LElDSCilE COURANT. ZATERDAG 6 JURIJ. 187*2. N\ 1 58. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f3.franco p.p. 1 3.50 met het Ferslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.35franco p.p./ 3.85. liet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voer /2.50 's jaars, buiten de expeditiekoslen. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Adverlentiën is van 1—4 regels f 1.—. iedere regel meer 25 cents. Advertentiën voor DnitschlandOostenrijk en Zwitserland worden uitsluitend aangenomen door IIAASENSTEIN VOGLER, Expeditie-Kantoor van Advertenticn te Hamburg, Lubeck, Frankfort a. 31., Berlijn, Leipzig, Dresden, Breslau, Keulen, Stuttgart, Weenen, Praag, Bazel, Ziirieh, St. Gallen, Geneve en Lausanne ST ADS-BERICHT EN. Ter Gemeente-Secretarie zijn verkrijgbaar, légen betaling van 50 cent bet stukgedrukte exemplaren van liet rapport der raads-commissie in zake de superintendents over het Heilige Geest ol Wees- en Kinderhuis alhier. Dl NN EN LA N DSC11E UEIUGTEN. LEIDEN, 5 Julij. Aan den verjaardag van H. K. H. de prinses von Wied, geb. prinses Marie der Nederlanden, werd heden op de gewone wijze gedacht. Volgens herigt uit 's Ilage is het nieuwe ministerie thans zamengeslcld. Het beslaat uit de hh. mr. G. de Vries, lid van den raad van state (justitie), Fransen van de Putte, lid der tweede kamer (koloniën), mr. Gcertsema, lid van den raad van state (binnenlandsche zaken), mr. A. van Delden, lid der tweede kamer (financiën), Gericke van llerwijnen (bnitenlandsche zaken), Brocx (marine), generaal-majoor graaf van Limburg Slirum (oorlog). Daar de vraag zich heeft voorgedaan, onder welken post van hel tarief van invoerregten begrepen is versch of gezouten Australisch of Ame rikaanse!) vleesch, gekookt of niet, en gepakt in bussen of op andere wijze, heeft de minister van financiën beslist dat dergelijk vleesch eene geheel andere bestemming heelt dan de fijnere eetwaren t genoemd onder den post vkoek-, banket-, suiker- en pasteibakkerswerkenz", en volgens de kenne lijke bedoeling van dien post daaronder niet is te begrijpen. Het behoort onder den post //vleesch", en is dus bjj den invoer onderworpen aan een regt van ƒ6, voor zooveel het rundvleesch, en van ƒ1 de 100 ffi, voor zoo veel het schapenvleesch of varkensvleesch betreft. Bij besluit van gedep. staten in dit gewest van 1 Julij jl. is bepaald, dat de afzonderlijke jagten op waterwild voor dit jaar zijn geopend op Maan dag den 29llen Julij a. s. en dat mitsdien van dat tijdstip af de uitoefening der jagt-bedrjjvcnvermeld in de wet op de jagt en visscherij, is geoorloofd; wordende tevens herinnerd aan de bepalingen van art. 1 van het reglement op de uitoefening der jagt en visscherij in deze provincie, krachlens welke die jagten niet anders mogen plaats hebben dan op het water langs de stranden, oevers van meeren, plassen en rivieren en moerassige lauden. Volgens eene opgave van het dep. van financiën zijn in de eerste zes maanden dezes jaars voor de eerste maal Nederl. zcebrieven uitgereikt aan 27 schepen, inhoudende 2791 lasten, waarvan 25 binnen 'slands, en 2 bui len 's lands gebouwd waren. In de eerste zes maanden van 1871 bedroeg het aantal dier schepen 37. inhoudende 5233 lasten. Men meldt ons van den Leidschendam: Woensdag hebben alhier, onder begunstiging van schoon zomerweer en de heldere toonen der muziek, de aangekondigde harddraverijen plaats gehad. Aan den voormiddag-rid namen zeven paarden deel, waarvan het paard genaamd de Floer, toebchoorcnde aan en bereden door J. de Boer, van Wateringen, winner werd van den prijs, bestaande in eene prachtige pendule. Des namiddags hebben acht paarden aan de harddraverij deelgenomen, en werd de prijs, een massief zilveren koffijkan met twee met zilver gemonteerde wijnkaraffenbehaald door liet paard de Slimme Jan van J. Leenen, te Wassenaar, pikeur J. de Boer, terwijl de premie, een zilveren inktstel, ten deel viel aan dat genaamd de Snelle van W. L. Bulk, van Leimtuden, pikeur P. van Santen. Te Schoonhoven kwamen II. Dingsdag twee Engelsclie heeren, ieder gezeten in een keurig nel ingerigt vaartuigje, in den vorm van eene kleine Indische kano, de Lek opvaren, toen een der miniatuurvaartuigjes bleef liaken aan hel touw van de veerpont en mét den opvarende omsloeg. Deze, een vlug zwemmerwist zich zeiven met zijn vervoermiddel zeer spoedig behouden op den wal te brengenen weldra werd ook het tweede bootje op het drooge gebragt. Beide vaartuigjes, die een eigenaardig contrast maakten met een Ncderlandsch ramscbip, dat bier juist voor de stad lag, wekten ieders bewondering door smaakvolle en doelmatige inrigting, bjj- zonder geschikt zoowel tot middel van vervoer als om een goeden voorraad voor een lange reis te bevatten. Zij