LE1DSCHE C 0 OBAN T. 1872. cö iK DONDERDAG 5 DECEMBER. I téè^i Jws^ if S\ 288. He Courant verschijnt dagelijks. Zon- rn feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p.p. 3.50 f met het f erslag der Handelingen van den Gemeenteraad 3.35, franco p. j'ƒ3.85. Het verslap afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 'ijaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nummers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. Dc prijs der Advertentiën is van 1—4 regels 1.—. iedere regel meer 25 cents. Advertentiën voor Duitschland, Oostenrijk en Zwitserland worden uitsluitend aangenomen door IIAASENSTEIN VOGLER Expeditie-Kantoor van Adverteotiën te Hamburg LttbeckFrankfort a. Al.Berlijn Leipzig, Dresden Breslau, Keulen, Stuttgart, IVeenen, Praag, Bazel, Zürick, St. Gallen, Genève en Lausanne STADS-BERICHTEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS Van LEIDEN, Gezien art. 8 der Verordening van den 4<,<!D Mei 1872 (Gemeenteblad n". II); Doen te wetendat tot het laten inschrijven van nieuwe leer lingen, voor de openbare scholen voor nicer uitgebreid lager onderwijs, gelegenheid gegeven wordt: voor die der lc klasse, voor jongens, in het schoolgebouw op de Aalmarkt voor die der le klasse, voor meisjes, in het schoolgebouw op de Boommarkt voor die der 2' klasse, voor jongens, in het schoolgebouw in de Pie terskerkstraat voor die der 2" klassevoor meisjesin het schoolgebouw op de Dreê- straat en wel van den 9Jcn tot en met den 21sl"> December e. k., dagelijks (de Zondag uitgezonderd), des voormiddags van half negen lot negen uren, en op Woensdagen Zaterdag, daarenboven, van twaalf tot twee uren des namiddags. En geschiedt hiervan afkondiging door plaatsing in dc Leidsche Courant. burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 4 December 1872. E. KIST, Secretaris. lil N N EN LA IN DSCHE BEHIGTEN. LEIDEN, 4 December. In de maand November zijn binnen de gemeente Leiden geboren 118 kin deren, als: 55 zoons en 63 dochters, waaronder zijn begrepen 2 tweeling- geboorlen. Overleden 89 personen, als: 22 mannen, 13 vrouwen, 28 zoons en 26 dochters; daarenboven als levenloos aangegeven 9. Gehuwd: 44 paren. Naar wij vernemen is tot directeur van het akademisch ziekenhuis be noemd de heer G. J. A. van Tusschenbroekalhier. De minisLer van binnenl. zaken beeft ter kennis van belanghebbenden gebragt, dat de commissie, belast met hel examineren van ben, die eene acte van bevoegdheid als apolheker wenschen te verkrijgen, zitting zal hou den op Woensdag 11 December e. k. en volgende dagen te Amsterdam. Genoemde minister heeft ook ter algemeene kennis gebragt dat voor de dienst in de bedelaarsgestichlen Omnrerscbans en Vcenhuizen twee apothe kers kunnen worden benoemd; bij die le Ommerschans geplaatst wordt is bovendien belast met het pbarmaceulisch laboratorium. De jaarwedde te Ommerschans bedraagt /500, die le Veenhuizen ƒ562, beide met genot van I vrije woning en tuin. Zij die voor deze betrekkingen wenschen in aanmer king te komenmoeten zich vóór 20 December e. k. aan het dep. van I binnenl. zaken bij gezegeld adres aanmelden. Z. M. heeft goedgevonden te bepalen, dat tegen 1 Mei aanst. ecnige Itroepengedeelten van het leger zullen worden verplaatst of onderling van Istandplaats zullen verwisselen, en dat de bedoelde garnizoensveranderingen 1 lullen plaats hebben als volgt: le reg. inf., 2P bat., staf en 3C en 4C comp. I'an Deventer, lc en 2e comp. van Zwolle en 5e comp, van Assen, naar jleeuwarden; le reg. inf., 3e bat, staf en 4e en 5e comp. van Leeuwarden haar Zwolle, 2e en 3' comp. van Leeuwarden naar Deventer, ïe comp. vari IUetnvarden naar Assen; 3e reg. inf., le bat., le en 2e comp. van Neuzen haar Vlissingen, 3e en 4f comp. van Vlissingen naar Neuzen; 7e reg. inf., I1' bat. van Hoorn naar Nijmegen, 2C bat. van Utrecht naar Hoorn, 31" bat. han Helder naar Amsterdam, 4e bat. van Amsterdam naar Helder; 8e reg. M-, le bat., le en 2e comp. van Arnhem naar Doesborgh, 4C bat., staf en 2e en 5e comp. van Woerden naar Arnhem, depót, 2 compagniën, van ll'trecht naar Woerden; 2C reg. huz.lc en 2e esc. van Breda van 's Bosch, F en 4e esc. van 's Bosch naar Breda; 3e reg. huz., 2C esc. van Amsterdam haar Haarlem4e esc. van Haarlem naar Amsterdam4C reg. huz.2C esc. I'au Roermond naar Zutphenreg. veld-art.1 le batterij van Arnhem naar la, 12e batt. van Breda naar Arnhem; le reg. vest.-art.9e comp. van [Delft naar Brielle, 10C comp. van Brielle naar Delft, 5C en I3e comp. van hmsterdam naar Helder, 12' en I4C comp. van Helder naar Amsterdam; lfeg. vest.