DE PER TELEGRAAF. O V KKTENTiKN. SIROP DE G PI LORAL Capsules d'étliérolé de Chloral de Follet. lagere school te Palembang E. Asbeek Tirusse; lot commies op het assist- resid.-bureau te Iianda (Amboina), de 3e commies bij de algem. rekenkamer p. E. Kleyn van Willigen. Departement van oorlog. Verleend: een tweejarig verlof naar Nederland, aan den kapt. der infant. C. A. Gobius. Ontslagen, op verzoek, eervol, uit 'p Ms mil. dienst, de 2e luit. der cavalerie O. H. Jacobs; wegens volbraglen diensttijd de kapt. der artillerie G. S. Nederveen Pieterse. Departement van marine. Ingetrokken: de detachering bij het depart, der marine in Ned.-lndië van den luit. ter zee le ld. 11. D. Guyot. Gedeta cheerd: bij het depart, der marine in Ned.-lndië, de luit. ter zee le kl. jh'. C. G. Sis, beboorende tot de rol van Zr M' korvet van Speuk. Tijde lijk geplaatst: bij het marine-etablissement te Soerabaija, om te worden be last met de werkzaamheden van een der ingenieurs voor het vak van scheepsbouw aldaar, de luit. ter zee 2e kl. van de Kon. Ned. marine S. F. Land. Door den kommandant der zeemagt zijn benoemd bij de gouvern - marine: tot 3,n stuurman, G. P. L. Hauët, door den minister van koloniën tot dat einde ter beschikking gesteld van den gouverneur-generaal; lot machinist-leerling le kl.de machinist-leerling 2e kl. bij die dienst A. J. A. van der Meulen; tot machinist-leerling 2e kl. J II. Miolie, thans werkzaam bij de fabriek voor de marine en het stoomwezen te Soerabaija; tot machi nist op een der s'oombaggermolens, de 2e machinist bij de gouv.-marine j. van Zwieten. PARIJS, 23 Februarij. In de zaak van het Suez-kanaal heeft het hof van cassatie het beroep der Messageries verworpen en daardoor het vonnis van het hof van appèl en het regt der aandeelhouders bevestigd. VERSAILLES, 23 Februarij. De nationale vergadering heeft het voorslel- Bidardtot weder-invoering van het dagbladzegel, met 401 tegen 2 stemmen verworpen. MOSKOU, 23 February. De keizer van Oostenrijk is heden avond alhier aangekomen en in het feestelijk versierd station door de autoriteiten ont vangen. De gehecle stad prijkt met vlaggen en er is ecne prachtige illumi natie ontstoken. LONDEN, 23 Februarij. De anti-ultramontaansche philo-Duitsche meeling, die morgen le Glasgow zou gehouden worden, is, wegens de politieke ge beurtenissen die de aandacht van het publiek uitsluitend bezig houden, uit gesteld vermoedelijk tot het najaar. PARIJS, 23 Februarij. De katholieken in Elzas-Lotharingen hebben een protest openbaar gemaakt, waarin zij nadrukkelijk verklaren dat de politieke geloofsbelijdenis door bisschop Raess bij den Duitschen rijksdag afgelegd in strijd is met den waren staat van zaken; zij zeggen dat de heer Raess ge kozen is geworden om tegen de inlijving te protesteren en verzoeken hem ontslag te nemen als volksvertegenwoordiger. BERLIJN, 23 September. Rijksdag. De hh. Giirber, Winteler, Raess, Philippi en Simonis, ondersteund door leden van liet ultramontaansche centrum, hebben heden een voorstel ingediend, strekkende tot intrekking van art. 10 der wet regelende het bestuur in Elzas-Lotharingen, bij weik artikel aan den opperpresident, in geval van gevaar voor de openbare veilig heidworden toegekend de rnagt en de bevoegdheid welke de militaire au toriteit tijdens den staat van beleg heeft. Waarschijnlijk wordt het voorstel morgen behandeld. OSTROWO, 22 Februarij. Heden is hier de vergunning ontvangen om in de gevangenis een bijzondere bidkapel in te riglen voor aartsbisschop Ledochowski. MADRID, 22 Februarij. Moriones heeft per telegraaf berigt dat hij met zijn leger