PER TELEGRAAF. Burgerlijke jStaub. AD V Kil TEA T l E H. CURATEELE. dat 25000 man tegenover de onzen stondendie telkens verwoede uitvallen deden, de troepen poogden om te trekken en dal deze naciit en dag door aanvallen van builen bestookt werden. Generaal Kohier stierf den helden dood. Men beeft langs ofliciëelen weg nog geene bijzonderheden omtrent zijn sneuvelen ontvangen; maar volgens alle geruchten viel hij met het vaandel in de hand, terwijl hij zijne troepen poogde te rallieren. Indien wij goed ingelicht zijnmeldt de Indiër, heeft de krijgsraad ver- i klaard, dat de positie moeijelijk te houden was, maar dat men orders uit Batavia wilde wachten of men zich weder zou inschepen. Die order is ge geven en tevens last verstrekt, dat de kolonel van Daalen. de luit.-kolonel Egter van Wissekerke. de luit.-kolonel Boumeester en de regerings-coinmis- saris per allereerste gelegenheid hier moesten terugkeercn om te beraadsla gen over maatregelen om de expeditie in de maand September te hervatten, i Dit besluit werd den 20s,eD genomen in eene buitengewone vergadering van den raad van Indië, waaraan de legerkommandant, de bevelhebber der zeemagt en de generaal-majoor Vcrspijck deel namen. Dat besluit is scherp gelaakt. Wij laten den bombast van de Samar. C. ter zijde, waartegen door de Handelsvereniging alhier een protest is gerigt door opzegging van liet abonnement. Maar velen houden vol, dat men zich op Alchins gebied had moeten handhaven en den strijd hervatten, na versterking te hebben bekomen. Wij laken noch prijzen een besluit, dat niet beoordeeld kan worden zonder volledige kennis van den toestand in Alchin, en die is niet bekend. Het stoffelijk overschot van generaal Kohier is te Pinang op de Engclsche mailboot overgebragt en heden alhier aangekomen; het wordt op plegtige wijze ter aarde besteld. - llit Padang meldt men: Men verzekert ons, dal de Sultan van Atchin onlangs alle ter Westkust van Sumatra verblijf houdende Atchinezcn bij boodschap heeft opgeroepen, om naar hun land terug te keeren en deel te nemen aan de verdediging des lands. Men wil weten dat allenbijna zon der uitzondering, aan dat bevel voldaan hebben. - Uit Benkoelen wordt melding gemaakt van een aanslag op het leven van den adsistent-resident, door een zestal inlanders; welke echter mis lukt is. - Door den gouverneur-generaal van Ned.-Indië zijn de volgende beschik kingen genomen: Civiel departement. Verleend: een tweejarig verlof naar Europa, aan den notaris te Pasoeroean J. H. Fnchter; aan den notaris te Rembang W. P. van den Heuvell; aan den resident van Banjoemas C. de Waal, en aan den controleur l0 kl. bjj het binnenl. bestuur op de bezittingen Java en Madura B. J. Suringa. Ontslagen: op verzoek, eervol, de gewezen resident van Timor J. G. Coorengel; de architect le kl. bij den waterstaat E. V. J. Waersegers; de 3e commies op het bureau van den eerst aanw. ingenieur van den waterstaat in de resid. Soerabaija J. H. Gligoor; de geschorste 3e commies op het bureau van den eerst aanw. ingenieur van den waterstaat in de resid. Samarang J. L. Scipio; de adspir.-ingemeur bij den waterstaat H. G. Lorclide buitengew. subst.-griffier bij den landraad te Madjalengka E. A. Engelbrccbt; de commies op het bureau van den assist.-residcnt van Aijcr-Bangis en Rau Th. E. van Ginkel, en de klerk bij het depart, van financiën F. A. Giescke. Benoemd: tot commies op het bureau van den ,assist.