LËIDSCIIE tout 1XT. N°. 305. MAANDAG 29 DECEMBER. STADS-BER1CHTEN. 3°Suppletoir Kohier der plaatselijke directe belasting, 1873. PER TELEGRAAF. BINNENLANDSCHE BEBIGTEN. 1875. y yJy 4!» T.I i De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p. p. 3.50 met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.35franco p. p. f 3 85. liet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 's jaars. buiten de expcditiekoslcn. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 0 Cents. De prijs der Advertentiën is van 1 4 regels f 1.iedere regel meer 25 cents. Advortentiën voor Duitschland Oostenrijk en Zwitserland worden uitsluitend aangenomen door HAASENSTEIN VÖGLER Expeditie-Kantoor van Advertentiën te Hamburg Lubcckfrankfort a. M, BerlijnLeipzig, Dresden Breslau, Keulen, Stuttgart, Ween enPraagBazel, Zurich, Su GallenGenhve en Lausanne, Bij deze Courant behoort een BIJ VOEGSEL. zindat het afnemen der natuurkundige examens en van liet theoretische gedeelte der geneeskundige examens zou worden opgedragen aan hoogleer aren en lectoren van liet athenaeum illustre, is afgewezen. Naar aanleiding daarvan heeft de raad besloten, in die afwijzing niet te berusten, maar zich te zullen wenden tol de tweede kamer der staten-generaal. -Te Amsterdam mogt Woensdag 11. de eerste hulponderwijzer der open bare armenschool n°. 10, George Riihl, den dag herdenken, waarop hij vóór 60 jaren zijne loopbaan als onderwijzer had aangevangen. Door den bur- i gemeester werden hem, namens het gemeentebestuur, een paar kristallen karaffen met zilver aangeboden; door den inspecteur van het lager onderwijs, 1 van wege het rijk, eenige boekwerken in prachtband; door de onderwijzers 1 en onderwijzeressen der school een fauteuil en door de leerlingen een voe tenzak. Te Nieuwe Diep ontstond Woensdag morgen brand aan boord van het in de buitenhaven liggende schip Cornelia Maria geladen met steenkolen. Rij den feilen wind, die op dat oogenblik woei, was het gevaar zeer drei gend voor de massa schepen die in de haven lagenspoedig waren de sche pelingen van de te Nieuwediep liggende oorlogschepen hij de plaats des gevaars, en het mogt hun gelukken den brand spoedig meester te worden. Naar aanleiding van dit voorval is een man der equipage voorloopig in hechtenis genomen. Zie verder het Bijvoegsel.) BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN doen te wetendat ingevolge art. 2 der verordening, regelende de invordering der plaatselijke belasting op de hondeniedere houder van een ol meer Kondendie aan de belasting onderhevig zijnverplicht is daarvan jaarlijks vóór of op den 31stcn Januari bij den Gemeente-Ontvanger aangifte te doen door inlevering van een behoorlijk ingevuld en door den aangever onderleckend biljet; dat bedoelde invullingsbiljelten voor het dienstjaar 1874 van beden af kosteloos ten kantore van den Ontvanger verkrijgbaar zijn. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. RRANDELER, Burgemeester. Leiden, 20 December 1873. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien art. 264 der wet van den 29»t,n Juni 1851 Staatsblad N". 85); Doen te weten, dat bet 3e Suppletoir Kohier van de plaatselijke directe belasting over 1873 voorloopig is vastgesteld, en van heden lot en met den 6deo januari 1874 ter Secretarie dezer gemeente (financiële afdceling), van twaalf tot drie urenvoor een ieder ter lezing is ncdergelegd. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, 22 December 1873. v. d. RRANDELER, Burgemeester. E. KIST, Secretaris. MADRID, 26 December. Er is eene depêche ontvangen van generaal Mo- riones, meldende dat hij met zijn leger, zonder dat er eenige mocijelijk- heden hebben plaats gehadgisteren avond te Santona aan wal is gekomen. VERSAILLES, 26 December. Nationale vergadering. De heer Magne, minister van financiën, heeft, ter beantwoording van verscheidene sprekers, het verlangen te kennen gegeven dat dé vergadering de behandeling van de begrooiing en Van- de nieuwe belaslihfgéii vóór 1 Januarij mogt ten einde brengen, opdat de schatkist geen verliezen lijde. De algemeenc beraadsla gingen worden gesloten. Met 400 tegen 121 stemmen verwierp de verga dering een amendement van den heer Tirard tot het verminderen met j 50000 fr. van de uitgaven vóór het maleriëel van het departement van financiën. De vergadering besloot de discussie over de 120 millioen, aan te I heffen nieuwe belastingen, aan te vangen onmiddclijk na de stemming over de algemeene begrooting. PARIJS, 26 December. De Frangais meldt dat Victor Hugo (de zoon) J heden ten 4 ure overleden is, en dat Bazaine heden avond zonder eenig incident op het eiland Slc.