-art.1' comp. van Willemstad naar Gorinchcm, 10' comp. van [Sorinchem naar Willemstad, 2' comp. van Utrecht naar Naarden, 4e comp. 1,11 Naarden naar Utrecht; 3' reg. vest.-art.2', 3' en 8' comp. van Nijme- *aar Groningen, 6», 10' en 12' comp. van Groningen naar Nijmegen, 7' comp. van Nijmegen naar Grave, 14' comp. van Grave naar Nijmegen; reg. rijd. art., 2' batt. van Venlo naar Amersfoort, 3' bat. van Amersfoort naar Roermond; bat. min. en sap., het gehcclc bataiilon van Nijmegen naar Utrecht. Aan Z. K. 11. prins Alexander is door de Sneeker ijsklub Friso,waar van hij beschermheer is, een gouden schaats als insigne en een prachtig be werkt eerediploma aangebodenwaarvoor namens Z. K. II. is dank gezegd onder bijvoeging, dat hij bij een eventuele hardrijderij op schaatsen dezen winter, te Sneek zoude komen. De arrond.-regtbank le Brielle beeft de volgende voordragt opgemaakt lot vervulling der door het eervol ontslag van den heer J. W. Hein vace rende betrekking van procureur bij dat collegie: 1» mr. J. D. Veegens, te 'sGravenhage, 2°. B. van de Rovaerts, te Sommelsdijk; 3. T. O. Vervoorn, te Dirkslarid. Op eene gisteren te Amsterdam gehouden veiling van schilderijen van oude meesters en oudheden, afkomstig van het kasteel Ilpensteinheb ben o. a. de volgende schilderijen de daarbij gevoegde prijzen opgebragt. P. Aei'tsen, hoendermarkt540; Ferdinand Rol, Hollandsche familie in oostcrsche kleeding, ƒ399; Govert Flinck, 2 portretten, ƒ640; Frans Hals, dienstbode met een kind op den arm, ƒ4500, voor Duitsche rekening; Th. de Kcyser, portret, ƒ6300, voor Duitsche rekening. Onder de antiquitei ten, waarvoor hooge prijzen besteed zijn, komen de volgende voor. Een paar met goud en paarlen versierde handschoenen ƒ231een lederen wam buis 208; een tafelkleed (gobelin) ƒ251; zeven stoelen met gobelin be kleedsel (grootendeels vergaan) ƒ380. Wij vernemen, meldt het N.v.d. D., dat het lokaal /'Het Vosje" aan liet Rokin. te Amsterdam, is aangekocht door eene vereeniging van boek' handelaren, ten einde daar te vestigen een inrigling tot expeditie van pak ken en brievenuitsluitend ten dienste van den Nedcrlandschen boekhandel De bekende leden der internationale, J. S. van der Hout en F. S Sauer, te Amsterdam, zijn naar Londen vertrokken, om werk te zoeken dat zij bier niet meer vinden kunnen. Zij hebben hunne lamiliën achterge laten en aanbevolen aan de liefdadigheid hunner vrienden, die terstond een collecte hebben georganiseerd. Door het prov. gereglshof in Utrecht is een aanvang gemaakt met de behandeling van de zaak der drie beschuldigden in den bekenden moord te Heemstede. 49 getuigen moeten in deze zaak gehoord worden. Uil Renkum meldt men aan de IV. R. C.: Zondag avond is de omnibus, rijdende op den laatsten trein van bet station Ede naar Wageningen, be stolen geworden. De conducteur had liet brievenpakket met couranten, aangeteekende brieven enz om den grooten omvang, niet bij zich gehouden, maar in de ledig zijnde omnibus gelegd. In het dorp Bennekom komende, hield hij op en was niet weinig verbaasd en verschrikt toen hij zag, dat het portier openstond, de trede omlaag en het gansche pakket verdwenen was. De justitie doet onderzoek. Naar men uit Maastricht meldt heelt zich het berigt omtrent het omslaan eener veerboot te Borgharen gelukkig niet bevestigd. Naar men uit Brooklijn meldt zijn naar aanleiding van de aankomst van het slobmschip Rotterdam te New-York, een aantal Nederlanders ten huize van dén heer Burlage, Ned. consul, bijeengekomen, ten einde eene hulde le brengen aan kapitien Hus, bevelvoerder van de eerste stoomboot varende tusschen Rotterdam en New-York. Verschillende toasten werden uitgebragt op het welslagen der zaak. 's GRAVENHAGE4 December. De heer G. J. Middelbergh, thans ontvanger der directe belastingen te Brakel c. a.is benoemd tot ontvanger derzelfde middelen te Noordwoldec. a. Z. M. beeft goedgevonden den 2'° luit.-kwartiermeester D. J. Holshei- mer, van de landmagt in Ned.-Indiê, thans met verlof hier te lande, in zijnen rang over te plaatsen bij het le reg. infanterie. Z. M. de koning zal in den nacht van morgen op Vrijdag naar het Loo tcrugkeeren. De minister van binnenlandsche zaken zal Zaturdag aanst. geen gehoor verleenen. in de zitting van de tweede kamer van gisteren werd, bij het bespre ken van het lager onderwijs, met beirekking tot de openbare schotelt hoofd-

Leydse Courant | 1872 | | pagina 1