MAGAZIJN VAN LAKENS EN STOFFEN J. J. VAN BEETEN, KINKHOEST. ADV HKTttVri KA. Anijs- of Zuurstroop voor jonge Kinderen. Per flacon 50 en 30 Cents. per flacon ƒ1.50. HOOGSTRAAT, LEIDEN. Ontvangen de nieuwste Fransche en Engelsclie Stoffen voor HEEREN-KLEEDING. Moderne en solide confectie van Fngelsche en Fransche Lakens- en Stollen, Alle Kleedingstukkeïi worden uitsluitend naar de maat geleverd. Voor solide kwaliteit en bewerking wordt ingestaan. Uitrustingen voor Oost- en West-ludiën, zooals die aldaar nu gedragen word LAKENS en STOFFEN per nieter. SI alen met prijsnotering zijn steeds aan het Magazijn voorhanden en ten allen tijde te ontbieden. Voor coutante betaling 5 percent korting. die als directeur van het instfluut tot onderwijs' van blinden zich de alge- meene achting had verworven door zijne toewijding aan zijn moeijelijke betrekking. Voor het prov. geregtshof in Gelderland stond eergisteren teregt ze kere J. M. F., als beschuldigde jwegens het gebeurde bij zijne dienstneming als koloniaal militair te Harderwijk. F., in Pruissen geboren, was een der weinige onderofficierendie in 1867 den ongelukkigen keizer Maximiliaan trouw bleven en dan ook diens fusilleren bijwoonden. Zijn gedrag in Mexico verschafto hem een gouden medaille. Later nam hjj dienst in Algerië, en ook daar was zijn gedrag zoo, dat een zilveren medaille hem ten deel viel. Voor het Nederlandsch-lndisch leger wilde men hem niet aannemen zonder fAuswandcrungsscbein". In Pruissen kon hij zulk een papier niet krijgen, maar een vriend bezorgde hem er een op dien valschen naam en onder dien naam teekende hij te Harderwijk de noodige stukken. Het hof achtte hier allen grond tot genade aanwezig, te meer ook, daar het later bleek, dat F. de - Pruissische nationaliteit reeds lang bad verloren door zijn dienstne- men in Mexico zonder vergunning zijner regering, en dat dus de »Auswan- derungsschein", de noodlottige aanleiding tot het feit, niet eens noodig was geweest. Beschuldigde werd tot 3 maanden gevangenis, het minimum dat de wet toelaat, veroordeeld. Uit de noordelijke provinciën meldt men dat de runderen tegenwoordig door buitenlandsche kooplicpen op de stallen der veehouders worden opge kocht en per spoor verzonden. Dragtige koeijen brengen ƒ210 a ƒ250 opr gnsten 200 225; jong vee ƒ100 ƒ200: kalveren 30 a ƒ65. De opkoopen door vetweiders geschieden met het doel om het vee dadelijk in de weiden te laten, die overal reeds overvloedig voorzien zijn van gras. Men.meldt uit Leeuwarden: De door heeren officieren van het le reg. infanterie, met medewerking van mej. Picéni, jl. Maandag avond in den schouwburg alhier, ten voordeele van de verminkte strjjders tegen Atchin, gegeven voorstelling van «Joan Woutersz" en Hij is niet jaloerscli", welke zeer druk werd bezocht, heelt zuiver opgebragt de aanzienlijke som van ƒ564.85. De opvoering der stukken mogt eene onverdeelde goedkeuring wegdragen. j De prijs der holer aan de waag alhier was: le soort ƒ58, -, 2' soort ƒ52.- per tg ton. Te Tilburg is ontvangen een van valschheid verdachte rijksdaalder, welk muntstuk volgens uitspraak van het munteollegic is valscli en vervaar digd in nabootsing eener echte rjjksmunlspecic. 's GRAVENHAGE 25 April. Bij kon. besluit van 20 April zijn benoemd: tot voorzitter der com missie, ten overstaan van welke het eind-examen, bedoeld in art. 8 der wet van 17 Julij I860 tot regeling van het onderwijs bij de kon. militaire akademie, zal worden afgenomen, de gencraal-majoor A. C. A. Schönstedt, chef van den generalen staf; tot leden dier commissie: de kolonels A. O. H. baron Gansneb, genaamd Tengnagel. kommandant van het 4reg. huzaren, en E. J. Jacobs, inspecteur der artillerie; de luit.-kolonel A. Tutein Nolthenius, van het corps ingenieurs, mineurs en sappeurs, en de hoogleer aren C. 11. C. Grinwis, J. Pijnappel Gz. en J. Bosscha jr., respectivelijk aan de hoogeschool te Utrecht, bij de rijksinstelling van ouderwijs in Indische taal-, land- en volkenkunde te Leiden en aan de Polytechnische school te Delft; tot lid en secretaris de kapitein M. E. F. Simon, van den staf der artillerie. Tot griffier der arrond.