LONDEN. 20 February. De Times bevat een telegram nit Rome van gis teren, meldende: dat Italië, Oostenrijk en de meeste andere Europesche regeringen besloten hebben met Spanje o.Ticieuse betrekkingen te onderhou den, tot dat daar een geregeld bewind gevormd zal zijnin welk geval dit dadelijk door Italië erkend zal worden. WEENEN, 26 February. De Vorsladt-Zeitung meldt, volgens brieven uit jrody, dat in de Russische provinciën Ukraine, Volhynië en Podolië een socialistische boerenopstand is uitgebarsten. De oproerlingen maken zich schuldig aan moord, plundering en brandstichting, en hebben Russische militairen, die tot beteugeling waren afgezonden, verslagen. MADRID, 25 February. Door de zeemogendheden zijn schepen uitgezon den, die in last hebben langs de Spaansche kusten Ie kruisen. BERN, 24 February. De oud-katholieke gemeente te Olten heeft gisteren met 284 van de 314 stemmen besloten een nieuwen pastoor te kiezen. Men verzekert dat de keus zal vallen op den heer Herzog, thans pastoor ie Crefeld, die reeds verklaarde de eventuële benoeming te zullen aannemen. Hij moet ook door de Razeler dioecesen-conferentie bestemd zijn tot can- didaat voor de betrekking van bisdombeheerdcr. llisschop Lachat heeft nu ook bij den grooten raad te Bern tegen zijne afzetting geprotesteerd. MADRID, 25 February. De orde is niet gestoord. De minister van finan ciën beeft verklaard dat de regering alle verbindtenissen zou nakomen. De Zwitsersche regering heeft de Spaansche republiek erkend. INGEZONDEN. Wel-Ed. Heer! Als ik zoo vrij mag zijn eens mee te praten in de historie van de bescher ming der dieren, dan zou ik zeggen: 'tloopt heelemaal mis. Thékla is erg ongelukkig in de bres gesprongen voor Beatrix. Ja maar. meisje, zult u zeggenhet is gemakkelijk gezegdmaar niet bewezen. Welnu komaan dat" wil ik dan wel eens proberen. Thékla zegt dat Beatrix het zeer be treurt dat in hare jeugd de meisjes niet mochten leeren wat men haar in dezen tijd vergunt. Maar wat volgt er iels verder? De opeenstapeling van wetenschap en geleerdheid van dezen tijd, die ik weet niet wat doet met de positive wetenschap ik weet niet wat positief is, maar mijn broêr, dien ik dezen brief heb laten inzien, zei: goed. schrijf maar '/positive" er bij verstompt de hersenen en omwaait en omstuwt ons overal. Nu kan mij dat in zoover niet scheelen; maar hoe Hildebrapd bij de bescherming der dieren komt, begrijp ik niet. Lees dat eerste stuk: /'Jongens" nog maar eens van hem. zei mijn broêr, dat is vol gezonde levensbeschouwing. Daar laat Uildebrand de jongens allerlei spelen doen en zelfs in de boomen klim men om spreeuwennesten uit te halen. Wat weet ik er bijv. aan dat Béa- trix tot haar zestiende jaar met de jongens heeft meegeknikkerd? Met de jongens op de straat? want dat zijn de Ilollandsche jongens, of met de jongens in de kinderkamerom zich daarna te begraven in de poppen- kamer? Heerlijke uitspanning! Maar ik ga mij eigenlijk bemoeijen met dingen waarvan ik weinig weet. Liever dus over iets waarover ik zoowat kan meepraten. Thékla, die voor de bescherming der dieren zoo ijvert, zegt dat de rijke kinderen hunne bedienden als slaven behandelen. Wel, ik zou u bedanken en ik lachte ze wal helder uit! En als de kinderen nu eens erg nuttig zijn tegen de boorjen, dan bemoeit mevrouw er zich mee, die in geen vereeniging tot bescherming der dieren is, die ongelukkige! 't Is een raar geval! 