gestoken en met bengaalscli vuur de geheele s'.oet verlichtHel geheel is in de beste orde afgeloopen. Te Amsterdam is Vrijdag 11. een man, werkzaam in het entrepot-dok, ten gevolge van de hitte, bezweken. Ook onder Mijnsheerenland is een man, die op het land werkte, omgekomen. Donderdag 11. is onder 'sPrin- senbagc een arbeider onder het korenmaaijen plotseling doodgebleven. Vrij dag is te Ginneken een arbeider mede bij hel korenmaaijen bezweken en een arbeider, die naar den akker ging om te werken, onderweg plotseling overleden ten gevolge van de hitte Verschillende landbezitters in de provincie Utrecht laten hunne arbeiders van 's middags 12 tot 4 in het open veld niet meer werken. Evenwel zul len zij niet in hun loon gekort worden. Omtrent een dezer dagen te Amsterdam voorgekomen geval van moord, verneemt het N.v.d. D. uil goede bron. dat de vermoedelijke dader, een steenkolenschipper, zich sedert eenige dagen in hechtenis bevindt. De man en zijne vrouw waren, zoo het schijnt, gedurende hun 42 jarig echtelijk leven gewoon zich van tijd lot tijd te bedrinken, hetwelk steeds op hevige twisten uitliep. Zondag 21 dezer, terwijl hun schip in den Singel bij de Stroomarkt lag. was dit wederom het geval. De vrouw had zich in een hall' bewusteloozen toestand te bed gelegdde man zou toen een bedde- plank opgenomen en haar daarmede aan beide zijden van het hoofd hevige slagen tocgebragt en vervolgens bij de haren uit het bed gesleept hebben. Dit schijnt den dood ten gevolge gehad te hebben. De vermoedel jkp dader ontkent alle schuld. In het artillerie-kamp te Zeist is Zatnrdag 11. een ernstige brand uit gebroken. De brand schijnt ontstaan in een niet bewoonde hutde oorzaak is onbekend. Door de vlammen zijn 26 hutten der mineurs en 10 tenten vernield. Te Itijsbergen is in de vorige week een zoo zwaar onweder met storm gevallen, als bij geen menschengeheugenis was waargenomen. Onder scheidene hoornen werden omver geworpen en een zeer aanmerkelijk deel der oogst vernield. De windstorm was van hagelslag vergezeld, zoodat in menige woning de glasruiten werden verbrijzeld. De hagel was in zoo groote mate gevallen dat men den volgenden morgen nog in sommige hoe ken de hagel vond liggen. Door burgemeester en wethouders van Leeuw arden is aan den gemeen teraad ingediend cene voordragt tot benoeming van een praeceplor aan het gymnasium, waarop geplaatst zijn de hh.W. F. H. Coenen, candidaal in de letteren aan de hoogesckool te Utrecht; J. M. J. Valelon. doctorandus in de letteren aan de hoogeschool te Groningen, en W. T. A. van Dam, idem te Leiden. 's GRAVEN 11 AGE. 29 Julrj. Z. M. heeft vergunning verleend aan J. W. Hofman,oogarts" en. chi rurgijn te Groningen, tot het dragen van het herinneringskruis van ver diensten voor vrijwillige verpleging van gewonde en zieke krijgslieden in den oorlog van 1870/71. hem door den groothertog van Baden geschonken, en aan 11. H. Batta, doctor te Maastricht, tol het dragen der versierselen van ridder der orde van Gregorius den Groote, hem door den Paus ge schonken. Men verneemt dat tot ridders der orde van de Eikenkroon door Z. M. den koning, groothertog, zijn benoemd de heeren: F. A. Ludwig. paarden arts der lc klasse bij het reg. huzaren alhier, en B. Tweedy, inspecteur van de loopende dienst en der stations van den Rijnspoorweg te Utrecht. Naar men verneemt zijn in het corps diplomatique de volgende mula- tifen gekomen; jhr. M. 1. L. J. H. A. Hcldewier, minister-resident aan het hof van Italië, is benoemd tot gelijke betrekking aan het hof van Turkije. Mr. W. F. H. von Weckherlinsecretaris van legatie bij het hof van België, is bevorderd tol zaakgelastigde, om als zoodanig Z. M. den koning te ver-, tegenwoordigen bij het hof van Italië. Voorts zijn de hh. M. Rochussen en Gerieke van llerwijnen Jr. bevorderd tot secretarissen van legatie. Tot burgemeester der gemeente Klimmen is benoemd de heer J. Schoen makers. en tot burgemeester der gemeente Meppol de heer K. E. Borger, onder toekenning van eervol ontslag als burgemeester der gemeente Hcveltc. Door Z. M. zijn benoemd: tot griffier der arrond.