AimHERIA-ROAD WATER, en toen te 4 ure in den ochtend een van Engs zonen in het vertrek kwam, ontdekte hij, dat zijn oom dood was. Eng werd wakker ten gevolge der: daardoor ontstane opschudding, keerde zich verschrikt om naar de leven- iooze gedaante naast hem en werd door hevige zenuwtrekkingen aangegre pen. Voordat de geneesheer, die in allerijl ontboden werd, was aangekomen, was ook Eng overleden. Aan dr. llollingsworih zou zijn opgedragen om de lijken zoo duur mogelijk te verkoopen. FHAXHRM K. De regering, zegt de Francais, zet ijverig haar werk tot verandering der plaatselijke besturen voort. Niettegenstaande den tegenstand der oppo-- sitie, vindt zij overal maires, welke het vertrouwen der bevolking waardig zijn, tot zelfs in de groote steden, die het meeste door den geest van het radicalismus doortrokken zijn. Zoo blijkt uit het Journ. off. dat er een nieuwe maire te Toulouse benoemd is. De nationale vergadering nam Dingsdcg met 420 tegen 243 stemmen het derde artikel der wet op de nieuwe belastingen aan, waarhij het pro portionele zcgelregt voor het handelspapier met 50 pCt. wordt verhoogd, Deze belasting was eene van degenen, waaromtrent tus«chen de budget commissie en den minister van financiën geene overeenstemming bestond. Na de aanneming van het artikel stelde de heer Ducarre ten gunste van den kleinhandel een amendement voor, strekkende om de hoofdsom van het betrokken zegelregt naar een progressiven maatstaf te regelen. Dit amen dement werd om rapport in handen der budget-commissie gesteld. Te Parijs is de nood onder de arbeiders nog altoos groot. Volgens eene opgave van de jongste dagen staan niet minder dan 80000 woningen te Parijs ledig. De beambten bij de banken van leening verklaren, dal zij nog nimmer een zóó groot aantal panden, die geacht kunnen worden tot de eerste benoodigdheden te behooren, hebben zien inbrengen, hoewel de banken daarop slechts uiterst geringe sommen verstrekken. Te Toulouse zijn eenigc stoutmoedige dieven er in geslaagd in het paleis van justitie te brekende griffie het onderst boven te keeren en zich met 7000 fr.welke in de lade van den eersten grittier lagen, weg te maken. De huisbewaarder heeft niets gehoord en de dieven zijn tot nu toe niet ontdekt. DVIT9CHLAIVD. De kamers van koophandel te Stettin en te Geestemundc hebben zich lot den rijkskanselier gewend met een klagt over het toenemend gebrek aan zeelieden voor de koopvaardijvloot. Dat gebrek vloeit voort uit den afkeer voor de langdurige dienst bij de Duitsche marinezoodat zeer vele jonge mannen om dien te ontduiken het land verlaten. De genoemde kamers ver zoeken de benoeming eener commissie van marine-otticierenreeders en koopvaardy-kapiteins om maatregelen te beramen, ten einde den verderfe- lijkcn tegenwoordigen toestand te doen ophouden. Het stoffelijk overschot van David Friedrich Strauss is te Ludwigs- lmrg, onder geleide van een aantal ingezetenen, ook uit Stuttgart en Heil- bronu, ter aarde besteld. Nadat prof. Ueusle, de Ober-Sludienraths-Dircclor Binder en dr. Raoff, allen uit Stuttgart, bij het graf eene rede hadden uit gesproken. werd door den burgemeester van I.udwigsburg, namens de letter kundige verceniging Concordia, een krans op de kist gelegd. De plegligheid werd geopend en gesloten met liederen, aangeheven door een mannenkoor. In vele kerken van Posen had menna de tijding van Ledochowski's inhechtenisneming, als teeken van rouw het luiden der klokken en bet orgelspel gestaakt. Op uitdrukkelijken wensch evenwel van Ledochowski zeiven heeft men deze demonstraties niet voortgezet. De keizer van Oostenrjjk is te Warschau aangekomen. Overal wa ren bij zijne aankomst de vlaggen uitgestoken en hij werd door de bevol king levendig toegejuicht. 