LEID8CHE COURANT. ISM. M° 83. MAAINDAG 16 MAART. STADS-BERICHTEN. BIINNENLANDSCHE BERIGTEN. ADV KKTKNTIKV VOLKSVOORLEZINGEN. BIJEENKOMST. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars 3. - franco p. p. 3.50; met het f'er.slag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.35, franco p. p. f 3 85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor ƒ2.50 's jaars. builen de expeditiekosten. Afzonderlijke nonuncrs der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertentiën is van 1—4 regels f 1.iedere regel meer 25 cents. Bij deze Courant behoort een BIJVOEGSEL. Bij deze Courant wordt verzonden IV'. 15 blad 17) der Handelingen van den Gemeenteraad. BURGEMEESTER en WETHOUDERS deii Gemeente LEIDEN, gezien de artt. 10 34 en 35 der Wet van 4 Juli 1850 (Staatsblad n'. 37);— doen te weten, dat de lijsten der personen, die tot het verkiezen van leden der Tweede Kamer van de Staten-Generaalder Provinciale Staten en van den Gemeenteraad bevoegd zijn op heden vastgesteld en gedurende de eerst komende veertien dagen voor een ieder ter lezing nedergelcgd zijn op de plaatselijke Secretarie, terwijl een exemplaar van ieder is aangeplakt op de kleine Pers van het Raadhuis; voorts dat van die lijsten zijn afgela ten de navolgende personen, die een of meer der voor liet kiesrecht gevor derde vereischten verloren hebben of overleden zijn, als: Mr. F. Canter AltaJ. P. Driessen, B. Eigeman, A. Fuchs, W. C. Groene- vcli, N. C. de Gjjselaar, P. A. Fortuyn Uarreman, D. van derllenst. P. ller- dingh Hz., A. J. Klok, dr. G. W. A. Plaat, J. II. C. Martin, A. A. Pellen- burg, jhr. mr. J. N. van Puttkammer. prof. G. C. B. Suringar. O. A. van Tricht, J. P. de Vries, P. Zandvliet, G. H. Blanken, W. Brakel, J. B. Brink, D. llagemans, L. den Houler Bz., J. Leunen, J. Parmentier, A. II. Spoorman, d». J. G. Toussaint. J. C. van Venetie, A. J. Vermey, J. 0. de Vries, J. Welvaars, die overleden zijn; J. M. van DishoeckH. J. Mathlener, J. Parmentier J. B. Sliggers, M, de Wekker en M. J. Wouters, die een hunner burgerschapsrechten ver loren hebben; Mr. J. J. van Angelbeek, J. J. Beuzemaker, M. G. van den Bos, J. Brandhof! Isselman, H. G. Cramer, J. II. Eichman, prof. J. C. G. Evers, H. P. van Boneval Faure. dr. F. C. J. van Goens, S. H. de Leeuw, A. J. van Mannekus, P. Merkesteyn, G. P. de Neve, W. C. de Wetstein Pfisler, N. F. Perk, mr. L. J. W. baron Sloet van de Beele. J. K. Sleenhof!prof. J. H. StuH'ken. H. de Vogel, mr. S. C. Snellen van Vollenhoven, dr. H. C. van Eyk van Voorthuizen, N. W. Beuze maker, C. H. de Bolster, mr. J. M. Callenfels, dr. 11. G. Hamaker, G. J. van Leeuwen, J. J. Planjer, M. Polak, D. B. Post, J. W. Rahé, J. Rutgers, dr. J. Sasse, C. Spaanderman W. T. vanjStuwe, W. von Wrangel auf Linden- berg, die in den loop des jaars de gemeente hebben verlaten; J. J. Brutel de la Rivière, J. van Diggelen, L. J. Engels, J. van Ges- sel, J. de Groot, J. H. van den lloek, mr. A. P. A. Schmidt, C. Segaar, J. Selier, C. H. Tiemeijer, W. Verkouw, J. W. van WingenJ. P. Abel, J. W. C. Albert, jh'. mr. H. van Alphen, J. van Beek, 0. K. Biegman, R. Bronkhuyzen, C. Buys, J. W. F. Couvée, W. Daemon, R. van Dorp, W. Dries sen, W. 11. van Druten, J. Fles, J. C. van Gelder, J. Goeberlus, F. J. Keyzer, J. Leugerink, H. Mulder, H. S. Pel, K. Piket, W. C. F. van der Plas, T. Platteel, A. A. Regensburg, J. de Ridder, I. van Tongeren, P. van Rijn, J. J. Verhoef!, A. j. Verhoog, J. J. Werner en M. van der Wal, die niet tot den bepaalden census zijn aangeslagen voor de keuze van leden voor den Gemeenteraad W. J. Bakx, J. Boom, G. A. van Deventer, J. J. Filippo, A. J. Fonteyn, G. W, Foppe, J. Z. F. Hoek, E. C. Houbolt, ds. J. E. Jnckel, C. J. van der Kaay, J. C. Klikee Jr., A. Koetser, W. Kooreman, P. Meerburg, F. M. Taverne, G. J. A. van Tussenbroek, A. G. Verwijs, H. J. Wanna, die niet tot den bepaalden census zijn aangeslagen voor de keuze van leden voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal en voor de Provinciale Staten. