SOUVEREIN ELIXIR. PER TELEGRAAF. Het dooi* mij in 1835 in algemeen gebruik gestelde Leiden, E. KOOR DIJK, Breêstraat, de bedstede en wierp ze doer het raam naar builen, terwijl het derde, dat ook reeds door hem was aangegrepen, hem wist te ontkomen. Er volgde nu eene worsteling van Blok met den geweldenaar, maar deze, een man van groote lichaamskracht, kreeg Blok onder en poogde hem de keel digt te knijpen. Met de hulp echter van zijne vrouw geraakte hij los, en 11a nog een worsteling buiten, bega! Kroezen zich eindelijk weer naar huis. Een uur later schijnt hij bij zijn anderen buurman. Kamman, te zijn inge drongen om daar op nieuw geweld, te plegen. Nadat Kamman, met zijn beide kinderen onder den arm, en gevolgd door zijne vrouw, hem was ont- vlugt, schijnt de woedende man hen te hebben achterhaald. De vrouw werd niet ver van hare woning gevonden met verbrijzelden schedel. Een weinig verder de kindereu en de mande eersten doorboord door de tan- j den van een hooivork, de laatste op verschillende plaatsen deerlijk gekneusd cn gewond. De twee Belgische misdadigers, op zoo vermetele wijze uit de gevan genis Ie Turnhout onlvlugt en die ook in het Nederlandsche Politieblad werden gesignaleerd, zijn te Arlon weder in handen der justitie geraakt. 's GRAVEND AGE9 April. Z. M. heeft vergunning verleend aan vrouwe S. M. Cock Blomholï, geb. van de Poll, en aan den heer dr. J. M. C. E. Ie Rutte, te'sGravcnhage, tot het dragen van de herinnerings-medaille aan den oorlog 1870/71, voor niet- strijdenden, hun door den Duitschen keizer, koning van Pruissen, geschonken. De heer G. Doyle is erkend en toegelaten als consulair agent der Vereenigde stalen van Amerika op St. Eustatius. De kapitein ter zee W. B. F. Eschcr wordt eervol ontheven van de waarneming der betrekking van havenmeester der marine te Willemsoord en op non-activiteit gesteld, en vervangen door den kapitein-luit. ter zee D. Schuurman, thans dienende als 1"« officier aan boord van het wacht schip te Willemsoord, in welke betrekking hij wordt opgevolgd door den kapitein-luit. ter zee E. F. Ilanel von Croncnthall. De luit. ter zee l»te kl. J. van Burg, thans gedetacheerd bij 's rijks werf te Amsterdam, wordt mede op non-activiteit gesteld. Z. K. H. prins Frederik wordt heden avond ten 8 ure van IID. reis naar Neuwied alhier terugverwacht, Gisteren is het examen geëindigd voor de eerste reeks van onder officieren dingende naar den rang van 2dt° luitenant bij het leger hier te lande. Daarbij zijn geslaagd de sergeanten Schaap en Verkouteren, van het reg. grenadiers en jagers; van den Heuvell Rijnders, van het le; Tlionus en Noorda, van het 2e, en Ernst, van liet 8' reg. infanterie. Heden is het examen voor de tweede reeks begonnen. i De jaarlijksche tentoonstelling van bloemen, planten enz. van wege de llaagsche afdeeling en omstreken der Iloll. maatschappij van landbouw is heden middag in het gebouw der Teekenakademie geopend, en zal tot 12 April aanhouden. II. M. de koningin bezigligde lieden de tentoonstelling en vertoefde er gernimen tijd. Bij IID. aankomst werd H. M. van wege de commissie een prachtige bouquet aangeboden. L'ITENLANDSCIIE "UEIUGTEN. ENGELANffl. LONDEN 8 April. Op Paaschmaandag heeft er op de vlakte van Wimbledon weder eene wapenschouwing van de vrijwilligers-corpsen plaats gehad. Ongeveer 13000 man namen aan de evoluliën deel. FBANKRIJ K. In verschillende dagbladen wordt medegedeeld dat de uiterste regter- zijdc voornemens is gedurende het rccès nieuwe pogingen te wagen om den graaf van Chambord op den troon te verheffen. In de eerste plaats zouden de leden dier partij het noodig hebben geacht op