LEIBSCIE COURANT. 1872. fl\ 153. VRIJDAG 7 JUNIJ m :NKA LA ,N I )SCHK BKR IGTKN De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.— franco p.p. f 3.50; ■met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.35, franco p. p. f 3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 's jaars, buiten de expeditie/tosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertentiën is van 1—4 regels f 1.—. iedere regel meer 25 cents. Advertentiën voor Dnitschland, Oostenrijk en Zwitserland worden nitslnitend aangenomen door IIAASENSTEIN VOGLER, Expeditie-Kantoor van Advertentiën te Hamburg, Lubeck Frankfort a. M.Berlijn, JjtipxigDresden, BreslauKeulen, Stuttgart, IVeenen, Praag, Bazel, Zurich, St. Gallen, Geneve en Lausanne is: g.~-,-arr;.w.7 wvtafctM-mi STA DS-BERICHTEN. BURGEMEESTER es WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien art. 12. le alin.der Verordening van 2 Juli 1866 (Gemeenteblad n». 32) en art. 8, 2* alin., der Verordening van gelijke dagteelcening (Ge meenteblad n". 25); Doen le weten, dat tot liet laten Inschrijven van nieuwe leer lingen, voor de openbare scholen voor meer uitgebreid lager onderwijs, gelegenheid gegeven wordt: voor die der 1' klassevoor jongensin het schoolgebouw op de Aalmarkt voor die der l' klasse, voor meisjes, in het schoolgebouw op de ISoomuiarkt j voor die der 2' klasse, voor jongens, in het schoolgebouw in de Pic- tarskerkstraat voor die der 2' klasse, voor meisjes, in het schoolgebouw op de Bree straat en wel van den 10den tot en met den 22"'" Juni e. k.dagelijks (de Zondag uitgezonderd), des voormiddags van half negen tot negen urenen op Woensdagen Zaterdag, daarenboven, van twaalf tot twee uren des namiddags. En geschiedt hiervan afkondiging door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd Leioen 0 Juni 1872. v. o. BRANDELER, Burgemeester. E. KIST, Secretaris De BURGEMEESTER van LEIDEN doet te weten, dat door den Gemeen teraad voor dit jaar, uit zijn midden, tot lid der Commissie van Financien, ter vervulling der daarin ontstane vacature, ten gevolge der benoeming van den heer Mr. P. C. LEZW1JN tot Wethouder, is benoemd de heer ABRAHAM HERMAN EIGEMAN, zoodat deze Commissie alsnu bestaat uit de lieeren: Mr. J. Th. BUYS, H. C. 11ARTEVELT en A. H. EIGEMAN. En zal deze door plaatsing in de Leidsche Courant worden afgekondigd. De Burgemeester voornoemd, Leioen, 6 Juni 1872. v. d. BRANDELER. De BURGEMEESTER, Hoofd van het Gemeentebestuur van Leiden, doet te weten, dat aan den Ontvanger der directe belastingen alhier is ter hand gesteld een, op den 5d,'° dezer maand, invorderbaar verklaard kohier, voor de belasting op liet personeel, dienstjaar 1872 en 1873, hou dende aanslagen voor de wijken 1 en 2terwijl ieder verplicht is zijnen aanslag, op den bij de wet bepaalden voet, te voldoen. Eli wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. De Burgemeester voornoemd, Leiden, 6 Juni 1872. v. d. BRANDELER. LEIDEN, 6 Junij. In de lieden gehouden zitting van den gemeenteraad werd benoemd tot ambtenaar van den burgerlijken stand, ter vervanging van den heer mr. C. W. Hubrecht, de heer mr. P. C. Lezwijn. De heer Lezwijn nam deze ge legenheid waar om aan den raad mede te declen, dat hij, in de vorige ver gadering tot wethouder benoemd, zich den tijd, bij de wet vergund, liad ten nutte gemaakt om inlichtingen le verkrijgen omtrent den aard van de werkzaamheden die hem als zoodanig zouden worden opgedragen. Die inlichtingen hadden hem doen besluiten de betrekking aan te nemen. Ilij bragt den raad zijnen dank voor liet in hem gestelde vertrouwen; aan ijver om de belangen der gemeente te behartigen zou het hem niet ontbreken, alleen hoopte hij dat zijne overige werkzaamheden hem de gelegenheid zou den laten de betrekking te blijven waarnemen. Tot lid der commissie van financiën, ter vervanging van den heer Lezwijn. werd vervolgens benoemd de beer A. IJ. Eigemandie zich die benoeming liet welgevallen. Voorts werden benoemd: tot regentesse van liet II. G. of arme wees- en kinder huis mejufvrouw W. M. Pluygers; tot eersten hulponderwijzer 4C kl. aan de openbare lagere school n\ 1 voor minvermogenden J. G. Endcrs; tot hulp onderwijzer 2' kl. aan de openbare lagere school n". 