-Marguerite is aangekomen. De vereeniging voor onderstand aan Elzas-Lotharingcn heeft gisteren avond te Marseille al de kinderen van uitgeweken Elzasscrs en Lolharingers doen bijeenkomen, en hun geschenken gegeven, die aan een kersboom waren opgehangen. VERSAILLES, 26 December. In de nationale vergadering heeft heden de heer Chesnelong de bcgroolings-commissic verdedigd tegen de beschuldigingen van de hceren Say en Wolowskivan het linker-centrum. Dc vergadering heeft geene beslissing genomen over het amendcment-Say, betreffende de terugbetaling aan de bank; bij de discussie over de nieuwe belastingen zal het voorstel op nieuw behandeld wórden. PARIJS. 27 December. In den gemeenteraad alhier heeft gisteren de pre fect medegedeelddat hij afziet van cene verhooging der regten op metalen, drooge vruchten en kaas. LEIDEN, 27 December. Voor de dienst van het stoomwezen in Nederl. Indië is bcnoodigd een ingenieur der tweede klasse. Deskundigen, die genegen zijn zich als zoo danig te verbinden, kunnen zich, tot en met ultimo Januarij 1874, tot bet deelnemen aan een vergelijkend examenbij gezegeld request tol het depar tement van koloniën wenden. Het getal der in het Werkbuis alhier opgenomenen bedroeg gedurende deze week dagelijks van 112 lot 122 volwassen personen en 43 tol 53 kinderen. Men meldt ons uit Katwijk aan Zee; De laatste haringschuit, welke den 4deD dezer nog op de vissClierij was uitgegaan, is met 35000 stuks steur- haring behouden aangekomen. Voor de kuslharing werd besteed ƒ16 a 15 per 1000. D*. G. J. Vos Fz., pred. alhier, beeft het beroep naar Rotterdam aange nomen. Bij het muntcollegie te Utrecht zijn verschillende exemplaren van valsche 50centsstukken uit Noordholland Ontvangen, waaruit wordt afge leid, dat in die provincie ecne tot dusver nog niet ontdekte fabriek van valsche munt bestaat. De vergadering van het Algemeen Nederlandsch Werklieden-Verbond, op 25 en 26 dezer te Amsterdam gehouden, werd door 35 afgevaardigden en vele leden bijgewoond. Blijkens het uitgebragt verslag, was het aantal leden afgenomen. De beraadslaging over verschillende vraagpunten had ordelijk plaats. Door den gemeenteraad van Amsterdam is besloten: den heer Victor Driesscns te ontheffen van de betaling der schadevergoeding en proceskosten, waartoe hij bij vonnis der arrond.-rcgtbank aldaar is veroordeeld, mits hij berust in dat vonnis, waarbij het pachtcontract betreffende den stadsschouw burg tusschen de stad en hem is ontbonden; en 2». voor dat geval dien schouwburg voor den tjjd van 2 jaar en 8 maanden, en dus tot 1 Septem ber 1876, te verpachten aan de lib. Albregt en van Ollefen uit Rotterdam, en wel voor cene som van ƒ10000 per jaar. Van Januarij tot September 1876 zal de pachtsom echter niet meer dan ƒ4500 zijn. Ingekomen was eene beschikking van den minister van binnenlandsche zaken op het adres, door den raad aan den koning ingediend omtrent de wjjziging der wet tot verkrijging der bevoegdheid van geneeskundige enz. Het gedaan verzoek om aanvulling van liet ingediende wetsontwerp in dien IStSassgrlf k. voor velen! In alle branchen, in het bijzonder echter met betrekking tot dc algemeen veel gezochte originele loten, rechtvaardigt zich het vertrouwen eenerzijds door de bekende solideit der firma, anderzijds door den hieruit van zelf voortspruitenden enormen verkoop der loten, liet door zijne naauwkeuri"- hcid bekende hankiershuis ADOLPH HAAS, ill Hamburg, ban deswegens iedereen sterk aanbevolen worden, en doen wij op hel heden in deze courant voorkomende advertentie der voormelde firma algemeen de aandacht vestigen.

Leydse Courant | 1873 | | pagina 1