-reglbank te Leeu warden de heer mr. R. Binkes, thans griffier der arrond.-reglbank te Hec- renvecn: tot kantonregter te Heusden dc heer jh'. mr. G. W. Mollerus, thans griffier bij het kanlongeregt te Zaltbommcl; lot griffier bij hel kan- tongeregt te Zallbommel de heer mr. F. Uytlenboogaart, thans griffier bij het kanlongeregt te Enkhuizen. Z. M, heeft goedgevonden de schonlcn-bij-nacht A. F. Siedenbnrg en .1. van der Meersch, de kapiteins ter zee A. J. Kroef en P. Toulcnhoofd en den kapitein-luit. ter zee D. L. Feldmannter zake van langdurige dienst op pensioen te stellenonder dankbetuiging aan de beide vlagofficieren voor tuinne goede en langdurige diensten, en te bevorderen: lol schonl-bij-nacht, den kapitein ter zee J. P. G, Muller; tot kapitein ter zee, de kapitein-luitt. ter zee H. P. Klerck.1. K. van de Kruysse Pilaar en N. M. J. Kroeltot kapitein-luit. ter zee, de luitt. ter zee I' kl. D. A. Coomans de Ruiter, D. Schuurman, J. M. Broers. jhr. II. 0. Wichers en jhr. A. C. van llaeften; en tot luit. ter zee le kl.de luiit. ter zee 2C kl. A. P. llooghwinkcljh'. J. de Jong van Beek en Donk, J. G. .1. Spanjaard en R. II. .larman. Z. M heeft goedgevonden den le luitenant der inf. F. A. de Perpon- j cl,er, thans op non-activiteit, weder in active dienst te plaatsen, met bepa ling dat hij zal worden ingedeeld bij het reg. grenadiers en jagers, waarbij hij laatstelijk diende. -• Z. M. heeft bij liet personeel van de geneeskundige dienst der land- magt benoemd en aangesteld tot officier van gezondheid 2e kl. den officier van gezondheid 3 kl. F. van Leeuwen van gemeld personeel. Voorts heeft Z. M. benoemd tot 2 luit. hij het 5* reg. int', den sergeant-titulair F. van Grossenvan het 7' reg. Z. K. 11. prins Frederik is Zatnrdag avond ten 8 ure uit Duitschland teruggekeerd en op hel Huis de Paattw aangekomen. Z. K. 11. de prins van Oranje, generaal-inspeeteur van het wapen der cavalerie, is dezen morgen naar Zulphen vertrokken, ten einde aldaar en te Deventer de verschillende escadrons van het 4e reg. huzaren te inspecteren. Naar aanleiding eener oproeping in de dagbladenvereenigde zich Za tnrdag in Diligenlia een 50-tal vereerders van den staatsman Thorbecke, ten einde eene Haagsche sub-commissie te benoemen om zaam te werken tot het daarstellen van een huldeblijk ter nagedachtenis van dien staatsman, overeenkomstig de besluiten der algemeene vergadering te Utrecht. Men besloot dc 14 oproepers tot leden le benoemen, en deze zich zelve te laten aanvullen met een 8-tal leden. Zes dier leden werden alsnu door den voor zitter voorgedragen en benoemd, terwijl de beide overige nog later door de commissie zullen worden gekozen. Het vonnis der Haagsche regtbank waarbij de 30-jarige bonw mans- zoon S. v. d. V. tot drie dagen gevangenisstraf is veroordeeld, omdat hij op 1 April jl.op het erf zijner moeder te Honsholredijk, gemeente Naaldwijk, aan twee personen met een dorschvlegel slagen toebragt. is, wat den vorm betreft, door het prov. gereglshof vernietigd. Het hof heelt beslist, dat ten deze aan geen nooddwang kon worden gedacht, maar dat de ongepaste wijze, waarop door eene menigte mensehen verzocht werd dat de vlag zou worden uitgestokenhet opleggen van eene veel zachtere straf, dan bij de wet wordt bedreigdnoodig maakt. De appellant is aan het hem ten laste gelegde schuldig verklaard en veroordeeld tot betaling van twee geldboeten elk van ƒ15 of subsidiaire gevangenisstraf van twee dagen voor iedere boete. -- In eene der wachtkamers, levens restauratiezaal, van het Rijnspoor station alhier stond Zatnrdag avond het geheele personeel, werkzaam aan het station, geschaard, ten einde hunnen chef. den heer Kemps, bij gelegen heid van diens benoeming tot ridder der Eikenkroon-orde, een huldeblijk te brengen. Toen die heer omstreeks II ure de zaal binnentrad