_ftc dagbladen deelen een aantal bijzonderheden mede omtrent zekere jiarv Cotton, waarvan onlangs melding werd gemaakt, als verdacht van B aantal vergiftigingen te hebhen gepleegd. Mary Cotton is thans 40 jaren oud en is op jeugdigen leeltijd gehuwd met zekeren arbeider W. Mow bray. met w'en ZÜ ce"'oe jaren le Plymouth geleefd heeft, alwaar zij vier kinderen ter wereld bragt, die allen stierven. Daarna vertrokken zij naar Soulh-Hattonalwaar in 1860 een ander kind, van 4 jaren, plotseling stierf, liet echtpaar trok vervolgens naar Hendon, alwaar in 1864 plotseling twee kinderen, de echtgenoot en de moeder der vrouw stierven. Het leven van al deze personen was verzekerd geweest. Al de sterfgevallen werden aan eene en dezelfde oorzaak, gastrische koortsen namelijk, toegeschreven. Hierop huwde de gevangene een man met name George Ward, die in Octo ber 1866 plotseling stierf. In Junij 1867 was de gevangene ten derden male gehuwd, en wel met een weduwnaar, die vijf kinderen had. De ge vangene had toen eene 9-jarige dochter. In 1866 en 1867 stierven plotseling deze dochter en vier stielkinderen der gevangene. Toen eenige der bloed verwanten van den echtgenoot hierover mompelden, verdween de gevangene plotseling uit de streek. Te vergeefs had zij gepoogd haren derden man te bewegen om zijn leven te verzekeren; hij wilde dit niet doen, en is de eenig overgeblevene van de vier echtgenooten der gevangene. In 1870 werd deze huishoudster bij Fredric Cotton, in Walbottle, wien zij, onder den raam van Mary Mowbray, huwde, terwijl haar derde man nog leefde, llaar vierde man was insgelijks weduwnaar en had twee kinderen, liet gezin vertrok, twee jaren geleden, naar West-Aucklandnabij Darlington, en aldaar stierf in September van het vorige jaar haar man, en gastrische koorts werd als oorzaak van den dood opgegeven. In Maart van dit jaar overleden plotseling twee kinderen; in April stierf Joseph Nattras, die in bet huis der gevangene woonde, en den 12,len Julij stierf de met de gevan gene laatst in het huis overgebleven persoon. Charles Edward Cotton. Elk dezer sterfgevallen verschafte aan de gevangene een klein geldelijk voordeel. FB AÏK R IJ K. [)e heer Thiers heeft in een gesprek met den prefect der^ Seine uitdruk kelijk den wensch te kennen gegeven dat spoedig mogt worden overgegaan tol den opbouw van het Parijsehe stadhuis. Hij drukte zich ongeveer aldus uil: behoudt de feestlocalenwant, hetzij republiek of monarchie. Parijs zal steeds de groote stad blijven, en altijd in staat moeten zijn niet alleen de beroemde mannen der geheele wereld, maar ook de souvereinen van Europa le ontvangen en wel op waardige wijze. Wanneer deze eer aan de republiek le beurt valt, waarom zou zij zich dan niet beijveren om aan de gasten een hunner waardig onthaal te bereiden? Le Bii-n public berigt dat de herleving van den handel en der nij verheid reeds geleid hebben tot eene merkbare verbooging der opbrengst van alle rijksmiddelen. Voorts meldt de Avenir National vernomen te hebben dal de onderhandelingen betreffende het handelstractaat met Engeland tot een gunstigen afloop zijn gekomen. Het betrekkelijke stuk was reeds ge- teel en al gereed; alleen de formaliteit der bekrachtiging door de beide regeringen ontbrak nog. De bisschop van Orleans heeft aan de directeuren der seminarien in zpe dioecese eene aanschrijving gerigt naar aanleiding der circulaire van den minister van onderwijs betrekkelijk de inrigting der middelbare scholen. Hij verzoekt aan die circulaire hoegenaamd geen gevolg te geven, en zegt: «De daarin door den minister aangegeven veranderingen zijn, voor zoo ver zij goed en doelmatig zijn, reeds sedert lang in uwe inrigting ingevoerd. En wat de radicale hervormingen betreft, wanneer de staatscommissie van toezigt op liet openbare onderwijs en de universiteit zich daar niet tegen verzeilen, zullen zij de studie der letteren vernietigen en een einde maken aan de hooge verstandelijke