heden zal voorwaarts rukken. Het eskader is in de rivier voor Bilbao verschenen. LONDEN, 24 Februarij. Keizer Wilhelm van Duitschland heeft tot lord Russell een schrijven gerigt om hem dank le betuigen voor de besluiten op de meeting in St. Jameshall genomen. Hij zegt daarin, dat het zijn pligl is het volk zonder worsteling te leiden tegenover een magl, wier welslagen een gevaar zoude zijn voor de weldaden van de hervorming, voor de gewe- tensvryheid en voor het koninklijk gezag. De laatste maatregelen der Duit- sclie regering, zegt hij verder, beoogen geenszins een aanslag legen de kerk van Rome. De keizer drukt ook zijn voldoening uit dat Engeland hem in die worsteling zal ondersteunen. MADRID, 24 Februarij. Hel eskader heeft gisteren het bombardement van Portugalette aangevangen. Voorspoedig bevallen van een Doclitcr C. C. VAN OERLE, geb. EPSKAMP.' 23 Februarij 1874. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden gedurende de ziekte en bij het overlijden zijner Echtgenoote, betuigt de Ondergeteekende zijnen welgemeenden dank, B. H. GEBHARD. %|iotlio!ior De heilzame eigenschappen die het Chloral bezit, hebben de aandacht van alle geleerden en geneeskundigen zoo zeer gelrokken, dat ze er tegen woordig in de moeilijkste gevallen, waartegen men tot hu toe niets ver mocht een ruim gebruik van maken. De heer Dumas heeft er voor eenigen tijd in de Academie van Weten schappen het volgende over gezegd: //Twee zeer na met elkander ver- //wante lichamen, de chloroform en het chloral, hebben sedert eenigen //lijd een eerste plaats onder de geneesmiddelen ingenomen: het chloroform //in de heelkunde, hel chloral in de geneeskunde. Reeds dadelijk na //hunne ontdekking werden ze, uit een wetenschappelijk en scheikundig //oogpunt, aan een allernauwkeurigst onderzoek onderworpen." De heer Follet, die een fabriek heeft opgericht om het chloral schei kundig zuiver te verkrijgen, heeft om hel gebruik van dit kostbaar mid del te bevorderen een siroop de chloral bereid, die op e'én eetlepel siroop één gram chloral bevat. De SIROP DE Cin.ttSiAL DE FOLLET, die door 1 a 2 eetlepels den lijder een rusligcn en verkwikkenden slaap bezorgt, geeft hun nieuwen moed en nieuwe krachten, zonder dat er zich ooit een der lastige verschijnselen bij voordoet, als men zoo dikwijls na het ge bruik van opiumbcreidingen ziet volgen. Het is om, hare uitnemende bedarende eigenschappen, dat de SIRDP ME CHLOKAl/ DE FOLLET met zulk uitstekend gevolg wordt aangewend slapeloosheidverschillende zenuwziektenjicht, rheuina- tismusschele hoofdpijnasthma, luchtpijptaksontsteking. teringkolijk- pijnen. kanker, stuipen, stijf kramp, enz., en verder in alle gevallen waar de slaap door hevige pijn belet wordt. Gedurende het beleg van Parijs heelt Dr. Béranger-Féraud, chef van een afdeeling gekwetsten in Val-de Grdce, in het Bulletin thérapeutique, een reeks van waarnemingen bekend gemaakt, over de resultaten met het chloral verkregen, dat door den heer Follet ter beschikking van het hos pitaal gesteld was; al de gekwetsten verzochten om het te mogen gebruiken. Dr. Lecaclieur, die het chloral of het hydras chlorali veel heeft aange wend heeft er cene belangrijke brochure over uitgegevenwaarin hel volgende voorkomt Een der eerste en meest standvastige verschijnselen, die door het hydras chlo- •rali worden teweeggebracht, is de slaap; hij begint gewoonlijk een kwartier of •een half nur na de toediening van het middel. «Het is een diepe slaap, die overeenkomt met den normalen, en niet door •droomen verontrust wordt noch gepaard gaat met een overprikkelden zielstoestand •of