PER TELEGRAAF. best gelegen voor een ontmoeting op de grenzen. Ik laat liet aan n over, u alle voordcelen latende, mij het uur, de plaats en de wapenen te noemen ik zal er zijn." In het paleis Bourbon zijn de toebereidselen voor de ontvangst van den schacli van Perzië ten einde gebragt. De vertrekken zijn kostbaar ge- meubeleerd. Het Mém. dipt. verneemt, dal generaal Nazare Aga, gezant van Pcrzië te Parijs, van zijn souverein de opdragt ontvangen beeft om ingenieurs en onderwijzers te engagerendie belast zullen worden met bet organiseren en aanvullen van het onderwijs in Perziëdoor bet op gelijke hoogte te brengen met bet onderwijs aan de geleerdste instellingen van Europa; voorts zal bet bun taak zijn de Westersche industrie in Perzië in te voeren. De Mon. de 1'Algerie bevat eenc proclamatie van den nieuwen gou verneur-generaal van Algerie aan de bevolking dier kolonie. Ilij brengt in dit stuk in herinnering, dat bij vier en twintig jaren van zijn leven in Algerie heeft doorgebragt, zoodat niet gezegd kan worden dat het door hem in de toekomst van dat, in zeer vele opzigtcn bevoorrcgle, land gestelde vertrouwen niet op ervaring zou berusten. De generaal geeft de verzeke ring, dat hij het door zijne voorgangers aangevangen en voortgezette werk, zooveel zijne krachten slechts toelaten, bevorderen en zijne voltooijing nader brengen zal. Men meldt uit Bordeaux: Van de synagoge der Israëli ten alhier is niets overig dan een puinhoop. Reeds sedert ecnigen tijd had men opge merkt dat er hier of daar eene ontsnapping van gas plaats had. Een onder zoek werd ingesteld, en de werklieden, daarmede belast, ontdekten werke lijk in eene der bovengalcrijen een lek in een der pijpen. Door het licht bij het onderzoek gebruikt, ontvlamde bet gas en de vlam deelde zich on middellijk aan de omgeving mede en wel zoo krachtig dat men het vuur niet meester kon worden, maar de brand zich door bet geheele gebouw verspreidde. Alleen de voorwerpen van waarde konden gered worden. De synagoge was eene der fraaiste in Frankrijk. De belendende gebouwen heb ben mede veel geleden. SPA1ÏJE. Van officiële zijde wordt medegedeeld dat de Carlislische benden van Navarra met die van Lissaraga vercenigd tusschcn Araiz en Alday eene ont- 1 moeting hebben gehad met de colonne van den brigadier Castanon. Hoewel de troepen niet zeer sterk warenhebben zij aan de Carlislen zware ver liezen toegebragt. Kort na dit treden zijn twee nieuwe colonnes op het slagveld aangekomenen hebben de vluglende benden in de rigting van Lciza vervolgd. De Carlislen hebben zoo grocle verliezen geleden dat zij langen tijd in de onmogelijkheid zullen zijn iels tegen de troepen te onder- nemen. Voorts wordt gewag gemaakt van eene nederlaagwelke Cabrine'ly nabij Prats de Llusanes aan de vereenigdc benden van don Alfonso en Mirct zou hebben toegebragt, terwijl ook de benden van Musi en Cucala zouden verslagen zijn. DPITSCIIL IV D. Von Bismarck is, volgens de Köln. Zeil., voornemens tot den herfst in Varzin te blijven. Ilij heeft ditmaal geen der hoofdambtenaren, welke hem gewoonlijk vergezellen, derwaarts ontboden, daar hij zich gedurende geruimen lijd van alle politieke beslommering wenscht te onthouden. Hij heeft, naar het schijnt, bij het Pruissische staatsminislerie in zijne Duit- sche politiek niet altijd eene voldoende ondersteuning gevonden, en het schijnt zeker dat hij. indien gcene betere verslandhouding lot stand gebragt kan worden, zich voorlaan uitsluitend lot zijn rijksaaibt zou willen beper ken. Maar ook deze quaeslie zal gedurende de zomermaanden geheel blijven rustente meer daar de keizer behoefte heeft aan eene ongestoorde badkuur. De ultramontaansche bladen zoowel als die der uiterste partij van vooruit gang overdrijven de geruchten aangaande eene crisis in de regeringskringen welke, zoo er al iets van dien aard bestaan mogt, in geen geval van