LEIDSCIIE COURANT. 1 ï*?4. V. 9.2, MAANDAG 20 APRIL. STA DS - B E RICH TEN. Kohier der plaatselijke directe belasting, 4874. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3. franco p, p. 3.50; met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.35, franco p. p. f 3.85. Bet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.j0 jaars, buiten de expeditiekosten. afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertentie,! is van 14 regels 1.iedere regel meer 25 cents. Bij deze Courant behoort een BIJVOEGSEL. Bij deze Courant wordt verzonden IV'. 20 blad 22) der Handelingen van den Gemeenteraad. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN. Gezien art. 264 der Wet van den 29stf° Juni 1851 Staatsblad N°. 85); Doen te wetendat het Kohier der plaatselijke directe belasting over 1874 op heden voorloopig is vastgesteld, en van den 10'"° tot en met den 23"en April aanstaande, ter Secretarie dezer gemeente (financieële afdee- ling), van 10 tot 4 uren voor een ieder ter lezing is nedergelegd. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 9 April 1874. E. KIST, Secretaris. I De BURGEMEESTER van LEIDEN, Gelet op art. 21 der Wet van 4 December 1872 Staatsblad n°. 134); Brengt ter kennis van de ingezetenen dat in de afgeloopen week geene personen aan de Mazelen zijn overleden. En geschiedt hiervan openbare afkondiging door plaatsing in de Leidsche Courant. De Burgemeester voornoemd Leiden, 18 April 1874. v. d. BRANDELER. BINNENLANDSCHE BERIGTEN. LEIDEN, 18 April. Reeds werd melding gemaakt dat vreemdelingen, die zich hier te lande bij het koloniaal werfdepot te Harderwijk tot de militaire dienst in Oost- Indie verbonden, na ontvangst\an hun handgeld, eensklaps waren verdwe nen; ja, dat zelfs dezelfde personen zich later ouder eenen anderen naam weder te Harderwijk voor de koloniale dienst aanmeldden. Uit een dezer dagen opgemaaklcn en openbaar geworden staat blijkt a. o. hoeveel van die buitenlanders, die gedurende het afgeloopen jaar 1873 als soldaat bij het koloniaal werldepot waren aangenomen, zijn gedeserteerd, te weten: 37 Franschen, 15 Belgen, 2 Duitschers en 2 Zwitsers. Het getal der in het Werkhuis alhier opgenomenen bedroeg gedurcna deze week dagelijks van 87 tot 93 volwassen personen en 26 tot 35 kinderen. Door de prov. commissie voor het lager onderwijs te s Hage zijn gis teren voor de acte van hoofdonderwijzer geëxamineerd 14 candidaten, waar van 6 afgewezen en 8 toegelaten werden. Behalve de vier reeds vermelde heeren uit Leiden, werden toegelaten de hh, J. Blekton en D. Kolling, uit Gouda; J. Edel, uit Lisse; en W. Weslbroek, uit Zevenhuizen. Volgens de Ned. Fin. zou te Zutphen in eene buitengewone alge- mcene vergadering van de Hollandsche Westphaalsche spoorwegmaatschappij met groote meerderheid van stemmen besloten zijn tot ontbinding der maatschappij. Te Wiesbaden zal, meldt het N. v. d. D., dank zij de bemoeijingen van onzen bekenden en geachten landgenoot graaf Maurin Nahuys, het 25-jarige regeringsjubileum van Z. M. den koning op 12 Mei a.s. op bij zonder luisterrijke wijze gevierd worden. De kurdirecteur, de heer Heyl, heeft, op zijn aanzoek, eene niet genoeg te waarderen welwillendheid aan den dag gelegd. Het feest zal twee dagen duren; de kur-direclie zal de zalen van het kurliaus voor die gelegenheid met het kon. Nederlandsch wapen en de Nederlandsche- en Oranjekleuren decoreren. Zij zal voorts een Neder landsch nationaal concert geven, met prachtige illuminatie, bengaalsche verlichting enz., en ten slotte een groot feesthal, terwijl de feestgenooten zich aan een diner in de kurzaal zullen vereenigen. Beide dagen zal van bet kurhaus de Nederlandsche vlag met Oranjewimpel wapperen. Betreffende de ontvangst van den keizer van Rusland hier te lande, verneemt het D. v. 