LEIDSCHE COURANT. 1871 S\ 228. DONDERDAG 26 SEPTEMBER. ST ADS-BERICHT EN. HI;NNK;\I,AM->,SGI1K UKKIGTEN. T»' De, Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p.p. ƒ3.50/ met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad ƒ3.35, franco p. p. 3.05. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor /2.50 't jaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertentiën is van 14 regels f 1.iedere regel meer 25 cents. Advertentiën voor DnitschlandOostenrijk en Zwitserland worden nitslnitend aangenomen door HAASENSTEIN VOGLER Expeditie-Kantoor van Advertentiën te Hamburg, LubeckFrankfort a. M.Berlijn, Leipzig, Dresden, Breslau, Keulen, Stuttgart, Weenen, Praag, Bazel, Zilrieh, St. Gallen, Genh-e en Lausanne BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien liet adres van Jacobus Cornelis van Putten, goud- en zilversmid alhier, daarbij verzoekende om in zijn huis aan de Langebrug, n°. 95, een fornuisje te mogen doen plaatsen Gelet op art. 4 van het Koninklijk besluit van 31 Januari 1824 (Staatsblad n". 19); Doen te wetendat tot het hooren der eigenaars en bewoners van de naast bijgelegene en belendende pandenten opzichte der informaliën de commodo et incommodo, door Burgemeester en Wethouders zal worden gevaceerd op het Raadhuis dezer gemeenteop Maandag den 30,te" September aanst. 'svoormiddags te elf urenzullende de belanghebbenden verplicht zijn hunne bezwaren tegen dat verzoek op dien tijd in te brengen, terwijl, bij ver zuim daarvan, zij gehouden zullen worden zich legen de inwilliging niet te hebben verzet. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 25 September 1872. E. KIST, Secretaris. LEIDEN, 25 September. Wy vernemen nader dat de heer dr. C. K. Hoffmann niet is benoemd tot adsislent van proL Selenkazooals in ons voorlaatste nommer was ge meld, maar als conservator bij 's rijks museum van natuurlijke historie is aangesteld, ter vervulling der vacature, ontstaan door het overlijden van d'. J. A Herklots. In de vacature ontstaan (Jpor Jict vertrek van den ad sislent Marshall is nog niet voorzien. Het Haagsch genootschap tot verdedigiijg van den Cljristclijken gods dienst heeft den uitgeloofden eereprijs toegewezen aan dr. Julius Hartmann, pred. te Widdern (Wurtemberg), voor de door hem ingezonden verhandeling over het wezen der humaniteit Bij de van wege de commissie van administratie over de gevangenissen alhier heden gehouden aanbesteding van de levering der benoodigdheden tot onderhoud en verpleging der gevangenen, gedurende hei jaar 1873, is voor de volgende prijzen ingeschreven, als: aardappelen 2.73 per 50 kilogr. rundvlcesch 0.565 per kilogr., kalfsvleesch f 0.99 id., rundvet ƒ0.0997 id., boter ƒ1.GO id., gort ƒ0.1398 id., rijst ƒ0.21 id., groene erwten ƒ0.1199 id., groenten 0.0650 id., zout ƒ0.1350 id., peper ƒ0.80 id., azijn ƒ0.0750 per liter, petroleum ƒ0.2450 per kilogr., kaarsen ƒ0.66 id., groene zeepƒ0.3750 id., witte zeep ƒ0.50 id., scheerzeep 0.90 id., soda ƒ0 1 080 id koffijboo- nen 1.20 id., cichorie 0.16 id., siroop 0.37 id., zoetemelk ƒ0.0689 per liter, roode wijn ƒ0.79 id., steenkolen 1.40 per 100 kilogr., smeekolen t.20 id., coke ƒ1.79 id., stroo ƒ13.78 per 500 kilogr., korte turf ƒ0.69 per 2 hektol.lange turf ƒ0.38 id., zand ƒ0.54 per stère. Voor de levering der bureau-behoeften werd ingeschrevenHeil. schrijf papier 1' soort ƒ5.30 de riem, 2e soort 3.75 id., 3C soort 4 id., velin dito 1* soort 5.30 id., 2C soort ƒ4.50 id., 3' soort ƒ4 id., groot mediaan Holl. 1« soort 12.50 id., klein dito ƒ6.25 id., velin dito le soort ƒ12.50 id., klein dito f 7.25 id., postpapier 7.80 id., cnrdoespapier ƒ11.80 id., couvertpapier ƒ8.50 id., potlooden 0.65 per dozijn, stalen pennen le soort ƒ0.60 per gros, 2' soort ƒ0.40 id. Voor de levering van school- en leckenbehoeften werd ingeschreven: schrjjfcahicr gelijnd ƒ0.0344 per stuk, ongelijnd ƒ0.0334 id., velin kl. medi aan gel. en ongel 10.50 per riem, stalen pennen Perry n°. 120 ƒ0.60 per gros, inkt ƒ0.49 per flesch, wit krijt 1.30, griffels ƒ0.18 per 100 stuks, leijen n°. 