werd hij met een driewerf hoera begroet terwijl het muziekcorps van het alhier in gar nizoen liggend reg. huzaren, dat zich. daartoe aangezocht, op het plantsier bevond, fanfares aanhief. Een der beambten van het goederenbcslelkantoor trad uit hun midden op, sprak eenige hartelijke woorden van gelukwen- sching lot den heer Kemps, onder aanbieding levens uit naam van het ge heele personeel van een prachtig in rood gebonden album met hunne por tretten. De heer Kemps betuigde zijnen dank en beval zich in de voort durende vriendschap van zijn personeel aan. Daarna vereenigde men zich zoowel van den eersten beambte af lot aan den kruijer of besteller, aan een vriendschappelijk souper, waarbij het aan toespraken niet ontbrak en dat werd opgeluisterd door bovengenoemde muziek. Vrijdag namiddag ging A. v. S., die dagelijks, van Schipluiden met een schuitje, afgetapte melk hier aanbragt, welk schuitje beurtelings door hem en door zijn trouwen hond getrokken werd, huiswaarts, en zeeg, aan het lijntje loopende, door de buitengewone hitte bedwelmd, omtrent een half uur van zijn woning verwijderd, neder. De hond, die op zijn beurt rustig op de schuit gezeten was, bemerkte dat den man iets deerde en sprong op den kant. Toen zijn meester, hetgeen hij niet gewoon was, geen antwoord op zijn blaffen en huilen gaf, liep de hond naar de naastbij- gelegen woning en blafte alsof hij hulp vroeg. Toen hij met de lieden die hem kenden naar de plek, waar zijn meester lag, was teruggekeerd, vond men den ongelukkigen man levenloos liggen. Het druk bezoek, dat gisteren namiddag alhier in het algemeen en aan het Gemcentebadhuis en aan Zeerust in hel bijzonder is gebragl. over treft nog dat van alle vorige Zondagen. Het cijfer der baden in open zee, gisteren gedurende den dag aan het badhuis genomen, bedraagt 940. BUITKNLAINbSCliK HKKKÏÏ KiN. SC N ej EC S, A T%' Eh. LONDEN28 July. De T.tifis en Daily News deelen een schrijven mede van dr. Living stone aan den heer James Gordon Bennett, den uitgever van den New-York Herald. De reiziger spreekt in bewoordingen van warmen dank over den bijstand, dien Stanley hem in zeer benarde omstandigheden kwam schenken. Hij verhaalt hoe hij lot de uiterste verlegenheid was gebragt. doordien de goederen, die hem uit Zanzibar waren toegezonden, herhaaldelijk op weg door schurkachtige inlanders verduisterd waren. Gedurende jaren was hij zonder berigten uit Europa geweestbehalve dat hem een paar nommers van de Saturday Review en Hunch van 1868 waren in handen gekomen, liet gewiglig nieuws, dat Stanley hem kon vertellen, had, door zijne be langstelling in dc hoogste mate gaande te makendadelijk een heilzamen invloed gehad op zijne gezondheid. Ten slotte verklaart de doctor datzoo zijne racdedeelingen zullen mogen leiden tot onderdrukking van den slaven handel aan de oostkust van Afrika, dii hem meer voldoening zal schenken dan de ontdekking van al de bronnen van den Nijl. Volgens de Manch. Guardian worden thans te Manchester en Lincoln steenkolen uil België aangevoerdhetgeen goedkooper te staan komt dan wanneer men zich door de Engelsche mijnen laat voorzien. Indien de qua- liteit op den duur voldoende blijktverwacht men dat dit voorbeeld spoedig navolging zal vinden. Terwijl de uiijn-cigenaars en mijnwerkers met elkan der twisten over de verdeeling van de winst, begint de consument hen met hun dure waar te laten zittenen in den vreemde ter markt te gaan. De Globe deelt het volgende mede: Terwijl Dingsdag avond het onwe der over Londen woeddehad op een kleinen afstand van het station van York Road een vreesselijk tooneel plaats. Dit station is in een diep ravijn gelegen, waar de regen een massa water over een groote uitgestrektheid had bijeenverzameld. Den anderen morgen ten 6 uur kwam zooals gewoon lijk de trein uit Barnet aanstoomen. Hij was vol geladen met passagiers en naauwelijks was de locomotiel uit den tunnel in het ravijn gereden, of liet

Leydse Courant | 1872 | | pagina 2