's Gr. dat den grootmeester van 's konings hnis mr. W. R. baron van Tuyll van Serooskerken, wien de beide adjudanten van Z. M., de heeren gcneraal-majoor Tolsma en kapitein ter zee jh'. van Capellenzijn toegevoegd, is opgedragen om Z. M. den keizer aan de gren zen te complimenteren. Verder zal Z. K. II. prins Hendrik den Czaar tot 's Hertogenbosch te gemoet reizenom hem tot Amsterdam te vergezellen. Ten slotte zal Z. K. II. de Prins van Oranje den keizer bij diens vertrek uit Amsterdam tot Vlissingen begeleiden. Blijkens berigt van de justitie te Alkmaar is onlangs te Helder uitge geven een valsch 25cenlssluk met de beeldtenis van koning Willem 11 en het jaartal 1849. - Het hoog militair geregtshof in Utrecht heeft den artillerist de Rooy van het garnizoen te Groningen, die zich aan zware insubordinatie had schuldig gemaakt, tot 5 jaren kruiwagenslraf veroordeeld. De krijgsraad te Leeuwarden bad hem tot zeven jaren van die straf veroordeeld. Te Bennebroek heeft zich dezer dagen een geval van hondsdolheid voorgedaan. Het is niet gelukt het beest af te maken. Eenige der door hem gebeten honden heeft men. in plaats van die te dooden, een zeebad doen nemen, in de verwachting dat dit de gevolgen zal wegnemen. Men meldt uit Leeuwarden: Donderdag is de nieuwe veemarkt alhier voor den handel opengesteld; het marktplein, dat voor 8000 stuks vee is ingerigl. was echter, zoo als trouwens wel te verwachten was, op verre na niet. gevuld. Ten 1 ure verschenen daar ter plaatse de burgemeester.de wethouders en de leden van den raad dezer gemeente, zoomede de commis saris des konings, gedeputeerde staten, alzoo het gemeente- en provinciaal ibestunr, zoo ook het bestuur der Friesche maatschappij van landbouw. Door den burgemeester werd vervolgens, met eene gepaste toespraak, waarbij vooral op het belang der markt voor Leeuwarden in bet bijzonder en voor Friesland in het algemeen werd gewezen, deze als ingewijd verklaard en werden door hem de prijzen aan de aanvoerders van het meeste rundvee, schapen en varkens, bestaande in eene horologie, zilveren tabakdoos en zil veren komfoor, uitgereikt. Eene menigte volks was bij deze plegtigheid tegenwoordig. De markt was met een tal van vlaggen versierd. De prijs der boter aan de waag alhier was: le soort ƒ64,50, 2' soort 60.- per 54 ton. 's GRAVENllAGE18 April. In de tweede kamer heeft heden het comité-generaal lot ruim half vier geduurd. Daarna is eene korte openbare zitting gehouden tot vernieuwing der afdeelingen. Tot voorzitters zijn gekozen de hh. van der Does, Blussé, Blom, Gevers en van Lynden; tot ondervoorzitters de hh. Ivappeyne, van Akerlaken, Kops, van Reenen en Schimmelpenninck. Tot leden der com missie voor het adres van hulde aan Z. M. den koning op 12 Mei zijn ge kozen de hh. Luyben. Jouckbloet, Moens, van Reenen en van Lynden. Het comité-generaal over Atchin wordt Maandag voortgezet. De minister van binnenl. zaken, die het tweede rapport nopens de landsdrukkerij, onder geheimhouding, aan de tweede kamer had overgelegd, vooral omdat, gelijk hij in zijne inlichtingen zegt:/'het belang der betrokken personen door de openbaarmaking welligt schade kon lijden" heeft thans, nu een der betrokken personen (de heer Mieling) openbare jnededeeling uit drukkelijk verlangt, geen bezwaar hoegenaamd meer om aan dal verlangen van den afgetreden directeur te voldoenmet inachtneming echter der voor waarde door de thans ontbonden, doch op het verzoek van den heer Mieling gehoorde, commissie van onderzoek gesteld. In een der gangen bij de Gothische zaal had lieden een kegelpartij plaatswaaraan werd deelgenomen door Z. K. H. den prins van Oranje en een aantal heeren uit den aanzienlijken stand. De kegelpartij werd besloten met een groot diner in het hotel Paulez aangeboden aan Z. K. 11. en dat ook door eenige dames werd bijgewoond. (Zie verder het Bijvoegsel.) 4DVMKTK.Vn HN. Bevallen van een' Zoon B. LADAGE Leiden, 17 April 1874. Eenige kennisgeving. jhndges. Heden overleed, tot diepe droefheid van mij en mijne kinderen, mijn ge liefde Echtgenoot, de Heer PETRUS LUCRETIUS TICHLER, in den ouder dom van 66 jaar. Leiden, 14 April 1874. M. DE JONCHEERE, Wed. P. L. Tichler.

Leydse Courant | 1874 | | pagina 1