-resident van Aijer-Bangis en Rau, de ambtenaar op wachtgeld F. I'. J. Mulder; tot schout voor den achterwal van Groot-Bandade ambtenaar op wachtgeld J. J. Jonker; lol ambtenaar voor de beoefening van Indische talen dr. H. Neubronner van der Tuuk; tot commies 20 kl. bij de posterijen, de commies 3' kl. J. G. Zeydel. Op de bureaux van den eerst aanw. inge nieur van den waterstaat: in de resid. Batavia: tol boekhouder, de ambte naar op wachtgeld H. van Weerden; lot commies, de klerk ter algem. secretarie A. A. Wolterbeek. In de resid. Samarang: tot boekhouder, de ambtenaar op non-activiteit 11. F. O. T. Bloem; tol commies, de ambtenaar op wachtgeld F. Welters. In de resid. Soerabaija: tot boekhouder, de ambtenaar op non-activiteit J. Mulder; tot commies, de 3' commies op het bureau van den eerst aanw. Ingenieur van den waterstaat in de resid. Bata via K. Altheer. In hel gouv. Sumatra's Westkust: tot assist.-rcsidenl van Siboga, de assist.-resident van Mandhéling en Ankola J. C. Bovle; tot com mies op het assist.-kantoor te Siboga, de commies op het assist.-resid.-kan toor te Mandhéling en Ankola J. 11. C. Scluiltze. Tot chef van hel kadas traal statistiek-bureau in de resid. Japara B. 11. H. Ravenswaay. Tot tijde lijk vervanger van den notaris J. H. Fnchter te Pasoeroean, de benoemde notaris te Poerworedjo A. J. Wolvekamp; lot tijdelijk vervanger van den notaris W. P. van den lleuvell te Rembang, de cand.-notaris J. A. van Hamel. Departement ran oorlog. Verleend: een tweejarig verlof naar Nederland aan den 2'° luit. der infant. J. Burg; aan den kapt. der art. P. M. P. Krij ger; aan den onderopzigter 2' kl. over dc smederij, den koper- en bliksla- eerswinkel bij den art.-constr.-winkcl le Soerabaija J. Pelle. Ontslagen: op verzoek, eervol, de 2e luit. der art. J. N. Kramer. Bevorderd: tot kapt.- kwarlierm. bij de milit. administr.de le luit.-kwartierm. II. J. Ebbink. Itij het wapen der art.: lot luit.-kolonel, de majoor C. M. J. W. Rijnen; tot majoor, de 'kaplt. L. F. Ilojel (thans met verlof in Nederland), A. N. Coblijn en W. A. van Son. Bij het wapen der infant.: tot majoor, de kapt. J. G. Scharp; tot kapt., dc I0 luilt. J. E. Schellens en J. Waagen; tot lcn luit., dc 2C liiitt. II. M. Nepvcu, J. J. Ten Siethoff, C. P. J. van Vlist en II. M. Buyskcs. Bij de mil. geneesk. dienst: tot dirigerend officier van ge- zondh. 2e kl.de officier van gezondh. le kl. P. G. Neeb; tol officier van gezondh. 2e kl. N.. P. van der Slok; lot milit. apotheker 20 kl., de milit. apothekers 3e kl. J. Enderlé en J. G. Milius. Departement ran marine. Door den kommandant der zeemagt is be noemd: lot 1""> stuurman, de 2' stuurman bij die dienst 11. Ter Poorten. PARIJS, 2 Jnnij. De Pays zegt dat elke hinderpaal tegen den terugkeer van prins Napoleon is weggenomen, en de regering aan den Franschen konsul te Milaan gelast heeft den prins een reispas af te geven PARIJS, 3 Junij. Maarschalk Mac Mahon heeft eene proclamatie tot het leger uitgevaardigd. Hij zegt daarin o. a./-De nationale vergadering beeft, toen zij onder n den president koos, tt een bewijs gegeven van het vertrouwen dat zij had in uwe eerlijkheiduwe vaderlandsliefde, uwe ener gie, uwe begeerte om de orde le handhaven en uwen eerbied voor de wek" Hij kondigt de benoeming van generaal Ladmirault tot bevelhebber van het leger van Versailles aan, en voegt er bij: //Blijf, zoo als ik u altoos gekend heb, getrouw aan de leus dat de dappersten onder u op hunne borst dragen: eer, vaderland, dapperheid en krijgstucht!" Gewezen vonnissen in strafzaken door het Kantongeregt te Leiden den 26s1"1 Mei 1873. 1 wegens het wegvoeren van vuilnis van gemeentegrond. 1 wegens het werpen van asch op gemeentegrond. 