dragen de namen van Winnifred en Nautilus. Men zegt, dat de beide heeren liefhebbers zich ten doel hebben gesteld om, alleen met dit middel van vervoer, de reis van Rotterdam naar den Helder te maken en daarna binnen een vooraf bepaalden korten tjjd in Engeland terug te keeren. Het dorp Sloten wemelde gisteren, schrijft het 2V. v. D., van rijtui gen en voetgangers en de Badhoeve van den lieer mr. J. P. Amersfoordt had een regt feestelijk aanzien. Honderden bezoekers waren daar vereenigd om de werking van den meer besproken hooidrooger en menig ander merk waardig werktuig te zien, en tevens door eigen aanschouwing kennis te maken met de modelhoeve, welke eene zoó gunstige getuigenis aflegt van den ondernemingsgeest en de volharding van den eigenaar. Het was wer kelijk een genot die schare, van alle kanten opgekomen, te zien rondwan delen door stallen en schureneven vrij alsof zij zich op hun eigen grond bevonden. Daartusschen door reed het krachtige vierspan van den heer A. zjjne bijzondere kennissen en gasten rond en vermeerderde de illusie dat men zich op een groot landheerlij k goed bevond. Of was dat geen illusie en verdient de Badhoeve met haar uitgestrekte landerijen niet ten volle dien naam? En dat nog wel in de, Haarlemmermeer, het nest van den ouden waterwolf! Volgens de Standaard bestaat te Amsterdam bij de bewoners der Ba tavier- en Uilenburgerstralen het plan, om in 1874 het 25-jarig jubilé der troonsbestijging van koning Willem III feestelijk te vieren. Nu reeds zal men een begin maken met de inzameling van geldelijke bijdragen voor dat groote feest, waartoe zich eene vcrecniging gevormd heeft onder de leus //Eendracht en Broederschap", die de bewoners van genoemde buurt uitnoo- digt tot eene wekelijksche contributie van 2 centen. Het zendingsfeest te Wolfhezen heeft eergisteren in goede orde en onder begunstiging van goed weder plaats gehad. Meer dan 13000 personen waren aanwezig. Prof. Doedes hield de openingsrede. De directie hadter voorkoming van de verwarring, die telken jare bij het verschaffen van de consumptie plaats had, in plaats van bons, koperen penningen laten ver vaardigen, die de waarde aanduidden van 5 cents. Voor de berging van goederen was een houten tent opgerigt, waar men tegen inwisseling van het bewijs, het goed, dat men bij zich had, kon afgeven; beide maatregelen hebben gunstig gewerkt en tot de goede orde veel bijgedragen. 's GRAVENHAGE. 5 July. Door Z. M. zijn benoemd; tot kantonregter te Hillegersbcrg de heer mr. S. J. Fockcma Andreae, thans kantonregter te Lemmer; tot griffier bjj de arrond.-regtbank te Amersfoort de beer mr. C. A. van der Leeuw, thans substituut-griffier bij die regtbank; tot substituut-griffier bij genoemde regt- bank de heer mr. C. F. A. KnijfT, thans griffier bij hel kantongeregt te Tholcn; tot notaris te Arnhem de lieer L. C. Schifï, cand,-notaris, thans griffier bij het kanlongeregt te Groenlo, uit welke betrekking hem eervol ontslag is verleend; lot notaris te Gorssel de heer A. G. Schepers, cand.- nolaris te Steeudcrcn; tot notaris te Holten de heer J. G. Troost, cand.- notaris te Zwolle. Aan den lieer J. II. Ferguson, gewezen gezaghebber van Bonaire, laatst waarnemend gouverneur der Ned. bezittingen ter Kuste van Guinea, zijn voor den lijd van vier jaren de functiën opgedragen van consul-generaal en zaakgelastigde der Nederlanden in China. Heden werd alhier met de gewone plegtigheden gevierd de 31" ver jaardag van 11. K. 11. de prinses von Wiedgeb. prinses Maria der Neder landen, dochter van Z. K. H. prins Frcderik. Door het garnizoen werd eene groote parade in de Maliebaan gehouden. Bij de behandeling, in de zitting der prov. staten van gisteren, van het adres van de heeren P. C. Knijft en A. Kaptijn, om eene krachtige ondersteuning der provincie voor den aanleg van eenen spoorweg tussclien Utrecht en Leiden en dat van de kamer van koophandel en fabrieken te Leiden, strekkende tot ondersteuning van eerstgenoemd adres, verklaarde de heer van der Poest Clement zich voor de afwijzende conclusie van het rapportmaar betoogde in het breededat er van wege de provincie wel ondersteuning aan particuliere ondernemingen tot den aanleg van spoorwe gen behoort te worden verleend. De lieer Hoogendijk was tegen liet ver- leenen van subsidie voor spoorwegennadat er voor de gewone wegen reeds zooveel is gedaan. De heer Léon betreurde de alwjjzing van het vroegere verzoek van den heer Bredius en is van oordeel dat de vergadering niet be hoort terug te deinzen voor het ondersteunen van spoorwegen, zoet daardoor de welvaart der provincie kan vermeerderen. De heer Preuyt beweerde dat die quaestie of uien sjoor wegen wil ondersteunen, thans niet aan de orde

Leydse Courant | 1872 | | pagina 1