-regtbank te Breda is benoemd de heer mr. A. Reigersman, thans substituut-griffier bij die regtbauk. Door Z. M. zjjn de 2' luitt. bij het corps mariniers N. van de Roemer en J. A. J. T. E. Esser eervol als zoodanig ontslagen en benoemd tot 2*D luit. bjj het wapen der infanterie van het leger in Ned. Indië. Met 1 Mei aanst wordt de luit. ter zee 2de klasse G. H. Thomassen a Thuessink van der Hoop geplaatst aan boord van den monitor Heiligerlee. ter vervanging van den luit. ter zee 2de kl. jhr. J. C. R. Westpalm van Hoorn, die wordt toegevoegd aan den chef der hydrographie, in de plaats va.i den luit. ter zee 2de kl. W. J. Slruick, die geplaatst wordt in de rol van het wachtschip te Amsterdam. De officier van gezondheid 2de kl. d'. F. M. Cowan wordt geplaatst in de rol van het wachtschip te Willemsoord en gedetacheerd aan boord van het oefeningsvaartuig Vulkaan. Met 10 Mei aanst. wordt de schroefstoomboot 4J' kl. Samlas iu dienst gesteld met bestemming naar Oost-Indie; het bevel daarover is opge dragen aan den luit. ter zee ls,e kl. L. G. C. van Wachendorff van Rijn. In de zitting van de tweede kamer van heden is het ontwerp tot wijziging der wettelijke bepalingen nopens het pandregt met algemeene stemmen aangenomen, nadat op artikel 1199 was aangenomen, een amen dement van de commissie van rapporteurs, tot het doen wegvallen van alinea 2 en 3. omtrent de regten des pandgevers gedurende den tijd dat het pand in het bezit van den pandhouder is. Ook is het ontwerp tot afschaf fing van het zegelregt wegens acten van beleening aangenomen. Naar men verneemt zjjn 1IH. KK. I1H. de groothertog en de groother togin van Saxcn-Weimar voornemens in het begin van Mei op de domeinen van H. K. H. te 'sllage aan te komen en op Buitenrust hun intrek te nemen, ter bijwoning van 'skonings jubilé. Aangaande de feestviering op 15 Mei a. s. te dezer stede kan worden medegedeeld: een eerewacht te paard, gevormd door een aantal heeren tot den adel behoorende, allen in costuum, zal Z. M. bjj HD. aankomst in de residentie ontvangen en begeleiden. Voorts zal tegen 3 ure des middags Z. M. voor het paleis een aubade worden gebragt, door verschillende hier ter stede bestaande mannen- en gemengde zangvereenigingendie eene can tate zullen ten gehoore brengen. Het prov. geregtshof in Zuidholland heeft gisteren uitspraak gedaan in twee door dat hof behandelde strafzaken betrekkelijk diefstallen van gas, ten nadeele der gasfabriek. De koffijhuishouder J. S. werd veroordeeld tot celstraf voor den tijd van 9 maanden, en de tapper v. P. tot eene correc tionele gevangenisstraf van 3 maanden. Zie verder hel Bijvoegsel.) Heden overleed, in den ouderdom van ruim 83 jaren, tot diepe droefheid van zijne kinderen en behuwd-kinderen, de Heer JEAN JAQUES BRUTEL DE LA RIVIERE. Ridder der Orde van den Nederlandschen Leeuw, Oud- Referendaris bij het Kabinet van Z. M. Willem l en Secretaris van II. M. zijne Gemalin. Leiden, 23 April 1874. De Ondergeteekende heeft de eer zijne Stadgenooten bekend te maken dat hij zich op heden alhier als Huls- en Rijtuigschilder gevestigd heeft, terwijl hij tevens de vrijheid neemt zich in hunne gunst en recommandatie aan te bevelen. Leiden, 25 April. P. C. KOOItEVBIKG, Werkplaats: Pieterskerkhof, N». 18. Woonplaats, Vliet, N". 41. Bijna ieder kind lijdt of kwijnt aan 'tzuur, maagpijn of verzwakking der maag en ingewanden en duizenden sterven ten gevolge hiervan; ditStroopje is het onsehadeljjkste middel dat onmiddelijk geneest, waarvoor het reeds meer dan 80 jaren als met roem bekend staat. (Uitwendig middel.) Bekend als het eenige radicale geneesmiddel, dat met zekerheid de kinkhoest, kortademigheid, krampachtige maaghoest of vast zittende verkoudheid zal doen genezen. Met gebruiksaanwijzing alleen echt verkrijgbaar le Leidén, E. HOORDIJK en VERHOUW «f* STOKHU1ZEH; 'sHage, SNAB1LIE, Hof-Apothe ker, Buitenhof; Gouda, A. WOLFF, Apotheek, Groote markt en meer be kende Depóts in andere steden. J. P. G. GELAUFF, Geneesheer, Gorresp. Lid van het Genootschap ter bevordering der Genees-, Heel-, Verlos-, Schei- en Natuurkunde te Nieuwer-Amslel. VAN

Leydse Courant | 1874 | | pagina 2