ontwikkeling van Frankrijk. Op dien weg muogt gij niet volgen. Behoudt en handhaaft in het wezen en in den vorm even als in de methode dal onderwijs, hetwelk Bossuet, Fénélon, Bourda- lonc, Massillon en alle groote geesten der zeventiende eeuw voor de kerk en voor Frankrijk het meest dienstige geacht hebben. De ouders uwer leer lingen zullen u daar dankbaar voor zijn; de kerk zal er u om zegenen en het land zal u daarom niet tellen onder zijne onwaardige dienaren." Wederom zijn vijf krijgsradenvoor de behandeling van het Parijsehe regtsgeding ingesteldopgeheven. Men verwacht dat het regtsgeding be treffende den opstand met het einde dezes jaars zal afloopen. Te Riom heeft een hevige brand gewoed in de gebouwen waarin de tabaks-fabriek was gevestigd en die aan de stad loebehooren. Een vierde der gebouwen is verbrandalsmede een groote voorraad van goederen. SPAHJE. De geruchten omtrent den nieuwen aanslag op het leven des konings verkrijgen door hetgeen bet Madridsche blad lberia daaromtrent mededeelt meer schijn van waarheid. Volgens het verhaal van de lberia, ook door ie overige dagbladen bevestigd, hebben twee manspersoneuachter de standbeelden van het nabij het koninklijk paleis gelegen Oosterplein ver scholen, op het oogenblik dat de koning aldaar voorbijkwam, een zwaar blok steen of marmer naar beneden gewenteld, met het doel om den ko ning daaronder te verpletteren. Het blok viel voor de voeten des konings neder, zonder hem in het minst le deren. De daders wisten te ontkomen, hij het neerwerpen van den steen hieven zijnaar men beweert, den kreet aanleve de republiek Naar men verneemt zullen de kosten tot herstel van het Escuriaal te Madrid ongeveer 40000 beloopen. Het denkbeeld was geopperd om deze som bijeen le brengen door middel van eene nationale collecte. Doch koning Amadens heeft verkozen het geheele bedrag uit zijn private beurs te bestrijden. OIIITSCULAIV!). De beide huizen van den Pruissischen landdag zullen den 21eD hunne wrkzaamheden hervatten. De Germania heeft een begin gemaakt met de openbaarmaking van het aangekondigde memorandum, hetwelk de onlangs in Fulda vergaderd geweest zijnde aartsbisschoppen en bisschoppen aan de Duitsclie regeringen hebben gerigt, betreffende de tegenwoordige gesteldheid der katholieke kerk in het Duitsclie rijk. Het eerste gedeelte van dit zeer uitvoerig stuk vult nagenoeg zes kolommen van genoemd blad. Volgens de inleiding zijn de katholieken in het algemeen door de tegenwoordige moeijelijklieden plolselijk, tegen alle verwachting, verrast geworden, en betreuren zij het ten diepste, dat er een strijd gezocht is, die zoo gemakkelijk vermeden had kunnen worden. Een vreesselijk onheil trof Zalttrdag jl. de wagonfabriek te Greifswald door het springen van den stoomketel. Dertien werklieden werden gedood en ruim een 100-tal meer of minder ernstig gekwetst; 73 hunner bevin den zich in liet ziekenhuis. De verwoesting, in de fabriek aangcrigt, is zeer groot. De twee zoons van prins Lnitpold van Beijeren, de prinsen Leopold en Arnolph, hebben een reis gedaan in het Noorden en hebben van daar eene uitgebreide verzameling medegebragt van dieren, planten en mineralen. Zij hebben zeven weken op IJsland doorgebragt, welk eiland zij in al zijne bijzonderheden hebben opgenomen. De prinsen zijn voornemens eerstdaags weder een reis naar het Oosten te ondernemen. Zij hebben de gewoonte geheel alleen te reizenzelfs zonder een bediende. TURKIJE. Volgens berigten uit Konstantinopel heeft aldaar eene hevige vechtpartij tusschen Turken en Perziers plaats gehad, waarbij de tusschenkomst der gewapende magt noodig was, door welke drie Perziers gedood, 30 gewond en een aantal gevangen genomen werden. PEH TKLKGKA VF. BERLIJN, 10 October. De grootvorst-troonopvolger van Rusland is gis teren avond te Stettin aangekomen en zette heden zijn reis voort naar Ween en. PARIJS, 10 October. Dc permanente commissie uit de nationale verga dering was heden