BU1TKNLANDSCHBKlUGTKiN het wapen der inf., thans op non-activiteit, en lot 2®" luit., pl. adjudant 2® hl. te Arnhem, den sergeant .1. C. li. 0. G. M. van Maanen, van het 6e reg. inf.; bij het wapen der infanterie, lol kapitein 3® kl., den 1" luit. jhr. A. F. C. Meijer, thans voor vijf jaren gedetacheerd bij het leger in O. I. bij den stal van hel wapen, tot luit.-kolonelden majoor W. II. llunnik, van dien staf, directeur der normaal-schietschool: bij het 1® reg., tot kom- mandant van het corps, den Iuit.-kolonel L. K. Kirsch, van het 6® reg.: tot majoor, den kapitein W. J. II. G. Kcetell, van het corps; tot kapitein3'kl. den lr" luit. J. baron Taets van Amerongenvan het 7® reg.; den lrn luil.- adjudant C. A. 11 van Bart. van het 6® reg.. en den i®° luit. L. Scheltus, van hel reg. grenadiers en jagers; tot 1®" luit., den 2®°luit. J. Tcriaak. van het corps; bij het 2® reg.. tol kolonel en kommandant van het corps, den lnit.-kolonel .1. F. Beekman, van bel 7® reg.lot majoor, den kapitein W. C. E. de Villcneuve, van het 3® reg.: bij hel 3' reg., tot kolonel en kommandant van "net corps, den luit.-kolonel G. B. van der Breggenvan liet 4® reg tot majoor, den kapitein-adjudant F. J. G. W. Leers, en den kapitein G. M van de Pol. beiden van het corps; tot kapitein 3® kl., de I® luitt. 11. van Dijk, van het G® reg., C. .1. B. Sprengers, van hel 3® reg. en A. E. van der Heide, van den staf der infanterie, werkzaam bij de kon. mil. akademie; tot I®" luit., de2® luitt. L. A. J. Oltenhoffen A. Breeman, beiden van het corps; bij het 4® reg., tot luit.-kolonel, den majoor D. N. de Fre- mery, van het reg. grenadiers en jagers; tot l,n luit., den 2®" luit. J. J. van Raven, van bel corps; bij het 5® reg.. tot komniandanl van het corps, den lnit.-kolonel 1). P. G Pottgieler van Laar. van hel corps; tol luit.-kolonel den majoor .1. Sehraver, van hel 7' reg.; tot majoor, de kapiteins F. G. F. L. Gharlicr, van hel 4e en G. 11. B. Wiedemann, van het 1® reg.; bij het6® reg., lot lnit.-kolonel. den majoor G. M. II. Pel. van het 5® reg.: lot ma joor, den kapitein W. J. Stoikert. van bet reg. grenadiers en jagers; bij het 7® reg.. tot lnit.-kolonel. den majoor P. ileitz. van het 3® reg.; tol majoor, den kapitein 11. F. K. van Ovcrveldl, van het reg. grenadiers en jagers; tot 1° luit., den 2'" luit. A. W. van 't Lindenhont. van het P'reg.; bij het 8 reg.. tol kolonel en kommandant van hel corps, den luit.-kolonel F. R. de tlaes, van hel reg. grenadiers en jagers; lot 1®" luit., den 2®n luit L, Ballintijn. van hel corps; bij liet wapen der cavalerie, bij het 2® reg. huzaren, lol luit.-kolonel, den majoor jlr. J. G. A. van Spengler, van het corps; lol majoor, den ritmeester jhr. L. ridder van Rappard. van het 3® reg. huzaren; bij het corps ingenieurs, mineurs en sapeurs, tot luit.-kolo nel, den majoor A. J. C. de Rruyn, van hel corps; lot majoor, den kapi tein J. F. van llanswijk. van bot corps; tot kapitein 3® kl.den 4®" luit. W. RocS'boom. van bet corps; tot I"1 luit. den 2®" luit. .1. A. Lindo, van bet corps; 2». in hunnen rang over te plaatsen, bij den generalen staf. de majoors VV. Rolofl' en J. M. A. van llellenbcrg Hubar. respeclivelijk van het 2® en bel G® reg. infanterie; bij hel wapen der infanterie, en wel bij het reg. grenadiers en jagers, den luit.-kolonel J. Schuurman, van den generalen staf. Z. M. heeft benoemd lol plaatselijken adjudant Ie Dordrecht den luit.