LEIDSC1IE COURANT. 1$74. Ah WOENSDAG 25 FEBRUARI J. S T A US- B E R IC H T E N. CINi\ENLANDSCIiE BE IIIGTEN Dp Courant verschijnt dagelijksZon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3. franco p. p. 3.50 wet het f 'erslag der Handelingen ran dan Gemeenteraad f 3.35, franco p. p. ƒ3 85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 's jaars. buiten de erpeditiekostcn. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Centsfranco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertenttën is van 1 4 regels 1.iedere regel meer 25 cents. Bij deze Courant wordt verzonden 11 blad 13) der Handelingen van den Gemeenteraad. De BURGEMEESTER, Hoofd van liet Gemeentebesluur van Leiden, doet te wetendat aan den Ontvanger der directe belastingen alhier zijn ter hand gesteld twee. op den 235,,'0 dezer maand, invorderbaar verklaarde, kohieren voor de belasting op het personeel, over het dienstjaar 1373 en 1874. voljaarsehe en halfjaarsche aanslagen, terwijl ieder verplicht is zijnen aanslag, op den bij de wet bepaalden voet, te voldoen. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. De Burgemeester voornoemd, Leides, 24 Februari 1871. v. d. BRANDELER. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, Donderdag 26 Februari 3874, des namiddags te twee uren. Onderwerpen 1". Benoeming van een hulponderwijzer aan de school n®. 1 voor ouver- mogenden. (34). 2°. Idem aan de school n°. 2 voor minvermogenden. (34). 3*. Voordracht tot onderhamlsche verhuring van de twee huizen op de Aal markt, afkomstig van de voormalige administratie der Vereenigde Gast en Leprooshuizen (32). 4®. Verzoek van C. Stolp Gz.om ontslag als hulponderwijzer aan de jon gensschool l,e klasse. (33). 5'. Idem van Mej. A. Visser, als hulponderwijzeres in de handwerken aan de scholen n°. 2 voor on- en minvermogenden. (33). 6J. Voordracht tot wijziging der verordeningen, regelende het onderwijs in de gymnastiek. (35). 7 Verzoek van S. Verbeekom eene stoep te leggen Haarlemmerstraat. (36). 8». Idem als voren van G. N. Langezaal, Oude Vest. (36). 9°. Idem als voren van J. G. Klikee, Boommarkt. (41). 10®. Idem als toren van M. Loeber, Apothekersdijk. (41). II®. Slaat van af- en overschrijving op de begrooting van het Gereformeerde Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis, dienst 1873. (37). 12®. Voordracht betrekkelijk de bebouwing van het plein naast het voormalig Nosocomitttn Acadeniicum op de Oude Vest. (38). 13". Verzoeken van P. Van Rhijn en 11. J. Van Leeuwen, om het grasgewas i te pachten aan het Rijnsburgerbolwerk. (39 en 44). 14'. Idem van H. J. Van Leeuwen, om de visscherij te pachten in de sin- gelslooten. (39 en 44). 15 Idem van Dr. II. W. Waalewijn, leeraar aan de gemeente-instellingen voor hooger en middelbaar onderwijs, om verhooging van jaarwedde. (41 cn 44). 16°. Idem van de fabriekanten Van Hartrop en Zoon, om een spoelvlot te leggen in het Galgevvaler. (9, 43). 17» Idem van J. P. Duyverman, om twee stoepen te leggen enz. St. Fie- terskcrk-Choorsleeg. (42). LEIDEN, 24 Februarij. Gisteren avond hield de alhier gevestigde vereeniging Het Metalen Kruis, 2dt sectie, eene bijeenkomst met dames in de stads-zaal, ter herin nering aan hel 20-jarig bestaan van die vereeniging. De president, de heer E. H. Themps, opende die bijeenkomst met een op het feest van den dag toepasselijk woord, waarna de secretaris, de heer A. Bontli, in korte trek ken een overzigt gaf van de geschiedenis der vereeniging sedert hare oprig- ting tot nu toe. De heer J. K. de Regt, lid van verdienste, bragl vervol gens verslag uit namens de commissie belast met het tot stand brengen eener tombola voor de dames, waarvan de trekking in de pauze plaats had en die niet weinig bijdroeg tot de bevordering van de onderlinge feest vreugde. Na de pauze werd nog eene mede op het feest toepasselijke voor- dragt gehouden door het lid F. F. J. Hesselberg. Het geheel werd afgewis seld door het zingen van ecnige feestliederen en opgeluisterd door de muziek van het 4e regiment infanterie, onder directie van den heer Grentzius. Met geestdrift werden toasten uilgebragt op Z. M. den koning, beschermheer der vereeniging, op Z. K. H. prins Frederik, eere-lid dezer sectie, op Z. K. H. prins Hendrik als president van het hoofdbestuur en op geheel het konink lijke huis. De bijeenkomst, die lot middernacht duurde, kenmerkte zich dotr eenen echt vaderlandlievenden geest. De minister van binnenlandsche zaken heeft bekend gemaakt dat, vol gens bij hem ingekomen ambtsberigten, in de week van 15 tot 