C lY. 101. 1873. J - r-«v •»^&W \'i «iÉ* -•'• .'5 WOENSDAG 30 APRIL. De Courant verschijnt dagelijks, Zón- en feestuayan. uitgezonderd. De prijs fief Comae! i /,«r vierendeel jaars ƒ3.— franco p.p. f 3.604 me* Ae* f erslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.35franco p. 3.85, ó'ef versing afzonderlijk is verkrijgbaar voer 2.59 's jaars, buiten de ex//editie kost en'. Afzonderlijks nommers der Courant zijn verkrijgbaar roar 5 Centsfranco p. p. 6 Cents. De prijs der Adverleuliën is van 1 4 regels 1.iedere regel meer 2-5 cents. Advertentiën voor Duitseh'nndOostenrijk en Zwitserland werden aiisluitsnd aangenomen door HAASENSTEIN VOGLEll Expeditie-Kantoor van Advertentiën te Hamburg LstkeckFrankfort a. M.Berlijn Leipzig, Dresden Breslau, Keulen, Slullgart, Weenen, Praag, Bazel, Ziirich, St. Gallen, Genève en Lausanne ST ADS-PER ICilTEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN brengen bij deze Ier kennis van de ingezetenen dal de bepalingen der Algemeene i'olilieverorde ning. betrekkelijk de vestiging der woonplaats in en de ver» huizing binnen de gemeente, zijn de volgende: Art. 50. Zij, die overeenkomstig de bepalingen van het Koninklijk besluit van den 3llen November 1801 Staatsblad n". 95) aangifte hebben 'gedaan van bet overbrengen van hunne werkelijke woonplaais van elders naar deze gemeente en daarvan ecne verklaring hebben gedaan aan liet beslutir dezer gemeente, ontvangen van die verklaring een bewijs, hetwelk zij binnen '24 «ren aan den beer der gebuurte, binnen welke zij zijn komen wonen, ver- toouen. Deze teekent liet voor gezien en schrijn het in zijn register in. Art. 51. Ieder die binnen deze gemeente verhuist, is verplicht daarvan, binnen ecne maand na de verhuizing, aangifte te doen op liet bureau van den burgerlijken stand, en daarbij al datgene op te geven, wat tot de invulling van liet bevolkingsregister noodzakelijk is. Hij ontvangt van die aangifte een bewijs, hetwelk bij binnen 24 uren aan den lieer der gebuurte, binnen welke bij is konten wonen, vertoont; deze leckent liet voor gezien en schrijft liet op zijn register in. Hij is mede verplichtbinnen ééne maand na zijne verhuizing, daarvan kennis te geven aan den lieer der gebuurte, welke hij verlaten heeft. Art. 52. Ieder, die een gedeelte van een door hem bewoond huis ver huurt of aan andereu in gebruik afstaatIs verplicht daarvan, binnen veer tien dagen nadat die huur of dat in gebruik geven een aanvang genomen heeft, op liet bureau van den burgerlijken stand aangifte Ie doen. Bij ontruiming van liet gehuurde of van liet in gebruik gegevene, is hij, mede binnen veertien dagen, tot aangifte daarvan gehouden. Art. 53. Bestuurders van gestichten van liefdadigheid, hofjes of andere inrichtingen, in welke men zonder bet ling van buur als inwoner wordt opgenomenzenden vóór of op den vijfden van elke maand aan den lieer der gebuurte, binnen welke liet gesticht gelegen is. een staal der verande- rigen in, welke in de vorige maand in liet personeel der onder hen staande inrigling hebben plaats gehad. Art. 54. Overtreding van de in dit hoofdstuk gegeven voorschriften, ge lijk ook bet niet behoorlijk doen der gevorderde opgaven, wordl, onver minderd bet bepaalde bij Kon. besluit van den 3,lc0 November !86i (Staats blad n". 95), gestralt met eene geldboete van één tol drie gulden. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, 28 April 1873. v. d. BRANDELER, Burgemeester. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien het adres van Franciscus Willebiuuidus Pont. bolussenbakker, wonende alhier, waarbij hij verzoekt om in. zijn huis in de Korte Diefsleeg, n11. 2, een bakoven te mogen doen plaatsen; Gelet op art. 4 van het Koninklijk besluit van 31 Januari 1824 (Staatsblad n°. 19); Doen te weten, dal lot het liooren der eigenaars en bewoners van de naast bijgelegene en belendende panden, ten opzichte der in for maliën de comaiodo et incomniodo, door Burgemeester en Wethouders zal worden gevaceerd op het Raadhuis dezer gemeenteop Maandag den 5,len Mei aanst. 'svoormiddags te elf uren; zullende de belanghebbenden verplicht zijn hunne bezwaren tegen dat verzoek op dien lijd iu te brengen, terwijl, bij ver zuim daarvan, zij gehouden zullen worden zich tegen de inwilliging niet te hebben verzet. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 29 April 1873. E. KIST, Secretaris. Vergadering van den Gemeenteraad van LeidenDonderdag 1 Mei 1873, 's namiddags te twee uren. Onderwerpen: 1°. Benoeming van een hulponderwijzer aan de openbare school voor meer uitgebreid lager onderwijs der 2a'' klasse voor jongens. (59) ■2\ Voordracht tot aankoop van een huisje in de Groenesteeg. (62 en 62') 3°. Idem tot verlenging van het mandaat tot liet indienen van voorstellen betrekkelijk de bebouwing van de Ruïne. (63) 4". Suppletoire begrooiing en staat van af- en overschrijving van Vrouwen Kraamtnoedersdienst 1872. (64) 5°. Vaststelling van liet kohier der plaatselijke directe belasting, dienst 1873, en behandeling van de daartegen ingediende bezwaarschriften. (70 en 70') 6". Verzoek van mej. A. B. L. Timans om eervol ontslag als onderwijzeres der 2l!e klasse aan de openbare school voor tneer uitgebreid lager tmderwjjs der klasse, voor meisjes. (71) 7°. Idem van T. II. de Jong, als hulponderwijzer aan de openbare school n". I voor minvermogenden. (7t) 8. Idem van C. Colpa, als hulponderwijzer aan voornoemde school. (71) 9". Idem van B. E. Van Slogteren, als hulponderwijzer aan de openbare school n I voor oiivermogcnden. (71) 10". Voorwaarden voor de openbare verhuring der visscherg in de Singels enz. en in de Boschhttizer watering. 11°. Rekeningen, dienst 1872, van; o. de Bank van Leening. b. de Gemeeute-Apolhcek. c. de Administratie der Vereenigde Gast- en Leprooshuizen. d. de Gasfabriek. (65, 66, 67 en 68) ÜLSNENLAMKSLHE BERIGTKN. Minste prjjs. ƒ45.— u 22.50 V 4.50 2.25 LEIDEN, 29 April. Op den 3dt" Mei aanst. zat van Rolierdam naar Batavia vertrekken het stoomschip Kingston, van de Commercial Steamshipcompany, waarmede de gelegenheid is opengesteld lot hel verzenden van aangeleekende en ge wone brievenmonsters en drukwerken. De depêches worden des avonds ten 9 ure ten posikar.tore te Rotterdam gesloten. Bij dè lieden op het raadhuis gehouden verkooping van cokes zijn de volgende prijzen besteed Hoogste prjjs. partijen van 100 hectoliters ƒ45. u 50 22.50 r 10 4.60 if n 5 e s 2.25 De minister van marine heeft ter kennis van belanghebbenden gebragt dat in dit jaar, van de lioogescholenvier slitdenten. die minstens in het bezit zijn van het diploma van candidaat in de geneeskunde, kunnen wor den toegelaten om hunne studiën in de medicijnen aan die hoogescholen voort te zetten op de voorwaarden, bidocld in hel kon. besluit van 17 Mei 1872, ten einde, na liet examen als arts te hebben afgelegd, tot officier van gezondheid der 2f kl. bij de Nederlandsche zeemagt te worden aange steld. Zij, die daartoe weiischen in aanmerking te komen, moeten vóór 15 Augustus a. s. een gezegeld request indienen, aan het departement van ma rine. Rij minderjarigheid van den belanghebbende geschiedt zulks doorzyne ouders of voogden. De directie der Noordbrabantsch-Duitschc spoorwegmaatschappij (lijn Boxtel- YVcsel) berigt, dat de bouw van het gedeelte van den spoorweg van Boxtel lol Gocli zoover gevorderd is. dat: 1". de beproeving van de brug te Gennep aan de regering is aangevraagd; 2". binnen weinige dagen de lijn aan de Nederlandsche en Duilsclie regeringen ter opname kan wor den aangeboden; 3". achtereenvolgend de locomotieven en verder rollend materieel op de lijn zijn en worden aangevoerd. Het gereed zijn van den weg, ter openstelling voor het publiek verkeer, kan alzoo spoedig worden te gemoet gezien. -- Gisteren heeft eene commissie, bestaande uit de hh. prof. Schollen, prof. van Bell, prof. Buys Ballot, prof. Loman. prof. Tiele, dr. P. J. J. Mou- nicr, L. E. C. Kronenberg, dr. L. W. Stotemaker, mr. G. J. de Clercq, mr. M. Mees en A. R. Dunlop, den heer d'. Réville te Rotterdam, namens zijne vrienden en vereerders, bij zijn vertrek naar Frankrijk een eigenaardig aan denken aangebodenen wel een alliumbehelzende de namen van zijne vele vrienden in Nederland, een meesterstuk van calligraphic, gevat in een praeh- tigen band van blaauw fluweel met zilver gemonteerd. Dit album be hoort bij eene gedachtenis, die later den heer Réville zal worden ter hand gesteld, t. w. een voortbrengsel van Nederlandsche schilderkunst (eene kerk), waarvan de uitvoering is opgedragen aan den in dit genre zoo gunstig bekenden schilder Bosboom. Prof. Schollen was bij deze gelegenheid de tolk van de gevoelens der vrienden van den heer Réville. Laatstgenoemde bragt in gevoelvolle woorden zijnen dank voor dit huldeblijk. Vroeger had hjj gemeend daarvoor te moeien bedanken, maar daar zijne vrienden hun plan niet hadden lalen varen, kon bij niet langer weigeren Naar men uit Brittle meldt heeft de hoofdcommissie voor de.opr.if- ling van het standbeeld eene vergadering gelionden, waarin voorjoopig besloten is, de onthulling van de Nimf In dé eerste dagen der maand Sep tember te doen plaats hebben

Leydse Courant | 1873 | | pagina 1