YRIJDAG 27 DECEMBER. STA DS - ITER IC II TE N. Bi IN N KM LA IN)S()11 E ÜKlilGTEN. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en feestdagen uitgezonderd. De prijs der Co'yran' oer vierendeel jaars f 3.franco p.p. 3.5 'Ij met het Verslag der Handelingen van den Gemeenterad*/ f 3.35franco p. p. 3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.iD 's jaors, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertentiën is van 14 regels f 1.iedere regel meer 25 cents. Advertentiën voor Dnitschland, Oostenrtjk en Zwitserland worden nitslnitend aangontAiep door IIAARENSTEIN &VOGLEÜ Expeditie-Kantoor vsn Advertentiën te Hamburg Lubeck, Frankfort a. M., Berlijn Leipzig, Dresden Brcsluu, Keulen, Stuttgart, Weensn, Praag, Bazel, Zurich, St. Gallen, Geneve en Lausanne Hij deze Courant behoort een BIJVOEGSEL. Bij deze Courant wordt verzonden N°. 63 blad 75) der Handelingen van den Gemeenteraad. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN doen te weten, dat ingevolge art. 2 der verordening, regelende de invordering der plaatselijke belasting op de honden, iedere houder van een oi meer honden, die aan de belasting onderhevig zijnverplicht is daarvan jaarlijks vóór of op den 31s,t0 Januari bij den Gemeente-Ontvanger aansifte te doen door inlevering van een behoorlijk ingevuld en door den aangever onderteekend biljetdat bedoelde invullingsbiljetten voor hel dienstjaar 1873 van lieden af kosteloos ten kantore van den Ontvanger verkrijgbaar zijn. Burgemeester en Wethouders voornoemd v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 21 December 1872. E. KIST, Secretaris. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, Vrijdag 27 December 1872, 's namiddags te een uren. Onderwerpen: 1°. Benoeming van een hulponderwijzer aan de openbare lagere school n°. 2 voor minvermogenden. (242) 2°. Idem van een kassier der Stads Bank van Lecning. (243) 3»." Idem van een Commissaris van bovengenoemde instelling bij periodieke aftreding. (244) 4». Idem van een leeraar in de wiskunde en cosmographie en van een leeraar in de natuurlijke geschiedenis aan de gemeente-instellingen voor hooger en middelbaar onderwijs. (248) 5'. Idem van twee leden in de commissie voor de Oudheidkunde, bij perio dieke aftreding. (219) 6". Idem van een ambtenaar belast met het toezicht op de honden, ter richlige invordering der honden-belasting. (241) 7». Voordracht betrekkelijk de bebouwing van de Ruine. (234) 8°. Idem betrekkelijk de oprichting van een schoollokaal op het terrein van de Baaihal. (233 en 233") 9». Verzoek van P. Schouten en Zoon, om een spoelvlolje te leggen in den Ouden Rijn. (235) SO0. Idem van W. Uoogenstraaten, om eene kolldoozing te maken in de Kerksteeg. (236) 11°. Idem van J. Van der Tas, ter bekoming van eene strook gronds in de Conscientieslraat. (237) 12°. Voordracht betrekkelijk de herstelling van de raadzaal. (238) 13°. Idem tot verkoop van het stadsjacht enz. (239) 14°. Idem tot onderhandsche verhuring van de woning boven het Telegraaf kantoor. (240) 15°. Verzoek van J. Essers, om in liet genot te blijven van de toelage hem vroeger verleend voor het doen van de aanmaningen bedoeld in de Wet van 6 Augustus 1864 (Stbl. n°. 89). (245) 16". Idem van het Bestuur der Typographische Vereeniging Lourcns Jansz. Coster, om het kosteloos gebruik der Gehoorzaal op 13 Januari e. k. (246) 17'. Idem van J. J. Werner om schadeloosstelling wegens de opheffing van zijne betrekking van leeraar aan de meisjesschool der 1* klasse. (247) 18°. Voordracht strekkende om Gecommitteerden tot de Administratie der Vereenigde Gast- en Leprooshuizen te machtigen om na 1 Januari 1873 uit de inkomsten dier instelling in de behoeften der administratie te voorzien. (251) 19°. Idem tot liet verlcenen van eervol ontslag aan den Geneesheer van het Caecilia-Gastluiis. (250) LEIDEN, 24 December. Blijkens eene hierachter voorkomende aankondiging van het bestuur van de lloll. ijzeren spoorwegmaatschappij zal met 1 Januarij 1873 eene wijziging worden gebragt in de dienstregeling tusschen Amsterdam en Rot terdam. Wij nieeuen daarop in liet hijzonder de aandacht te moeten ves tigen. Naar wij vernemen zal mevrouw Monbelli Vrijdag n. s.als wanneer de gevierde zangeres alhier in de //Barbier de Séville" zal optreden, door een eerewacht van studenten aan den trein van 3 u. 16 ra. uit 's Uage opgewacht en begeleid worden. Bij de heden-op het raadhuis gehouden verkooping van cokes zijn de volgende prijzen besteed: Hoogste prijs. Minste prijs. partijen van 10 hectoliters 4.60 4.50 50 e "23.