LEI 1871 H' IÉ. WOENSDAG 14 AUGUSTUS. ST ADS-BE RICHT EN. N°. 191. V-* De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der C'onrant is per viereni/eel janrs ƒ3.franco p.p. f 3.50; met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad ƒ3.35, franco p. p. 3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor /2.50 'sjaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertentiën is van 14 regels f 1.iedere regel meer 25 cents. Advertentiën voor DnitschlandOostenrijk en Zwitserland worden uitslnitend aangenomen door HAASENSTEIN &VOGLER, Expeditie-Kantoor van Advertentiën te Hamburg, LubeckFrankfort a. M.Berlijn, Leipzig, Dresden, BreslauKeulen, Sluttgart, Weenen, Praag, Bazel, Ziirich, St. Gallen, Geneve en Lausanne FAT EN T¥L ABEM. De BURGEMEESTER, Hoofd van liet Gemeentebestuur van Leiden, doet te weten, dat de ingevulde palentbladenover hel dienstjaar 1872 en 1873, voor de wijken 1. 2, 3 en 4, bij het Collegie van Zetters, in eene der vertrekken van het Raadhuis dezer gemeente, verkrijgbaar zijn dagelijks, met uitzondering van den Zondag, van des middags twaalf tot twee uren en wel tot en met den 17d"» Augustus eerstkomende, terwijl na bet verstrijken van dien tijd de onafgehaalde patentbladen van die wijken aan de deurwaarders der directe belastingen alhier, ter uitreiking, moeten wor den afgegeven, die, voor hunne moeite, mogen eischen tien cents zon der meer. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. De Burgemeester voornoemd, Leiden, 7 Augustus 1872. STOFFELS, Weth. 1. B. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, Donderdag 15 Augustus 1872, 's namiddags te twee uren. Onderwerpen 1". Benoeming van eenen hulponderwijzer aan de openbare school voor meer uitgebreid lager onderwijs der l« klasse, voor jongens. (131). 2". Benoeming van eenen hulponderwijzer aan de openbare lagere school n®. 1 voor minvermogenden. 137). 3*. Benoeming van twee leden van de Commissie voor het Akademisch Zie kenhuis. (139). 4®. Yoordracht van personen ter benoeming van leden voor het collegie van zetters van 's Rijks directe belastingen. (152). 5'. Verzoek van J. van Lilh, ter bekoming van gemeentegrond buiten de voormalige Wittepoort, ten einde daarop vier woonhuizen te bouwen. (140). 6®. Voordracht tot het verleenen van een credicl van ƒ3000.-—aan de Raads commissie in zake den aanvoer en de verstrekking van duinwater. (141) 7®. Verzoek van P. Koldermanom vergunning tot liet leggen van cenc stoep. (142). 8®. Voordracht tot vergrooting van de bewaarscholen in de Scheislraat en de Groenesteeg. (144). 9®. Voordracht tol oprichting van een tapgebouw ten behoeve van het in een gedeelte der gemeente toegepast Liernitrslelsel. (145). 10». Twee staten van af- en overschrijving op de gcmeentcbegrooting dienst 1872. (146 en 147). 11®. Voordracht betrekkelijk de aanstelling van eenen leeraar in de staats wetenschappen enz. aan de Hoogere burgerschool. (158). 12®. Rekening van ontvangst en uilgaaf der gemeente over 1871. (143). 13®. Rekeningen over 1871 van n. de Verecnigdc Gast- en Leprooshuizen; b. de Gemeente-Apotheek c. het H. G. of Arme Wees- en Kinderhuis; d. Vroiiwen-lvraammoeders. (149, 150 en 151). lÏÏNNKNLANDSC11K SSIGTK.Y LEIDEN, 13 Augustus. Op) Dingsdag 10 September aaust. zal, onder nadere goedkeuring, aan liet depart, van oorlog te 's Gravenliagebij inschrijving, in liet openhaar worden aanbesteed de levering van liet, voor de dienst van het jaar 1873, bij de landmagt benoodigd ordinair-, onderofficiers- en uitmonsteringlakcu. Tot de inschrijving worden toegelaten alle binnen liet rijk gevestigde fabri kanten zoowel zij die vroeger van hunne bevoegdheid om mede te dingen hebben doen bljjken, als zij die vóór 1 Sept. aanst. aan het depart, van oorlog, bij gezegeld adres, het verlangen te kennen geven om bij deze'aan besteding mede te dingen, onder overlegging van ccne verklaring van het bestuur der gemeente waarin hunne fabrieken gevestigd zijn, hoofdzakelijk bevattende, dat die inrigtingen in allen opziglc geschikt zijn om militaire lakens, van den aanvang af tot. de voltooijing toe. te vervaardigen. De voor de dienst van liet jaar 1873 benoodigde stoffen zijn: ordinaire lakens: C0000 meter donkerblaauw, in 15 percelen; 21000 meter licht- blaauw, in 7 percelen; 5000 meter groen, in 2 percelen. Onderofficiers- lakens: 3600 meter donkerblaauw, in 6 percelen; 2400 meter lichtblaauw, in 6 percelen; 350 meter groen, in ée'ne partij. Uilmonsteringlakens: 1200 meter geelin 4 percelen420 