LE1DSCHE COURANT. <87*2. N9. 05. ZATURDAG 16 MAART. STA DS-BER1GTEN. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- ep feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p.p. 1 3.50; met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad ƒ3.35, franco p. p. f 3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voer 2.50 'i jaars, buiten de expeditie/tosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertentiën is van 1 4 regels 1- iedere regel meer 25 cents. Advertentiën voor Duitschland, Oostenrijk en Zwitserland worden uitsluitend aangenomen door IIAASENSTEIN VOGLER, Expeditie-Kantoor van Advertentiën te Hamburg, Lubeck, Frankfort a. M., Berlijn, Leipzig, Bresden, Breslap, Keulen, Stuttgart, Weenen, Praag, Bazel, Zurich, St. Gallen, Geneve en Lausanne BURGEMEESTER ex WETHOUDERS der Gemeente LEIDEN, gezien de artt. 10, 34 en 35 der Wet van 4 Julij 1850 (Staatsblad n-, 37);doen te weten, dat de lijsten der personen, die tot het verkiezen van leden der Tweede Kamer van de Staten-Gcneraal, der Provinciale Staten en van den Gemeenteraad bevoegd zijnop heden vastgesteld en gedurende de eerst komende veertien dagen voor een ieder ter lezing nedergelegd zijn op de plaatselijke Secretarie, terwijl een exemplaar van ieder is aangeplakt op de kleine Pers van het Raadhuis; - voorts dat van die lijsten zijn afgela ten de navolgende personendie een of meer der voor liet kiesregt gevor derde vereischten verloren hebben of overleden zijn, als: P. Blaauw, mr. J. T. Rodel Nijenhuys, E. J. Brill, J. Busé, H. van Ca- zant, L. J. üoovc, J. C. Emeis, C. van den Ende. A. Francken, J. J. Hart man, nir. H. C. J. Hoog, C. Hoogendoorn, P. J. Knaap, C. van Lommei, II. Lus, U. I). Sala, A. G. Ballego, F. Booy, G. Daalhuizen. 11. Delen, L.G. Dirks, If. van de Graaf, W. F. van Uartrop Sr.prof. C. Pruys van der Hoeven, A. Hoorn, J. H. Karpesteyn, d'. A. J. Molenaar, J. Planjer, J. Plattcel. G. P. ten Sande. U. SpoormanL. Springer, P. van Tol, N. van V'ecn, D. van der Veen, D. Veis Heyn en C. van den Wijngaard, die overleden zijn J. Benier, dr. J. T. van der Cliijs, mr. J. J. Dcibaere, A. L. J. Hotz. mp. li. Keer, nir. F. B. Coninck Liefsting, P. C. Maks. J. Prins, dr. K. A. Rom- hach, P. J. Roozendaal, mr. J. de Wal, C. Wendcl, Z. Beyl, P. J. Broek hof!, J. I*. van Dorp, B. van Dorsten, P. Faber, W. Holswilder, P. Kooreinan Jr.W. Labrce. L. A. Leenders, N. J. van der Mandele, M. P. Meerburg, S. A. Meerburg, W. A. Mulder, J. P. Perrin en dr. N. W. P. RauwenholT, die in den loop des jaars de gemeente hebben verlaten J. Gabes, W. F. van der Heyden, J. van Loo, C. Looten en N. P. Vellhuys, die een hu/jner burgerschapsregten missen B. P. van Berkcl, A. J. Binnendijk. F. C. van BijlcveldH. J. Carlier, J. W. Carton, W. Epskamp, P. M. van Geldercn, A. van Gessel, J. de Haay, II. den Hartog, C. Lambooy, 1). Nieboer, A. Nooteboom, J. OudshoornII. G. Reynders, M. van Reyn, C. C. W. Schuabel, C. J. Tliijssens, II. J. E. Utermarck, L. de Vries, V. de Bolster, A. J. Boom, N. Brutnmelkamp, C. Buys, A. J. van Nieuw Casteel, I. du Croix. D. Dirkse, J. DoesburgLan- iiooy. A. van den Dop, P. van DuurenW. F. Engels, C. Gans, P. Guillot, C. van Hoeken, W. F. van der Horn, F. J. van Kempen, II. J. van Kerk hof!, R. Kool. A. Kors, A. Laman, J. Oosterink, W. I'. Osinga, J. T. H. Paling,M. Durieux, C. Roobol, L. Rosdorf, W. Schneider, D. Sol, L. SteenliuizenD. van Waalwijk, J. Wallaart, J. Weerlee en J. H. van Wen- sen, die niet tot den bepaalden census zijn aangeslagen voor de keuze van leden voor den Gemeenteraad J. W. C. AlberlJ. F. R. de BalbianN. Boekkooi, W. Bosman, J. Brcvce. 