ernstigeiï aard is. Daar graaf von Boon mede eene vcrlofreis aanvaard heeft, wordt het praesidium van het staadsministeric tijdelijk door den minister van binnenlandsche zaken, graaf Eulenburg, waargenomen. Tegen zekeren dr. Selzer, procureur bij het hooggeregtshof te Bremen, is eene vervolging ingesteld wegens vervalsching van wissels en verduiste ring van gelden. Bij de inbeslagneming zijner papiereu bleek dat hij zich reeds geruimen lijd met het namaken van handleekeningen had bezig ge houden. Ilij is voortvluglig. De Dantz. Zeit. deelt het volgende mede betreffende den stand der cholera in en om de stad. Sedert den 2J,U Junij zijn onder de Poolsche 'houtvlotters op' de YVeichsel 45 cholera-gevallcn voorgekomen; 32 lijders zijn gestorven, G hersteld en 7 nog onder behandeling in het hospitaal. Ge durende de jongst verloopen 4 dagen zijn slechts 2 cholera-gcvallen waarge nomen. Een schrijft die gunstige resultaten toe aan de vele inriglingen tijt het desinfectcercn, welke langs de Weichsel zijn geopend. Al de houtvlot ters. die op de YVeichsel nabij de stad aankomen, worden derwaarts ge voerd, gedesinfecteerd, vervolgens langs een groolcn omweg, onder bege leiding van agenten van policic, naar het station van den oostspoorweg ge'.eid en in afzonderlijke wagens naar hun vaderland teruggevoerd. De Germania meldt, dat de zaak van den als zoodanig geschorsten veldproost Namszanowski, bisschop van Agalhopolis i. p. i., in hooger beroep beslist 'is. De eisch van bet openb. ministerie zou geweest zijn ontslag uit de dienst en vcroordecling in de kosten, maar de uitspraak van het hof alleen //plaatsing op wachtgeld". YTolgens de Nordd. Allg. Zeit, is de uitgave der officiële katholieke kerkelijke organen in de bisdommen Breslau, Ermelaiid, Munster en I'ader- born gestaakt en zal dit voorbeeld in andere bisdommen worden gevolgd. Die maatregel is genomen om aan de regering bij de uitvoering der kerke- lijk-po!i!ickc wetten ecue gelegenheid lol controle te ontnemen. Hel aarls- bisschoppelijk kapiltel te Keulen zal de uitgave van zijn orgaan voortzetten, maar voortaan geen benoemingen van geestelijken er in mededeelcn. 0©ST-ïjVJ»ÏE. Opgave van het getal gesneuvelden en gewonden van de verschillende corpsen, wapens en diensten bij de expeditie tegen Alchin. Infanterie. 12e balaillon (sterk 2G officieren en G07 minderen). Gesneu veld: officieren geen; minderen 18; gewond: officieren 11: minderen 1(0. 2' balaillon (sterk 26 officieren en G07 minderen). Gesneuveld: officieren 1: minderen G; gewond: officieren 7; minderen 110. 3C balaillon (sterk 26 officieren en 607 minderen). Gesneuveld: officieren 1; minderen 16; gewond: officieren 7; minderen 59. Balaillon Barissan (sterk 40 officieren en 812 minderen). Gesneuveld: officieren 1; minderen 4; gewond: officieren geen; minderen 24. Cavalerie (sterk 3 officieren en GO minderen). GewondG minderen. Artillerie (sterk 6 officieren en 209 minderen). Gesneuveldofficieren geen; minderen 2; gewond: officieren geen: minderen 10. Mineurs en sappeurs (slerk 4 officieren en 114 minderen). Gesneuveld: officieren geen; minderen 3; gewond: officieren 1; minderen 14. Opnemings-brigade (sterk 2 officieren en 10 minderen). Gesneuveld: offi cieren en minderen geen; gewond: officieren 1; minderen geen. Hospitaal-personeel (slerk 99 minderen). Gesneuveld: geen; gewond: 3 minderen. I.andings-divisie (sterk 11 officieren en 300 minderen). Gesneuveld: offi cieren 1; minderen 3; gewond: officieren geen; minderen 19. 