samentrekkingen van de spieren. Het ontwaken geschiedt gemakkelijk zonder •lastige toevallen. Gewoonlijk klagen de lijders niet over maagpijn, noch over •zwaarte in het hoofd of over hoofdpijn, 't welk zoo dikwijl het gevolg is, na •het gebruik van opinmbereidingen. Daarenboven is men bij opium genoodzaakt om telkens de dosis te verhoo- •gen, als men dezelfde uitwerking wil hebben, terwijl dit bij de hydras chlorali niet noodig is." Bij de jicht is de werking van het chloral ook uitstekend, zoo als Dr. Bergeret de Saint-Léger in de volgende waarneming bewijst: DEPOT TE PARIJS, IN DE APOTHEEK, 7, RUE DE Parifs. Een lijder had ten gevolge van een aanval van jicht, reeds een maand hit bed|gehouden en had, hoewel door pijn, slapeloosheid en vasten uitgeput, geen •oogvkttrmcn sluiten alles voorspelde een naren nacht; men gaf hem twee gratn •chloral in suikerwater opgelost, om in eens te nemen; tien minuten daarna sliep •bij en wel drie uren achtereenom middernacht werd hij wakker zonder hoofd- pijtj en met een onbeschrijfelijk gevoel van welbehagen; hij sliép daarop weder in en den ganschen nacht door. Van dat oogenhlik af bleef hij het chloral gebruiken en verdwenen de vreeselijke pijnen geheel." Het chloral oefent een merkwaardigen invloed uit op het hoesten, dat voor lijders aan verkoudheid of ontsteking der luchtpijpen zoo vermoeiend is. Dr. Oflret zegt in zijn verslag, nadat hij enkele spoedige genezingen door het ahloral heeft medegedeeld: •Ik zou nog vele andere waarnemingen kunnen niededeelen omtrent lijders •aan tuberculosis van de longen in verschillende tijdperkenaan snelverloopende •en slepende luchtpijptaksontsteking. Deze lijders vermoeid door 't hoesten en •daardoor van slaap beroofd, hebben door het gehruik van chloral altijd veel ver dichting gevonden wanneer de morphine zonder eenig gevolg bleef. Het over- vloedige zweet, waardoor alle teringlijders zich zoo afgemat gevoc'enscheen •mij toe onder het gebruik van dit geneesmiddel te verminderen; de hoest werd •er altijd dragelijker door." Door (le geneeskundige tijdschriften en de wetenschappelijke verslagen zijn overigens de resultaten bekend gemaakt, die de volgende Hceren Doctoren, door de aanwending van het chloral, hebben verkregen: Richardson Bergeret de Saint Léger Brodbury Richard Béran ger-Féraud Liebreich Westphal Meyer Bardeleben Langen- beck Virchow Dieulafoy Krishaber -- Demarquay Gubler - Jastrowitz Liégeois Mauriac Marjolin Mandl Bouchut Giraldès Verneuil Simpson Lambert Tarnier. enz. enz. De SIROP DE CIIL,OR/%E DE FOEEET zal voortaan dan ook, overal waar het te doen is om pijnen te stillen of slaap le verwek ken, de onschatbaarste diensten kunnen bewijzen. NARICHT. Om alle namaaksels, die uit onzuiver chloral kunnen zijn bereid, te voorkomen, moet op eiken flacon cene etikette zijn in vier kleuren, dat de handteekeniiig van Follet draagt. Bij iedere flacon is een uitvoerige gebruiksaanwijzing gevoegd. Prijs per flacon 3 francs. Deze Capsules, die de grootte hebben van een erwt. bevatten eêne oplossing van chloral in ether. In dezen vorm kan het aliijd genomen worden, omdat de smaak van het geneesmiddel geheel is weggenomen. Elke capsule bevat ongeveer 20 centigramhien chloral. De gewone dosis bestaat uit 4 tot 6 capsules, die met water worden ingenomen. francs. LA FEUILLADE Prijs per flacon EN IN DE MEESTE APOTHEKEN. Voor den verkoop In het groot adresseere njen sieh aan de flrnia Ij. FRERE» rue Jacob, SO, te Parijs Depot tc Leiden bij de HH. 3U. K. SWEMEIS DroogistJ. KEYfeT Apotheker, en verder in de voornaamste Apotheken.

Leydse Courant | 1874 | | pagina 3