Arl. 15, Voor hel gcheele jaar worden aangeslagen alle belaslingseliuldi- gen die op 1 Januarij in de gemeente verblijf houden. Zijdie in den loop des jaars zich binnen de gemeente vestigen, worden naar tijdsgelang aan geslagen, een en ander overeenkomstig art. 245 der wel van 29 Junij 1851 (Staatsblad n". 85) en art. 6 der wel van 7 Julij i8G5 (Staatsblad n". 79). Gedaan tc Leiden, ter openbare raadsvergadering van den 29sltn December 1870 en gewijzigd in de openbare vergadering van den gO-trn November 1871. De Burgemeester, v. d. BRANDELER. De Secretaris, v. PUTTKAMMER. Zijnde de heffing dezer belasting goedgekeurd bij Koninklijk besluit van den 1 ldc" Januarij i072n°. 20. waarbij tevens is aangehaald de verordening regelende de invordering dier belasting, van 11 November/20 December 1809 (Gemeenteblad ut 2). En is hiervan afkondiging geschied waar hel behoortden 29,"n Januarij 1872. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. o. BRANDELER, Burgemeester, v. PUTTEAMMËR. Secretaris. BURGEMEESTER ex WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien het adres van Melxdert Heibert Fonteix koopmanwonende al hier, daarbij vergunning verzoekende om in zijn perceel in de Papegaai's- poort aan de iloogewoerd een fournuis ie doen plaatsen; Gelet op art. 4 van het Koninklijk besluit van 31 Januarij 1824 (Staatsblad n°. 19); Doen te weten, dat lot het hooren der eigenaars en bewoners van de naast bijgelegene en belendende panden, ten opzigte der information de commotio et incommodo, door Burgemeester en Wethouders zal worden gevaceerd op het Raadhuis dezer gemeente, op Donderdag den lsll'n Fcbruarij aanst. 's voormiddags te elf urenzullende de belanghebbenden verpljgt zijn liunr.e bezwaren tegen dat verzoek op dien lijd in te brengenterwijlbij ver zuim daarvan, zij gehouden zullen worden zich legen de inwilliging niet tc hebben verzet. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 29 Januarij 1872. v. PUTTKAMMER, Secretaris. De BURGEMEESTER vax LEIDEN. Gezien de circulaire van den Commissaris des Konings in deze provincie, van den 22stl'n Januarij 1872, A. n°. 4GI (2e aid.). Provinciaalblad n". 10; Brengt ter kennis van belanghebbenden dat op den 13dcn Febrtiarij e. k., des middags te 12 uren, zal worden overgegaan tot de openbare aanbeste ding der levering van 590 remontepaarden en wel door de lloofd-Admi- nistralic van hel: tc Leiden Venlo Haarlem Zutphen Utrecht i Amersfoort dat in de voorwaardenwaarop de aanbesteding zal geschiedenook dit maal de bepaling is opgenomen dal één derde der te leveren paarden van iulandschen oorsprong moet zijn en eindelijk, dal de voorwaarden van aanbesteding ter lezing liggen voor de gegadigden o. a. in het gebouw van het J'rovinciaal BesliiOr van Zuidholland. De Burgemeester voornoemd. Leiden, 29 Februarij 1872. v. d. BRANDELER. reg. Hussaren 2e ti 3e u u 4e u n reg. Veldartillerie Rijdende van 110 stuks, 1C0 n (i5 a 110 a 140 a G5 BINNENLAMhSCIIU BKBIGTKN. LEIDEN, 29 Januarij. Bij beschikking van den minister van justitie zijn verplaatst de adjiinct- kommandanlen in 's rijks gevangenissende bh. A. van Bemmel van Hoorn naar Leiden en G. M. Koentz van Leiden naar Hoorn. In de Zatui'dag 11. gehouden vergadering der leden van het Leidsche departement der Nederl. maatschappij ter bevordering van nijverheid bad de pleglige uitreiking plaats der medailles en getuigschriften door werklieden alhier verkregen in den nationalcn wedstrijd in verschillende vakken van nijverheid en kunst in 1871 te 's llage gehouden. Door den heer d'. D. de Loos werden met gepaste toespraken die eereblijken aan de bekroonden lei band gesteld. Deze vergadering werd vereerd met de tegenwoordigheid van den heer burgemeester, hh. wethouders en vele leden van den gemeenteraad. Heden morgen is uit de Mare. nabij de voormalige Marepoort, leven loos uit het water opgehaald