2J Februarij aan Aziatische cholera z(ju overleden: te Utrecht 7 personen. Nu de ouders met hel treurige berigt zijn in kennis gesteld, kan wor den medegedeeld dat, blijkens een bij het dep. van koloniën ontvangen tele gram van den gouverneur-generaal van Nederl. Indië van 20 Febr., overleden is de adelborst Schuylenbtirgdie den 31slen December 1873 bij de affaire tegen Pedir gewond werd. (Stc.) Men meldt aan de Standaard dat de leerlingen van de scholen der Broedergemeente in de kolonie Suriname, meestal Negerkinderen, als bij- drage tot het Uindergeschenk aan Z. M. den koning der Nederlanden de voor hen vrij belangrijke som van ƒ125 hebben overgezonden. i Uit eene goede bron vernemen wij, meldt het Hbl., dat bij het dep. van oorlog besloten is te detacheren voor den lijd van twee jaren bij het leger in Ned. Indië de navolgende officieren, als: de kapiteins W. K. F. Meijer; 11. F. Picard; G. C. Munters; W. F. van der Blom; J. B. L. i. Kolkman; F. C. M. Sterk; A. J. Thijssens; B P. Strengnarl; J. L. Mulder; J G. L. Sterk; R. P. Verspijck; J. A. Jochems; F. J. N. Prohn; N. van Hille; H. Vermeulen: E. J. L. Meuter; A. E. van der Heide; F. C. 0. Bloem; N. W. Hofstede; W. Hingeman. Benevens een zestigtal luitenants. Te Rotterdam zijn drie personen, op het entrepot-terrein, nabjj den Rijnspoorweg, bij het lossen van locomotieven die over afloopend liggende rails naar de plaats hunner bestemming werden gereden, bij het optrekken naar die rails tnsschen eene afloopende en eene stilstaande locomotief ge raakt, met liet gevolg dat een hunner onmiddellijk dood was en een ander zwaar gekwetst is, terwijl de derde er zonder eenig letsel is afgekomen. Te Nijmegen hadden in den loop van dezen winter eenige ingezetenen, meest rjjks-ambtenarenregterlijke en anderewegens de duurte der steen kolenaldaar, gezamenlijk direct eene lading steenkolen per schip van 1 Ruhrort laten komen. Een der gruishandelaren, tevens zetter voor het patent, beklaagde zich over, zooals hij het noemde, dit handeldrijven zonder patent, en een der deelhebbers in de lading, die zich bijzonder met de uitlading en bezorging belast had, werd ambtshalve votr het patent aan geslagen als handelaar in steenkolen van buitenslands. Bij eene thans ontvangen, zeer gemotiveerde beschikking van gedeputeerde staten, is op 1 eene door den aangeslagene ingediende reclame de aanslag vernietigd en restitutie gelast der reeds betaalde belasting. jj Uit Veere meldt men aan de Arnh. C.: De portretten, bestemd voor het album, aan Z. M. den koning op 12 Mei a. s. aan te bieden, zijn thans I alhier aangekomen en moeten, naar men verzekert, zoo slecht zijn uitge- vallen, dat zij door velen geweigerd z|jn, daar ze aan de eene z|jde geheel zwart zjjn; de koning kan dus op een fraaije collectie rekenen. 's GlfAVENUAGE24 February. Door Z. M. zijn jhr. mr. R. A. A. E. von Pestel, raad van legatie te Londen, naar Parijs, en mr. F. W. C. P. graaf von Bylandt, raad van lega tie tc Berlijn, naar Londen verplaatst, terwijl de heer M. Rochussen be noemd is tot secretaris van legatie te Berlijn en jhr. mr. A. L. E. de Stuers, thans secretaris van legatie, tot raad van legatie bevorderd is. -- Tot regler in de arrond.-regtbank te 's Hertogenbosch is benoemd de heer jhr. mr. S. Laman Trip, thans substituut-officier van justitie bij de arrond.-regtbank te Hoorn, en aan den heer mr. M. Bakker is, op zijn ver zoek, eervol ontslag verleend als rcgter-plaatsvervanger in de arrond.-regtr bank te Sneek. Tot notaris te Venray, arrond. Roermond, is benoemd de heer C. A. M. Smitz, cand.-notaris aldaar. De consulaire werkkring van den heer R. C. Kenn, Ned. consul te Bender-Bushir, is uitgebreid tot alle havens aan de Perzische golf. In de zitting van de tweede kamer van Inden z|J i de beraadslagingen voortgezet over het wets-onlwerp tot regeling van het muntwezen. De hh. Bredins, Gratama, Lambreehts, HafTmans <o tan Naamen verklaarden zich tegen de wel ol hebben hunne stem afhankelijk gemaakt van de aansluiting aan de Latijnsche unie of het frankenstelsel, met welk doel de heer Bredius eenige amendementen heeft voorgedragen. Morgen, Woensdagavond, wordt door de grootmeesteresse bij het hots van U. M. de koningin, mevr. de douairière van der Giidermeuleneene groote soirde dansante gegeven, welke H„ M. voornemens is met Hl), tegen woordigheid te vereeren. Het geheele corps diplomatique, zoomede een aantal dames en heeren der verschillende hofboiidingeozijn ter fbjwonisig van deze party tiilgenoodigd.

Leydse Courant | 1874 | | pagina 1