COURANT. v. m. 187*2. VRIJDAG 24 MEI De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel /aars ƒ3.franco p.p. 13.50 met het Verslag der Handelingen van. den Gemeenteraad f 3.35, franco p. p. ƒ3.85. liet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor /2.5Q 't jaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p, 6 Cents. De prijs der Advertentiën is van 14 regels 1.iedere regel meer 25 cents. Advertentiën voor Dnitschland, Oostenrijk en Zwitserland worden uitsluitend aangenomen door IIAASENSTEIJt VOGLER, Expeditie-Kantoor van Advertentiën te Hamburg, Lubcclc, Frankfort a. il.Berlijn, Leipzig, Dresden, Breslau, Keulen, Stuttgart, lYeenen, Praag, Bazel, Zurich, St. Gallen, Geneve en Lausanne ST A DS-BERICHTEN. Oproeping van de Verlofgangers der Nationale Militie tot het bijwonen der Inspectie. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Geiien het besluit van den Heer Commissaris des Konings in de provincie Zuidholland van den 16'e° April 1872, A. N°. 2703 (2^ Afd.), Provinciaalblad N°. 38, hou dende regeling van het onderzoek der Verlofgangers van de Militie te land Roepen dientengevolge op, al de hinnen deic gemeente met onbepaald verlof aanwezige manschappen der Nationale Militie, om te verschijnen in de Lakenhal, aan den Ouden Singel, ten einde door den Generaal-MajoorMilitie-Com missaris, te worden geïnspecteerd, en wel de verlofgangers*, behoorende tot de lichtingen van 1868 en 1869, op Woensdag den 3lco Juni 1872, des morgens te 9 uren, die behoorende lot de lichting van 1879, tncde op dien dag, des namiddags te 1 uur, en de verlofgangers, behoorende tot de lichting van 1871, op Donderdag den ©,lfn Juni 1872, des morgens te 9 uren; in uniform gekleed en voorzien van de kleeding en uitrusting-stukken, hun bij het vertrek met verlof medegegevenalsmede van hunne zakboekjes en verlofpassen. En vermanen Burgemeester en Wethouders de betrokken verlofgangers, aan deze oproeping nauwkeurig te beantwoorden, te zorgen dat hunne kleeding en uitrusting in goeden staat worden voorgesteld, alsook om zich, gedurende de Inspectie en hij het gaan naar en terugkeeren van de daartoe bestemde plaats, ordelijk tc gedragen, en al zoo zich te vrijwaren voor de toepassing der strafbepalingenvermeld hij «Ie arlt. 130, 141 145 der Wet van 19 Augustus 1861 Staatsblad N°. 72), daar onge regeldheden als anderszinszoolang de manschappen in uniform zijn gekleedwor den gestraft volgens het Crimineel Wetboek en het Reglement van krijgstucht voor liet krijgsvolk te lande. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door plaatsing in de Leidsche Courant van den 24s,eu en deii 31»te6 dezer maand. Burgemeeslcr en Wethouders voornoemd Leiden, 23 Mei 1872. v. d. BRANDELEIt, Burgemeester. E. KISTSecretaris. De BURGEMEESTER van LEIDEN brengt ter kennis van belanghebben den, dat dagelijks, uitgezonderd de Zondag, des voorniiddags van 10—1 uur, de paspoorten voor de miliciens dezer gemeente, behoorende tot de lichting van den jare 1867, verkrijgbaar zijn ter gemeente-Secretarie, mits men zich in persoon, en voorzien van zijn zakboekje, daartoe aanmeldc. De Burgemeester voornoemd, Lëiden 23 Mei 1872. v. d. BRANDELER. (51NNKAL.VMLSCllliRIGTBN LEIDEN, 23 Mei. In de heden gehouden zitting van den gemeenteraad, die door al de leden werd bijgewoond, werden de onlangs benoemde leden, de bh. jhr. mr. J. N. van Puttkaminer en J. Seelig, als zoodanig beëedigd en geïnstalleerd. Aan de órde was verder de benoeming van een wethouder, ter vervan ging van den heer mr. C. \V. Uubrecht. Verschillende stemmingen had den daarvoor plaats. Bij de eerste stemming verkregen de bh. du Rieu 3 stemmen, Cock 4, Lezwijn 6, llartevelt 5, van Heukelom 2, cn Tromp 1. Bij de tweede vrije stemming verkregen de bh. du Rieu 5 stemmen, Cock 4, Lezwijn 6, Harlevelt 6, van Heukelom 1, en Tromp 1. (Twee leden kwa men thans nog ter vergadering). Alvorens werd overgegaan tot eene her stemming tusschen de hh. Lezwjjn en llartevelt. verklaarde de laalstge- noemde dat hij, hoewel dankbaar voor het vertrouwen dat men in hem toonde te stellen, eene eveutuele benoeming niet zou kunnen aannemen, daar zjjne overige werkzaamheden hem den tijd niet lieten die betrekking waar te nemen. Bij de herstemming verkregen de hh. Lezwijn 11 en llar tevelt 12 stemmen, terwijl 1 stem op den heer van Heukelom en 1 briefje in blanco werd nitgebragt. De heer llartevelt, alzoo benoemd zijnde, ver klaarde dat bij bleef volharden bij zijn besluit om de benoeming niet aan te nemen, zoodat lot eene nieuwe stemming moest worden overgegaan. Bij de eerste stemming verkregen toen de hh. Lezwijn 7 stemmen, Seelig 5, van Heukelom 3, Cock 6, en du Rieu 4 stemmen. Bij de tweede stem ming verkregen de hh. Lezwijn G stemmen, Seelig 6, van Heukelom 2, Cock 7en du Rieu 4. Alvorens lot eene herstemming werd overgegaan tusschen de hh, Lezwijn, Seelig