vergaderd. Thiers woonde de zitting bij. Hij sprak over het beleedigen van de bedevaartgangers le Nantes en zeide dat het regt zijnen loop zal hebben, doch constateerde dal de feiten overdreven zijn voorgesteld. Hij keurde zulke handelingen af. die eene aanranding van de nationale gods dienst zijn. Larochefoucauld stelde de bedevaarten naar Lourdes en de reis van Gambetta op ééne lijn, en in antwoord hierop laakte Thiers scherp de redevoeringen en de theoriën van Gambetta; hij deed echter uitkomen dat het moeijelijk is particuliere banketten te beletten. Als een misdadige handeling qualificeerde Thiers het beweren van Gambetta, dat de natie in verscheidene kasten verdeeld is. Zulk eene theorie doet nadeel in het land zoowel als daar builen. Daarna laakte hij de aanvallen tegen de nationale vergadering; hij verklaarde haar le zullen doen eerbiedigen, en voegde er bij dat zekere republiekeinen vijanden van de republiek zijn en verhinderen dat zjj gegrondvest worde. Volgens Thiers is het mogelijk dat de republiek thans de magteloosheid der monarchalen aan den dag brenge. Hij gaf den conservatieven den raad zich te vereenigen op het onzijdig terrein der republiek, en beval eendragt aan. De heer Delprat nam acte van deze woorden en zeide dat zij in hel land een voortreffelijke uilwerking zullen hebben, maar dat daden vereischt worden: hij verlangde het ontslag van zekere maires. Thiers wees op de moeijelijkheid van dergelijke maatregelen van gestrengheid. Daarna werd door Thiers medegedeeld dat prins Napoleon zonder vergunning in Frankrijk gekomen was en dat dadelijk de minister raad, krachtens twee besluiten der nationale vergadering, houdende verval lenverklaring van het keizerrijk, den prins heeft doen aanzeggen dat hij het grondgebied moest verlaten, aan welk bevel is voldaan. NEW-YORK, 10 October. De heer Seward is heden namiddag overleden. Te Philadelphia is de republikeinsche meerderheid 21,919 stemmen sterk. Bij vonnis der arrond.-regtbank te Leiden van !1 October zijn de volgende veroordeelingen uitgesproken: P. v. d. B. en P. d. V, wegens mishandeling, de eerste tot twee geldboeten elk van 25 of subsidiaire gevangenisstraf van 5 dagen voor iedere boete, en de tweede tot geldboete van 12.50 of subsidiaire gevangenisstraf van 2 dagen. Keliouden Verkooping van onroerende goederen, in het lïceren-Logemenl aan den Burg, Vrijdag 11 October. Notaris Mr. J. L. Klaverwyden. Eene Bouwmanswoning, genaamd «Vredebest", met Koestal, Hooibergen enz., benevens verschillende partijen Wei- en Hooiland en Wateringen, een en ander gelegen aan den straatweg op den Hoogen Rijndijk, nabij de R. C. kerk van den Groenendijk in de oude en nieuwe Groenendijksche polders, ouder de gemeente Hazerswoude, Sectie A, n°s. 204, 205, 206, 208 tot 212. 485 tót 492. 496, 497. 499 tot 513, 645 tot 648, 650.651, benevens een gedeelte van n°. 494. 495. 498, 1188 en 1266. Kooper de heerC. F. W. Wiggers van Kcrchem alhier, ƒ53250. Een Woonhuis, met Tuin en Bleek veld, aan den straatweg, naast het voorgaand perceel. Sectie A, n°\ 1189. 1190 en de resterende gedeelten van n09. 494, 495, 498 en 1188. Koopster wed. B. Hoogeveen, onder Hazerswoude. 2025. Een Huis, waarin de Tappers-Affaire wordt uitgeoefend, met Erf en Boschje, gelegen aan den Hoogen Rijndijk, onder de gemeente Hazerswoude. Sectie A, nos. 1265 en 649 en hel resterend gedeelte van 1266. Kooper A. Koot, onder Alkemade. ƒ1700. Twee percelen Wei- en Hooiland, in het Oost-Langeland, onder dc gemeente Benthuizen, Sectie A, n»9. 11, 12 en 13. Koopster wed. B. Hoogeveen, onder Hazerswoude. ƒ6700.Twee percelen Wei- en Hooiland, in het Wcst-Langelandonder de gemeente Benthuizen, Sectie A, n,s. 71, 72, 73 en 74. Kooper de heer G. F. W. Wiggers van Kerchcm alhier, 3750. AKADEDIIE-AIEIJWS. PROMOTIE AAN DE LEIDSCIIE HOOGESCHOOL. Den lldM October de heer A. H. Brandt, geb. te Amsterdam, in de reg- ten, met lellingen.

Leydse Courant | 1872 | | pagina 3