't Lijkt wel of Thékla een loopje heeft willen nemen met de kinderen, om zoo tol de dieren te komen. Weet u wat gemeen is? Om een kikvorsch te vangen met een rood lapje. Want wat heh-je nu aan een kikvorsch? Maar dat doen de kwéjongens omdat hij zoo manhaftig, met opgeblazen kaken, komt aanzet ten en toehapt in hetgeen hij meent dat eetbaar is. Arme kikkert! Maar heeft Thékla ook de gewoonte om eerst te onderzoeken of de baars of de suoek met den hengel of de tleur. dan wel met de zegen gevangen is? Ik voor mij zou niet graag aan het vischhuisje durven vragen of de paling wel dood is voordat zij gevild wordt. Niet alleen om niet te worden uitge- lagcbcn, maar omdat ik om den dood geen doode paling thuis zou durven brengen. En weet n wal ik ook gemeen vind? Om een kat te jagen als er geen bootn in de nabijheid is. De kat gaat anders in den boom en die er bent uitkijkt, is knap. Als we in eenc beschouwing wilden komen als Thékladan is eigenlijk alles ontneedoogenloos wreed; veel wreeder zelfs dan in werkelijkheid geschiedt. Dat geval van het afstroopen van levende paling brengt Thékla op het levend villen van uitgemergelde slachtoffers en op het plukken van levende vogels. Nooit van gehoord, mijnheer, en u moet weten, dat ik van buiten ben. Daar worden nergens paarden levend gevild. Maar er zou geen eind aan mijn schrijven komen cn het mogt mij gaan als T.die te veel bewijst, bewijst niets. Nu is bet al wèl zoo, zei mijn broêr, toen ik tot zoover gevorderd was, en laat nu al die aanhalingen maar rusten. De een is vertaald en de andere komt voor in grondtekst. Misschien is Montaigne wel vertaald omdat het oud-Fransch is. Dit kunt gij er echter nog wel bijvoegen, besloot bij, dat ik van een driehoofdig monster, waarvan men een kop afhouwt maar dat behoort nu immers niet tol de bescherming der dieren, waagde ik aan te voeren en een tweede zich weer verheft, nooit gehoord heb. De wonden van den monsterachtige!! draak met de negen koppen, die door tlerakles waren afgehouwen, werden digt gezengd en toen was 'tuit. Ik ben blij dat mijn brief ook uit is, want hier wordt het mij veel te geleerd. KAATJE. geb. Opgeenend, D. W. P. Swaak, geb. Calkhovctt, Z. M. A. van Meurs, geb. Rijken, Z. GEHUWD: II. van der Zeeuw, jni. en C. van der Reyden, jd. D. Vermey.jm. en J. M. van den Bosch, jd. W. Lainaii, wedr. cn F. van Putten, jd. OVERLEDEN P. Freeke, 60 j. E. W. A. Eekhout, D., 20 j. J. Petiet, geb. van der Woerd, D., levenl. E. van Mastrigt, D.. 2 j. A. Kfyn. 79 j. J. van Leeuw en, D., 6 j. T. tlaneveld, Z., 3 m. L. Boom, wede. J. du Chattel, 55 j. J. de Haas, D., lm. S. van Nierop, geb. Wagemans, 71 j. P. 11. Baron Taets van Amerongen, 69 j. J. van der Reyden, geb. van Leeuwen, Z. levenl C. P. Baaien, 6 m. M. A. M. T. Engelhart, geb van Sloten, 36 j. J. C. Kwestro, wede. J. Verkoren, 66 j. C. W. van Us, 1)., 2d. M. den [louter, wede. K. van der Plas, 75 j. T. M. Maas, geb. van de Graaf, Z. levenl. - - H. P. Kramer, Z., 14 m. M. Brugman, wede. C. Panhuysen, 79 j. E. W. de Keyzer, geb. van Dommelen, 64 j. - C. Chrispijn, D., 15 j. F. Baars, 73 j. S. C. van Bemmel, geb. Ju, 51 j. C. Sloos, Z., 4 j. M. de Wolf, B., 17 j. - E. M. Beima, 66 j. J. J. Duk, 31 j. C. Kriek, wede. F. van Dam, 49 j. C. M. de Rooy, D., 3 m. S. C. Duk, geb. Zasburg, 62 j. - H. Franken, D., 7 j. M. üverduin. I)., 7 j. OPGAVE VVV BRIEVEN, welke in de maanden October, November en December 1872 door het postkan toor te Leiden naar het buitenland zijn verzonden en die niet besteld zijn, omdat de personen, aan wien zij geadresseerd waren, op de aangewezen plaatsen onbekend waren. Geadresseerd aan: F. W. N. Suringar, te Bordeaux; van Reede vanOudts- hoorn, te Lyon; P. J. Evekink Busgers, made C. Proureur, made Maria Va- cher, allen te Parijs; A. Bartels, te Bern; mad'GratamaDozy, teRagatz; E. J. M. J. Dekker, te Antwerpen; Helena de la FourlM. Damen, M. van, Elburg, Valkenburg, M. von Zeben, mej. Elies Leloup. allen te Brussel; mej. M. Elise Jongen, te Luik; M. W. Pijnappel, te Spa; V. Hubbens, te Ber lin; made M. Kist Becquer. te Carlsbad; mej. A. Nöel, te Lemberg; C. J. E. A. M. Buchner, te Munchen; Stovih, te Göttingen; A. P. W. Sanders, te Straatsburg; A. Marsman, Hamerslag, Simmons (2 stuks), allen te