kOMMtLLM MDEIilAME GROFSMEDERIJ, TE LEIDEN. jaareijksche algejieene yergadekivg vv\ LEIDSCI1E BROODFABRIEK. Op heden gearriveerd, L, A. B. MOLKEN BOER, landers in de Kaapkolonie noch misnoegdheid tegen liet Britsche gouverne- ment hebben noch neiging om het bestuur ten eigen bate in handen te nemen. F K A ti It IJ K. pet bevestigt zich meer en meer dat de prins van Joinrille en de l,cri0g van Aumale hersteld zijn in hunnen rang, de eerste van viee-admi- raal. de tweede van divisie-generaal. Thans heeft ook de hertog van Ne mours dezelfde aanvraag gedaan en de regering zal het zeker moeijelijk kunnen weigeren. Bij de beraadslagingen in de nationale vergadering over de internatio nale heeft een der leden, de heer Tolain, de geestelijkheid van Mulhausen Beschuldigd, dat zij de werkstaking, die in 1870 aldaar en in andere groote industriële middenpunten in den Elzas heeft bestaan, ondersteund had en die Beschuldiging is door een der Parijschc afgevaardigden bevestigd. De bedoelde geestelijkheid heeft gemeende in een aan den voorzitter der nationale verga dering gerigt schrijven zich tegen deze aanklagl te moeten verdedigen. De geestelijkheid van den Elzaszegt zijis aan die grèvc ten eenemale vreemd gebleven. Aan het graf van den kort na het eindigen der grève overleden pastoor van Mulhausen is door den gedelegeerde van het stedelijk bestuur dier fabriekstad op welsprekende wijze aangetoond, hoe veel moeite de overledene zich integendeel gegeven heeft om een einde aan de bedoelde ramp te maken, die met eene gelijktijdig in verscheidene andere Fransche departementen ver-, wekte bew eging in verband stond. De beer Thiers heeft een Engelsche deputatie ontvangen, die hem de afschaffing van de paspoorten kwam vragen tusschcn de twee landen. De president der republiek heeft daarop verklaarddat de omstandigheden hem niet toelieten de voorzorgen af te schaffen, die het vertrek van gevaarlijke personen, behoorende tot de partij, die vijandig is aan bet bewind, be- moeijelijken. Thiers heeft te gelijkertijd met de commissie onderhandeld over den onderzecschen tunnel en erkend dat dit werk niet moeijelijker zou zijn dan de Mont-Cenis-lunnel. Alleen heeft Thiers er bijgevoegd, dat in den toestand, waarin zich Frankrijk bevindt, het slechts opofferingen voor zijn bevrijding kan doen en dat alle pogingen voor dit doel aangewend moeten worden, tnaar hij heeft beloofd, dat men van zijn kant alle onder steuning zou geven aan ingenieurs door Engeland gezonden, om dit. werk van een zoo groot internationaal belang te bestudeeren De bladen van Marseille deelen de ware dagteekening mede van de geboorte des heeren Thiers. Eenigen tijd bestond er twijfel daaromtrent, een twijfel, dien de persoon zelf niet geneigd scheen weg te nemen. De heer Thiers is den 18'" April 1797 geboren, in April a. s. wordt hij dus 75 jaar oud. DllITICHLAND, 46 leden der kamer van afgevaardigden in Baden hebben prins von Bismarck bij een adres hunne gelukwenschen doen toekomen met zijne houding in zake de wet op het -schooltoezigt. Aan uwe zijde in dezen nieuwen strijd voor de onafhankelijkheid des rijks, zeggen zij. staan hel vertrouwen, de dankbaarheid, de vaderlandsliefde