LË1BSCRE 01) Bil Ml. N°, 201» WOENSDAG 27 AUGUSTUS. ST ADS-BERICHT EN. PATENTBLABEN, 1873. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderdDe prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.-—franco p, p. f 3.50 j met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad 3.35franco p. p. 3.85. liet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voer f 2.50 s jaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents De prijs der Advertentiën is van 1—4 regels f 1.iedere regel meer 25 cents. Advertentiën voor Duitschland Oostcnr^k en Zwitserland worden uitsluitend aangenomen door HAASENSTEIN VOGLER Expeditie-Kantoor van Advertentiën te Bamburg Lubeck Frankfort aM. BerlijnLeipzigDresden Breslau, KeulenStuttgartWeenenPraagBazel9 Zurich, St, Gallent Genève en Lausanne BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien art. 11, 2e alinea, der Verordening van 4 Mei 1872, op de open bare scholen voor gewoon lager onderwijs voor on- en minvermogenden [Gemeenteblad n". 10); Doen te wetendat de inschrijving van nieuwe leerlingen op de openbare scholen voor on- en minvermogenden zal plaats hebben van den lslcn tot en met den 13den September e. k.in de schoollokalen in de Rijnstraat, in de Brandewjjnsteegop de Binnenveslgracht aan het plantsoen en op de Oude Vest, des voormiddags van hal/negen tot negen uren en des namiddags van hal/twee tot twee urenbehalve des Zaterdags namiddags en des Zondags. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. I1RANDELER, Burgemeester. Leiden, 26 Augustus 1873. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS deii Gemeente LEIDEN, Gezien de Circulaire van den lieer Commissaris des Konings in de pro-, vincie Zuid-Holland, van den 22slen Augustus 1873, A, n». 2599 (2« afd.). Pror metaalblad n°. 85. houdende nadere bepalingen omtrent de detachecring van ingelijfdcn bij de Miliiie, bij de Landmacht dienende in Nederlandsch Oost-Indië Brengen ter kennis van de belanghebbenden, dat door den Minister van Oorlog, bij beschikking van 12 Augustus jl.n°. 41 P., ter uitvoering van het Koninklijk besluit van den 29sit° Juli 1873, n°. 39 [Staatsblad n». 119), de volgende voorschriltcn zijn uitgevaardigd: 1°. Voornoemd Koninklijk besluit is voorshands niet toepasselijk op de miliciens der bereden korpsen, die zich in werkelijken dienst bevinden ol hun eersten oeleningsiijd nog niet hebben volbracht. If. Omtrent de toelating van miliciens lot detacheering bij de landmacht dienende in Nederlandsch Oost-Indië gelden in liet algemeen de voorschrif ten, die voor de vrijwillige werving daarbij zijn vastgesteld; in stede echter van een cngagcments-acte zal door eiken betrokken milicien een bewijs in tweevoud worden geteekend, ingericht volgens het hierbij gevoegd model, terwijl voorts geen aanbrengpremie wordt toegekend. 3". De miliciens die, in voege voorschreven, bij de landmacht dienendein Nederlandsch Oost-Indië gedetacheerd zijn, zullen op de stamboeken der korpsen, waartoe zij behooren, als gedetacheerd gevoerd worden, moetende hiervan in de 4de kolom op de navolgende wijze aantcekening wordeu gedaan. Krachtens enz. 6". Bij terugkeer uit Indië worden de miliciens, behoorende tot eene lichting die nog niet is ontslagen, bij het koloniaal werldepöt niet weder in de sterkte gebracht, doch onverwijld in het genot van onbepaald verlol gesteld. De kommandecrende officieren der betrokken korpsen zenden lot dit einde tfldig de verlofpassen, geheel ingevuld, met uitzondering alleen van den datum waarop het verlof een aanvang neemt en van de gemeente waarheen de milicien zich begeeft aan den kommandant van gedoemd depót ter uit reiking aan de belanghebbenden. Deze vult dien datum, zoomede de betreffende gemeente in, vóór de uit reiking, en voorziet ze van zijn handmerk. Van liet tijdstip waarop en de gemeente waarheen de miliciens met groot verlof vertrekken, wordt door den kommandeerenden officier van het koloniaal werfdepot onmiddellijk aan de betrokken korps-kommandanten mcdcdecling gedaan: terwijl hun daarbij tevens door dien chef worden toegezonden de betrekkelijke extracten stam boek uit Indië tot bijschrijving der stamboeken. 7°. De onder 0°. bedoelde miliciens worden bij de korpsen, tot welke zij behooren, na ontvangen kennisgeving van het koloniaal werfdepot van ge detacheerd terug en op dato met groot verlof gemeld. 8°. Aan hen, wier militie-diensttijd geëindigd is hij hunne terugkomst in Nederland, zal, door den kommandant van het koloniaal werfdepot, onver wijld op de gewone wijze het paspoort wegens expiratie van dienst worden uitgereikt. 