LMDSCHE COURANT 187 i. WOENSDAG 27 SEPTEMBER. STADS-BERIGTEJV. lil N N EN L.\ A DSC I IE UE 1 i IGTliN N°. 228. fie Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p.p. f 3.50 met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.35, franco p. p. f 3.85. ilet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voer f 2.50 't jaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertentiën is van 14 regels f 1.- iedere regel meer 25 cents. Advertentiën voor OnitschlandOostenrijk en Zwitserland worden uitsluitend aangenomen door HAASENSTEIN VOGLEll, Expeditie-Kantoor van Advertentiën ie Hamburg, Lubeck, frankfort a. M.Berlijn, Leipzig, Dresden, BreslauKeulen, Stuttgart, Weenen, Praag, Bazel, Zurich, St, Gallen, Genève en Lausanne, Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, Donderdag 28 September 1871's namiddags te twee uren. Onderwerpen: Beëediging en installatie van een nieuw inkomend lid. 1" Suppletoir kohier der plaatselijke directe belasting, 1871. Benoeming van eene 1° hnlpondervvijzeres 2e klasse, aan de openbare school voor meer uitgebreid lager onderwijs 2C klasse, voor meisjes. Eadem van eene liulponderwijzercs 3e klasse, aan dezelfde school. Eadem van een hulponderwijzer 4C klasse, aan gelijke school voor jongens. Verzoek ter bekoming van ontslag, tegen 15 October, van de 2e hulp onderwijzeres 4e klasse, aan de openbare school voor meer uitgebreid lager onderwijs 1° klasse, voor meisjes, D. G. Stokhuyzen. Idem legen 31 December, van de hulponderwijzeres le klasse, aan dezelfde school, M. C. Snellen. Idem van den heer P. L. Tichler, als Regent van het Heilige Geest- ol Arme Wees- en Kinderhuis. Benoeming van een adsistent-torenwachter. Verzoek van den Raad der gemeente Alkemade, om ontheffing van ue verpligting tot het leggen van eene brug over de Ringvaart van den Haarlcmmermeerpolderbij de Nieuwe Wetering. Voordragt tot wijziging der voorwaarden bij raadsbesluit van 8 April gesteld, bij den afstand van gemeentegrond aan het Rijk, ten behoeve van het Nosocomium Academicum. Verzoek van C. Spaandermantot het leggen van eene geplaveide stoep voor zijn huis op het Levendaal. Verzoek van N. li. Sweater, tot het leggen van eene stoep voor zijn Intis op de Mare. Aires van J. van Maastricht, tot het in gebruik bekomen van gemeen tegrond builen de Marepoort. 15°. Rekening der plaatselijke Schoolcommissie, 1870. 16". Rekening van het Israëlitisch armbestuur. 1870. 1». 2'. 3". 4. 5». 7'. 8". 9". 10". 11". 12°. 13". 14° LEIDEN, 26 September. Volgens eene bij de regering ontvangen mededecling zal de internatio nale tentoonstelling van voortbrengselen van landbouwnijverheid en schoone kunsten te Weenen op 1 Mei 1873 in het Prater aldaar worden geopend. Voor het middelbaar onderwijs zijn geëxamineerd; voor wiskunde K I G adsjtir.toegelaten voor schoolonderwijs 3 en voor huisonderwijs 1Neder- landsch 1 adspir., niet toegelaten; Fransch 3 adspir., 2 loegel.; Engelsch 3 adspir.2 toegelaten; Hoogduitsch 3 adspir.2 toegelatengeschiedenis 1 adspir., toegelaten; aardrijkskunde 1 adspir., toegelaten; boekhouden 2 ad spir., 2 toegelaten. Naar men uit Amsterdam meldt is de heer J. I. de Beucker, leeraar aan de tuinbouwschool der Kon. Nederl, tuinbouw-maatsehappij "Linnaeus" te Watergraafsmeer, om persoonlijke redenen genoodzaakt naar Antwerpen terug te kecren. en zal hij met 1 October aanst. in bedoelde betrekking opgevolgd worden door den heer E. Veulemansvan Gilly. Volgehs de Amsl. C. is het bedrag van deJnschrijvingen voor de pre- mieleening van de Nederlandsche loodmijn niet groot genoeg om de leening te doen doorgaan. Itc beer .1. Daysman te 's llage deelt in het Bijblad van de Landb. C. mede, dat de steenkolenasch, als meststof voor aardappelvelden gebezigd, de aardappelziekte te keer gaat. Deze meststof moet uitsluitend en in droogen toestand gebezigd worden. Vermengd met den aan eiwit rijken afval van beetwortelsuikeiv, aardappelensiroop- en slijfsel-fabriekenis de steenkolen asch meer geschikt voor algemecnc bemesting. De heer I!. stelt zich voor op do eerstvolgende tentoonstelling van de IIoll. maalsch. van landb. van beido monsters ter bezigtiging te stellen. D<. A. G. van Hamel, pred. bij de Waalsche gemeente te Leeuwarden, heeft het beroep naar Rotterdam aangenomen. Uit Haarlemmermeer schrijft men aan