en de geestbeschaving des Duitschen volks. Moge de Voorzienigheid, welke de vestiging des nieuwen rijks ziglbaar beschermd heeft, ook verder aan den Duitschen staatsman kracht en gezondheid schenken! De wijze en met vaste hand volbragte vervulling der nieuwe taak zal u aanspraak geven op de dankbaarheid en den zegen van tijdgenoot en nakomeling Volgens de Nordd. Allg. Zeit. had von Bismarck zich na den afloop der beraadslagingen van hel heerenhuis over de schoolwet voor veertien dauen met verlof naar zijne goederen in Laucnburg willen begeven, maar heeft hij ten gevolge eener vrij hevige ongesteldheid zijn vertrek moeten uitstellen. Volgens een later berigt beeft hij aan zijn voornemen gevolg kunnen geven. Volgens de Allg. Zeit. hebben prof. Reinkens en de priester Hirsch- walder, die zich te Munchen bevinden, van den bisschop van Brcslau eene aanmaning ontvangen zich vóór 30 April aan de Vaticaansche besluiten te onderwerpen, zullende anders de groote ban over hen worden uitgesproken. De Schles. Zeit. zegt dat ook dr. VVeber en de priester Hasslcr, te Ziegen- hals, eene dergelijke aanschrijving hebben ontvangen. Tc Mannheim heeft men het plan opgevat tot oprigting eener "Deut sche Seebandlungten doel hebbende de bevordering van regtslreeksche leverauciên van grondstoffen en fabrieksmateriaal uit overzeesche gewesten aan de Duitsche industrie, meer bepaaldelijk de Duitsche katoenlabrieken onafhankelijk te maken van den Engelschen tusschenhandel. Het kapitaal is vastgesteld op 10 millioen th. PEK TELEGRAAF. 'sGRAVENHAGE, 13 Maart. Tot raadsheer in den hoogen raad is be noemd de heer mr. J. W. Schuurman, thans raadsheer in het prov. hof van Zuidholland. VERSAILLES, 12 Maart. Heden is in de kamer het rapport van de com missie ingekomen over het ontwerp Lefranc. De heer Benoist d'Azy heeft als president der commissie voor het budget verklaard, dat er nog 140 mil lioen aan inkomsten gevonden moeten worden. Hij heeft voorgesteld de discussie over de begrooting aanstaanden Donderdag te beginnen. Naar aanleiding van een stormachtig incident in de kamer, heeft de heer Brisson zich zoozeer vergeten dat de censuur op hem toegepast is. LIVERPOOL, 12 Maart. De Baltic is hier aangekomenmedebrengende het antwoord van het kabinet van Washington op Engelands nota betref fende de Alabama-eischen. VERSAILLES, 12 Maart. De regering en de commissie hebben elkander verslaan over het ontwerp van wet Lefranc. Het tegen-ontwerp der com missie zal wel niet gewijzigd, maar in het rapport zal aan de regering alle voldoening gegeven worden. BERN, 12 Maart. Op het gerucht dal in Tcssino volk aangeworven wordt om een inval in Italië te doenheelt de bondsraad een hoofdambtenaar van het dep. van justitie naar genoemd kanton gezonden, om een onderzoek in te stellen. Vooralsnog is gebleken dat hel gerucht overdreven was. lanb. Van 7 tot en met 13 Haart 1872. BEVALLEN: 1'. Heus, geb. Bulleman, tweel. en Z. A. Ch. Meysing geb. Schuurman Stekhoven, D. J. W. van Daalen, geb. van der Steen. Z. S. de Mey, geb. Duk, A C. Vrijhofl, geb. van Veen, Z. - G. Slakenburg. geb. Pie- ket, Z. G. de Munnik, geb. van Beelen, Z E. Cebol, geb Pon, D. ,1. van der