009TENKIJK. De werkmans-vereeniging »De wil des volks" te Wcenen heeft een in zeer gematigden vorm vervat adres bij den rijksraad ingediend. Zjj verzoekt daarin de invoering van het algemeen regtslreeksch slemregt voor de ver kiezing van 's rijks vertegenwoordiging; opheffing van alle banden op de drukpers gelegd; herziening der wet op de vereenigingen en vergaderingen; opheffing der accjjnsen en der loterij. PER TELEGRAAF. 's GRAVENHAGE. 13 February. Biykens een regeringstelegram van den luit-generaal van Swieten, Atchin, 10 Februarij, was er sedert 7 dezer niets bijzonders voorgevallen m in den stand van zaken geen verandering geko men. De blyken dat het volk den oorlog moede is en zich overwonnen acht, namen echter loc, ofschoon de hoofden zich van toenadering onthielden en het volk door geweld verhinderden zijne betere gezindheid te toonen. Dit werd althans door enkelen medegedeeld die uil XXVI Moekim in het kamp der expeditionaire troepen waren gekomen. Vermits deze toestand voor het volk niet lang houdbaar is. werd verwacht dat de tjjd hierin verandering zal brengen. De keus van een Sultan werd niet bevestigd en nu een andere candidaat genoemd. De cholera was nog sporadisch. BERLIJN, 12 Februarij. De iXordd. Alls, Zeit. maakt een schrijven van den heer von Uscdom, gedagteckend 11 Februarij 1874, openbaar, waarin deze de bewering bepaald tegenspreekt, dat de nota aan Lamarmora van den 17J n Junij 1868 vóór de overhandiging te Berlijn voorgelegd en goed gekeurd zou zijn. Daar het voornemen van Lamarmora, om in den vier hoek te blijven en niet der Pruissische armee te hulp naar Weenen te marcheren, eerst kort voor hel uitbreken van den oorlog bleek, bad von Usedom zijn besluit tot zoodanige nota in den morgen van 17 Junij naar Berlijn getelegrapbeerd, den tekst denzelfden avond in haast geschreven en de nota zelve nog ten 11 ure des avonds overhandigd. De hoofdinhoud dezer nota stemde overeen met datgene, wat von Usedom als de meening zijner regering meende te mogen aannemen; daarentegen waren het besluit daartoe, de tekst en de vorm geheel von Usédoui's werk. PARIJS, 12 Februarij. De Ordre behelst een brief van Róulier, dd. 11 Februarij, waarin bij aanbeveelt bet //septehnium" te eerbiedigen, omdat het niets beslist omtrent de toekomst en de definitive uitspraak van den volkswil. VERSAILLES, 12 Februarij. De nationale vergadering heeft besloteu een voorstel in overweging te nemen om een surtaxe op de suiker te heften en een voorstel van den heer Pouyer Querlier om de rattinadeurs aan de zelfde bepalingen te onderwerpen als de fabrikanten. LONDEN, 13 Februarij. Van de 604 gekozen parlementsleden behooren 326 tot de conservativen en 278 lot de liberale partij. De conservativen hebben 92, de liberalen 32 plaatsen gewonnen. Lord Enfield, onder-secre taris van binnenlandsche zaken, heeft in Middlesex de nederlaag geleden. WEENEN, 12 Februarij. De minister van financiën zal morgen bij het huis der afgevaardigden eene wets-voordragt indienen tot invoering van eene belasting op de gebouwen, op de winsten, op de renten en op de in komsten ST.-JEAN-DE-LUZ, 11 Februarij. Moriones is jl. Zondag, over Los Arcos, digter bij Eslella gekomen. De Carlisten hebben Bilbao nog niet gebombar deerd. Velasco en Navareli bedreigden Miranda. De toestand van Tolosa is Ongunstig ten gevolge van gebrek aan mondbehoeften. Sarauz is gisteren door de stoomboot Consuelo gebombardeerd geworden. In Santander zijn Op de kust van Riskaye troepen aan land gezet. Ter leregtzitting van de arrond.