'sGRAVENHAGE, 1 Julij. Y'olgens bij het departement van koloniën uit Suez ontvangen telegrafisch bcrigt van den kommandant van het detachement supple!iel roepenonlangs met het stoomschip Tromp naar Indie vertrokken, was dal vaartuig in de Roode zee op strand geraakt, zonder dat echter iels was beschadigd; drie sloomers boden hulp. PESTH, 30 Junij. liet vergelijk lusschen Hongarije en Croatic is lot stand gekomen, liet huis van algevaardigden heeft zich vereenigd inel liet voorstel om eene commissie te belasten met het indienen van rapport en voorstellen over de regeling der betrekkingen tusschen kerk en slaat. Aan dit besluit is evenwel de bepaling "toegevoegddat de vergadering die voor stellen wenscht gegrond te zien op de beginselen, welke Deak te dien op- zigte heeft ontwikkeld. VERSAILLES, 30 Junij. Het linker-centrum heeft beslist, dat zijn bu reau zich met de heeren Thiers en Dufaure zal verslaan in de quaeslie der verzending van de constilulioneele ontwerpen aan de bureaux, en dat het zich zal verklaren ten gunste van die verzendipg. liet regter-ccntrum daar entegen heeft besloten in die zaak de regering te volgen. LONDEN, 30 Jnny. De regering heeft een telegram ontvangen uit.Alex andria gedateerd op lieden, inhoudende: dat aldaar een bcrigt is aange- bragt van sir Samuel Baker, uit Kartoun, waarin hij mededeelt, dal hij er met zijne loglgcnooten behouden is aangekomen, liet binnenland tol onder den equator is hij Egypte geannexeerd. Alle oproerige bewegingen en de slavenhandel zijn volledig onderdrukt. Het bestuur is geheel geregeld. Alle wegen tot Zanzibar zijn open. YVEENEN, 30 Junij. Prins Karei van Rumcnië heeft heden alhier op de meest welwillende wijze eene deputatie ten gehoore ontvangen, die was afgevaardigd door de Israëlitische gemeente alhier en het Israëlitisch ver bond ter zake van den toestand der Joden in Rumenië. De prins gaf te kennen, dat hij de zaak der Israëliten in Rumenië als een der gewigtigstc aangelegenheden beschouwde, zoodat bij haar zeer ter harte nam. Ilij ver klaarde voorts de deputatie gaarne andermaal bij zich te zullen ontvangen. LONDEN, 30 Junij. De Consul van Alexandrië heeft berigt dat aldaar waarschijnlijk een quarantaine voor de van Venetië komende schepen zal ingesteld worden, wegens het heerschen van de cholera. LONDEN, 1 Julij. Blijkens beriglen uit Brazilië verkeert te Buenos-Ayres en te Montevideo de handel in een jammerlijken toestand; de geldcrisis in beide sleden is zonder voorbeeld. MADRID. 30 Junij. In de cortes heeft Pi y Margall verklaard dat het nieuwe kabinet de politiek der vorige regering volgen zal, door uit te voe ren het programma dat de cortes reeds van het vorig kabinet ontvangen hebben. Maisonave, de minister van btiitenlandsche zaken, wenscht vurig met Europa vredelievende betrekkingen te onderhouden. ROME, 30 Junij. De Voce de.Un Verita verzekert, dal het kapittel der kathedraal te Alexandrië den Paus verschooning heeft verzocht voor het gebeurde bij de begrafenis van Raiazzi. Hetzelfde blal meldt, dat de hertog van Uccda den Paus adressen heeft aangeboden, onderteekend door 235,000 Spanjaardenen houdende protest tegen de opheffing der geestelijke corporatiën. Ten gevolge van de aardbeving zijn te Belluno vier personen omgekomen en velen gekwetst, Te Y'isago en te Torres hebben twee en Ie Curago vier mensehen het leven verloren. Te Alpago zijn zeer vele ingezetenen gewond. KONSTANTINOPEL30 Junij. De Levant Herald meldt, dal de snllan eergisteren den Khedive van Ègypie als een bewijs van hoogachting heeft verzocht, voorlaan hel paleis niet meer binnen te treden langs den loegang voor de turksche ministers, maar door de poort, waar alleen soevereine vorsten en vertegenwoordigers van builcnlandschc mogendheden worden doorgelaten. WASHINGTON, 30 Junij. De minister van financiën heelt gelast dal ge durende de maand Julij voor 5& millioen dollars aan goud verkocht en voor 500,000 dollars aan obligaliën ingekocht zal worden. Y'EBBETERINGIn de in ons vorig nommer geplaatste advertentie betref fende de ontbinding van de vennootschap der firma Zirkzec es Sciiubei. staat, aan het slot, //door den eerstgenoemde gelijmd", dit moet zijn: //dooi den icrstgenoemde geleverd".

Leydse Courant | 1873 | | pagina 3