YVilk, geb. Schreuder, Z. A N. 1). li. van Eyk, geb. Bisdom. Z. R. van Gelde ren, geb. van Wageningen, I). - S. Ilonsbeek. geb. llouweling, Z. M. II. W. Weijers, geb. Walle. Z. G. van Litli, geb. de Jong, Z. - 11. Meijeringh geb. Stui- vinga, Z. J. de Pree, geb. van Belle. Z. M. van Wijk, geb. Chrispijn, D. -- M. Ie Feber, geb. Rijke. D. - C. G. W. Koopmans van Boekeren, geb. Meijer. D. M. van der Water, geb. Langebeek, D. M Ch. van Hartevelt, geb. Neuleboom, D. A. Overmeer. geb. van Dijk, Z. - A. Langezaal. geb. van IHiyn, I). -- F. D. YVilke, geb. Knese, D. - M. S. Favier, geb. Bink, D. - E. C. C. Vergunst, geb. van der Klugt, Z. M. C. J. Verhoeven, geb. van der Meel, Z. GEHUWD: W. Flanderhyn, jm. en G. Oudshoorn, jd. 1). Guly jm. en J. C. Welselaar, jd. F. de Munnik, jm. en F. Blom.jd. A. llofkes.jm. en 11. Brax- hoven. jd. T. llaneveld. jm. en J. M. 11. Fakkel, jd.-— D. Carrce.jm. en A. Boechmer, jd. J. Kroon, jm. en J. F. de Jong, jd. OVERLEDEN: J. P. Pecht, Z„ 3d. - VV. Lina, D. 5 m. - C. M. J. Tam, D., 18 j. I. C. Lehmann, wed'. C. Denninghoff, 07 j. E. Cenyn, Z.,2 j. D. J. Heykoop, Z 8 j. J. Terpsma, Z., 2 m. J.G. van liemmel, Z., 17 m. .1. Planjc, 73 j. J. J. Luberti. geb. Wilhelm. 40 j. A. van Vliet, Z., 10 m. H. J. Dreef, Z., 7 m. J. Flamman, D.. 20 m. E. Giezen, D.. 2 j. A. Dreef, Z., 2 d. E. Lepelaar, D.. 2j. - 11. Romberg, 80 j. YV. J. A. Sanders, geb. Franc ken. Z. levenl - H. van Poelgeest, 48 j. - J. Boom, Z.,4m. -J.van YVeerlee, geb. llensen, D. levenl. M. C. Langeveld, P., 7 m. J. Dreef, Z., 4 d. J. van der Reyden. D., 2 j. M. Kallenberg. Z., 7 m. M. Milekan, wede. C. Nihot, 74 j. - J. Mulder, D., 4 j. H. van der Heiden, D.,23 m. A. C. Rijnders, Z., 2 d. B. Sirag, Z„ 2 j. - M. E. Bonte, D„ 3 j. M. M. Rijke, D„ 2 j. A. J. Boo- gers, 41 j. Al) VLIULVÜ L\. Getrouwd: Leiden, 13 Maart 1872. JOHANNES KROON JOHANNA FREDERIKA DE JONG. Voor de talrijke bewijzen van belangstelling, bij ons huwelijk ondervon den, betuigen wij onzen hartelijken dank. J. KROON. J. F. KROONde Jong. QEELHEBRERS, op Zaturdag 30 Maart 1872, des namiddags te half tic e, in de Fabriek. De Balans en verdere stukken liggen aldaar ter kennisneming van den 16d" Maart, op werkdagen, van 10 tot 3 uur. Het dividend over het jaar 1871 is bepaald op O p.er Aandeel. De betaling zal geschieden, tegen intrekking van het vierde dividend-bewijs, aan het Kantoor der Fabriek van Woensdag 3 April en zoo voort, Zon- en Feestdagen uitgezonderd, van 's morgens tien tol 's namiddags twee uur. De Directeur, G. J. DE CASPAR1S. De Ondergeteekcnde bericht aan zijne geëerde Besunstisers dal zijn Magazijn ruim voorzien is van alle soorten PARASOLS, ais: En tout Cast, Oinbrcllcs, Donartères en Heeren* Parasols enz. Uw Ed. Dw. Dienaar, J. CUBBI. bij C. SPAAï\DERMANT, Ouden Singel, de echte puike Fransche Aardappelen, welke alle Inlandsclic soorten tol dusver overtreffen. Rlanke a ~f A per hectoliter. 26 Cents per vijf kop, en roode Fran sche a 36 Cents per vijf kop, alles bloem. PAARDENSTEEG WEDEROM ONTVANGEN: een klein partijtje fratciiforter braad-, cervelaat- en truffel-worstbohemer- en westpmaalsche hammetjesedammer kaasjes, enz.

Leydse Courant | 1872 | | pagina 3