het lijk van een 70-jarig manspersoon, ge naamd A. P., wekker van beroep. Waarschijnlijk is hij. door de duisternis misleid, in het water geloopen. Het lijk is onder toezigl der policie naar de familie overgebragt. De Staatscourant bevat de officiële opgave der bevolking van de pro vincie Utrecht, volgens de uitkomsten der jongste volkstelling. De bevolking dier provincie bedroeg 173,55G zielen, waaronder Amersfoort 13230 zielen, Utrecht 59299, Wijk bij Duurstede 2982IJsselslein 3245. Zeist 5440. Ten behoeve van de afdceling hoogerc burgerschool van het gymnasium Willem III te Batavia, wordt verlangd een geschikt Iceraar in de wis- en natuurkunde, bij voorkeur ongehuwd. Aan de gemelde betrekking is ver bonden: een minimuin-traclemcnt van f 375 'smaands, met drie vierjaarlijk- sche verhoogingen elke van 75 'smaands, tot zal zijn bereikt een maximum- tractement van 600 's maands; een voorloopig tractement van/ 100 's maands. ingaande met den dag van vertrek uil Nederland lot den dag van aankomst in Indië, waarop vóór hel vertrek een voorschot van hoogstens drie maan den wordt uitgekeerd ecne gratificatie van lOOO, strekkende voorschot en gratificatie tot bestrijding der kosten van uitrusting; en overtogt naar Bata via per mailgelegenheid als gottvernemenls-passagier der eerste klasse. Zij die genegen zijn in gemelde betrekking zich aan 'stands dienst in Ned.- Indië te verbinden, moeten zich voor of op ultimo Februarij tot het dep. van koloniën wenden. Het Dagblad van Z.-H. en 's Grav. deelt ecne circulaire mede, onder teekend door de heeren mr. C. W. J. baron van Boetzelaer van Dubbeldam, E. H. Kol, mr. C. R. Merkus, R. Mijsberg. J. W. Schubart, mr. W. R. ba ron van Tuyll van Zuylen en ai', li. Waller. In deze circulaire worden bijdragen gevraagd voor het oprigten van een asyl voor oude en verminkte Jiq landsche zeelieden in den Uriel. Dat is, naar het oordeel der onderiet naren eene stichting, waardig der Nederlandsche natie, die aan hare; lieden zoo veel is verpligt. Met te meer vrijmoedigheid wekken zij medewerking op, omdat zij de verzekering hebben ontvangen, dat de kon ten hoogste met dit plan is ingenomen, eene aanzienlijke bijdrage daan heeft toegezegd en zich bereid verklaard heeft den eersten steen te leggt De hoogste prijs, groot ƒ30000, in de weerbaarheids-loterij is Zat dag ten deel gevallen aan n". 40 van serie 529. Naar men aan het uit Utrecht meldt, wordt aldaar verzekerd, dat het gelukkig ïiotmner hoort tot de loten, welke niet uitgegeven [en door de w eerbaarheid ij eigen rekening gehouden zijn. Te Rotterdam zijn dezer dagen van een jong kind, in eene der Ij aan den Binnenweg aldaar woonachtig, des nachts in den slaap de top, der vingers door ratten afgeknaagd, terwijl het door diezelfde dieren eenige wonden aan het oor werd toegebragt. Te Amsterdam had Zalurdag middag in de Bloemstraat een vrees® ongeluk plaats. Terwijl een smidsknecht bezig was met het ophijst van een linnenkast, liet de hijschbalk los. ten gevolge waarvan de kast; den man nederstortte. Eenige oogenblikken later is de man overleden, laat ecne weduwe met 4 kinderen achter. Te Arnhem werden ten postkanlore sedert eenigen tijd vrij aam lijke geldswaarden, in brieven gesloten, vermist. Men meende eerst schuldige onder de bestellers te moeten zoeken, maar eene gestrenge!; zoeking bij deze leverde niets op. Daarna viel de verdenking op geagreëerd klerk, een jong mensch van fatsoenlijken huize, wiens scht naar men zegt, thans gebleken is. Men spreekt er van, dat de onlvreef geldswaarden te zamen ongeveer 4000 zou bedragenen dat de schuit voortvlitgtig is. Men meldt uil lloogeveen aan de ;V. li. C.: Een viertal jongelieè meest schippersgezellen, zich Donderdag avond naar huis begevende, zi iemand voor zich uitgaan, die door zijne vreemde zwenkingen bewees, hij alles behalve nuchter mogt genoemd