3 wegens het verrigten buiten eene openbare waterplaats (urinoir) van datgene, waartoe die iurigtingen bestemd zijn. 3 wegens het pleijen met centen op de openbare straal. 1 wegens het rijden met ongemuilbande honden. 1 wegens het rijden over de klinkerstraat. 1 wegens het werpen van vuilnis in gemeente-wateren. ONDERTROUWD: Dr. F. II. G. van Iterson, jm, 30 j. en A. M. Liihrmann, jd. 30 j. P. A. Lancel, jm. 29 j. en J. llelfenstyn, jd. 23 j. J. Ankena, jm. 27 j. en C. van der Maas, jd. 25 j. - P. Arentsen, jm. 29 j. en S. M. Brittijn, jd. 24 j. C. J. van Vliet, wedr. 28 j. en G. de Munnik, jd. 34 j. J. Carree, jm. 25 j. en E. J. van der Horst, jd. 23 j. J. Lagas, wcdr. 50 j. en J. van Houten, wede. 39 j. A. van der Vlugt, jm. 25 j. en J. van der Meer, jd. 27 j. J. Arnoldus, jm. 24 j. en J. van Brakel, jd. 23 j. A. N. Visser, jm. 24 j. en B. C. Langeveld. jd. 21 j. H. C. van Eyk van Voorthuysen, wed'. 35 j. en J. P. van Teylingen, jd. 30 j. H. van der Zeeuw, wedr. 49 j. en J. Zuurdeeg, wede. 43 j. Gehouden Verhooping van onroerende goederen, in hel Heeren-Logement aan den Burg, Zaturdag 31 Mei. Notaris M'. A. J. Wijnstroom. Een Heerenhuis en Erf, met Tuin, op de Binnenvestgracht, n°. 33, wijk V, n". 144, Sectie B, n". 1890. Kooper J. II. Mathlener qq. ƒ5710. PROGRA9UHA VA1V RVZIEKVITVOERINGEN. Musis Sacrum. Op Donderdag 5 Junijdes avonds te half acht. door het corps Muziekanten van de Leidsche dd. Schutterij, onder directie van den Kapelmeester J. K. II. Muller. le Afd. 1. Wildauer-Marsch, Jeschko; 2. Ouverture: //Guslav", Auber; 3. Zwei Walzer-rondo's, Gumbert, a. Wer hörle wohl jemals mich klagen, b. lloch das Vergniigen soil leben; 4. Duet en koor «Ind'ra", Flotow. 2e Afd. 5. Ouverture: //Kater Muit", J. ly. II. Muller6. «Bonjour", Quadrille, ZikolT; 7. Grande Fanlaisie sur des motifs de l'opéra: «La Fille du Régiment", Donizetti; 8. «Le Postillon, Galop voor Cornet, Tabel; 9. Lcopoldstadler-PolkaStraus. Huize Wickenburgh bij Houten, 29 Mei 1873. Getrouwd:, Mr. P. W. A. CORT VAN DER LINDEN en J. D. WTTEWAALL. Bevallen van een Dochter C. J. S. VAN ITERSON YIRULY. Leiden, 31 Mei 1873. Voorspoedig bevallen van eene Dochter J. M. BAATEN SCI1ÜLLER. Leiden, 2 Juni 1873. Heden overleed, tol onze diepe droefheid, onze gefielde en onvergetelijke Zuster Mejufvrouw PAULINA HENDRIKA FEYGEN, in den ouderdom van 57 jaren; zij stierf in het vast en verzekerd geloof, dal hare zonden in liet dierbaar bloed van Christus vergeven waren en zij alzoo in dc eeuwige Sabbathsruste is ingegaan. Leiden, 1 Juni 1873. C. T. en II. B. E. FEYGEN. Huize Ifickenburgh bij Houten. 29 Mei 1873. M0. P. W. A. CORT VAN DER LINDEN en Mevrouw CORT VAN DER LINDEN, WTTEWAALL. betuigen hunnen harlelijkcn dank voor de vele bewijzen van belangstelling, ontvangen bij hun huwelijk. Huize Wickenburgh bij Houten, 29 Mei 1873. De lleer B. W.^VTTEWAALL, Mevrouw WTTEWAALL, IIartevelt, en Mr. G. M. VAN DER LINDEN betuigen hun dank voor de vele bewijzen van belangstelling, ontvangen bij het huwelijk hunner kinderen. Dc Heer en Mevrouw VAN KAATHOVEN SPANDAW, erkentelijk voor zoo vele bewijzen van hartelijke deelneming ontvangen bij bet overlijden van hun geliefd kind, betuigen daarvoor bij deze hun innigen dank. Leiden, 3 Junij 1873. Bij vonnis van de Arrondissements-Rechtbank te Leiden, van 3 Juni 1873. is CORNELIUS ANTLIONIUS DE KEYZER. zonder beroep, wonende le Leiden, ten verzoeke van zijn vader HENDR1KUS DE KEYZER, Tabaks- verkoopcr aldaar, ter zake van onnoozelheid gesteld onder Curateeïe. Leiden, 3 Juni 1873. De Procureur van den Verzoeker, (Kosteloos.) Mr. L. D. SUR1NGAR, Procureur.

Leydse Courant | 1873 | | pagina 3