- adjudant Keyser van het 1® reg. infanterie. I1H. MM. de koning en de koningin met gevolg zijn hedenmiddag ten half twee ure langs den llollandschen ijzeren spoorweg naar Amsterdam vertrokken. Bij de aankomst aan het slation werd Z. M. door cene vrouw een verzoekschrift overhandigd, dat de koning door een zijner adjudanten liet aannemen. -- In de zitting van de eerste kamer van lieden werden de beraadslagin gen voortgezet over liet wets-onlwerp lol afkoopbaarstelling der tienden. Nadat nog verschillende leden daarover het woord hadden gevoerd en nadat de minister van justitie de wet breedvoerig verdedigd en ook te kennen gegeven had, dat, zoo hel blijken mogt dat dit ontwerp niet aan de verwach tingen voldeed, hij niet zou schroomcn verbeteringen aan het oordeel van de wetgevende magt te onderwerpen, werd het ontwerp aangenomen met 26 tegen 8 stemmen. Vervolgens werden nog een aantal ontwerpen, meerendeels zonder discus sie en met algemeene stemmen, aangenomen, waaronder dat houdende straf bedreiging tegen het onbruikbaar maken van schepen, naluralisatiewelten en dat tot wijziging van enkele bepalingen der postwcl. Bij de behandeling dezer voordrag! heeft de minister van financiën verklaard, dat de vraag om op eencn postwissel te mogen schrijven zich sedert de invoering der wet slechts eenmaal heeft voorgedaan: maar aangezien de zaak in de tweede kamer en nu ook in het verslag van de eerste kamer.is besproken, doet hij de toezegging, dat de postwissel zóó zal worden ingerigt dat er een coupon aan gehecht zal zijn, die men er af kan nemen en waarop de afzender dan kan schrijven, welke de bestemming van den wissel is. Morgen is het wets-onlwerp omtrent de coaliliën aan de orde en daarna de voordragt betreffende de Amsterdamsche kanaalmaatschappij. Gisteren zijn de examina der 78 candidaten voor de acte van hoofd onderwijzer aangevangen. Voor de Fransche taal zijn geëxamineerd 12 candidaten. Afgewezen zijn 7, toegelaten 5, de hh. J. 11. Blum. G. II. Bouschollc. C. J. Görlitz, J. T. Haverman en F, L. Prahin. Hel detachement huzaren, dal verleden week naar Loosduinen was ver trokken, lot handhaving der orde aldaar, is gisteren avond alhier terug gekeerd. ENGELAND. LONDEN 8 April. Hel oorspronkelijk plan, om alle beschatfde landen der wereld tol cene groolc posiovercenkomst, met een gelijkvormig tarief, te vereenigen, is, volgens een te Kopenhagen gevestigden correspondent van de Times, uitge gaan van den Deenschen opper-posldirecteur Joseph Michaclsendie, vier a vijf jaren geleden, dit denkbeeld ontwikkelde in cene brochure, welke hij aan de meeste regeringen loczond. Men heeft de beste verwachtingen van de verwezenlijking van dit plan. indien prins von Bismarck en de heer Stephan. het kundige hoold van het Pruissische postwezen, zich daarmede vereenigen. Pruissen is de mogendheid welke hel best in staal is deze groote hervorming in te voeren, en de uil sell e rijkskanselier de man, om alle zwarigheden te overwinnen. F a A NI li Ik ÏJ R. liet officiële blad bevat tie volgende kennisgeving; "De president der republiek zal. gedurende bel recès der nationale vergadering, Versailles, zijne gewone residentie, niet verlaten, maar zich op sommige bepaalde dagen naar Parijs begeven, om aldaar, in het paleis van hel Elysée, de in dc hoofdstad gevestigde leden der verschillende slaatsligchamen aan zijne tafel te ontvangen. De dtgbladen geven vrij algemeen hun leedwezen te kennen, dat de heer Thiers, die veel sympathie voor Parijs gevoelt, zelf te