meier roodin 2 percelen75 meter licht blaauw in ééne partij. Lakens, bestemd voor het koloniaal werfdepot: 3000 inelcr donkerblaauw keper, 2000 meier grijs keper, 50 meter licht blaauw uitmonstering, in ccne partij. Heden middag viel al spelende op de Bloemmarkt een knaapje in het water, liet zoontje van den custos der akademic. Het zou zeker verdronken zijn, indien niet de heer W. F. Menzel zonder aarzeling er bij was gespron gen; hij mogt cr in slagen het van den groud af te haten en behouden aan wal te brengen. Heden zijn de miliciens der ligling van 1868 en 1869 behoorende lot het reg. grenadiers en jagers en de acht regimenten infanterie bij hunne corpsen (in activiteit opgetreden, om daarbij gedurende dertig dagen onder de wapenen te verblijven. De algemeene vergadering van de Ned. vcreeniging ter verstrekking van dadelijke hulp aan min bezoldigde onderwijzers en tol bevordering ecner voortdurende verbeiering der onderwijzers-iraclemenlen zal dit jaar gehouden worden te Utrecht, in liet gebouw voor kunsten en wetenschap pen, op Zalurdag den 245,CD Augustus e. k. Bij gelegenheid van een te Brussel gehouden wedstrijd, uitgeschreven door de vereeniging »De jonge looneellief hebbers" aldaar, is de tweede gou den medaille en 500 frs. toegekend aan de vereeniging "llooger zij onsdoel," van Amsterdam, en eene zilveren medaille aan de kamer »Braga" van Gro ningen. Betreffende liet kamp in de Wiesselsclie heide, alwaar de nationale schietwedstrijd van den Nedcrl. weerbaarheidsbond plaats heeft, vermeldt men dat de inrigting van het kamp uitmuntend voldoet; de regeling is een voudig maar gemakkelijk. Het geheel feit nagenoeg 350 tenten. Bij het schieten op 400 pas is de eerste prijs behaald door het sclierpschulterscorps uit 's Ilage, de tweede prijs door dat uit Rotterdam. De eerste prijs voor de meeste punten is behaald door den 1®" luit. van der Grient, van laatst genoemd corps. De wel eerw. lieer G. G. Bongaerts, deken van Rotterdam en pastoor te Kralingen, mogt dezer dagen het voorregt genieten den dag te herdenken waarop hij vóór 50 jaren tot priester werd gewijd. Zoowel van zijne ge meente als uit Rotterdam ontving hij talrijke blijken van belangstelling. Z. M. de koning benoemde lietn tot ridder der orde van den Nederl. Leeuw. De jubilaris is reeds meer dan 40 jaar op zjjne tegenwoordige standplaats werkzaam. Te Rotterdam is Zondag middag op de hoogte van het Kralingsche Veer ccne roeiboot, waarin 4 man zich bevonden, omgeslagen door hel bui tengewoon onstuimige weder, dat den gauschon dag in deze omstreken heeft gewoed. Eene andere roeiboot, in de onmiddellijke nabijheid zijnde en met 3 personen bemand, mogt het gelukken 3 van de 4 te redden, doch de vierde is in de diepte verdwenen. Een man van de equipage der stoomboot op Dordrecht varende, heeft zich nog te water begevendoch zonder gunstig gevolg; liet heeft zelfs veel moeite gekost te verhoedendat hij zijnemensch- lievende poging mei den dood moest bekoopen. Om eene boot van de stoom boot uit te brengendaartoe was bij de hooggaande golven gecne moge lijk beid. Van de stoomboot Johan de Hit, varende tusschcn Rotterdam en Dordrecht, is eergisteren avond een 20jarig matroos over boord geslageu en verdronken. Te Moordrecht is gisteren morgen op de bouwhoeve Akkeroord, toe- behoorende aan den lieer J. B. Snelleneen hooiberg afgebrand. De winter voorraad voor 40 koeijen is daardoor verloren gegaan. De Amsl. C. meldt liet volgende: Naar wij vernemen, is hier een vergadering van leden der Internationale gehouden, en hebben deze, ten getale van cenige honderden, na afloop der bijeenkomst, zich hegeven naar de woning van den burgemeester om hem een adres te overhandigen, hou dende klagtcn over de hoogc huurprijzen der woningen, over den uitvoer van vee en andere levensmiddelen naar het buitenland, enz. enz. Daar de burgemeester zich niet in de stad bevond, werd het'verzoekschrift door een der Internationale-mannen ter hand gesteld aan een der agenten vanpoiicie, welke voor de woning des burgemeesters hadden post gevat, als maatregel van voorzorg, toen bekend was geworden, welk bezoek het hoofd van het gemeentebestuur te verwachten had. Zijn wij goed onderrigt, dan verzocht de Internationalistische woordvoerder dat men hein den oudsten der aanwe zige policiedienaren zou aanwijzen, en toen hieraan was voldaan, ver trouwde hij dezen hel document toe. Op hel Kaasplein, bij Rerahranilts Standbeeldging het gezelschap uileen.

Leydse Courant | 1872 | | pagina 1