1 voor onvermogenden D. Sluiter; tot hulponderwijzer 4« kl. aan dezelfde school B. E. van Slogte- ren; en tot hulponderwijzer le kl. aan de openbare school voor meer uitge breid lager onderwijs le kl.voor jongens, J. C. Bocser, le Arnhem. De laatstgenoemde werd levens eervol ontslagen uit de betrekking waartoe hij eerst onlangs door den raad werd benoemd. Achtereenvolgens werden goedgekeurd: een staat van af- en overschrijving op de begrooting, dienst 1872, van de administratie der gemeente apotheek; een staat van af- en overschrijving op de begrooting, dienst 1871van de administratie der vereenigde gast- en leprooshuizen; een suppletoire staat van begrooting, dienst 1871, van de administratie der vereenigde gast- en leprooshuizen; de rekening van het evangelisch Luthersch wees- en oude- Iiedeiihuis over 1871; suppletoire stalen van begrooling en van af- en over schrijving op de begrooting, dienst 1871, van het r. k. armbestuur; supple toire staten van begrooting en van af- en overschrijving, dienst 1871, van liet r. k. wees- en oudcliedenhniseen staat van af- en overschrijving op de begrooting, dienst 1871, van de dienstdoende schutterij; alsmede een staat van af- en overschrijving op de gemeente begrooting, dienst 1872, ter goed making van de kosten der feestelijkheden bij gelegenheid van de onthulling van het standbeeld van Boerhaavc op 26 Junij a. s.bepaaldelijk voor bet illumineren van een gedeelte vau den singel bij de voormalige Rijnsburgsche poort aan de zijde der builen-socicteit, waarvan de kosten zijn begroot op ƒ500. Nog werden goedgekeurd eene voordragl tot wijziging van het raadsbe sluit van 23 Mei jl.strekkende lot den verkoop van inschrijving op het grootboek; en eene voordragt tot nadere regeling van den afstand van ge meentegrond aan het rijk, ten behoeve van het nosocomium academicum. Ook werd gunstig beschikt op de verzoeken van D. J. Parmenlier, te Zoe- terwoude, en J. W. J. Gans, ter bekoming van gemeentegrond, van D. van den Akker, te Uazcrswoude, lot het leggen van een duiker en vail P. Fontein Jr. tot het. leggen van eene stoep. Ten slotte werd nog goedge keurd eene wijziging van het kohier der plaatselijke directe belasting, dienst 1872, en het kohier vastgesteld tot een bedrag van 76088.98. Door den voorzitter werd medegedeeld dat was ingekomen een schrijven van den inspecteur voor het lager onderwijs in ZuidhoIIanddr. M. P. Lindo, waarbij deze zijnen opregten dank betuigde voor de bemoeijingen van den raad in zake bet onderwijs en de milde bepalingen daaromtrent laatstelijk vaslgesteld; daardoor toch ging liet onderwijs alhier eene sehoone toekomst te gemoet, en hij hoopte dat dit voorbeeld elders navolging mogt vinden. Deze dankbetuiging was hem ingegeven door een gevoel van op- regte hoogachting en erkentelijkheid. Ten poslkantore alhier is weder verkrijgbaar gesteld de gewoae tabel aanwijzende den tijd voor de laatste ligting der brieveu naar onderscheidene plaatsen van bestemming, zoowel wal betreft de binnenlandsclie correspon dentie, met inbegrip der omliggende dorpen, als de buitenlandsclie corres pondentie. Die tabel bevat ook verschillende voor het publiek niet onbe langrijke inlichtingen, ook wal betreft de dienst op liet kantoor. Reeds meermalen hebben wij gewezen op bet gemak dat deze uitgave in verschil lende omstandigheden kan verschaftennogmaals vestigen wij er bij deze de aandacht op. Voor liet natuurkundig staals-cxamendat den lld<™ Junij e. k. alhier zal geopend worden, hebben zich opgegeven 21 militaire studenten van de geneeskundige dienst te Amsterdamwaarvan 18 voor candidaat-arts en 3 voor het letterkundig gedeelte. De Arnh.' C. zegt: »Mogt hel in het denkbeeld liggen van Thorbecke's vrienden in den Haag, om aan zijne begrafenis een nationaal karakter te verbinden, wij zijn overtuigd, dat duizenden met ons uit alle oorden des lands zouden opkomen omzij hel dan ook slechts door het stolFeljjk over schot naar liet kerkhof te volgen, te tooiien, dat zij den mail vereeren. die thans aan liet vaderland is ontvallen." Door de commissie van bestuur der kiesvereeniging -Burgerpligt" te Am sterdam, zal aan de leden hel voorstel worden gedaan om bij de ter aarde bestelling de vcrecniging door eene deputatie le doen vertegenwoordigen. Uit eene rekening en verantwoording, afgelegd door de commissie tot hel beheeren van liet fonds voor onderofficieren enz., die onder toekenning van gagement of van gratificatie uit de militaire dienst worden ontslagen, blijkt 1". dal in 1871 de ontvangsten hebben bedragen ƒ84,781,88; 2". dat

Leydse Courant | 1872 | | pagina 1