Parijs in de nationale vergadering gekozen is en reeds vroeger den zetel der regering naar de hoofdstad wilde verlegd zien, zoo zeer onder den invloed der meerderheid staat, dat hij niet, even als ieder -ander afgevaardigde, de vacantie der nationale vergadering te midden zijner kiezers durft gaan doorbrengen. De minister van oorlog heeft alle regiments-kommandanten verzocht hem te willen mededeelen. welke hunne meening en die der onder hen dienende offieieren is aangaande het aan de nationale vergadering inge diende voorstel van legervorming. Te Parijs is dezer dagen weder een gewezen lid der Commune aan gehouden, t. w. Dupont, die onder vermomming uit Londen was overgekomen. De abt Giscos, pastoor te Taillebourg, heeft geprotesteerd tegen de handelwijze van den aartsbisschop Donnet, ten opzigte van de hh. Junqua en Mouls, die bij deurwaarders-exploit gesommeerd zijn hunne priesterlijke kleeding af te leggen. Hij keurt hel ten hoogste al dat in deze zaak de wereldlijke magt is te hulp geroepen. Zekere "Jehan de Paris" trekt in den Uien public krachtig te velde tegen de Parijsche vrouwenwat betreft dc kleeding. Zij schijnenzegt hij niets geleerd te hebben uil de laatste jaren en gaan voort ontzaggelijke sommen aan haar toilet te verkwisten. Hij was dezer dagen bij toeval in het salon eener vermaarde Parijsche modiste gekomen, waar hij dc vrouw van een diplomaat en eene actrice ontmoette, die kleedjes van 3000 fr. en mantels van 1200 fr. bestelden. Aan liet Journ. des Déb. wordt uit Rome gemeld dat dc Italiaanscbe handel ontevreden is over de slechte regeling der spoorwegdienst door den Mont-Cénis-lunncl. Men verdenkt de maatschappij van den Lyonschen spoor weg. die dezen weg exploiteert, van opzettelijk verzuim, teneinde den han delsweg naar het Oosten over Marseille te handhaven, en de concurrentie der Italiaansche spoorwegen door hooge tariven en oponthoud tegen te werken. DÜIT8CHLAND. De loss Zeit. deelt mede dal de Pruissische artillerie binnen kort eenc belangrijke reorganisatie zal ondergaan. De rijdende arli'lerie zal van de artillerie te voet geheel gescheiden, aan de cavaleric-brigadcs toegevoegd en met 52 batterijen vermeerderd worden. De Elberf Zeit. bevat de mededecling uit Berlijn dat aldaar een veel- beteekenend gerucht loopt. Men beweert namelijk, dat er pogingen zijn 1 gedaaii, om een verzoening lot stand te doen komen lusschen de regering en de beide haar vijandig gezinde partijen de conservatieven en de ullra- mon tanen; men voegt er bij, dat die pogingen aanvankelijk met een gunsti- gen uitslag zijn bekroond. - Te Berlijn heeft de verhuisdag, 2 April, weder tot groote ongelegen heden aanleiding gegeven Een groot aantal gezinnen weigerde hunne woningen te verlaten en anderen moesten met hun meubilair op straat blijven, omdat de bewoners van het huis, hetwelk zij wilden betrekken, de deur voor hen gesloten hielden. De policie was ijverig in de weer om zoo mogelijk min nelijke schikkingen tot stand te brengen. Evenwel zijn er nog 1500 per sonen. die geen heenkomen hadden, naar het werkhuis gebragt. Ook is een aantal gezinnen buiten de stad in tenten gelegerd. OOST-INDIE. BATAVIA, 2 Maart. Door de commissie, ingesteld bij het besluit van 30 Januarij 1872, tot het beramen van middelen, waardoor in den vervolge overstroomingen als die, welke te Batavia in de maand Januarij jl. hebben plaats gehad, zoovgcl mogelijk kunnen worden voorkomen, is een rapport uitgebragl, hetwelk aan