Londen; H. W. Bakker, te St. Helena. AI) VERTIfifl T1J5N. Heden overleed ons jongste Zoontje ZACHARIE, bijna vier weken oud. Z. A. E. VAN ELD1K. Leiden, 26 Februari 1873. M. A. VAN ELDIK, Lagas. Voor de blijken van belangstelling, bij gelegenheid van onze 25-jarige echtverceniging ondervonden, betuigen wij onzen hartelijken dank. H. VEEFKIND. L. F. W. VEEFKIND, Stecp. Le;DE" 23 Febr. 1873. s Gravenhage J J. RAGUT. C. H. S. RAGUT, Stecp. Voor de bewijzen van belangstelling, bij de bevalling myner Echtgenoote ondervonden, betuig ik, ook namens haar, mijn welmeenenden dank. Leiden, 26 Februari 1873. P. J. NIESTEN. Voor de vele en hartelijke bewijzen van deelneming, zoowel hier als elders ondervonden bij het overlijden van mijne Echtgenoote C. E. RAIIË G1ESSELMANN, betuig ik, ook namens mijne kinderen en behuwd-moeder, onzen welgemeenden dank. Leiden, 25 Febr. 1873. J. W. RAI1É. Met Mei verlangt men te foorschoten eene DIENST BODE als Beid-alleen en eene KINDERMEID of Burgerjufvrouw. Brieven franco onder N 171 bij de Boek bandelaars A. VAN HOOGSTRATEN ZOON, te 'sHage. Op een Kantoor hier ter slede wordt tegen April gevraagd een fatsoenlijk Jongmenseh, tusschcn de 15 en 20jaar, een flinke hand schrijvende en goed kunnende rekenen, om op leiding te genieten in administratieve werkzaamheden. Eigenhandig geschre ven brieven franco onder letter P. bij den Bockhandelaar C. KOOYKERalhier. Te 's Gravenhage. in een klein gezin, wordt gevraagd een knappe DIENSTBODE voor Beid .alleen, netjes kunnende werken en een burgerpot koken. Loon 70 a 80 Gulden buiten verval. Adres met franco brieven onder letter V. bij den Boekhandelaar M. J. DE GRAAF, Haarlemmerstraat leiden. burgerlijke STnnb. Tan 30 tot en met 36 Februari 1873. BEVALLENC. Verstraatcn, geb. Slegtenborst, D. W. van U's, geb. van der Heul, 1». - A. Platteel. geb. van der Staay, I). L. II. A. Ch. Schmier, geb. van Bree, D. E. W. van de Berg. geb. tlirsch, Z. C. M. van der Post, geb. Marvt, Z. J. M Stikkelorum. geb. Stouten, D. H. M. van Cleef. geb. van Kas, Z. B. Ligtvoet. geb. Ouwerkcrk, Z. M. A. Gnoechi, geb. Hierick, D. C. H. Era dus, geb. de Vrind. I). M. Tak, geb. Pols, D. - J. van Rossen, geb. Fontein, b. R. Smits, geb. Vlieland, D. - J. van den Berg, geb. van der Linden, Z. W. Krtiymcl, geb. Verbiest, D. A. M. Nieuwenhnizen. geb. Hendriks. Z. J. J. Zirkzee, geb. Mondt. Z. W. I). Cattin. geb. van der Klugt, Z. J. C. Walle, "eb Schuyer, Z. G. M. Maartense, geb. Gans, D. 11. M. Plasmeijer, geb. Riet bergen, D. C. Fiüppo. geb. Tcrdu, Z. J. Groenedijk, geb. Silvester, Z. D. Bilieu, geb. Koudijs, Z. W. Kuenen, geb. Muurling. Z. J. C. Kroonbergs, Dr. Cliaiitomelaiuis Oogenwater. Dit onwaardeerbaar Oogenwater is een van de gelukkigste uitvindingen ter wereld, het bezit de kracht om alle oogen te kunnen verbeteren welke door den tijd (ouderdom) of andere omstandigheden lijdende zijn aan: verzwakking, afmatting, prikkeling, hitsigheid, bloedroode en drui pende oogen, welke des nachts toeklevcn, zware, jeukende, drukkende en stekende oogen door lang ingespannen zien of lezen, verstopping in de oogspieren of aderen, ook oogen die dikwijls tranen, vooral bij koud weêr, en die welke bij een sterke lucht of bij schel licht niet goed kunnen zien, alle deze en meer andere ooggebreken worden door dit Oogenwater hersteld ook waarborgt het de gezonde oogen tegen die gebreken en houdt ze in stand, zoodat men tot in hoogen ouderdom geen bril zal behoeven. Het is a 60 Cents per flacon verkrijgbaar bij J. J. Beuzenmaker, Leiden. F. A. G. van üeth, Gouda. J. H. Keiler, RotterdamW. Wagenstr. W. A. Hoek, Schiedam. J. J. Groenhuizen en Comp.Utrecht. Iserief en Zonen's Hage. S. M. en S. Weevcringh. Haarlem. II. Meijer. Haarlem. M. R. C. Lippitz, Hoorn. 11. G. Pisloor, Noordwyk. A. Bots. Nieuwkoop.

Leydse Courant | 1873 | | pagina 3