immcm UBANT. WOENSDAG 1-1 DECEMBER. V. 293, ST ADS-BERICHT E N. GROWDBELASTIMö. 1872. "s«x? v«. -^?3ir2s%si&gfë%&-. •*3r >*^Ci««spir /je Courant verschijnt dagelijks, Zon- en feestdagen uitgezonderd. De prijs der Cour anjs /.er vierendeel jaars f 3.franco p.p. 13.50/ met het Ferslay der Handelingen van den Gemeenteraad 3.35franco ƒ3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor i 2.50 jaart, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nornmers der Courant zijn verkrijgbaar rooi 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertentie» is van 1—4 regels J.—iedere regel meer 25 cents. Advertentiën voor DnitschlandOostenrijk en Zwitserland worden aitsluitend aangenomen door ÜAASENSTEIN VOGLEIi Expeditie-Kantoor van Advertentiën te Hamburg LubeckFrcuikfori a. M., Berlijn Leipzig, Dresden Breslau, Keulen, Stuttgart, Weenen, Praag, BazelZurich, St. (lallen, Genhie en Lausanne De BURGEMEESTER Hoofd van het Gemeentebestuur van Leiden, herinnert de belanghebbenden, die de toepassing verlangen van eene der bepalingen, vermeld in de artt. 28—31 der Wet van den 26,ten Mei 1870 Staatsblad n°. 82) betrekkelijk de grondbelasting, dat zij verplicht zijn van alle stichtingen, herbou wingen bij- of opbouwingenof gedeeltelijke vernieuwingenin de termen der wet vallende, binnen drie maanden, na de geheele of gedeeltelijke ingebruikstelling der gebouwenaangifte te doen bij het bestuur der gemeentewaar de eigendommen gelegen zijn, terwijl die aangifte, regtstreeks, zonder tussehenkomst van derden, dagelijks van tien tot drie urenmet uitzondering van Zon-en feest dagen ter Secretarie dezer gemeente kan geschieden. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. De Burgemeester voornoemd, Leiden, 20 November 1872. v. n. BRANDELER. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, Donderdag 12 December 1872, 's namiddags te twee uren. Onderwerpen Benoeming van een onderwijzer der 2e klasse aan de openbare lagere school n°. 2, voor onvermogende». (227). Benoeming van een lijdelijken hulponderwijzer aan de openbare school voor meer uitgebreid lager onderwijs der le klasse, voor jongens. (223). Benoeming van een onderwijzer in het teekenen en van een onder wijzer in de gymnastiek aan de openbare scholen voor lager en mid delbaar onderwijs. (224). Benoeming van een lid der Commissie van de bewaarscholen. (228). Benoeming van vier leden der Plaatselijkê Schoolcommissie. (231). Benoeming van een kassier der Slads-Bank van Leening. (230). Voordracht tot hel verleencii van eervol onlslag aan .1. J. Werner als leeraar aan de openbare school voor meer uilgebreid lager onderwijs der lc klassevoor meisjes. (229). Voordracht tot wijziging van art. 2 der Instructie van den gemeente architect. (219 en 219*). Staat van af- en overschrijving op de begrooting. dienst 1872. (225). Voordracht tot liet verleenen van afschrijving of restitutie van plaat selijke directe belasting, dienst 1872. (226). Vaststelling van het tweede suppletoir kohier der plaatselijke directe belasting, dienst 1872. Voordracht tot wijziging der Degrooting voor 1873. (232). 1». 1'. 3'. 4". 5°. 6». V. 9». 10». 11». 12». BINNEN LA N i)S«MIE BEUIGTEN LEIDEN, 10 December. Bij de heden op het raadhuis gehouden verkoojiing van cokes zijn de volgende prjjzen besteed Hoogste prijs. Minste prijs. partijen van 10 hectoliters 5. 4.50 n 50 "23.- 22.50 »100 e 45.45. Even als reeds een paar jaren, verscheen dezer dagen bij de firma I Jac. Hazenberg Corn'z. weder de Akademische Agenda. In een net linnen I bandjeverguld op snee, is het zeker voor ieder, die maar cenigzins hij de inrigtingen onzer hoogeschoolhoogleeraren of studenten belang heefteen bijna onmisbaar boekje. De uitgever heeft voorts als vroeger gezorgddat I bet door toevoeging cener agenda voor dagelijksche aanteekeningen als I rakboekje kan dienst doen. Door lagen prijs en keurige uitvoering beveelt bet zich zeer aan. Volgens het nieuwe ontwerp betrekkelijk de Amstcrdamsche kanaal maatschappij, wordt voor de terugbetaling der geleende 2va millioen uitstel Lcrleend tot ultimo December 1877, en voorts nog 3 millioen verstrekt, I mede tot ultimo 1877; de renten voor de geheele 5y2 millioen zijn berekend legen 4 pCt. Aan de maatschappij van" weldadigheid is door de jury van de »Ex- position universclle d'économie domeslique", le Parijs gehouden, hel groote I «ere-diploma toegekend voor de door die maatschappij ingezonden voorwer- I pen in hel belang van den' arbeidenden stand. - De krachtigste windstoot, gisteren te Utrecht waargenomen, was, des Jtnorsens tusschen en ii.iif II ure, van 80 kilogrammen drukking op den (vierkanten meier; aatv tien Helder, ten half il ure, i09 kilogrammen op Hen vierk. meter. liet stoomschip Conrad is den 7,len te Port.