courant. lmdsche [n°. 155. maandag 1 julij. stads- berichten. binnenlanpsche kerigten. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p. p. f 3.50 met het Ferslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.35, franco p. p. f 3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor ƒ2.50 's jaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertentiën is van 14 regels ƒ1.iedere regel meer 25 cents. Advertentiën voor Dnitschland, Oostenrijk en Zwitserland worden uitsluitend aangenomen door HAASENSTEIN VOGLER, Expeditie-Kantoor van Advertentiën te Hamburg, Lubeek, Frankfort a. M.Berlijn, Leipzig, Dresden, Breslau, Keulen, Stuttgart, Weenen, Praag, Bazel, Zurich, St. Gallen, Geneve en Lausanne Bij deze Courant behoort een BIJVOEGSEL. Bij deze Courant wordt verzonden N". 29 blad 33) der Handelingen van den Gemeenteraad. De BURGEMEESTER, Hoofd van het Gemeentebestuur van Leiden, doet te weten, dat aan den Ontvanger der directe belastingen alhier zijn ter band gesteld tweeop den 28s,en dezer maandinvorderbaar verklaarde kohieren van het patentrecht, voor het dienstjaar 1872 en 1873, houdende aanslagen voor kramers, schippers, slijters, tappers, kofïiehuishouders enzv. alsmede die voor de wijken 1, 2 en 3, terwijl ieder verplicht is zijnen aanslag, op den bij de wet bepaalden voet, te voldoen. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. De Burgemeester voornoemd, Leiden, 29 Juni 1872. v. d. BRANDELER. LEIDEN, 29 Junij Ten gevolge van het tusschen Nederland en [Spanje gesloten postver drag zijn, te rekenen van 1 Julij aanst.de navolgende bepalingen van kracht: Het port der brieven, der gedrukte stukken en der monsters van koopwaren, bestemd voor of herkomstig uit Spanje, de Balearische en Cana- rische eilandenalsmede de Spaansche bezittingen op de noordkust van Afrika bedraagt: a. voor de gefrankeerde brieven naar Spanje 25 cent en voor de ongefrankeerde brieven uit Spanje 35 cent, een en ander naar den maatstaf van 10 grammen. Ontoereikend gefrankeerde brieven uit Spanje worden met het port der ongefrankeerde brieven belast, na aftrek van de waarde der gebezigde postzegels: b. voor aangeteekende brieven naar Spanje, be halve het voor gefrankeerde brieven verschuldigde port een vast regt van 10 cent; c. voor dagbladen en verdere gedrukte stukken, alsmede voor mon sters van koopwaren bestemd voor Spanje een port van 6 cent per 40 gram men of gedeelte van 40 grammen. Wanneer de aanteekening van drukwer ken en monsters naar Spanje wordt verlangd, is behalve het port bovenge meld, een vast regt van 10 cent verschuldigd. Het getal der in het Werkhuis alhier opgenomenen bedroeg gedurende deze week dagelijks 98 tot 109 volwassen personen en 37 tot 45 kinderen. Sedert Woensdag zijn voor het Oost-Indisch ambtenaars-examen B toe gelaten de hh.: P. W. van Beackel Bik, P. Th. Couperus. A. H. A. Labaar, W. H. Voute, van Delft, en de hh. J. A. van Delden, J. Th. Hamaker, van Leiden. Voldoend examen A. is afgelegd door den heer K. Weynschenk. Door de staatscommissie belast met het afnemen der geneeskundige examens, zitting houdende te Amsterdam, zijn tot arts bevorderd de hh. E. J. Idenburg. sted. en plattel, heel- en verloskundige te West-Graftdijk geb. te Westwoud, en A. van Liebergen, med. doet., geb. te Venlo. Als schrijver van het antwoord op de zoölogische prijsvraag van de Groningsche hoogeschool, waaraan eene zilveren medaille is toegekend, heeft zich bekend gemaakt de heer J. Ritzema Bos, phil. nat. cand.leeraar aan de rijks hoogere burgerschool te Warffum. De majoor J. M. van der Star en de kapiteins J. N. A. baron Taets van Amerongen en W. K. L. van'Helden, allen van den generalenstaf, zul len eerstdaags in commissie naar het kamp van het Belgische leger te Bever voorde vertrekken. Aan de leden der Nederlandsche juristen-vereeniging is het eerste gedeelte van den derden jaargang der handelingen (1872) rondgedeeld. Het bevat 1». het reglement der Nederlandsche juristen-vereeniging; 2°. de naamlijst der leden, thans ongeveer 450 bedragende; 3". het bestuur, bestaande uit de heeren mr. G. de Vries Azn., voorzitter, G. A. van Hamel, secretaris-pen ningmeester, J. A. Fruin, J. E. Goudsmil, B. J. GratamaJ. Heemskerk Az., J. G. Kist, A. E. J. Modderman, Aug. Philips, M. J. Pijnappel. J. C. Reep maker en D. J. Mom Visch; 4°. het programma der derde juristen-vergadering, welke onder het voorzitterschap van mr. G. de Vries Azn. zal worden ge houden te Arnhem op 2223 en 24 Augustus e. k. In eene vergadering van het Haarlemschc departement der