1'. Buitendijk, J. van den Burg. F. A. Dee, Z. A. E van Eldik, C. A. Emeis, B. van Es, J. C. J. van Ewijk, W. G. la Garde, J. van Ges sel, G. Japikse, W. F. Jongbloed, R. Koekkoek, 0. A. Labree. A. de Mare, Rodenburg. J L. G. Ie ltutte, d'. G. D. J. Schotel, J. J. Taverne, D. Visser. H. J. Wanna en W. van Weeren Jr.die niet tot den bepaalden census zijn aanges'agen voor de keuze van leden voor de Tweede Kamer der Slaten-Generaal en voor de Provinciale Staten. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 15 Maart 1872. E. KIST, Secretaris. JAST E3J VXSSGHERIJ. De BURGEMEESTER VAN LEIDEN brengt ter kennis van hen, die zich voor het aanstaande saizoen 1872/3 in het bezit wenschen te zien van Jugt- of Tischacten, of wel van eene kostelooze vergunning tot uitoefening der visscherijdat de blanco verzoekschriften ter bekoming daarvan gratis verkrijgbaar zijn ter Gemeente-Secretarie, alwaar zijbehoor lijk ingevuld en onderleekendvóór den 15'ltn April dezes jaars moeten terug bezorgd zijn, ten einde alsdan aan den Commissaris des Konings in deze provincie te worden ingezonden Tevens wordt ter kennis van belanghebbenden gebragt dat blanco ver zoekschriften tot het bekomen van buitengewone magtiging tot het verdrij ven van schadelijk gevogelte, het schieten van konijnen en ander schade lijk gedierte, het visschen als het water met ijs bedekt is en het scheppen van kleinen visck als aas voor de dobbers, van lieden af, mede gralis ter Gemeente-Secretarie ter invulling verkrijgbaar zijn gesteld. De Burgemeester voornoemdj Leiden, 15 Maart 1872. v. n. BRANDELER. BINiNTLNLAM DSC UK BKIUGTIM». LEIDEN, 15 Maart. De minister van financiën beeft ter kennis van belanghebbenden gebragt dat in de maand Mei aanst., in liet locaal van het dep. van financiën te 'sGravenhageteil overstaan van de daartoe benoemde commissie, een ver» j gelijkend onderzoek zal plaats hebben van adspiranten voor de betrekking van surnumerair bij het vak der posterijen, waartoe minstens 12 plaatsen ter vervulling worden opengesteld. De adspiranten behooren zich vóór den l"lcD Mei aanst., bij een op zegel geschreven request, lot den minister te wenden. Na dien tijd inkomende verzoeken worden buiten aanmerking gelalen. De adspiranten moeten geboren zijn tusschen 1 Jnlij 1851 cn 1 Julij 1854. Verdere bijzonderheden worden door de Staatscourant mede gedeeld. Aan de K. C. wordt gemeld dat de boofd-commissie voor het feest van 1 April, overeenkomstig hel verlangen des konings. eene uitnoodiging tol bijwoning der aanstaande feestviering en lot deelneming aan het alsdan op liet raadhuis te Brielle te houden feestmaal gezonden heeft aan den thans te 's Hage woonachtigen oud-ambassadeur, in Nederland zoo hooggesqhatteii geschiedschrijver John Lotrop Motley. -- Zr. M\ commissaris in Friesland is gemagtigd tot bjjeenroeping van de stalen dier provincie in buitengewone vergadering