9". Overeenkomstig het bepaalde in art. 123. 4°. der mililiewet zal bij de korpsen voor ieder milicien, die in voege voorschreven wordt gede tacheerd, één man minder voor liet blijvend gedeelte onder de wapenen gehouden of geroepen worden. 10°. De bestaande voorschriften omtrent het inleveren van kleeding- en uitrustingstukken, het sluiten der rekening in het kleedings- en reparatie- fonds en het verrekenen der saldo's schuld en te goed bij overgang van militairen naar het leger in Indië, blijven van kracht, voor de miliciens die op grond van voornoemd besluit bij het leger m Nederlandsch Oost-Indië worden gedetacheerd. De miliciens, die bij teriigkomsl in Nederland in het genot van groot verlof worden gesteld, worden, wanneer zij later bij hunne korpsen onder de wapenen komen, op nieuw van kleeding en uitrusting voorzien. Tevens wordt Ier algemeene kennis gebracht, dat de milicien-verlofgan gers, die zich tot detachecring naar Nederlandsch Oost-Indië wenschen te verbinden, zich daartoe, voorzien van de vereischte bescheiden, behooren aan te melden bij den Provincialen Adjudant in de hoofdplaats van het ge west waaruit zij herkomstig zijn, of wel bij den kommandeerenden officier van het korps waarbij zy zijn ingelijfd, zullende aan hen, na definitieve bekrachtiging van hunne verbintenis bij liet koloniaal werfdepot, evenals aan de vrijwilligers, eene gratificatie van ƒ200 worden uitbetaald. Eu geschiedt hiervan openbare kennisgeving door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 26 Augustus 1873. E. KIST, Secretaris. De BURGEMEESTER, Hoofd van liet Gemeentebestuur van Leiden, doet te weten, dat de ingevulde patentbladen, over het dienstjaar 1873 en 1874, voor de wjjken en C, bij het College van Zetters, in een der vertrekken van het Raadhuis dezer gemeente, verkrijgbaar zijn, dagelijks van des mid dags twaalf tot twee uren, en wel tot en met den 30slen Augustus eerst komende, terwijl na het verstrijken van dien tijd de onafgehaalde palent- idaden van die wijken, aan de deurwaarders der directe belastingen alhier, ter uitreiking moeten worden afgegeven, die, voor hunne moeite, mogen eischen tien cents zonder meer. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. De Burgemeester voornoemd, Leiden, 23 Augustus 1873. STOFFELS, Welh. 1°. Burg. B! N NENLA NDSCIIË BERIGTEIN. LEIDEN, 2G Augustus. Op 29 Augustus zal van Rotterdam naar New-York vertrekken het stoomschip Rotterdamkapitein J. Hns, van de Ned. Amer. stoomboot maatschappij, waarmede de gelegenheid is opengesteld tot verzending van gewone brieven, monsters en drukwerken. De depêches worden op dien dag des avonds ten 10 ten postkanlore te Rotterdam geslolcn. De laatste ligling der brieven, die men met die gelegenheid zon willen verzenden, heelt alhier plaats op 28 Augustus, des avonds ten 5.20 ure. Rij de heden op het raadhuis gehouden verkooping van cokes zjjn de volgende prijzen besleed Hoogste prijs. Minste prijs, partijen van 50 hectoliters ƒ30.50 ƒ30. n 10 f 6—. 5.70 5 3.20 3. Gisteren avond heeft over deze streken een zwaar onweder gewoed. Reeds ten 8 ure kwam het uit het westen opzetten; omstreeks half 11 ure brak het los en eerst tegen 1 ure dreef het af. Ongeveer 11 ure ging het gedurende eenige oogenblikken vergezeld van ceiien hevigen stormwind, die aau een hoos deed denken. Wij vernemen dat in de weide van den bouwman van der Voort, aan den Vliet onder Zoeterwoude, eene koe door den bliksem is doodgeslagen, en dal te Valkenburg de bliksem is geslagen in een stal, boven ingerigt tot bergplaats van granen, die een prooi der vlammen is geworden, llier ter stede werd in den vroegen morgen ontdekt dat er een begin van brand aanwezig was in een kaaspakhuis in de Bol- werkstraat, dien men echter door middel van eenige emmers water heeft kunnen blusschen. In den Haarlemmermeer moet mede op enkele plaatsen brand zijn ontslaan. In den laatsten tijd is het vraagstuk der kolonisatie in Nederlandsch Oost- en Wcst-Indië, meer dan ooit, ter sprake gebragt, en heelt men her haaldelijk op het doen van proefnemingen aangedrongen, zoowel in ver schillende tijdschriften als onlangs meer bepaald door het Indisch genootschap en de Nederlaiidschc maatschappij ter bevordering van nijverheid. Zonder in het minst de tot dusver geleverde bijdragen gering te schatien, zou het voor het doel, dat men met de voorgestelde proefnemingen beoogt, zeer belangrijk zijn een wetenschappelijk overzigt te verkrijgen van helgcen, vooral gedurende de laatste jaren, voor Enropesche kolonisatie binnen de

Leydse Courant | 1873 | | pagina 1