en Cock, verklaarden de beide laatstge noemden dat zij, om gelijke reden als de heer llartevelt had aangevoerd, eene evenluèle benoeming niet zouden kunnen aannemen. Bjj de herstem- I ming verkregen toen de hh. Lezwijn 13 stemmen, Seelig 4, Cock 5, en du Rieu 2, ;zjjnde er twee blanco-billetten ingeleverd. De heer Lezwjjn, alzoo benoemd zijnde, verklaarde gebruik te willen maken van den termijn bij de wet verleend om zich over het al of niet aannemen van de betrek» king te verklaren. Daarna had de benoeming plaats van een lid in de hoofd-commissie voor de oprigting van een standbeeld, binnen deze gemeente, voor Boerhaave, mede Ier vervanging van den heer rar. C. W. Hubrecht, die als lid van den raad in die commissie zitting had. Rij de tweede stemming was nog geene voldoende meerderheid verkregen, zoodat eene herstemming moest plaats hebben tusschen de hh. van Heukelom, Krantz en Bijleveld, die de meeste stemmen hadden verkregen. De hh. van Heukelom en Bijleveld verklaarden eene eventuële benoeming niet te kunnen aannemen, waarna bij de herstem ming de heer Krantz met 13 stemmen werd benoemd; op de hh. van Heu kelom werden 8 stemmen en op de hh. Bijleveld en Buys ieder 1 stem uit» gebragt. terwijl 2 briefjes in blanco waren gelaten. Vervolgens werd benoemd tot hulponderwijzer le kl. aan de openbare school voor meer uitgebreid lager onderwijs der 2C kl,, yoor jongens, J. C, Boeser, te Arnhem. De rekening van de kamer van koophandel en fabrie ken over 1871 werd goedgekeurd, alsmede de rekening van de gasfabriek over 1871 en het voorstel van commissarissen dier fabriek in zake eene aanvulling van liet reserve-kapitaal. De beide laatste punten werden, over eenkomstig het voorstel van den heer van Puitkammer, op gronden eencr goede comptabiliteitte zamen behandeld cn in stemming gebragt. Op het bezwaarschrift van K. H. Burgemeister, bjj gedep. staten van Zuidbolland ingediend, tegen zijn aanslag in de plaatselijke directe belasting, werd» ingevolge hel advies van burg. en weth. gunstig beschikt en zijn aanslag verminderd. Eene voordragt tot den verkoop van inschrijving op het grpof* boek, ten bedrage van ƒ29800.16, en een staat van af- en overschrijving op de gemeen te-begrooling voor de dienst van 1871werden goedgekeurd. Aan M. P. du Croix werd, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend alp hulponderwijzer le kl. aan de openbare school voor meer uitgebreid lager onderwijs le kl. voor jongens. Voorts werden de verzoeken van J. H» Jansen, ter bekoming van gemeentegrond aan de Boommarkt, van C. van Boheemen, om een stuk boschgrond onder Noordwijkerhout in erfpacht te .bekomen, van W. C. Chimaer van Oudendorp, lot het leggen eener stoep, en van A. W. Willebrands, lot het maken van een keldergat, toegestaan, en ten slotte een suppletoire staat van begrooling, dienst 1872, van het gercf. minne- of arme oude mannen- en vrouwenhuis goedgekeurd. Door den heer Derckseii werden den voorzitter herinnerd de bepalingen van het reglement van orde dat over een voorstel, dat ingediend wordt, bin nen twee maanden rapport moet worden nitgebragt. Van een voorstel, door hem den 2,leD Maart ingediendwas dit nog niet geschied. Door den voor zitter en de heer de Fremery werd de reden opgegeven waarom deze zaak vertraging had ondervonden, t. w. de tijdelijke onvoltalligbcid der colleges, in wier handen dit voorstel was gesteld. Door den raadsheer in het hoog geregtshof van Ned. Indië, den heer J. J. van Angelbcekis eene brochure opgedragen aan de tweede kamer der stalen-generaalgetiteld: "De staatsrechterlijke beslissing van de tweede kamer der stalen-generaal over ongrondwettige dienstopzegging." De schrij ver geeft daarin eene toelichting van de beslissing der tweede kamer op, 28 Febr. jl.in zake het proces door hem tegen den minister van koloniën gevoerd, omdat deze minister had goedgekeurd de aan dat lid gedane dienst opzegging, zonder dat de ontslagen ambtenaar vooraf op de daartoe inge- bragte bezwaren was gehoord, bij welke beslissing de kamer heeft afgekeurd het gegeven ontslag aan een lid van het hoog geregtshof van Ned, Indië, daarbij den wenseh uitsprekende dat deze zaak op hilljjke wijze worde beëindigd. Naar aanleiding van deze siaatsregleriijke beslissing der tweede kamer heeft de heer Angelbeek, als triumferende partij, aan zjjne wederpartij, den minis ter van koloniën, bij missive van 15 Mei 1872 medegedeeld, dat hij zjjn verzoek van 1° Mei 1872, om eervol uit 'slands dienst te worden ontslagen, heelt ingetrokken en verzocht om, mogten er bezwaren tegen hem bestaan, of in de gelegenheid te worden gesteld zich daarop te kunnen verantwoor den, of, indien zoodanige bezwaren niet bestaan, naar Indië tot hervatting van dienst zoo spoedig mogelijk terug le kceren. Gisteren is aannemer geworden van het bouwen van «en winkelhuis

Leydse Courant | 1872 | | pagina 1