zamenstelling van bet nieuwe kabinet. EMS, 22 Mei. De keizer van Rusland is lieden avond ten 9% ure hier Eene zonderlinge weddingschap is er dezer dagen aangegaan in een kof- fijhuis te Antwerpen. Op eene vergadering van jonge lieden van verschillende landen begon men een gesprek, wat toch wel de beste parfumerie zou zijn, die het best voor gebruikvoor zakdoek en toilet geschikt is. Een zeide dat het Eau de Lavande was, bah! zeide een Franschman, een smakelooze reuk, de verfrisschendste parfumerie is de Vinaigre de Bully, kom, zeide een Duitscher, het Eau de Cologne is het aangenaamste. Neen hernam een ander (ongetwijfeld een Belg), de verfrisschendste en nuttigste der parfume- riën is ongetwijfeld het Eau d'Anvers. Daar er veel Duilschers waren, trokken deze partij voor het Eau de Cologne, de Franschen voor Bully, de Hollanders, Belgen en Engelschen voor het Eau d'Anvers. Daar niemand zich overgaf, zeide een Hollander, ik durf beweren dat het Eau d'Anvers het nuttigste der parfumerien is en ik wed dat gij geen glaasje Eau de Cologne of Vinaigre de Bully uitdrinkt, evenals ik het Eau d'Anvers. Aan genomen, klonk het uit de mond van een Berlijner, de Franschman had gelijk, dat hij weigerde de Vinaigre de Bully te drinken. Men haalde een flacon van iedere parfumerie, beste qualiteit, en stortte het in twee likeur glazen. De Hollander ledigde het zijne in een slok, de Duitscher in drieën. Toen de Duitscher twee teugen genomen had, werd hij bleek, maar daar de Duitschers koppig zijn, wilde hij het niet opgeven en hij ledigde zijn glas, oogenblikkeljjk viel hij in omnagt. Men riep een geneesheer die het Eau d'Anvers voorschreef om hem tot zich zeiven te doen komen door er zijne slapen, hals en armen mede le wrijven, hetwelk zeer goede gevolgen liad. Hij zeide echter, dat men hem er niet meer op betrappen zou. De Hollander verzekerde dat hij dikwijls een flacon van de minste soort gedronken had als hij koliek had en ook van de Royale met suiker iederen keer als zijn ademhaling kort was, en dat hij daardoor het nut van het Eau d'Anvers had leeren kennen. Hij had dus de weddingschap gewonnen, welke bestond uit een souper voor liet gehecle gezelschap, te betalen door den verliezer. Het Eau d'Anvers werd toen door het geheele gezelschap als de aangenaamste, verfrisschendste nuttigste der parfumcriën erkend. Te Leiden ter Boekdrukkerij van J. 0. DRARBE. V

Leydse Courant | 1874 | | pagina 6