worden. Een van hel gezels maakte zijne kameraden daarop lagchcnde opmerkzaam, iets wat door zwierbol gehoord en kwalijk genomen werd, want hij bleel staan, en I de jongelieden nevens hem gekomen waren gaf hij een van hen, zeki Manak, een slag op het hoofd. Deze zaak had echter geen ander ge dan eenige woordenwisselingen. Het gezelschap vervolgde zijn weg en den dronken man, die in deze buurt woonde, achter. Een weinig te staat bel huis. door Manak met een der andere gezellen bewoond, eni namen de twee anderen afscheid, terwijl de beide eersten binnen gin» Nadat Manak zich reeds gedeeltelijk ontkleed had, ging hij nog even i builen, maar had ter naauwernood den drempel der huisdeur ovcrschref toen hij van iemand, die naast de deur stond, een steek in de zijde onli Waggelend kwam hij binnen en verzocht zijn makker schielijk een dol ie lialen, daar ng een onnragelijue jiijn leed. De geneesheer, die kort dii verscheen, verklaarde de wond, een mes- of dolksteek even onder de k ribben, vrij gevaarlijk. Of er verband bestaat tusschen dit misdrijf ci ontmoeting eenige oogenblikken vroeger, zal het ingestelde onderzoek! de justitie moeten leeren. Manak js aan de gevolgen der bekomen woi overleden. De persoon G. B.schoenmakersknecht, bekend als iemand een ongeregeld gedrag, is geboeid naar Assen vervoerd. -- Men meldt uit Leeuwarden: Door de alhier gevestigde afdeclin; werklieden-vereeniging, Help u zeiven. wordt thans bij circulaire lol meer gegoede ingezetenen dezer stad het verzoek gerigt, om haar te oui steunen tot verdere uitvoering van het plan om eigen woningen te stick op het bereids daarvoor (voor ƒ8000) aangekochte terrein buiten de vi malige Hoeksterpoort. Die ondersleuning zal moeten beslaan in bet net van aandeden ad 250, rentende 4 pCt. in het jaar. Deze aandeden zl bij uitloting worden afgelost. Men stelt zich veel goeds van deze zaakti 's GRAVENHAGE. 29 Januarij. Door Z. M. zijn benoemd: lot griffier bij het kantongeregt te Alp de lieer nir. A. L. van Caltenburch, thans griffier bij het kantongerei Ommen; lot griffier bij het kantongeregt te Ommen de heer mr. E. Af van der Kemp, advocaat te 's Gravenhage; tot regter plaatsvervanger ii arrond.-regtbank te Groningen de heer nr. S. M. S. Modderman, rijksik caat en wethouder aldaar; tot plaatsvervangend kantonregter te Ilooges de heer J. Piccardt, notaris aldaar; tot plaatsvervangend kantonreglti Naaldwijk de heer C. van Mourik, cand.-notaris aldaar. Tot betaalmeester te Rollterdam is benoemd de heer jhr. A. tl Qnarles van Uflord, thans betaalmeester te Alkmaar. Aan den lon luit. M. W. van Wickevoort Crommelin is, op zijn» zoek, eervol ontslag verleend uit de militaire dienst, onder toekenning ij den rang'van'ritmeester. Naar aanleiding van een schrijven van den directeur van den u Franschen schouwburg alhier, aan burg. en weth., waarin de heer Mar zegt, zich gaarne bereid te verklaren om gedurende het saizoen 1872 wederom het directeurschap van dien schouwburg te aanvaarden, mits lit ter tegemoetkoming van de verliezen, die hij gedurende dat saizoeni lijden, ten gevolge van de onmogelijkheid om den schouwburg te Amslf dam te bespelen, eene subsidie worde verleend, hebben burg. en welli. den raad het voorstel gedaan, voor het tooneeljaar 1872/73 eene geldeljl tegemoetkoming aan de directie van den Franschen schouwburg toe te ke nen, ten bedrage van ƒ12000. met behoud verder van de beslaande»' waarden. Uit den brief van den heer Marek blijkt o. a. nog, dat de oil vangsten, gedurende elk der vier maanden van dit tooneeljaar in de ra denlie, een nadeelig saldo hebben opgeleverd van gemiddeld 2 OOperrasi' Bij de door burg. en wetli. heden gehouden aanbesteding is liet k wen van schuren, loodsen enz. voor de nieuwe asch- en vuilnisstaai aan; nomen door C. Bosman, te Arnhem, voor 62200, en bet leveren o

Leydse Courant | 1872 | | pagina 2