nieuw betrekkingen aan te knoopen met den pretendent, die liet zijnen vrienden euvel geduid had dat zij voor de wet betrelfende de vestiging van liet zevenjarige president schap hadden gestemd, en de hh. Cazcnove de Pradines en Lucien Brnti hebben afgevaardigd om aan den prins de redenen mede te deelcn, waarom zij gemeend hadden hunne medewerking tot dien maatregel niet te moe ten onthouden. Door den Francais wordt een berigt medegedeeld, hetwelk met de loopende cn niet tegengesprokene geruchten in verband kan staan; het luidt als volgt: »de onder-voorzitter van den ministerraad heeft Zondag «enige lot de regterzijde behoorende afgevaardigden ontvangen; men meent dat deze afgevaardigden slechts een persoonlijk onderhoud met hein hebben gezocht, en niet ter vervulling van eene hun door hunne medeleden gedane opdragt." De Preste zegt te kunnen verzekeren dat het wets-ontwerp lot oprig- ting en zamenstelling van den senaat onmiddellijk 11a de hervatting der par lementaire werkzaamheden bij de nationale vergadering zal worden inge diend. Dit ontwerp zal geheel overeenkomen met de denkbeeldendie de hertog de Broglie voor de commissie van dertigen ontwikkeld heeft, toen hij over die zaak door haar gehoord werd. Men wil weten dat bij de Bonapartisten het plan beslaat legen 5 Mei aanst., den verjaardag van keizerin Eugénie, weder eene bedevaart naar Chislehurst te doen plaats hebben, waaraan echter ditmaal alleen vrouwen zouden deelnemen, ten einde daaraan geen te sterk politiek karakter te geven. Die vrouwen zouden de keizerin bouquetten en adressen aanbieden. De lieer Rouher, zegt men, is weinig ingenomen met dat plan. De eerste bezending bedevaartgangers is Zondag jl. uit Engeland aan gekomen. In lange rijen trokken de zonen en dochteren Albions van het station van den noorderspoorweg naar dat van den spoorweg naar Lyon, die hen naar Sens brengt, waar het graf van St.-Thomas van Canterbury zich bevindt. Door het bestuur van liet Jezuiten-collegie te Marseille was tegen het gemeentebestuur een eisch tot schadevergoeding ingesteld, ter zake van de plundering en vernieling, waaraan die instelling hij hare overweldiging door het communistische graauw in September 1870 ten doel heeft gestaan. Dc regtbank te Marseille, de noodzakelijkheid eener vergoeding als bewezen aannemende, heeft de stad tot het betalen eener som van ruim 26000 fr. aan genoemd collegie veroordeeld. Beide partijen zijn van die uitspraak in hooger beroep gekomen, en liet hof van appèl te Aix heeft het collegie eene schadevergoeding van nagenoeg 40000 fr. toegekend. Naar men uit Bayonne meldt is de beruchte pastoor Santa Cruz, die aldaar voor cenigen tijd in verzekerde bewaring was genomen, onschuldig bevonden aan de handelingenwaarvan de Fransche justitie hem verdacht had. Hij zal op vrije voelen worden gesteld, maar het Fransche grondge bied moet hij verlaten. SPANJE. Volgens berigten uil Havanna heeft de generaal Gonclia de betrekking van kapitein-generaal van Cuba aanvaard. Ujj heeft eene proclamatie uitge vaardigd, waarbij hij een krachtig bestuur belooft, de bevolking tot een- dragt vermaant, woelingen verbiedt en aankondigt dat de quaeslie van de opheffing der slavernij voorloopig zal blijven rusten. DIT1TSCHLAND. liet Pruissisch legerbestuur heeft nogmaals in herinnering gebragt dat ligcliamelijke straffen ten strengste verboden zijn. Van elk geval, hetwelk den minister van oorlog wordt ter kennis gebragt, zal een rapport bij den keizer worden ingezonden, cn al moge dan welligt de eerste overtreding afloopen met eene strenge berisping, bij eene herhaling van het feit zal de overtreder gestralt