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 14 Maart 1874. E. KIST, Secretaris. LEIDEN, 14 Maart. Met genoegen vernemen wij dat door Z. K. H. prins Alexander der Nederlanden eene belangrijke gift aan het comité ter viering van het volks feest op 12 Mei aanst. is toegezonden. - Op eenen van wege het ministerie van koloniën openbaar gemaaklen staat van nalatenschappen, die onder het beheer zijn gesteld van de wees kamers in Ned. Indië, en die aldaar onder overlegging van de vereischte bewijzen van erfregt kunnen opgevraagd worden, komt voor de nalaten schap van Abraham Booma, geboren te Leiden 18 Julij 1833 en op 4 Febr. 1872 overleden, ten bedrage van ƒ93.30. Die nalatenschap is onder beheer van de weeskamer te Samarang. Het getal der in het Werkhuis alhier opgenomenen bedroeg gedurende deze week dageljjks van 99 tot 114 volwassen personen en 33 tot 45 kinderen. Te Warmond zal de nationale feestviering bij gelegenheid van het zilveren krooningsfeest des konings, waartoe eene vry aanzienlijke som is bijeengebragt, op Dingsdag 19 Mei plaats hebben, Bij kon. besl. is de bezoldiging van het personeel voor liet active toezigt, de verificatiën enz., alsmede van de boekhouders der in- en uitg. regten gewijzigd, en, met uitzondering van de commiesen der laagste klasse, aan allen meer tractement toegekend. Daarentegen zijn de plaat selijke toelagen verminderd. De minister van financiën heeft bepaald dat in het loopende jaar kun nen worden aangesteld tien aspirant-verificateurs voor de active dienst der directe belastingen enz., voor welke betrekking in een der laatste maanden van dit jaar een vergelijkend examen zal worden afgenomen. Door de Nederlandsche vereeniging tot bevordering der koepokintening is dezer dagen aan de afdcelingen en bureaux voor vaccinatie eene circulaire verzonden, waarin verschillende wetenschappelijke en praclische vragen zjju gesteld, ten einde mede te werken tot de beantwoording der verschillende vraagstukken, dit onderwerp betreffende, wier oplossing nog niet ver kregen is. De lieer J. J. Schreuder, apotheker te Haarlem, heeft aan de tweede kamer een adres gcrigl, waarbij hij deze verzoekt «het gezag der miskende wet en de gekrenkte vrijheid des volks te handhaven tegen magtsoverschrij- ding van wieu ook," en wel op grond, dat in strijd met den geest en de letter der geneeskundige wetten, bij ministeriële beschikkingen, aan deze eene uitlegging wordt gegeven, waardoor apothekers worden verhinderd in de vrijheid, om zamengeslelde (geheime) geneesmiddelen af te leveren. Gedurende de tentoonstelling van tuinbouwvoortbrcngselen in het Pa leis voor Volksvlijt te Amsterdam, van 11 tot 16 April, zal er van wege de afd. Amsterdam der Holl. maatschappij van landbouwmet medewerking van het Paleis voor Volksvlijt, eene hondententoonslelling worden gehou den. die geopend zal zijn Zatnrdag 11 en Zondag 12 April. De kerkeraad der Nederl.-Israëlielischc hoofdsynagoge te Amsterdam heeft besloten aan hel bestuur van het synagogaal ressort, waartoe Amster dam behoort, voor te stellen, den heer dr. J. H. Dunner, rector van het Nederl.-Israëlietiscli semenarie aldaar, te benoemen tol opperrabbijn in dat ressort, en daardoor te vervullen eene vacature, die sedert 30 jaren bestaat. Tot heden werd het opperrabbinaat waargenomen door twee rabbinale assessoren. Van goederhand wordt aan het Dbl. v. 's Gr. berigt dal dc mededeeling betreffende de ontdekking van het bedrog, door twee ambtenaren en ecnige conducteurs ten nadeele van de Hollandsche ijzeren spoorweg-maatschappij gepleegd, in zooverre minder juist is, dat het bedrog niet door een persoon, die onbekend wilde blijven, aan het licht is gekomen, maar ontdekt is, doordien de administratie kaartjes heeft gevondendie een dubbelen stempel droegen. Te Haarlem is gisteren in de Statenzaal op het Prinsenhof de elfde tentoonstelling geopend van bloembolgewassen en planten. Door 18 inzen ders zijn ruim 1300 voorwerpen bijeengebragt, een piachtig geheel opleve rende. Men moet, zegt de H. C., zich verwonderen over de pracht def hyacinthen, die niet vermoeden doet, dat, door verschillende omstandighe den, in het afgeloopen jaar bij deze cultuur nadeel geleden is. Ook de lul- (Zie verder het Bijvoegsel.) Voor de vele bewijzen van deelneming, bij het overlijden van Mejufvrouw F. DU RIEU ontvangen, betuigt hare familie oprcglen dank. P. DU RIEU, Leiden, 14 Maart 1874. Uit aller naam. op Maandag 16 Maart 1874, des avonds te acht uren. IN DE STADS-ZAAL. Namens de Commissie, C. H. P, KLAVERWIJDEN, Secretaris,

Leydse Courant | 1874 | | pagina 1