op 26 Maart aanst. -- Volgens berigt uit Aden, van 14 Maart, was het stoomschip Prins Hendrik aldaar van Batavia aangekomen. Het had den 2,lcn Maart Re schroefbladen verloren en was de laatste 360 mijlen door een Eugclsehc stoomboot gesleept. Aan boord was alles wel. De kerkeraad der Ned. herv. gemeente te Delft heelt beslotendat de gebeurtenis van 1 April 1572 in eene daaraan hootdzakelijk gewijde avond godsdienstoefening op 1 April a. s. zal worden herdacht. Door den gemeenteraad van Rotterdam is in zijne gisteren gehouden zitting, op voorstel van burg. en weth., eene som van ƒ5000 beschikbaar gesteld voor de feestviering aldaar op 1 April. Bij genoemden raad is eene mededeeliug ontvangen van hh. executeuren in den nagelaten boedel van wijlen den heer mr. Jacob van Dam van Noar- deloos, houdende een extract uit het testament, waarbij aan de gemeente Rotterdam wordt gelegateerd eene som van ƒ1000, vrij van successieregt om daarvan uit zijne nagelaten verzameling boeken, schilderijen, prenten, enz.aan te koopen wat voor de gemeente nuttig kan zijnvoorts eene som van ƒ5000 tot aankoop van schilderijen voor het museum Boymans en bovendien ten geschenke eene schilderijvoorstellende de gebroeders de Witt, afkomstig uit de verzameling van Z. M. koning Willem II. Te Vianen is Donderdag nacht de grullerij van den lieer Vos van Zu- lingen, met al wat zich daarin bevond, afgebrand. Alleen paard cn wagen konden nog geborgen worden. Een vrecselijk voorval heeft Dingsdag jl. tusschen Hengelo cn Ruurlo plaats gehad. Een hoer uit de Boschheurnc bij Ruurlo bragt een paar var kens naar Hengelo. In den terugweg kwamen de paarden met den wagen in hollende vaart aanhollen aan liet tolhek tusschen Hengelo en Ruurlo; de tolgaarder wilde het tolhek openenmaar zag toen tol zijne verbazing dat de voerman, die ecnige uren te voren met die paarden er naar toe gereden was, nu bij zijne terugkomst er niet bij was. Hij bond daarom de paarden vast, en ging een eipdvveg den grindweg op, om te zien of de boer ook zou komen, maar tot zijn niet geringe schrik vond hij hem op den grind wig dood liggen. Men zegt dat hij veel wonden aan het hoofd had en dat I jj geen cent geld bij zich had; men gelooft daarom aan een moord. Tc Vlissingen is in de nieuwe haven aldaar een droevig ongeluk gebeurd. De stoomboot Zeeland, welke de baggerponten in- en uit de haven sleept, kwam in aanraking met het touw eener heistelling, waardoor deze kantelde en op het dek der stoomboot viel; de manschappen hadden nog tijd zich te bergen, doch de kapitein, die liet ongeluk te Iaat bemerkte, kreeg de stel ling op het lijf, waardoor zijn linkerbeen op twee plaatsen brak, zijn reg- terbcen zwaar werd gekneusd en bij bovendien nog wonden aan dijrug eii hoofd bekwam; zijn toestand is door bijkomende koorsten zeer bedenkelijk. Berigten uit Paramaribo, van 20 Febr.melden hel volgende: 'sKonings geboortedag is gisteren hier plegtig eneven als verleden jaar, niet volks- vermakelijkhedën gevierd. Den 1611™ dezer overleed alhier de heer W. E. Riihmannlid van den raad van bestuur en der koloniale staten, in den ouderdom van 55 jaren, waar van hij dertig in deze kolonie in onderscheidene betrekkingen Jteefl door- geliragt.

Leydse Courant | 1872 | | pagina 1