- "22.50 j Blijkens een bij het dep. van koloniën ontvangen berigt van den gou- vernette van Suriname, van 20 November jl.was, zoowel naar het gevoe len der commissie van geneeskundig onderzoek en toevoorzigt als van den chef der militaire geneeskundige dienst, de algemeene gezondheidstoestand zeer gunstig. Wel deden zich onder de militairen te Paramaribo enkele gevallen van gele koorts voor, maar het was niet noodig daartegen bijzon- dere maatregelen te nemen, al achtte de gouverneur hel voorzigtigheidshalve noodig de kazerne te doen desinfecterenen aan den kommandant van het stoomschip de Amstel te vergunnen, zich met zijnen onderhebbenden bodem voor eenigen tijd van het station te verwijderen en in zee te kruisen. Het laatst verschenen nommer van Sempervirens bevat een schrijven van den heer Van lltille, te Gent, van 16 December, aan den redacteur, 1 den heer H. Witte, alhier, waaruit wij het volgende ontleenen: //Gij weet zoowel als ik dat het sedert de Haagsche tentoonstelling i 20 Sept. 1872, waar wij elkander het laatst ontmoetten, bijna geheel Europa door niet opgehouden heeft te regenen. Nu, Gent, ons bloemen- en plan- I ten-Gent, ligt, zoo ge weet, niet alleen laag gelegen, maar daarbij op de zamen- of ineeuvlocijing van Schelde en Lei, twee belangrijke rivieren, die ons een groot deel der waters, in het noorden van Frankrijk gevallen aanbrengen. Geen wonder dits dat wij al vroeg, zegge van over eene maand de buitengewone waterzwelling gewaar zijn geworden. Steeds klom dit hooger en hooger, en begonnen hier en daar stadsgedeelten en vooral bloemis- terijen er door geteisterd te worden. Heden, dit is sedert eenige dagen I reeds, staan niet alleen de kassen, maar ook deels of geheel de tuinen, 110 tot 75 centim. onder water bij Gloner, J. Verschaflelt. Baltièrc, Ver- Vaene, Yaubonttc. Spae, Larey, De Smet, enz. enz., en bij sommigen als bij Beeckman, staan de serren geheel en gansch onder water, zoodat men er niets meer van ziet. Dus alles dood wat men niet heeft kunnen redden, 't Is eene ellende waarvan ik u geen gedachte kan geven. Wat onzen horlus betreft, daar is het niet veel beter gelegen. Verledene week heb ik, met nacht en dag door de massa van werklieden en leerlin gen onzer tuinbouwschool te doen pompen, het water zoolang mogelijk uit de verwarmingsputlen en uit de kassen trachten te houden. Sedert Vrijdag laatst echter is de persing zoo lievig gewordendat de muren gescheurd zijn en het water ons overmeesterd heeft. Een uur nadien stond liet water niet alleen lot aan de vuurrooster, maar tot 0 m. 10 hoven de ketels. In- tussclicn klom het water aanhoudend, en daar ik voorzag dat het welhaast in de kassen zelfs, tot boven de zijdetabletten staan zou. heb ik alle onze lage serren gij kent ze doen ledigen, en de planten ervan zoo goed mogelijk in onze liooge serren, tusschen Palmen en Laurierboomen doen plaatsen. Dat moest u zien! welk een chaos! Het is verschrikkelijk, ik ben cr ziek van. Nu dacht ik ten minsten onze kostelijke planten eenig- sints gered te hebben, maar neen: het water kwam eindelijk ook in onze grootc en hooger geplaatste fournuizen, en van den anderen kant, onze kolen stonden ook onder water. Er bleef niets meer over dan groote stook- kagchels te doen plaatsen, en kolen met booten aan te brengen. Dit is nu zoo in gang, maar welken gang Verbeeld uOrchideën, Nepenthes, Maranta, Pavetta, Pandanus, Anaeclochihis, enz., dat, alles met onze rijke officineele planten- collcetie dooreen gemengeld, gestampt, met maar 5 a 6 graden warmte en dan nog welke warmte? droog, stuur, baarsch: het is om te wanhopen. In alle geval, zoo wij alle onze beste planten verliezen, zal ik mij niets te g1 verwijten hebben, ik heb alles gedaan wat doenlijk is. |i Wat mijne eigene woning betreft, sinds 10 dagen wonen wij in het wa ter! gelukkig dat wij beven plaatsen genoeg hebben, waar men ons liet noodige met kleine schuitjes aanvoert, dwars door den tuin. Sedert gistermorgen is het water bij ons (in den tuin) twee millimeters gevallen. Mogt het zoo voortgaan, en er zoo welhaast aan onze ellende een einde komen." In de te Utrecht gehouden vergadering van de "Ncdcrl. vereeniging ter beperking van openbare dronkenschap" is het reglement goedgekeurd, en een definitief bestuur benoemd, bestaande uit de lib. C. Th. Montjjn, le voorzitter, J. F. Schuld, 2° voorzitter, Marie J. J. Króllcr, secretaris, v. d. Water, penningmeester, van Maanen, v. d. Es, Landman, van Dam, I uit Woerden, en nr. Jac. v. Gigh, uit 's Uage. In eene te Amsterdam gehouden vergadering van aandeelhouders der Nedcrl. katoenspinnerij te Hengelo is besloten lot vvcder-opbouw van het in October afgebrande fabriekgebouw. De oud-kapitein der infanterie P A. Janssen is lid geworden van de redactie der Negen Gemeenten een blad, dal tweemaal 's weeks te Akkrum verschijnt. Op het Brasemermeeronder Alkemade, is Zalurdag morgen een schip persknecht, te Woerden te huis behoorende, over boord gevallen en verdron ken. De mail laat eene weduwe en een kind achter. j Te Bleiswijk is door het omvallen van een petroleum-laniaarii brand ontstaan in eene houwmanswoning. Een deel der woning en de stalling zijn afgebrand, en 7 paarden in de vlammen omgekomen. |jl Door den gemeenteraad van Nijmegen is tot leeraar in de Fransche

Leydse Courant | 1872 | | pagina 1