LMDS CHE COURANT. IV. 187. OPROEPING 1871 VRIJDAG 9 AUGUSTUS ST ADS-BERICHT EN. in werkelijken dienst, van miliciens-verlofgangers der lichtingen van 1868 en 1860. G i AA E A LA A DSCi IE BERIG TEN. PATSIT B. Is B 35 W. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel janrs ƒ3.franco p. p. 1 3.Ml met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad 3.35, franco p. p. ƒ3.85. Hei verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 12.50 's jaars, huiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertentiën is van 1—4 regels f 1.—. iedere regel meer 25 cents. Advertentiën voor ünitschlandOostenrijk cn Zwitserland worden nitslnitend aangenomen door IIAASENSTEIN VOGLEIt, Expeditie-Kantoor van Advertentiën te Hamborg, Lubeck, Frankfort a. JA, Berlijn, Leipzig, Dresden, Breslau, Keulen, Stuttgart, Weenen, Praag, Bazel, Zurich, St. Gallen, Genève en Lausanne DE BURGEMEESTER VAN LEIDEN, Gezien de Circulaire van den lieer Commissaris des Konings in de pro vincie Zuid-Holland, van den 17Jen .luli 1!., A, N°. 5240/1 (2e afd.), Pro vinciaalblad N". 54 Brengt ter kennis van de belanghebbenden dat, bij Zr. Ms. besluit van den 295teD Mei jl.N°. 2de Heer Minister van Oorlog is gemachtigd om tot het houden van praclische oefeningen in de legerplaatsen te Zeist en te Milligen en van najaarsoefeningen in het algemeen, te dezen jare in wer kelijken dienst op te roepen de hierna vermelde miliciens-verlofgangers, onder bepaling dat de opgekomen infanteristen vóór ol op den 17deQ Sep tember, en de opgekomen artilleristen, zoodra zij uil het kamp terugkeeren of gedurende 30 dagen in activiteit zijn geweest, in liet genot van groot verlof zullen worden hersteld dat ten gevolge daarvan genoemde Minister de vereischte bevelen heeft uitgevaardigd tot het oproepen in werkelijken dienst: tegen den 27"lfn Juli e. h. van al de miliciens-verlofgangers der lichting van 1868 van het korps Pon tonniers en van het 2e en de helft van die van het le regiment Vesting artillerie tegen den 13dea Augustus e. h. van al de miliciens-verlofgangers der lichtingen van 1868 en 1869 van het regiment Grenadiers en Jagers en van de overige regimenten Infanterieen tegen den 22steD Augustus daaraanvolgende van de overige miliciens-verlofgangers der lichting van 1868, van het le, en van allen van dezelfde lichting van hel 3e regiment Vesting-artillerie met bepaling dat de manschappen der lichting van 1868, zoo van de infanterie als van de artillerie, die vóór den l"6" Augustus dezes jaars gehuwd zijn, ditmaal buiten oproeping worden gelaten; dat mitsdien bedoelde miliciens verplicht zijn zich. voorzien van al de voorwerpen van kleeding en uitrustingdoor hen b'j hun vertrek met groot verlof medegenomen, alsmede van hunne verlofpassen en zakboekjes, op het bepaalde tijdstip bij hunne korpsen te bevinden; dat aan die miliciens, welke, hetzij daartoe verpligt of op hun verlangen, zich rechtstreeks naar hunne korpsen begeven, nadrukkelijk wordt aanbe volen om te zorgen, dat zij op den 27s,eo Juli, of op den IS0™ of 22s,f° Augustus aanstaande, naar gelang der categorie waartoe zij behooren, des namiddags vóór vier nren, bij hunne korpsen zijn aangekomen; dat den overigen in detachement te vereenigen miliciens van het 2le regiment vesting-artillerie en van het korps Pontonniers wordt gelast, op Zaterdag den 27 Juli aanstaandedes voorniiddags le half twaalf, tegen woordig te zijn aan het lokaal van hel Provinciaal Bestuur te 's Gra- venhage dat de miliciens, die meer dan dertig kilometers moeten afleggen, van het gewone reisgeld tot aan de plaats van bestemming zullen worden voor zien, tot de uitbetaling waarvan ter Secretarie wordt gevaceerd gedurende twee of drie dagen vóór den tijd tot de opkomst bepaaldvan 's voormid dags 10 tot 's namiddags 2 uren; en eindelijk, dat, bijaldien ziekte of andere wettige redenen hen mochten verhinderen aan deze oproeping te voldoen, zij daarvan tijdig ter plaatselijke Secretarie behooren kennis te gevenin het eerste geval onder overlegging «ener geneeskundige verklaring. En ten einde niemand hieromtrent onwetendheid zoude kunnen voorwen den, geschiedt hiervan openbare kennisgeving door aanplakking en door plaatsing in de Leidsche Courant. De Burgemeester voornoemd, Leiden,, 25 Juli 1872. v. d. BRANDELER. den afgegeven, die, voor hunne moeite, mogen eischcn tien cents zon- der meer. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. De Burgemeester voornoemd, Leiden, 7 Augustus 1872. STOFFELS, Weth. 1. B. II De BURGEMEESTER, Hoofd van het Gemeentebestuur van Leiden, doet te welen, dat de ingevulde patentbladen, over het dienstjaar 1872 en 1873, voor de wijken 1, 2, 3 en 4, bij het Collegie van Zetters, in eene der vertrekken van het Raadhuis dezer gemeente, verkrijgbaar zijn dagelijks, met uitzondering van den Zondag, van des middags twaalf tot twee uren en wel tot en met den 17dr" Augustus eerstkomende, terwijl na het verstreken van dien tijd de onafgehaalde palenthladen van die wijken aan de deurwaarders der directe belastingen alhier, ter uitreiking, moeten wor- LEiDEN, 8 Augustus. Heden 8 Augustus was het 25 jaren geleden dat de heer dr. F. C. .1. van Goens zich als leeraar aan de VVaalsche gemeente alhier verbond. Gaf die dag den waardigen man ongetwijfeld sloffe tot aangename herinnering, ook de gemeente zag met genoegen terug op de dienst, door hem gedurende dat tijdsverloop in haar midden vervuld; door zijne tijdelijke afwezigheid werd zij echter verhinderd hem hare erkentelijkheid te beluigen. Door de Staatscourant wordt medegedeeld het verslag betreffende den aanleg van staatsspoorwegen van 1 Januarij tot 30 Junij 1872. Hetgeen andere jaren zelden of nooit plaats had, gebeurt thans op grootc schaal. Uit Gelderland worden belangrijke verzendingen gedaan van aardappelen naar Engeland. Anders bepaalde zich de uitvoer alleen van vroege aardappelen tot die uit het Westland, Rijnsburg en nog eene enkele plaats. Welke producten, vroege of late, schijnt thans, voor den uitvoer, de vraag niet meer te zijn. Op verzoek van het Russische gezantschap deelt de Staatscourant het volgende mede: "Het heelt Z. M. den keizer van Rusland behaagd op voordragt van den minister voor de volksverlichting te bevelen, dat alle handschriften van Peter den Groote bijeen verzameld en in druk uitgegeven zullen worden, te weten: zijne eigenhandig geschreven of door hem onderteekende brieven beslissingen, instructiën, aanmerkingen op of verbeteringen in geschriften en vertalingen van andere personen enz. Z M. heeft met de uilvoering van deze onderneming liet ministerie voor de volksverlichting belast. »De arebiven des rijks en der regering bevatten een aanzienlijk aantal brieven en schrifturen van den grooten monarchmaar zeer vele van die stukken, cn daaronder van hoogst gewigtigen inhoud, bevinden zich in familie-archiven en in handen van bijzondere personen. Het met de uitvoo- ring van 's keizers bevel belaste ministerie voor de volksverlichting lieeft de eer, alle personen, die in het bezit van brieven of andere originele geschrif ten van Peter den Groole zijn, beleefdelijk te verzoeken om hunne verlichte ondersteuning aan de onderneming te verleenen, door mededeeling van die geschriften aan het ministerie te doen, met opgave of dezelve reeds gedrukt of nog niet gedrukt zijn, opdat afschriften daarvan zouden kunnen worden vervaardigd. De paketten moeten regslreeks aan het adres van het ministerie voor de volksverlichting toegezonden worden. "Hel ministerie voor de volksverlichting acht hel hierbij van zijnen pligt ter openbare kennis te brengen: 1 dat alle ingezonden brieven en schrifturen van Peter den Groote aan de eigenaars daarvan onbeschadigd en binnen den door hen zeiven te be palen termijn teruggezonden zullen worden, en, zoo door hen geen termijn voor de terugzending bepaald is geworden, niet later dan twee maanden na ontvangst der schrifturen, zoo mogelijk nog vroeger; "2°. dat aan het hoofd der ingezonden schrifturen van Peter den Groote, of elders op eene geschikte plaats in dezelve, de namen der respective inzen ders gesteld moeten worden »3'. dat die personen, welke brieven ol geschriften van Peter den Groote inzenden ten einde gedrukt te worden, een op hunnen naam gesteld exem plaar van het uit te geven werk zullen erlangen, ter herinnering van limine medewerking tot een voor de geschiedenis des vaderlands zoo gewigtig werk 'li*, dat aangaande de resultaten van deze oproeping om de vier maan den een kort verslag door middel der dagbladen openbaar gemaakt zal worden." Door het prov. geregthof in Noordholland is H. J. A. Bos, metselaar le Amsterdam, schuldig verklaard aan moedwilligen doodslag, gepleegd op .1. F. Dittmac, en, met toepassing van verzachtende omstandighetkn

Leydse Courant | 1872 | | pagina 1