Ned. maat- S schappij tot bevordering van nijverheid is) eene gouden medaille uitgereikt j aan den heer W. A. Ruygrokboek- en plaatdrukker bij de firma Gebr. van Asperen van de Veldete Haarlem. Deze medaille was aan de directeuren der maatschappij gezonden door de Ned. hoofdcommissie voor de in 1870 gehouden internationale werkmans-tentoonstelling te Londen, en aan den heer Ruygrok toegewezen wegens het drukken der platen van Gustave Dore' in de Hollandsche vertaling van de Divina Commedia van Dante. Den 19^" ol 20,ttn Junij jl. is te Rotterdam, in het Bath-hotel in de Boompjes, ontvreemd: 1 bruine marokijn lederen portefeuille met vier vak ken, geheel open, inhoudende: 1 bankbillet ad ƒ40, 1 dito ad ƒ25, 1 cou ponboekje voor de Jste klasse van de Grand Central Beige spoorwegmaat schappij n". 2707 of 2705, voor eene circulaire reis door Holland, eenige visite-kaartjes, waarop de naam E. de la Roche de Marchiennes. en andere papieren zonder waarde, 1 portemonnaie, inhoudende: 9 gouden twintig- francstukken, 1 dito van 5 en 10 franc, 3 rijksdaalders en eenig klein Bel gisch en HoIIandseh geld. De officier van justitie te Rotterdam heeft op sporing, aanhouding en berigt verzocht. De burgemeester van de Lier berigt, dat volgens aangifte door F. Dis selkoen te de Lier, den 25 Mei 11., des morgens ten 6 ure, aan den bood- schaplooper J. Dijkhoorn is ter hand gesteld een brief, welke deze te Delft in de brievenbus aan het station van *.:u spoorweg heeft gestoken. Die brief hield in 3 muntbilletten ad 10, n». 453, 609 en 717 en aan het adres van J. Sluiter in de Crispijnlaan n°. 132 te Rotterdam niet bezorgd. Chrisliaan George Timmer, geboren te 'sGravenhage, 1852, wordt ver dacht van diefstal van een certificaat Oostenrijk metalliek a fl. 1000 en 6 dito a fl. 100, rentende 5 pCt., met coupons, verschijnende 1 Julij e. k. De officier van justitie te 's Gravenhage verzoekt opsporing en berigt. -- De heer G. C. van Sprang, lsle commies aan de afdeeling algemeene zakente Amsterdamherdenkt den 29>ten dezer den dag dat hij voor zestig jaren ter gemeente-secretarie begon werkzaam te zijn. De grijsaard, die steeds met denzelfden naauwgezetten ijvermet dezelfde helderheid van hoofd als voor ruim een halve eeuw zijn ambt vervulde, mogt de voldoening smaken in de vergadering van burg. en wetli. met die gedachtenisviering te worden geluk gewenscht, en als bewijs hunner hooge tevredenheid een kost baar aandenken te ontvangen. Bij deze gelegenheid werd den ijverigen amb tenaar door den burgemeester tevens overhandigd een bewijs van vorstelijke waardeering van trouwe diensten: het ridderkruis van de orde der Eiken kroon. Als eene bijzonderheid zij hier nog vermeld dat de heer van Sprang de eenige ambtenaar is, die nog werkzaam is geweest aan de secretarie in het oude stadhuis (het koninklijk paleis.) AC.) Te Edam is Donderdag 11. het derde eeuwfeest van de afschudding van het Spaansche juk feestelijk gevierd. Des morgens ten 9 ure werd het feest geopend door gezang, uitgevoerd door heeren en dames, die, onder leiding van den muziekdirecteur, den heer Lefebre, op het Damplein, daartoe smaakvol ingerigt, eenige feestliederen uilvoerden. Het Edamsche muziek gezelschap Apollo en het muziekcorps der kon. Ned. marine begeleidden het gezang en lieten van tijd tot tijd muziekstukken hooren. Ten 11 ure trok een historisch gecostumeerde optogt door de stadeen overzigt bevattende der geschiedenis van ons vaderland van 1568—1648. Een triomfwagen be sloot den trein. Daarop zag men de Hollandsche maagd, omringd door vrijheid, vrede, handel, zeevaart, landbouw en nijverheid, kunsten en we tenschappen allegorisch voorgesteld. Des middags hadden eenige volksspe len plaats, terwijl des avonds het feest werd besloten door eene herhaling van den optogt en door prachtig vuurwerk, -afgewisseld door electrisch licht. Geen enkele wanklank verstoorde de algemeene vreugde. Te Aardenburg is Woensdag en Donderdag 11. het verdrijven der Fran- schen in 1672 mede feestelijk herdacht. Te Utrecht is door curatoren van het gymnasium, ter vervulling der betrekking van rector bij die instelling, aan den gemeenteraad eene voor- dragt gedaan, die bestaat uit de heeren dr. A. 11. P. G. van den Es, con rector te Groningen, en dr. J. J. Cornelissen, conrector te Deventer. Het aan Willemsoord (bij Steenwijk) grenzende landgoed "Ronde Blesse", toebehoorende aan de maatschappij van weldadigheid, is te Steenwijk in pu blieke veiling verkocht voor ƒ53000. Zie verder het Bijvoegsel.)

Leydse Courant | 1872 | | pagina 1