den resident van Batavia is gezonden, met opdragt om in de» geest daarvan met den mccslen spoed opnamen te laten doen en daarna, voorzien van de noodige ontwerpen en begrootingen, de betrekkelijke voor stellen in te dienen door lusschei.komst van den directeur der burgerlijke openbare werken. - De gouverneur-generaal heeft het besluit ingetrokken, vroeger door den heer Mijer genomenwaarbij controleurs, die zich beklaagd badden over het inschuiven van vreemde elementen in het kader, door achteruitzetting in promotie werden gestraft. - Den 8,l®° Febr. overleed te Solo, in den ouderdom van bijna 93 jaren, een der veteranen die nog onder Napoleon I dienden. Willem Tiemes werd op den 23 Maart 1780 te Rotterdam geboren en nam reeds in 1795 dienst als kanonnier bij de Is" compagnie rijdende artillerie, waarbij hij in 1797 wachtmeester en in 1801 opperwachtmeester werd. Gedurende dien tijd streed hij onder de generaals Augercau en van Damme in Noordholland en Diiitschlaud. In 1805 ging hij over hij de llanovcrsche ligte cavalerie, werd juist op zijnen verjaardag in 1!'05 tol 2d®n luitenant en in 1806 tot 1"®° luitenant bevorderd. In 1810 werd hij in Portugal krijgsgevangen gemaakt, overgebragt naar Engeland, waar hij lot 1814 verbleef. In dat jaar in Nederland teruggekeerd, werd hij aangesteld lot luit.-kwariier- meester bij hel 3d® reg. karabiniers, wat hij echter slechts een jaar bleef, want in het volgende kwam hij weder bij zijn oude wapen der artillerie j terug, om in 1821 overgeplaatst te worden bij de cavalerie in Ned.-Indië. In 1823 werd hij bevorderd tol ritmeester. Gedurende 4 jaren was hij rit meester-adjudant, juist in den lijd van den Java-oorlogin welken'krijg hij de Militaire Willemsorde verdiende, die hem later toegezonden werd. In 1846 werd hij majoor, in 1847 luit.-kolonel, in 18C4 als zoodanig kom mandant van het reg. Oost-Indische cavalerie, en in 1847 kolonel. Doch weldra kwam thans het einde van zijne militaire loopbaan. Verschillende intriges maakten hem het leven zoo moeijelijk, dat hij reeds hel volgende jaar zijn pensioen aanvroeg en verkreeg. Hij woonde in Europa 13 veldslagen bij, waaronder die vanWaterloo.de belegering van Gaela .en den geheelen Java-oorlog, voor welken laatslen hij versierd was m t dc bronzen achtkantige medaille. Door den gouverneur-generaal van Ned.-Indië zijn dc volgende beschik kingen genomen: Civiel departement. Verleend; een tweejarig verlof naar Nederland, aait den controleur 2® kl. bij het binnenl. bestuur in het gouv. Gelebes D. N. F. Kiehl; aan den notaris Ie Gheribon P. J. Jansscns; aan den algem. pakhuis meester te Bandjcrmasin J. II. de Graafl'. Benoemd; tot. inspecteur-generaal van financiën I'. 11. B. Molké; tot algem. pakhuism. te Bandjermasin D. 11. G. Verploegh Chassé; tot 3d®" commies op het rcsid.-kantoor te Menado F. A. Hemnielmantot ambtenaar ter beschikking bij de landel. inkomsten en cultures J. G. Meyr, A. E. van der Meiden, M. J. H. Lautzins."M. Stollen A. G. Andreas; tot lid van den raad van justitie te Amboina J. van der Hoek; tol chef van het kad. stalist.-bureau te Pekalongan. met den rang van controleur 1® ld., F. G. A. van Oeldcn; tot tijdelijken vervanger van I den notaris P. J. Janssens te Gheribon, de cand.-notaris A. II. Putman Cra- nier; tot notaris te Poerworedjo (Bagclen) J. C. van der Mandele; tot notaris te Bezoeki W. Kuhler; tol 2dcn commies op hel resid.-bureau te Soerabaija

Leydse Courant | 1872 | | pagina 2