en bovendien algezet worden. Blijkens eene verklaring van den directeur der badinrigting te Salz- schlierf, den heer Martiniis aldaar niets bekend betreffende de aanstaande komst van den heer von Bismarck in die badplaats De directeur der kunsl-akademic te MunchenWilhelm von Kanlbach dezer dagen aldaar aan de cholera overleden, was den 15de° October 1805 te Arolsen geboren. Zijne grootsche werken hebben zijn naam allerwege beroemd gemaakt. Eerst onlangs had hij de 25-jarige vervulling zijner tegenwoordige betrekking gevierd. Uit Bern wordt gemeld: Op voorstel van den naar den Jura gezonden regerings commissaris Kuhn is door de Bernsche regering te Prunlrut een besluit afgekondigd, waarbij alle bedevaarten en processiën naar de gevlugte afgezette weerspannige geestelijken, welke hun verblijl in de Fransche grens plaatsen gevestigd hebbenten strengste verboden wordenzonder onder scheid of zij te voet of met rijtuigen ondernomen worden. Als grond van dien maatregel wordt in de inleiding van het besluit gezegd, dat die bede vaarten niet alleen reeds tot vele wanordelijkheden aanleiding hebben gege ven, maar door de bedoelde geestelijken opzettelijk uitgelokt en aangemoe digd worden, om de onrust in den lande gaande te houden. STOCKHOLM, 8 April. De ministeriële -crisis is geëindigd. Het verzoek om ontslag van den heer Adlerkreutz. minister van justitie, is aangenomen. De staatsraad Bredberg neemt ad interim de portefeuille van justitie waar. NEW-YORK. 8 April. Aangevoerd 8000 balen katoen; uitgevoerd naar Engeland 7000 balen; naar het vasteland 6000 balen, voorraad balen; op levering ffe lager. De Adriatic is hier aangekomen. AU VKKTiSÜTi KN. 1 Ondertrouwd: A. IIAZEVELD en Ajistebdam 9 April 1874. S. W. 110UTHUYSEN. Receptie 16 April, Zaal »Loge". Het voorschrift van dit middel is gevonden onder de nagelaten papieren van den beroemden Zweedschen Geneesheer YERNET, die in den lioogen ouderdom van honderd en vier jaren is overleden, terwijl deszells vader en grootvader den leeftijd van honderd twaalf en honderd dertig jaren hebben bereikt. Het was een familiegeheim, waarover hij zich in dezer voege uit laat: Aan liet dagelijksch gebruik van dit Likeur wordt het lang leven van dit geslacht met regt toegeschreven. Dit middel onderhoudt voortdurend dc gezondheid, zonder dat men eenig ander geneesmiddel noch aderlating be hoeft. liet herstelt dc kracht, wekt de levensgeesten op, neemt bevingen en aandoeningen der zenuwen weg, benevens alle onreine en slijmachtige stoffen uit de maag, welke oorzaak zijn van slechte spijsvertering, alsook zutir, scheele hoofdpijn en oprispingen; het doet de misselijkheid bedaren, doodt de wormen en maden, verlicht de waterzuchligen en bevordert dc maandelijksche zuivering der vrouwen, geneest dc witte vloed en geeft de gezonde gelaatskleur én bij vermagering het verloren vleesch weder en pur geert onmerkbaar en dal wel zonder snijding in het lijf, en- is alzoo van groot nut voor ohstruetiën of verstopping van den onderbuik. Het neemt alle tusschenpoozende of afwisselende koortsen weg. Alle hoedanigheden van dit middel op te geven is overbodig, want in één woord: het is de herstelling der menschelijke natuur, omdat het tegen alle kwalen meer of min nuttig werkt. Prijs per Flacon ƒ1, 50 en 30 Cents. Met gebruiksaanwijzing alleen echt verkrijgbaar: le 'sHage, SNABILIÉ, Apotheker, Buitenhof; GoudaA. WOLFF, Drogist, Grootemarkt, en meer bekende Dépots in andere steden. J. P. GELAHFFGeneesheer, Corresp. Lid van het Genootschap ter bevordering der Genees-, Heel-, Verlos-, Schei- en Natuurkunde te Mcuwer.Imstrl.

Leydse Courant | 1874 | | pagina 3