-regtbank te Leiden, van 13 Februarij, zijn de volgende vonnissen uitgesproken: W. C. v. L., te Leiden, wegens het opkoopen van militaire kleediugstukken veroordeeld tot gevangenisstraf van zeven dagen en geldboete van 10 of subsidiaire gevangenisstraf van een dag; P. L., te Leiden, wegens diefstal met buitenbraak op eene plaats niet als bewoond buis wordende aangemerkt, tot cellulaire gevangenisstraf van zeven maandenJ. P., te Noordwijk aan Zee, wegens diefstal, handelende met oordeel des onderscheids, tot gevangenisstraf van veertien dagen; J. d. 11., te Leimuiden, wegens diefstal, handelende met oordeel des onderscheids, tapt gevangenisstraf van veertien dagen; W. F. V., te Leiden, wegens mis bruik van vertrouwen, tot cellulaire gevangenisstraf van eene maand en geldboete van ƒ12.50 of subsidiair een dag cellulaire gevangcnisstral; G. v. L. en C. v. V., te Sassenheim, wegens verbreking van afsluiting, ieder lot gevangenisstraf van vijf dagen. Gehouden Verknoping van onroerende goederen, in het Heeren-Logemenl aan den Burg, Vrijdag 13 February. Notaris A. van Leedwen. De Buitenplaats »0verdorp", met Heerenhuis, Koetshuis, Stalling, Lust plaats, Moestuin, doelmatig gebouwde en ingerigtc Serre met Verwarmings toestel, koperen Ketel, dito Pijpen, enz., onder de gemeente Zoeterwoude, nabij het Leiderdorpsche Hek. Opgehouden op ƒ11902. - ADVFËtiiLVIiES. Heden overleed plotseling te 's Gravenhage onze beminde eenige Zoon CASPARUS JACOBUS DE FREMERY, Substituut-Griffier bij den Hoogeu Raad der Nederlanden. P. I. DE FREMERY. Leiden, 9 Februari 1874. C. J. C. DE FREMERY, Cun.eds. Voor de vele blijken van deelneming, ontvangen bij het overlijden van mijnen Schoonzoon Dr. S. ENDTZ, te Sneek, betuigt de Ondergeteekende, oök namens de verdere familie, zijn' harlelijkcn dank. Zoetehwodde, 13 Februari. J. VAN MANNEKUS. Onder die ziekten, welke wel het meest bijna overal verspreid zijn, behooren voorzeker in de eerste plaats Tand- en Mondkwalen. Het zal 'diensvolgens vele lijders van nul zijn hen op het van den K. K. Hof-Tandarts Dr. J. G. POPP, te Weenen, opmerkzaam te maken, dat sedert jaren den welverdienden naam heeft verworven tegen ziekten in den mond en van de tanden niet alleen het beste voorbehoedmiddel, maar ook bet zekerste en aangenaamste yerzachtings- en geneesmiddel te zijn. Hetzelve wordt zoowel door bc- roëmde artsen, na een speciaal ingesteld onderzoek, als ook door fai ry ke en hooggeplaatste personen aanbevolen, die zich door deszelfs gebruik van zyne voorlreffelykeeigenschappen overtuigden. Van het groot getal dier ingekomen getuigschriften laten wij hier slechts deze volgen: vDe Ondergeteekende verzekert den Tandarts. D'. J. G. POPP, alhier, met genoegen en naar waarheid, dat zij diens Anatherin-Mondwater reeds'sedert lang gebruikt heeft en het niet alleen om zijne voortreffe lijkheid, maar ook om zynen aangenamen smaak algemeen kan aan bevelen. Weenen. THERESE, VORSTIN ESTER11AZY." Verkrijgbaar in de Depóts: te Leiden by E. NOORDIJK, Breedestraat, te Alphen bij J. T. ALLART, te Hazersivoude bij J. GAARKEU KEN; te Delft bij A. J. VAN RIJN; te Dordrecht by II. J. GILTAY, Apotheker; te Gorinchem, bij J. P. LASONDER; te Gouda bij L. SCHENK; te 's Gravenhage bij SACK C".J. L. F. C. SNAB1LIE, Apotheker, en C. VAN VALKENBURG; te [{otterdam bij A. SCHIP- PEREYM C°.Blaauwe PorseleinwinkelVAN SANTEN KOLFF; te Schiedam bij D. MALTIIA te Amsterdam bij F. v. WINDHE1M C°.

Leydse Courant | 1874 | | pagina 3