6 ƒ0.12 per stuk, schoolboeken 16 pCt. korting, Holl. groot me diaan !4 per riem. velin dito ƒ14.40 id., papier sans fin ƒ0.35 per diam., getint 0.29 id., zwart krijt 2.90, gomelastiek ƒ0.15 per stuk. potlood houders en kokertjes 3. kleurstoffen ƒ0.25, penseeltjes ƒ0.02 per stuk; schakellijm 0.35 per flesch, Oost-Ind. inkt 0.25 per stuk, decalqueerpapier 0.20stroobordpapier 4.75tecken modellen 13 pCt. korting. Bij de tentoonstelling der Holl. maatschappij van landbouw te 's Ilage fijn voor veeteelt o. a. de volgende prijzen toegekend: veulenmerriënvoor ware tuig- of ploegpaarden, van vreemd of gekruist ras, 2e prijs D. M. 53n der Iloeff, te Gegstgeest; idem voor ligte tuig- en rijpaarden, 3C prijs W. A. G. graaf van Limburg Stirnm, te Warmond; spannen koets- of rij- tuigpaarden, niet ouder dan 7 jaren, 3e prijs N. J. Stallinga, te Leiden: rij- of zadelpaard voor weelde-gebruik en goed afgerigt, 2" prijs jhr. mr. D. T. Gevers van Endegeest: jonge paarden, geb in 1869, van inlandsch ras, 3e prijs G. Zirkzee, te Leiderdorp; prijs van het bestuur,jhr. mr. D. T. Gevers van Endegeest; idem, geb. in 1870, le prijs D. J. Ciggaar, le Sassenheim, 3C prijs A. van der Mcy. te Lisse; idem, van vreemd en gekruist ras, 3e prijs J. L. Hoos. te Leiderdorp; jonge paarden, geb. in 1871, van inlandsch ras, 3e prijs J Duyvenvoorde, te Voorschoten, prijs van het be stuur A. Ilouwaart, te Noordwijkerhout; idem van vreemd en gekruist ras, j lc prijs jhr. inr. D. T. Gevers van Endegeest; hengstenveiilens van vreemd of gekruist ras, geb. in 1872, lc prijs P. Vromesteyn, te Leiderdorp. Bij de vorige opgave moet nog gevoegd worden dat voor tafelbouquelten is toegekend de 3e prijs aan J. 0. Speet, te Leiden, en voor dc beste egge voor ligte gronden de 3e prijs aan de firma Valk en C". Men meldt ons: De waterboezem is dezer dagen, door den regen, in een etmaal Rijnl. voet gerezen. Nu de poldermolens malen is zijn stand tot maalpeil gewassen. De harde wind nogtans stnvvt het water op en de zuid-westelijke streek, waaruit hij waait, bevordert eemgermate den afvoer van water naar zee en het IJ. Bij den overal heerschenden overlast van water, wordt hel ophouden van den regen nog niet verwacht. Bjj kon. besluit van 18 Sept. jl. is de gemeente Bijssen aangewezen afs standplaats van een postkantoor, in werking te komen 15 October a s. Gedeputeerde staten der provincie Zuidhollaud hebben bepaald dat de verkiezing, ter vervanging van wijlen den heer mr. J. E. van den Broek als lid der provinciale staten van Zuidholland, zitting gehad hebbende voor het hoofdkiesdistrict Middelharnjs, en die als zoodanig in het jaar 1874 moest aftreden, zal plaats hebben op Dingsdag den 15den October, en wan- neer eene herstemming mogt worden vereiseht. deze zal geschieden op i Dingsdag den 29,lfn October. Naar wij vernemen, zegt het Vod., zal aan den heer Del Campo, ge naamd Camp, thans intendant der koninklijke paleizen, de verdere leiding der opvoeding van Z. K. H. prins Alexander worden toevertrouwd. Door den lieer dr. J. van Vloten is appèl aangeleeltend tegen het von nis door de arrond.-reglbank te Deventer onlangs tegen hem gewezen, zoo dat de zaak eerstdaags zal dienen voor het prov. gercglshof in Overijssel. Zalurdag 11. is het slofl'eljjk overschot van den heer W. H. Suringar, in tegenwoordigheid van vele belangstellenden, te Mettray ter aarde besteld. Daarbij werd het woord gevoerd door de predikanten Lanrillard en Erd- brink, door den heer mr. Domela Nicuwenhuis, lid van het hoofdbestuur der vereeniging tot zedelijke verbetering der gevangenen, en, namens de familie van den overledene, door den heer H. Suringar, uit Leeuwarden. Door te Mettray verpleegde jongelingen werd een iijkzang aangeheven. Tijdens hel verblijf der troepen in dc legerplaats te Milligen zijn van en naar het kamp bijna 44000 brieven verzouden, waarvan ruim9000onge- frankeerd. Naar men nit Iloelofsarendsveen meldt, heeft de teelt .van augurken, waarvan veel ingezouten naar Engeland wordt verzonden, aldaar ongeveer 500,000 opgebragt. Er komt aldaar grond te kort voor de teelt van dat artikel De X. R. C. meldt dat de persoon, die Zondag avond uit de gevan genis te Rotterdam wist te ontsnappen, gisteren nacht weder is.aangehou den. Aanvankelijk dacht men, dat hij reeds de grenzen had weten te bereiken, daar er geen spoor van hem te vinden was; doch nadat de com missaris van policie van het lc kwartier kennis had bekomen, dat op een zolder van hel pand van den heer P.. aan de Korte Hoogstraat, een vreemde man was gezien, en er toch bij zoeking niemand gevonden was, liet ge noemde ambtenaar het terrein afzetten, zoodat dc ontvluglte, die zich sedert op een zolder in de buurt had welen te verbergen, een deur in de Boymansslraat willende openen, op een der uitgestelde posten stuitte, en even daarna in de werkplaats van den heer N. is gevat. Ilij had zich in middels aan diefstal van eenige kleedingstukken van een der aangrenzende bewoners schuldig gemaakt en die aan het ljjf getrokken. Hij is weder naar zijn oude verblijfplaats overgebragt. Be Correctionele kamer der arrond.-regtbank te Amsterdam heeft don gewezen conducteur E. R. F. Dikkens schuldig verklaard aan den hem te laste gelegden bekenden diefstal van eenige aangeieekende brieven', inbou-

Leydse Courant | 1872 | | pagina 1