de N. H. C. het volgende: Ten vervolge op het berigt van den brand op 12 Sept. jl.waardoor de woning van den landbouwer F. Maaskant, met den geborgen oogst, totaal in de aseh gelegd werd, en waarvan de oorzaak toen nog onbekend was, diene, dat Woensdag jl. het dochtertje van van E., dat bij genoemden Maaskant diende, gevankelijk naar Haarlem is overgebragt. Reeds den dag na den brand had de burgemeester, vergezeld van den brig ad ier-veld wachter, het kind ondervraagd, daar het reeds ecnigen tijd geleden moet verklaard heb ben: "het zal hier (in de woning van Maaskant) ook wel gaauw gaan branden." Bij dat onderzoek echter gaf zij op, dat zij zulks alleen gezegd had uit vrees, omdat men in den kaatsten tijd zoo dikwijls van branden hoorde. Thans echter moet zijnaar wij vernemenbekend hebbendat zij het rieten dak van den paardenstal met lucifers heelt aangestoken, mee- nendc, dat zij, indien de woning verbrand was, niet meer zou behoeven te dienenen bij bare moeder te huis zou kunnen blijven. Te I.eksmond hcerschen, naar men meldt, de pokken op eene schrik barende wijze. Op eene bevolking van 1500 zielen, is aan die ziekte of hare gevolgen reeds ruim een zeventigtal gestorven. Dezer dagen moeten gedurende eene tusschenruimte van ruim vier en twintig uren aldaar acht lijken zijn begraven. Tc Nieuwe Diep is Zondagnacht de gezagvoerder Forlong, van het in de binnenhaven liggende schip Cato, ten gevolge van den hevigen wind, van de loopplank in de haven gevallen en verdronken. Door den raad der gemeente Wageningen is liet verzoek van cenige ingezetenen, om voor hunne dochters de hoogere burgerschool toegankelijk te stelleningewilligd. Vrijdag avond zijn door den laalslen spoortrein van Kampen op Zwollenabij Mastenbroektwee kocijen overredendie op dien dag door een koopman uit Zwolle aldaar in de weide ware gebragt. Een der koeijen was vreesselijk verminkt, de andere lag zonder hoorns en met gebroken ribben mede dood in de sloot. De trein heeft gelukkig daarbij niet geleden. Te Groningen heeft Zalurdag 11. de nieuw benoemde hoogleeraar in de plantenkunde aan de hoogeschool aldaar, dr. P. de Boer, die betrekking aanvaard, met het houden eener redevoering, waarin hij den vooruitgang in de botanie historisch uiteenzette, het standpunt aanwees, waarop die weten schap thans zich bevindt, en den weg beschreef, dien hij hoopte in te slaan. Het getal studenten, die bij den nieuwen cursus de akademische lessen te Groningen voor het eerst bijwonen, bedraagt ongeveer 20. Den 22slfn dezer is te Midvvolde de woning van den arbeider Kloppen burg afgebrand, met den geheelen inboedel en den reeds binnengebragten wintervoorraad. De oudste zoon. die bet mestzwijn uit de vlammen wilde redden, is daarbij omgekomen en geheel misvormd uit het puin te voor schijn gehaald. - Te Nieuw-Appelseha had in den nacht van 22 op 23 dezer een treurig voorval plaats. De vrouw van J. Kasemier verliet 's ochtends omstreeks 4 uur hare woning en viel in de diepe vaart, die zich voor het huis naast den straatweg bevindt. Zoodra de man en de beide zoons, die le bed lagen, haar angstgeschrei hoorden, snelden zij naar de vaart en sprongen allen zonder beraad in de diepte om de drenkeling le redden, met het noodlottig gevolg, dat de vrouw en een zoon van 23 jaar verdronken, terwijl de vader en de andere zoon met groot levensgevaar den wal wisten te bereiken. Te Maastricht heeft zich jl. Zaturdag de sergeant K. G. M., aldaar in garnizoen, zich bij het schijfschieten op geheimzinnige wijze van den troep weten te verwijderen, en zich daarna in een der kazematten bij de schiet baan door een geweerschot van het leven beroofd. Naar men verneemt, leed de ongelukkige sedert geruimen tijd aan zwaarmoedigheid wegens tegenzin in den dienst. 's GRAVE Nil AGE, 26 September. Z. M. de koning-groothertog heeft den generaal-majoor graaf van Lim burg Stirum benoemd lot grootkruis van de orde der Eikenkroon. De 2e Iuilt. der infanterie van het O. I. leger P. F. F. van Veen en F. Sóeterik, die bij de normaal schietschool te 's Gravenhage zijn gedetacheerd; zullen den laatsten dezer maand van die detachering worden ontheven, ten einde in den loop der volgende maand naar Java te vertrekken. Z. M. de koning heeft heden namiddag ten half zes ure t<n gehvoie

Leydse Courant | 1871 | | pagina 1