-Saïd aangekomen. De vaart door de Gouwe, tusschen Alphen en Boskoop, is sedert den 5"n nagenoeg gestremd door het zinken van een groot Belgisch schip, ge naamd Camille, met steen en lood geladen en bestemd naar Utrecht. Het schip zonk door toedoen van de stoomboot Noord-Holland n". 2, kapitein Verschuren, die met onverminderde vaart tusschen de Camille en een ander schip doorwerkte, ten gevolge waarvan het laatste op de Camille liep. De Camille zonk onmiddellijk en het andere schip bekwam groote schade. Door den waterstaat worden, in overleg met den burgemeester, maatregelen genomen om het gezonken schip weg te nemen. Te Rotterdam is, naar het Hbl. meldt, eene niet dagelijks voorko mende regtsvraag aanhangig. Een Russisch stoomschip is aldaar met eene lading tarwe aangekomenverzekerd voor alle gevaar. De lading zal echter zeer waarschijnlijk beschadigd zijn, omdat een matroos, tijdens de inlading waarschijnlijk slapende en zonder dal iemand het merkte, daarin bedolven is geraakt, zoodat een grooL gedeelte zoo niet de geheele lading door be dorven lucht doortrokken schijnt te wezen. Nu is de vraag: is de inlader, de kapitein, de geconsigneerde, of de assuradeur hier de schadedragende partij? Naar men verneemt helt men over om den kapitein verantwoordelijk te stellen wegens ongenoegzame zorg bij de iiilading en stuwage. Te Brielle zal in deze week aanbesteed worden de inwendige verbou wing van liet huis, in het voorjaar aangekocht, om daarin, ter herdenking vjn het 300-jarig feest van 1 April 11.een weeshuis te slichten voor kin- weren van zeelieden. Het weeshuis zal den naam dragen van "Gcnzeitge- sticht Wilhelmus van Nassouen." Te Hellevoetsluis zijn in den vorigen nacht gestrand drie schepen en een stoomboot; een dier schepen is met gekapte masten tegen de Marine haven gedreven. Van al de vaartuigen zjjn de opvarenden gered. Uit Amsterdam heeft zich den 4d,n December jl. heimelijk verwijderd zekere Mozes Benjamin Welstand, oud 46 jaren, medenemende eene sou» van 9700 aan bankpapier en 5 kassiersbriefjeslot een bedrag van ƒ11,128.22, welke som bent door een commissionair in effecten was toever trouwd om daarmede eene betaling te doen. Men vermoedt dat hij dit rijk niet heelt verlaten. Het decoratief van den Amslerdamschen schouwburg, dat bij den brand in den slads-tinimertnin werd vernield, was, naar men verneemt, voor ƒ30000 verzekerd. Volgens liet V. D. is de toestand van den kanonnier Melis van den Akker, die in 's rijks hospitaal le Utrecht verpleegd wordt, naar omstandig heden zeer gunstig. De ongelukkige heeft hij het bekende ongeval niet alleen zijne heide handen verloren, maar nog twee wonden bekomen, een in de horst en een in de zijde. De zorg, die aan hem besteed wordt, is buitengewoon; niet alleen wat tot zijne genezing strekken kan, maar ook wat hem genoegen kan verschaffen, wordt hem toegestaan. Daarbij komt nog, dal de man onder al zijn lijden zijn opgeruimdheid niet verliest. Men voedt de hoop, dat hij door liet ontvangen van twee kunsthanden in staat zal zijn zich zeiven eenigzins le helpen. Te Zwartsluis was men gisteren zeer ongerust over eenige visschcrs- schuilen, die voor hel losbreken van den storm in zee waren gegaan. Door de ambtenaren van Groesbeek, aangevoerd en versterkt door den adjunct-controleur, den sectiechef van Nijmegen, en den commies Bongaards, is op eene bende van 10 sluikers 42 liters spiritus aangehaald. Het belang rijkste van deze aanhaling was. dat drie smokkelaars, waarondpr twee be kende brutale sluikers, alsmede de voorlooper, werden aangehouden. Tc llarlingen ontstond Zaturdag avond een vrij hevige brand bij den bakker Aihardain de Bildtstraat. Ondanks spoedig aangebragle hulp mogt men er niet in slagen den brand eerder te biusschen, dan nadat het huis bijna geheel tot den grond was afgebrand. De brand was van binnen in huis ontstaan en de bewoners hadden er niet eerder iets van bemerkt, dah nadat de planken der bedstede, waarin zij sliepen, reeds door het vuur werden aangetast. De kerkeraad der lierv. gemeente te Groningen heeft besloten een hoofdelijken omslag in le voeren tot een bedrag van ƒ5000, ten einde uit de opbrengst, daarvan aan ieder der ,9 predikanten eene verhooging van traclement met ƒ500 uit le keeren, zijnde de resterende 500 noodig voor administratie enz. Voor de berekening van dezen omslag zijn de volgende grondslagen aangenomen. Het zielental der herv. gemeente bedraagt 27379. Belastbaar zullen zijn zij, die minstens een inkomen hebben van ƒ000 'sjaars. Hun aantal worilt geschat op 1400. Deze nu zullen in vijf klassen worden omgeslagen, te weten: 1» kl.300 zielen, betaalt I; 2» hl 300 z.. betaalt ƒ2; 3° kl., 300 z., betaalt ƒ4; 4» kl., 300 z.betaalt ƒ5; 59 kl.. 200 z betaalt ƒ7. Te Eindhoven is een conducteur van den staatsspoorweg van Luik op Eindhoven aangehouden, verdacht van verduistering eencr belangrijke gelds waarde. II;

Leydse Courant | 1872 | | pagina 1